Jump to content

Још мало па пост...На чему ћете се трудити у посту?


Препоручена порука

мени је пост васпитна мера, онај део године који ми је смерница како остатак живота треба да ми изгледа ... не гладујући, већ умерен, не искључен од живота, већ оживљен :)

а јео, не јео ... не суди оно што улази на уста, благословено од Господа, већ оно што излази, да нису срце и ум лицемерни и гадни.

пс. само се пазите трпања у стомак јела и пића, оно кад је претерано - да не нахраните смрт :)

можете и водом да се преједете па ће вам мука припасти ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Храна је нешто сасвим споредно када говоримо о посту,око тога се ваљда сви слажемо.

Пишем, братијо, пред лицем Бога свог: смирите срца своја и видећете милост Господњу још овде на земљи и познаћете Творца небеског и ваша душа неће моћи да се насити љубави.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Odrekli se biti ljudi?

Nisam znao da biti mirjanin znači ne boriti se sa svojom palom prirodom ...

добро буквалисто - одрекли су се овоземаљских путева а потпуно се посветили духовним :D

и не трпај ми оно шта нисам писао :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пост доживљавам као тренинг.

Тако сам схватила јеванђеље.

Господ је постио,не тако што се уздржавао лоших речи и дела (тога није било ни док није постио), већ се уздржавао од хране и умножио молитве,и показао нам да је то начин да стекнемо снагу да се боримо против злих сила :)

Смањити храну умножити молитву а напредак долази милошћу Божјом.

Међу људима има убица које никад нису убиле,лопова који никад нису украли и лажљиваца који говоре сушту истину.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1330379982' post='592405]

не дај Боже да се умртви природа, која је ионако већ мртвило ... ваљда да се оживи.

ај застрањене страсти, ал тело да се умртвљује, природне страсти?

никако, васкрснућемо с њим.

природне страст имају егзистенцијалну функцију, ако не и васкрсну.

daklem..... 0405_feel ...ti si genije

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A sta je pogresio? Naravno da se ne odricemo tela niti prirodnih strasti, vec ih preobrazavamo i dajemo im hristolosko usmerenje, sto ce reci da su usmerene na izgradjivanje zajednice sa drugim.

Ne secam se tacno gde, al' negde u Dobrotoljublju se kaze da bestrasnost ne oznacava stanje nemanja strasti, vec to da ih kontrolisemo i ne dopustimo im da one rukovode nama, vec mi njima.

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

лепо вам је дечко објаснио ... не негира се телесност већ се освештава.

узми страст глади ... само ће се трансформисати и неће јој се више робовати.

тако и свака друга страст - функција ће јој постати света.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Храна је нешто сасвим споредно када говоримо о посту,око тога се ваљда сви слажемо.

јел?

па немој да једеш онда целе велике постове и ниједну среду и петак :D

поента је да не треба гајити лицемеран дух у вези храњења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A sta je pogresio? Naravno da se ne odricemo tela niti prirodnih strasti, vec ih preobrazavamo i dajemo im hristolosko usmerenje, sto ce reci da su usmerene na izgradjivanje zajednice sa drugim.

Ne secam se tacno gde, al' negde u Dobrotoljublju se kaze da bestrasnost ne oznacava stanje nemanja strasti, vec to da ih kontrolisemo i ne dopustimo im da one rukovode nama, vec mi njima.

138999

У одсуству непосредног личног просветљења, треба веровати неким светитељима који су непосредно искусили божанске ствари. Готово да је сигурно да ће богословствовање које се не заснива на искуству резултовати ужасом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Васкрсао после дужег периода :D

Hristos vaskrse

заиста васкрсе Помазаник брате мој :D

ма јок, кад сам ја седео на форуму у време поста? ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 7 months later...

Ове недеље покладе па онда цврц... нема једеш ... нема причаш... нема гунђаш... нема немаш...

Спремате ли се ?


testo-za-hleb.jpg
Главна храна сваког поста

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...