Jump to content

Zašto su Ateisti Srbije protiv Srpske pravoslavne crkve?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Пре сат времена, RYLAH рече

Адам и Ева су представе. Нису неки физички Адам и Ева. Као што ти већ рекох, имаш доста писаног о томе на сајту, погледај мало. Нигде ни јудаизам ни хришћанство не правдају нити подстичу инцест, не знам одакле ти то. Што се генетике тиче, виши слојеви у свим ранијим културама су се множили између себе, јер су веровали да поседују божанске квалитете. Кад су видели до чега то доводи, престало се са том праксом. Данас знамо и научно због чега то не треба да се ради.

Прочитај брате по сајту, буквално укуцаш у претраживачу и нађеш оно што те интересује, имаш све живо. Глупо ја да ти пишем поред добрих теолога овде на сајту.

 

Цитат

О самоизвиканим

младоумним свезнадарима

 

Свим дарвинистима и свима прелашћеним дарвинизмом и болећивим на дарвинизам требало би најпре сугерисати упућивање молитве светом Праоцу Адаму: да им он опрости што су због силне жеље, рецимо за титулом васељенских богослова, остали без тачног и лепог  православног умовања, расуђивања и обазривости. Сугерисати им молитве да им он, Праотац Адам сада помогне да се ману Дарвиновог планетарног племена и ујдурме и јереси! Да се у ту заврзламу поготово богослови, презвитери и епископи не упетљавају, и да не постају  перјанице те пропале и обрукане ствари.

*

Теолози и коментатори који су гадљиви на Адама и Еву као на конкретне личности апстрахују библијска казивања о Прародитељима у Рају сладости; они дакле апстрахују саме тамошње личности-протагонисте и саговорнике. Али судећи по томе, зар они не апстрахују и све свете црквене тумаче, химнографе и зографе рајске епопеје, и зар их ипак не сврставају у (Боже опрости!) … схизофренике! Јер сви ови свети црквени ерминевтичари ~ по схватањима дарвиниста и нетрезвених заговорника дарвинистичке перипетије ~ дало би се закључити да не знају довољно шта говоре, пишу, певају и проповедају; уопште, у шта то сами они коначно верују?!

Пркосни дарвинофили

који не маре за библијска казивања

 

Ако за дарвинофиле праотац Адам није историјска, већ само символичка и фигуративна сподоба, чак живуљка, дакле никако не христолика личност, онда им ни Откривење и Предање, па сви библијски извештаји о свима и свему тамошњем нису довољно исторични, ни есхатолошки убедљиви као адути? И то адути протолошки и онтолошки! Зар им напослетку и сав Домострој Спасења неће бити потпун, и по себи несавршен?!

Унутрашња сведочанства о Прародитељима и Потомцима, Родослови и Тајне, пансведочанства ~ литургијске Анафоре, …? Па све и сва у Цркви?! Шта рећи о ономе што је у апсолутној вези са свиме што се догодило у самоме Рају?!

Дарвинов ђаволак-паклени богослов дакле, данас поново куца на врата свих лакоумних, знајући их као неутврђене у вери! Баш онако како је својевремено сам применио чешагију за ушеса афтоидолима, неизлеченим зоистима и сотировцима: еротоманима, неокартезијанцима и библистима-православним протестантима. Истом чешагијом је он и код једног броја православних богослова на меридијанима Православља пронашао подобне за безрезервно следбеништво и епигонство богословствујућима на придумку.

У праву су они који се бусају у прса слоганом да све што није христолико то није ни православно ни спасоносно! Тако је, и тако јест! ~ Али где је онда у стварима еволуције моментална реакција, непоколебива одбрана прашног Адама (?), створеног Богом по образу и подобију Божјем! Никако не еволуцијом по моделу примата, нити по развојној еволутивној инерцији и хазардерству!

Ево крунских исказа против свих двојаца, тројаца или тројанаца, па против епигона,  те измечади и прочих дарвино-маниста:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, RYLAH рече

Адам и Ева су представе. Нису неки физички Адам и Ева. Као што ти већ рекох, имаш доста писаног о томе на сајту, погледај мало.

