Jump to content

Zašto su Ateisti Srbije protiv Srpske pravoslavne crkve?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 часа, RYLAH рече

Ајд се мало смири, процуњај мало по форуму, постави питање ако га имаш, и можда нађеш одговоре на оно што те мучи.

A moz`i d`odigra nesto, skoro isto mu dodje...

...

 

  • Свиђа ми се 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 5.3.2020. at 14:24, Antonio рече

Зато што више види онај са стране, него онај који је близу. Неко моје виђење ћу додат (притом ја филозофски опитујем неко лично веровање у хармонију развоја појединца и групе од момента рођења до краја световног живота, верујем у загробни живот људи без обзира на грехе које ураде у свету. мсм. носи ли киша у себи састав свих твари и течности које је поседовала на земљи пре него је испарила? Не носи, већ је питка и чиста):

Ok, vrlo zanimljive misli i zapazanje,.... i treba da se trudimo da budemo pitki i cisti (moralno i duhovno).

On 5.3.2020. at 14:24, Antonio рече

1. Не постоји континуирана веза савремене Цркве и првог апостолског учења. То учење, не може да се изведе из неколико посланица и самосталног нагађања и превођења.

Ipak postoji kroz prvu crkvu u kojoj se prejemstvom sacuvalo od pocetka apostolsko predanje i ucenje neokrnjeno do danas...... i koje su crkva i svetitelji i sabori prihvatali kroz apostolsko predanje i Sveto Pismo i SZ i NZ u kome je izlozena komplet u fullu vera.

On 5.3.2020. at 14:24, Antonio рече

2. Учење Старог и Новог завета је неспојиво и поништавају једно друго.

I, ovo nije bas tacno, jer se SZ ispunio u NZ,.....ili kako kaze sv.Avgustin,.....Novi se zavet u Starome skriva, a Stari se u Novome otkriva....

On 5.3.2020. at 14:24, Antonio рече

3. У разговору са Рабином Јеврејским сам ја лично добио целу аргументацију зашто Исус Христ не може да буде месија, већ превара коју је Рим подметнуо и више Римска него Јудејска вера.

Pa, sta drugo da ocekujemo od Rabina... ne_shvata .... inace, ima dobra knjiga i zove se ....Свети Јустин Мученик – Разговор с Јудејцем Трифоном..... u kome je opisano kako sv.Justin upravo raspravlja sa Judejima i brani hriscansku veru od jevrejskog tumacenja SZ, ..(ovde ima mali odlomak)

https://otacmilic.com/sveti-justin-mucenik-razgovor-s-judejcem-trifonom/

http://www.newadvent.org/fathers/0128.htm

On 5.3.2020. at 14:24, Antonio рече

4. Римљани су такође били монотеисти, са богињом Митром која има сина (бебу у наручје), док је паганизам био саставни део тог великог Царства и било је политичара паганске вере или генерала и војника.

5. Верници постану апокалиптични, слаби да опстану у свету јер не познају друштвени морал. Са стране гледано, вера је таква, да удоме најгоре слојеве друштва, који живе на њихову грбачу са које их преобраћају у неки "нормални живот".

Pod 4. vec je nesto odgovoreno.

Pod 5.,.... vera su misionarili apostoli i njihovi naslednicu svima, svim slojevima drustva, i jedino sto je zahtevala od svih jeste da budu dobri i moralni hriscani i (dobri) ljudi prema svima. Drugo je kako je tadasnji mnogobozacki i paganski svet i Rim prihvatao hriscane i crkvu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, RYLAH рече

:)) :)) :)) :)) 

Римаљани НИСУ били монотеисти. Митра је био један од богова (иначе је мушки бог), кога су углавном обожавали војници у Риму. Римљани су били политеисти апсолутно, све док се није раширило хришћанство, што је био процес који је трајао пар стотина година. Није донет неким декретом или нешто слично, био је ужасно спор процес, али кад гледаш из раздаљине од све хиљаде година све делује тренутно јер је већ прошло. То што је у некој кући или професији неко божанство било главно попут Митре код појединих војника (не свих, не чак ни доминантно) не значи да су они били монотеисти, него да је свака кућа ил професија једног бога поштовала више од осталих.

Имали су комплексан верски систем, али им није стран монотеизам био код елите. МИтра јесте био бог, погреших да је богиња, помешао сам га са луном

Кад се хришћанство раширило није монотеизам преовладао већ највећи политеизам веровања у 10000000 анђела са божанским моћима, такође исус постаје син божији а јован крститељ бог отац, богородица је постала буквално богиња која је као богородица родила само једног бога, док су јој остала деца била људи. што је чудно јер самим тим значи да није богородица уколико не роди децу са неким рођаком као Сара или Нојева жена или Ева.то је само опседнутост креационизмом где један брачни пар оснива цело човечанство.

пре 5 часа, RYLAH рече

По неким легендама, Рим су основали потомци Тројанаца који су побегли од Грка, али и то су само спекулације. Са Персијом никад нису били у добрим односима, ратовали су стално у пограничним пределима. То се наставило и касније, кад је пао западни а преживео источни део Рима, све до арапских освајања, кад су Арапи уништили оно што ми данас зовемо Персија. Етрурци нису били угашени, него асимиловани у Рим, као и сви остали са италијанском полуострва (са чизме). Чак се сматра да су Етрурци заправо били први патрицији, али то је само још једна од теорија јер нико заправо не зна одакле подела на патриције и плебејце.

Нису потомци тројанаца, већ се сматра њихово острво из грчке једним од учесника у тројанском рату. То је био рат два неколико сукобљених народа. Били су у добрим односима, имаш грке који у рату са персијом предводе морнарицу Персије против грчке, као и пешадију против спартанаца који су страдали са 300 ратника.

Тројанци су живели на копно анадолије, ови су били острвско-трговачки народ пре тога. мсм. мешана је етничка структура Рима била увек и римљани нису дошли са женама. постоји веровање да су они потомци морског народа који је пљачкао приморске градове и ратовао против египта.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, RYLAH рече

Ајд се мало смири, процуњај мало по форуму, постави питање ако га имаш, и можда нађеш одговоре на оно што те мучи. Безвезе је да тако упадаш са прочитаним чланком са Википедије и да очекујеш да нам свима солиш памет, јер нас има подоста на форуму који понешто знамо о својој вери.

смирен сам ја брате. Имам нека питања, ево цитирам са теме сличне:

On 3.3.2020. at 23:36, Antonio рече

Ја сам нов у прочуавању духовности и филозофије. Супер је што постоји овакав форум за дијалог атеиста и верника, са расправом еволуциониста и креациониста, расправа о свемиру, питању да ли машта води у лудило или обману…

Имам нека питања, верујем да су их остали савладали али ја никако нисам нашо неко штиво на ту тему код нас. Право да кажем нит имам времена и могућности да могу све да сазнам иако су неке књиге доступне људима... Моја питања:

1.       Који хаплотип припада јеврејима по родоначелнику Авраму? (то је начин да се утврди нечији отац и праотац или мајка и прамајка. етнички посматрано, скоро сваки народ има свој хаплотип сем неких који су мешавине различитих народа)

2.       Да ли су јевреји потомци инцеста брата и сестре, као што су радили егпипћани, или је то само погрешна интерпретација текста у Библији?

3.       Турински покров је реликвија Римокатоличке Цркве коју су Крсташи спасили из Свете Земље, на интернету пише да је са њом био покривен сами Исус Христ након телесне смрти и да она носи обрисе његовог тела, круне од трња и рана које је имао. По анализама које су водили стручњаци, особа која је била покривена са тим Туринским покровом, имала је ипсилон хромозом, даље следи да је тај човек имао биолошког оца који је Ромског порекла. Да ли мислите да је Турински покров веродостојна реликвија? (ово је чланак о Туриснком покрову и ДНК озбиљних анализи трагова преминулог који су остали на њему:

WWW.NATURE.COM

Uncovering the sources of DNA found on the Turin Shroud

4.       Реликвије Марије Магдалене које се чувају кроз увојке њене косе и делова тела, немају ромску генетику већ, генетику ретког народа са К хаплотипом. Да ли је то та Библијска Марија Магдалена?