Pa bre Rile, ako je pisano, ne mora znaci i da je tacno.... (a, nije tacno po tumacenju te price o Adamu i Evi).... mislim, ono, ima nekih teologa teistickih evolucionista koji ukidaju kao gumicom Adama i Evu, ali pritom uvode u Pismo i veru neke homo sapiense i druge primate, .... cudo nevidjeno,... :0426_feel:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bokisd рече

Pa bre Rile, ako je pisano, ne mora znaci i da je tacno.... (a, nije tacno po tumacenju te price o Adamu i Evi).... mislim, ono, ima nekih teologa teistickih evolucionista koji ukidaju kao gumicom Adama i Evu, ali pritom uvode u Pismo i veru neke homo sapiense i druge primate, .... cudo nevidjeno,... :0426_feel:

Мислим да сам ово тумачење нашао код неког Румуна што га и Милојков овде постављао. Да су Адам и Ева час у једнини час у множини у изворном тексту или тако нешто. Остало ми само да су представе, као и многе друге параболе, посебно у Старом Завету. Као и Каин и Авељ, који су били једини синови Адамови, ал онда Каин отишао у далеке земље да тамо живи са народима који су већ били тамо.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 39 минута, Благовесник рече

Kamen ce pasti na idola i smrskati ga, i taj KAMEN postace ce velika gora i ispuniti citavu zemlju! - iz knjige Sv. proroka Danila.

A ko je i sta je taj KAMEN?  Taj KAMEN je Hristos tj. Telo Hristovo (Crkva). Kamen koji postaje kamen ugaoni!

Zato je taj KAMEN i pao tj. pojavio se na zemlji 25. decembra tj. 7. januara, i smrskao kip idolski i onda je taj KAMEN ispunio ZEMLJU!

Od Jeruslima do Tokija svi slave Hristov rodjendan tj. pojavu tog KAMENA koji posta temelj krajeugaoni velike gradjevine tj. Carstva Bozjeg (Crkve) koje ispuni ZEMLJU!

за муслимане је тај камен онај метеор у меку или медину око којег се моле. 

Камен који пада је камени храм који долази са неба а Данло га је објаснио у том виђењу архитектонски. Не прича о човеку. То је храм који ће да изграде јевреји и одбране се од идола вавилонских кад их месија врати у Израел из ропства. Исус долази касније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Antonio рече

како људи воде порекло од имагинарних предака?

До сад сам размишљао дал си трол ил ниси, сад капирам да јеси.

Свако добро.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Antonio рече

за муслимане је тај камен онај метеор у меку или медину око којег се моле. 

Камен који пада је камени храм који долази са неба а Данло га је објаснио у том виђењу архитектонски. Не прича о човеку. То је храм који ће да изграде јевреји и одбране се од идола вавилонских кад их месија врати у Израел из ропства. Исус долази касније

Камен је Христос, камен рајеугаони, на којем почива грађевина тј. духовно-телесни храм, о чему нам појашњава и Апостолски корифеј, Апостол Петар говоречи да смо ми који смо сапричасници Божје суштине ХРАМ који се изграђује и шири, а Апостол Павле објашњава исто то, како они који се причешћују постају Тело Христово које се као црква тј. храм шири.

И какве црни камен у Ћаби има везе са КАМЕНОМ о којем говори Св. пр. Данило, КАМЕНУ који је нарастао и испунио читаву Земљу?

;-)) Зато, не прави се глуп и не тролуј више....

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, RYLAH рече

Адам

znaci "pleme" 

tako sam cuo od onih koji su studirali 

  • Свиђа ми се 1

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, RYLAH рече

До сад сам размишљао дал си трол ил ниси, сад капирам да јеси.

Свако добро.

нисам мого да нађем за уверљиве, аврамове религије међу којима и хришћанство.