у једној расправи на факултету са професором. Расправа је трајала неких 40 секунди одприлике. Питао је професор. Зашто би Бог створио човека и јавио му се кроз Аврама тако да Аврам добије упуство од Бога да проповеда остатку света. ДА ће Аврам да завлада светом кроз потомство са својом сестром а остали ће да страдају у паклу јер су ван Бога који им се не јавља. Мој први утисак читања Светог Писма је да Нови Завет проповеда атеизам и да нема везе са Старим Заветом. Само кроз укидање јасних закона, који одмах реше питања шта је то добро а шта то није добро за опстанак човека. А атеизам је некако дошао кроз астролошке феномене који се траже у Свето Писмо, док се упоредо забрањује посматрање неба верницима. Забрањује се прељуба, па се дозвољава уз покајање. ОДузимају се скромна права Свштеницима у Стари и једини главни Храм. Док се дају неограничена права новим свештеницима који добијају храмове у свако село. Од једног храма, се дошло до храма у свако село. Долази Мојсије који прави чуда, али му нико не верује па људи праве златну краву. Што значи да та чуда можда и нису била неуобичајена људима или их није било како се интерпретира. Мој професор сматра да је Аврам порред Абрамелина који га је рукоположио, био свештеник у култу Бога који се интерпретирао кроз Бика, па да је то била стара вера из града Салема (будући Јерусалим) и целог медитерана. А да је Мојсије спровео револуцију по узору на египатског фараона који је биопротеран у Етиопију јер је завао Монотеизам и једног пророка-представника Бога на земљи.

1.       На чему се још гради доказ да Ујак од Исуса Христа прогласи њега за Месију кроз Голуба писмоношу који је одредио да Дух Свети силази баш на Исуса Христа а не неког другог ученика Јована Крститеља?

2.       Да ли је тачна теза мог професора на филозофском одсеку у Оксфорду? где он сматра да је навод у Библију да је Јован Крститељ прогнан из своје заједнице и Соломоновог Храма, као и Исус Христос. Зато што можда нису имали порекло од Цара Давида већ су били мигранти које је Александар Македонски протерао делом у Израел а делом у Афганистан. Такође сматра, да је Јован Крститељ направио дете својој сестри (родици) као што је Аврам направио дете Сари и добио Исака који је обећањо Јагње Божије. Следи по томе, да је Бог Отац Исуса Христа заправо Јован Крститељ, јер и сам Исус Христос каже да је Јован Крститељ изнад њега у Царству небеском (не каже Царству Божијем). Ако тај навод није тачан, који је текст у Светом писму оригинално супротстављен таквој тези и који текст у Нови Завет, говори о Богу који је све створио и био је почетак не речи Новог Завета или ти онај који ће да поравна Брда испред Месије. Већ Бог који је извор свега и који је постојао пре било чега.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Bokisd рече

Ipak postoji kroz prvu crkvu u kojoj se prejemstvom sacuvalo od pocetka apostolsko predanje i ucenje neokrnjeno do danas...... i koje su crkva i svetitelji i sabori prihvatali kroz apostolsko predanje i Sveto Pismo i SZ i NZ u kome je izlozena komplet u fullu vera.

 
 

Аха, па не би требао сабор који искључује остале апостолске цркве које су у африци нпр. или блиском истоку остале. Оне се сматрају јеретичке иако су их апостоли основали као и ове у модерној европи.

пре 24 минута, Bokisd рече

I, ovo nije bas tacno, jer se SZ ispunio u NZ,.....ili kako kaze sv.Avgustin,.....Novi se zavet u Starome skriva, a Stari se u Novome otkriva....

 

Није, ако ставимо на страну да је стари завет фиксација неких људи, од Ноје па до других књига. Видимо да пророк један каже да ће доћи Месија и обновит Израел. А то се десило пре Исуса, јер је Исус рођен у том обновљеном израелу где су јевреји враћени из ропства. А опет, како може да се каже да Исус има прејемство у римском царству, где је широм и ван истог слао апостоле? Кад јевреји имају само једну обећану земљу на блиском истоку где месија треба да постане апсолутни световни владар. баш васкрсење као начин веровања је био стран за јевреје и настао је након губитка велике популације у побуни код остатака есенске секте, тј. праведника који су били прогнани од верског суда Синедриона. Зар није Синедрион исто што и сабор у Цркви на неки начин? Јован Крститељ и Исус у библији пише у Нови Завет да су протерани са својим верницима. А библија нигде не помиње пророке са групама верника, већ пустињаке које нико од јевреја неће препознат ако се не покају и верују у бога. Они су били супротни од тога, имали се прво веру Јована КРститеља, па се појавио Исус и у тој групи сакупио прве хришћане кад је Јован остарао.

пре 36 минута, Bokisd рече

Pa, sta drugo da ocekujemo od Rabina... ne_shvata .... inace, ima dobra knjiga i zove se ....Свети Јустин Мученик – Разговор с Јудејцем Трифоном..... u kome je opisano kako sv.Justin upravo raspravlja sa Judejima i brani hriscansku veru od jevrejskog tumacenja SZ, ..(ovde ima mali odlomak)

https://otacmilic.com/sveti-justin-mucenik-razgovor-s-judejcem-trifonom/

http://www.newadvent.org/fathers/0128.htm

причао сам са јеврејима. Они верују да је Исус искушавао вернике у самом Храму што је забрањено да се ради. А апостоли се хвале тиме како је рушио тезге и нападао свештенике јер Синедрион не пушта Јованову секту да уђу у храм Бога јеврејског. Јован је био ујак Исуса и Синедрион врховни суд духовни код јевреја. Ако тај суд није исправан јер је у Храму божијем, како може бит исправно неко друго јављате, типа оно богородици у храму да ће родит месију? И богородица после тога настави да рађа људе, али је и даље богородица штоје необјашњиво.

јевреји по старом завету имају пророштво да ће такви људи да им долазе и скрећу их са пута. Хришћани се не обрезују сем на западу, где је то законом обавезно. хришћани једу храну која је забрањена и многе друге ствари које бог никад није реко да неки месија може да забрани. Месија је првенствено и искључиво световни вођа који је смртник и траба да га чувају од изрода.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, Antonio рече

Кад се хришћанство раширило није монотеизам преовладао већ највећи политеизам веровања у 10000000 анђела са божанским моћима, такође исус постаје син божији а јован крститељ бог отац, богородица је постала буквално богиња која је као богородица родила само једног бога, док су јој остала деца била људи. што је чудно јер самим тим значи да није богородица уколико не роди децу са неким рођаком као Сара или Нојева жена или Ева.то је само опседнутост креационизмом где један брачни пар оснива цело човечанство.

Не знам ни где бих почео да ти причам колико си се налупао у само једном пасусу. Што се тиче Адама и Еве, постоји маса тема на форуму где се обрађује Књига Постања, од врло образованих и упућених теолога, па би могао и да прочиташ. Римска елита је чак била најтврђи уводилац политеизма, јер је u vreme principata император био и првосвештеник и то је био један од начина да му се умиле, тако да ни то апсолутно нема везе са било каквом правом историјом. 

пре 36 минута, Antonio рече

Нису потомци тројанаца, већ се сматра њихово острво из грчке једним од учесника у тројанском рату. То је био рат два неколико сукобљених народа. Били су у добрим односима, имаш грке који у рату са персијом предводе морнарицу Персије против грчке, као и пешадију против спартанаца који су страдали са 300 ратника.