не можеш ме послат на сервирану тему да тражим причу. Да знаш одговор, ти би га цитирао јел да?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Драшко рече

znaci "pleme" 

tako sam cuo od onih koji su studirali 

мсм. да је то изгубљен језик, јер га јевреји неко време нису познавали кад су били асимиловани.

адам по јеврејима са којима сам ја причао данас, значи црвенкасто црна земља.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Благовесник рече

Камен је Христос, камен рајеугаони, на којем почива грађевина тј. духовно-телесни храм, о чему нам појашњава и Апостолски корифеј, Апостол Петар говоречи да смо ми који смо сапричасници Божје суштине ХРАМ који се изграђује и шири, а Апостол Павле објашњава исто то, како они који се причешћују постају Тело Христово које се као црква тј. храм шири.

И какве црни камен у Ћаби има везе са КАМЕНОМ о којем говори Св. пр. Данило, КАМЕНУ који је нарастао и испунио читаву Земљу?

;-)) Зато, не прави се глуп и не тролуј више....

не правим се глуп, већ ти наводим пример сличног извођења тумачења у другу аврамову религију.

крајеугаоини камен који одбацише зидари постаде глава од угла? Ја ту ништа не читам као неки доказ, то је само романтична представа нечије власти. А прича се о световној власти која је одбачена за исуса јер га јевреји нису хтели за владара или првосвештеника у храму. Од тога је направљено да је Исус оваплоћење Бога, безгрешним зашећем створеног. Ајде што нико не пита, како је богородица наставила да рађа људе после тога. Постоји Турински покров који је реликвија којом је био покривен Исус по веровању ране цркве. Та реликвија има обрисе човека са ранама као Исус, обрисе круне од трња на глави и то је невидљиво уколико се не постави на светлост. Такође носи ДНК у коме се види да је тај човек био ромског порекла и имао билошког оца.

то нису мала питања за хришћанску школу по мени.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Antonio рече
пре 4 часа, Bokisd рече

Pa, ne znam konkretno na sta mislis, ali, pa na raznim saborima, kako vaseljenskim tako i pomesnim branjena je upravo ta apostolska vera i predanje, i one crkve i hriscani koji su izgubili to predanje i veru bili su iskljuceni iz crkve kao jeretici tj. kao oni koji imaju pogresno ucenje i predanje od apostola pa do njihovog vremena.

Али исус је дошао у Храм и био сматран за јеретика. Синедрион је јована крститеља прогласио за јеретика што сами апостоли пишу. Тај Синедрион је био место које су пророци израела који су и цара давида прогласили за цара, тражили да се направи истом том цару. иако давид у реалности није био цар, већ нека врста поглавице који живи у шатор.

Уместо питања да ли је Исус спасао Израел и јевреје. После њега се сабори цркве баве питањима, која нису остала јасна кроз апостолску заоставштину. ТО су колко сам схватио били сукоби терминологије из којих је искључивана једна по једна Црква док нису настале нове Цркве и учења. Што је супротно причи да апостоли имају дух да говоре све језике, чак је тражен само латински језик у цркву јер друге језике рукоположени свештеници нису знали. Даље следи да учење цркви које су апостоли оставили тим црквама у етиопију, анадолију... нешто није добро радио. Што је само по себи нехришћански тврдити, јер је дух свети хришћанства, непогрешив толико да он не сме да буде критикован. мсм. подижу се људи из мртвих, а лажни пророк или теолог, ако заузме неку цркву. Тада сабор избаци целу заједницу око те цркве из хришћанства а нико од људи са сабора, не пође преко мора пешке, па тамо изврши егзорцизам и проговори на свим језицима о правој вери.

Чак су те јевреје прогањали хришћани као што је радио Исус у Храму јер су га терали, што је тек чудно и супротно месијанству из старог завета.

Pravo da ti kazem, bas je tesko da te pratim jer u jednom pasusu pomenes nekoliko razlicitih tema i kako onda bre da se odgovori.... :sossos:  .... 

Kazem, na stolu je tumacenje SZ u interpretaciji hriscana i sa druge strane jevreja i na osnovu njihovih i nasih spisa moze da se razluci ko je blizi istini.

I, ako instistiras stalno na time da je crkva kasnijih vekova nesto promenila u ucenju i predanju apostola, onda bi morali da idemo u detaljniju pricu, ovako mozemo do nove godine, ti u klin ja u plocu. I, uvek je prica oko jevreja i hriscana bila u sustini (prica) oko tumacenja vere u propokovanog Mesiju u SZ i dela i misije i propovedi koju On treba da ispuni u svetu.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

мсм. како можеш да кажеш да Израел није обновљен пре Исуса, да их није довео неки месија из Вавилона. да нису подигли храм како је пророковано од Давидових потомака. Такође су рекли да ће доћ да их искушавају идолопоклоници, врачари и гатари са лажним чудима. А Синедрион је једини показатељ лажног пророка био:coolio:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Antonio рече

 Ајде што нико не пита, како је богородица наставила да рађа људе после тога.

???

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

I, ako instistiras stalno na time da je crkva kasnijih vekova nesto promenila u ucenju i predanju apostola, onda bi morali da idemo u detaljniju pricu, ovako mozemo do nove godine, ti u klin ja u plocu. I, uvek je prica oko jevreja i hriscana bila u sustini (prica) oko tumacenja vere u propokovanog Mesiju u SZ i dela i misije i propovedi koju On treba da ispuni u svetu.

нисам то реко, реко сам да је Црква на саборима допустила да неки лажни пророци целе заједнице изопште из саборности. Јер тада нису могли да испуне обећано и разобличе јеретика са чудима или егзорцизмом јер је тај неки патријарх потпао под искушење.

пре 2 минута, Bokisd рече

Kazem, na stolu je tumacenje SZ u interpretaciji hriscana i sa druge strane jevreja i na osnovu njihovih i nasih spisa moze da se razluci ko je blizi istini.

КОд јевреја не постоји ништа сем текса у СЗ. Они десет божијих заповести тумаче кроз текстове које имају преко судија Синедриона и то пророци нису критиковали никад и рекли да ће Месија да буде судија над судијама... Притом они су дошли у израел и обновили храм пре нове ере. НЗ је самим тим испуњен у суштини месијанства. Једино можемо да кажемо да Исус уводи духовно месијанство обнове вере па га Синедрион одбацује јер је и то проречено негде. Чак и тад ако занемаримо делове старог завета као Римску подвалу током окупације кад су натерали јевреје да направе стандард своје вере и сакупили цели стари завет у једну књигу. Имамо чињеницу да исус није дошао како је написано да ће доћи у време Апостола.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Antonio рече

мсм. како можеш да кажеш да Израел није обновљен пре Исуса, да их није довео неки месија из Вавилона. да нису подигли храм како је пророковано од Давидових потомака. Такође су рекли да ће доћ да их искушавају идолопоклоници, врачари и гатари са лажним чудима. А Синедрион је једини показатељ лажног пророка био:coolio:

To sto kazes i navodis nije mesijansko delo i misija, pa Antonio ovi jevreji od Isusa do danas tek ocekuju svoga mesiju i sigurno imaju odredjene stihove i prorostva iz SZ u kojima nalaze tog svog mesiju, .... kao sto mi hriscani takodje iz stihova i prorostva SZ dokazujemo da je Isus ocekivani Mesija svih naroda pod ovom kapom nebeskom.

Vidi, Sinedrion ako nije na putu nauke i ucenja i vere proroka i pravednika SZ, onda je nelegitiman da bilo kome sudi i presudjuje,.... kao sto neki svetski sud ne sudi po zakonu i pravdi - onda taj sud nije legitiman, tako isto analogno i za sinedrion ne moze da sudi o prorocima ako ne nastavlja delo i ucenje predhodnih proroka,  .... a, po hriscanstvu ne ispunjavaju taj uslov.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...