Римљани су сами себе сматрали потомцима Тројанаца, побогу. Тачније, потомцима преживелих ратника који су се искрцали на обалу, онда ишли и отимали туђе жене, а онда инкорпорирали целу чизму у своју републику, па у империју. Па нећемо сад ваљда и историју да им одузимамо само да би се уклопила у неки полудокументарац са Нета или у чланак са Википедије?!

Једини прави непријатељ Рима, све до арапских освајања, је била Персија. Некад звана Партија, некад Сасанидско царство, али то је то.

 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, Antonio рече

Нису потомци тројанаца, већ се сматра њихово острво из грчке једним од учесника у тројанском рату. То је био рат два неколико сукобљених народа. Били су у добрим односима, имаш грке који у рату са персијом предводе морнарицу Персије против грчке, као и пешадију против спартанаца који су страдали са 300 ратника.

 

погрешио сам ово, помешао сам неке податке јер се повезују са народом мора, које се сматра да можда потиче од тамо тим региона.

Не може им се вероват, то су само легенде. Кажу да су тројанци и да имају пророчанство да ће владат тројом. Па да су грци и да могу да владају грчком.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, RYLAH рече

Не знам ни где бих почео да ти причам колико си се налупао у само једном пасусу. Што се тиче Адама и Еве, постоји маса тема на форуму где се обрађује Књига Постања, од врло образованих и упућених теолога, па би могао и да прочиташ.

Којег теолога ми препоручујеш? Али немој да буде да прича да је теологија, филозофија 21-века или 20-тог века. Требала да се појави да би библија постала јаснија. Јер тек сад је као по Духу Светом који је надахуо Цркву и Оце постало јасно да земља није равна, да постоје континенти, друге расе и народи. Остатци човека стари 200.000 година...

Не, они само траже лице у облаку. А облак је текст који је толико мистичан и аматерски написан да је то чак и могуће да неко ради.

пре 7 минута, RYLAH рече

Римљани су сами себе сматрали потомцима Тројанаца, побогу. Тачније, потомцима преживелих ратника који су се искрцали на обалу, онда ишли и отимали туђе жене, а онда инкорпорирали целу чизму у своју републику, па у империју. Па нећемо сад ваљда и историју да им одузимамо само да би се уклопила у неки полудокументарац са Нета или у чланак са Википедије?!

Једини прави непријатељ Рима, све до арапских освајања, је била Персија. Некад звана Партија, некад Сасанидско царство, али то је то.

Националну Географију гледам и читам. Претплатио сам се само на њихов магазин.

Модерна култура каже да су Гали били највећи непријатељ Рима. Аустријанци и Немци сматрају и доказали су да је већина италије пореклом романизовано галско становништво. То су доказали и у шпанију. И французи су такође романизовани гали. Разбијањем Гала и Германа је наступила доминација Рима.

астерикс и обеликс је модерна прича коју је написао један Гал из анадолије рецимо. јер је тамо била провинција Галиција која је романизована пре доласка британаца кад се хеленизују. Отавде је свети Трифун пореклом и њега славе Трачани, Гали и Срби 90% свих хришћана који су чули за њега или га славе.

где имаш то за персију да су били непријатељи традиционални? неку књигу да су уопште били у рату? ја сам читао о Персијско Римским трговачким рутама или о Кинеско Римским трговачким рутама. Чак има кинеза које су пронашли у Британији из времена рима, имали су трговачке четврти.

Ја мсм. да су Скити, Гали и Словени владали у индију, Персију и већину европе. По генетици коју имамо и историји. А са ове стране се пробијао афрички утицај са друге стране медитерана који се мешао са европљанима. Модерна наука данас зна, да Римљани прави нису били бели људи. Већ тамнопути као африканци. Иако су они били етнички мешани као данас модерни Амери.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, RYLAH рече

Еве, постоји маса тема на форуму где се обрађује Књига Постања, од врло образованих и упућених теолога, па би могао и да прочиташ.

(tu sam,.....hvala Rile,.... nisi trebao,.... :smeh1:)

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, Antonio рече

Аха, па не би требао сабор који искључује остале апостолске цркве које су у африци нпр. или блиском истоку остале. Оне се сматрају јеретичке иако су их апостоли основали као и ове у модерној европи.

Pa, ne znam konkretno na sta mislis, ali, pa na raznim saborima, kako vaseljenskim tako i pomesnim branjena je upravo ta apostolska vera i predanje, i one crkve i hriscani koji su izgubili to predanje i veru bili su iskljuceni iz crkve kao jeretici tj. kao oni koji imaju pogresno ucenje i predanje od apostola pa do njihovog vremena.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, Antonio рече

Није, ако ставимо на страну да је стари завет фиксација неких људи, од Ноје па до других књига. Видимо да пророк један каже да ће доћи Месија и обновит Израел. А то се десило пре Исуса, јер је Исус рођен у том обновљеном израелу где су јевреји враћени из ропства. А опет, како може да се каже да Исус има прејемство у римском царству, где је широм и ван истог слао апостоле? Кад јевреји имају само једну обећану земљу на блиском истоку где месија треба да постане апсолутни световни владар. баш васкрсење као начин веровања је био стран за јевреје и настао је након губитка велике популације у побуни код остатака есенске секте, тј. праведника који су били прогнани од верског суда Синедриона. Зар није Синедрион исто што и сабор у Цркви на неки начин? Јован Крститељ и Исус у библији пише у Нови Завет да су протерани са својим верницима. А библија нигде не помиње пророке са групама верника, већ пустињаке које нико од јевреја неће препознат ако се не покају и верују у бога. Они су били супротни од тога, имали се прво веру Јована КРститеља, па се појавио Исус и у тој групи сакупио прве хришћане кад је Јован остарао.

Ne znam, mislim da si malo nesto pomesao u tumacenju prorocanstava SZ o obecanom Mesiji i sta i kako treba da dodje i kome ce da se javi i slicno.

Na primer, upravo to da Mesija treba da postane apsolutni svetovni vladar u obecanoj zemlji jevreja na bliskom istoku, jeste glavni problem sto vecina jevreja i njihovih staresina i svestenika nisu prihvatili Isusa Hrista kao svog Mesiju i celog covecanstva. Jer pravi Mesija nije dosao da osvaja zemaljska carstva nego da zadobije i otvori ono drugo carstvo nebesko za sve ljude,.... pa, zamisli Mesija i onda samo za Jevreje,.... malo je nelogicno, zar nije logicnije da taj obecani Mesija u SZ bude za sve ljude i ceo svet,.... i Isus Hristos je i bio upravo takav Mesija,....itd...

Uzmi malo procitaj ovo oko sv.Justina i njegove rasprave sa Jevrejima, ima zanimljivih stvari.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Bokisd рече

Pa, ne znam konkretno na sta mislis, ali, pa na raznim saborima, kako vaseljenskim tako i pomesnim branjena je upravo ta apostolska vera i predanje, i one crkve i hriscani koji su izgubili to predanje i veru bili su iskljuceni iz crkve kao jeretici tj. kao oni koji imaju pogresno ucenje i predanje od apostola pa do njihovog vremena.

Али исус је дошао у Храм и био сматран за јеретика. Синедрион је јована крститеља прогласио за јеретика што сами апостоли пишу. Тај Синедрион је био место које су пророци израела који су и цара давида прогласили за цара, тражили да се направи истом том цару. иако давид у реалности није био цар, већ нека врста поглавице који живи у шатор.

Уместо питања да ли је Исус спасао Израел и јевреје. После њега се сабори цркве баве питањима, која нису остала јасна кроз апостолску заоставштину. ТО су колко сам схватио били сукоби терминологије из којих је искључивана једна по једна Црква док нису настале нове Цркве и учења. Што је супротно причи да апостоли имају дух да говоре све језике, чак је тражен само латински језик у цркву јер друге језике рукоположени свештеници нису знали. Даље следи да учење цркви које су апостоли оставили тим црквама у етиопију, анадолију... нешто није добро радио. Што је само по себи нехришћански тврдити, јер је дух свети хришћанства, непогрешив толико да он не сме да буде критикован. мсм. подижу се људи из мртвих, а лажни пророк или теолог, ако заузме неку цркву. Тада сабор избаци целу заједницу око те цркве из хришћанства а нико од људи са сабора, не пође преко мора пешке, па тамо изврши егзорцизам и проговори на свим језицима о правој вери.

Чак су те јевреје прогањали хришћани као што је радио Исус у Храму јер су га терали, што је тек чудно и супротно месијанству из старог завета.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Antonio рече

причао сам са јеврејима. Они верују да је Исус искушавао вернике у самом Храму што је забрањено да се ради. А апостоли се хвале тиме како је рушио тезге и нападао свештенике јер Синедрион не пушта Јованову секту да уђу у храм Бога јеврејског. Јован је био ујак Исуса и Синедрион врховни суд духовни код јевреја. Ако тај суд није исправан јер је у Храму божијем, како може бит исправно неко друго јављате, типа оно богородици у храму да ће родит месију? И богородица после тога настави да рађа људе, али је и даље богородица штоје необјашњиво.

јевреји по старом завету имају пророштво да ће такви људи да им долазе и скрећу их са пута. Хришћани се не обрезују сем на западу, где је то законом обавезно. хришћани једу храну која је забрањена и многе друге ствари које бог никад није реко да неки месија може да забрани. Месија је првенствено и искључиво световни вођа који је смртник и траба да га чувају од изрода.

Ima kontekst zasto je Isus napao tezgare u hramu, jer su pretvorili dom i hram molitveni u trgovacku i hajducku pecinu, to nije bilo u redu,.... i Isus je tako i intervenisao, kada drugi koji su bili zaduzeni za red u hramu nisu vodili racuna o odgovarajucem poretku kakav i treba da bude u mestu molitve Bogu.

Dok je Isus jevrejski Sinedrion napadao verbalno i verski za nepravilno primenjivanje SZ. 

Po predanju i veri crkve i po Pismu, Bogorodica vise nije radjala, ni pre ni posle rodjenja Isusa. I, Mesija je Antonio i po prorostvima SZ i po NZ nesto mnogo vece od pukog svetovnog vodje.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 54 минута, Antonio рече

Јер тек сад је као по Духу Светом који је надахуо Цркву и Оце постало јасно да земља није равна, да постоје континенти, друге расе и народи. Остатци човека стари 200.000 година...

Да си ти мени жив и здрав, знало се одавно да Земља није равна, а један јеврејски рабин је, тумачећи Стари Завет, још у 17. или 18. веку дошао до податка да је Земља стара 4.5 милијарди година. Како је то успео, не знам, али је сачуван запис о томе. Нема буквално тумачења, никад га није ни било. 

пре 57 минута, Antonio рече

где имаш то за персију да су били непријатељи традиционални?

Имаш масу књига о томе, то је општепознато ствар. На жалост, заборављам имена писаца и књига брзо, али не би требало уопште да је проблем да се пронађе. Али имаш и један феноменалан подкаст о римској историји до Константина од Мајк Данкана, то топло препоручујем свима, легендаран је подкаст на Нету. Ту ћеш, између осталог, да чујеш доста и о римско - персијским сукобима кроз историју. А од петог века па до арапских освајања узмеш било коју историју Византије (то је заправо и даље Рим, али су га Германи вулгаризовали), и видиш шта су они и Персијанци наставили да раде једни другима све док Арапи нису покорили и асимиловали Персију, односно тада већ Сасанидско царство. 

  • Свиђа ми се 1

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Bokisd рече

Ne znam, mislim da si malo nesto pomesao u tumacenju prorocanstava SZ o obecanom Mesiji i sta i kako treba da dodje i kome ce da se javi i slicno.

Na primer, upravo to da Mesija treba da postane apsolutni svetovni vladar u obecanoj zemlji jevreja na bliskom istoku, jeste glavni problem sto vecina jevreja i njihovih staresina i svestenika nisu prihvatili Isusa Hrista kao svog Mesiju i celog covecanstva. Jer pravi Mesija nije dosao da osvaja zemaljska carstva nego da zadobije i otvori ono drugo carstvo nebesko za sve ljude,.... pa, zamisli Mesija i onda samo za Jevreje,.... malo je nelogicno, zar nije logicnije da taj obecani Mesija u SZ bude za sve ljude i ceo svet,.... i Isus Hristos je i bio upravo takav Mesija,....itd...

Uzmi malo procitaj ovo oko sv.Justina i njegove rasprave sa Jevrejima, ima zanimljivih stvari.

Како могу да погрешим кад су јевреји у ропство и прогнани. Месија треба да их врати кући на обећану земљу и обнови израел и храм. То није урадио Исус, то се десило пре њега. Он је рођен у том израелу и ишо у том обновљеном храму. Храм се уништава јер јевреји праве проблеме у Риму и побуде широм царства, зато су протерани прво из главног града. А ти јевреји су нападали и хришћане и прогласили јована крститеља за јеретика, пре него је исус дошо. Лепо пише апостол, да јована остали јевреји од места где је рођен и племена у коме је рођен протерују тј. не држе за свога. Па је као и остали од времена Мојсија, за казну протеран у пустињу, одакле видимо да иде на територију другог племена.

прича о томе да се месија рађа на тачно одређени датум, који је везан за астрономски феномен је просто прича која не држи воду. Јер под бр.1 тај феномен је био мало пре повратка јевреја у Израел и чест је феномен. под бр.2 та звезда код јевреја и хришћана у стари завет симболизује онога који искушава, тј. луцифера. Касније се сазнало да је у питању планета а не звезда како су јевреји веровали.. Порекло од Давида не може да има, јер је порекло од Давида цело било у Вавилону на двор и они се враћају пре рођења Исуса. мсм. Давидов потомак је прореко месију.

Ако кажемо, да је исус цар небеског царства свих народа на свету. То би значило да он није месија ког проричу јевреји из Вавилонског двора који виде световног месију. Већ неки месија ког прориче Мојсије. И то мења контекст његовог месијанства. 

Јасно је да је царство јевреја само израел по старом завету. Не помиње се ни тада познати свет што смо ми у европу, нити други континенти који су били непознати свет. А то небеско царство за које се пише да је Исус цар. У то небеско Царство је први и главни постављен, бог отац исуса за ког он каже недиректно у новом завету, да је јован крститељ јер је једини изнад њега на небесима и са њим само јован крститељ. Исус мужа од богородице сматра очухом и њихову децу полубраћом и полусестрама. Ту нема богородице да се помиње, већ повратак исуса са небеса на земљу у време апостола када ће наступит крај режима Иродовог у израелу.

А то може да буде покушај пуча јер је Ирод био већ стар владар. па су тражили подршку широм рима и били про-римски толико да су заговарали да се плаће порез Римском изасланику. Зато је у освети вероватно и убијен јован крститељ од Ирода Антипа који је трећи владар са именом Ирод од када Исус живи.

Јер моћи које је Исус показивао онима који му верују су довољне да загосподари израелом. А он то није урадио јер ће тек да дође са небеса и спаси праведнике. Апостоли јасно кажу да ће то да буде у време њиховог живота. Само један који је дочекао да Ирод Антипа заврши са владањем а да хришћани не добију власт у Јерусалиму је написао да ће Исус доћи у непознато време и ново тело. Због те контрадикторности његова откровења су једва ушла у састав библије од самих рукоположених отаца цркве.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...