Jump to content

Препоручена порука

@@Ljubičasta, само молитва....ево једна молитва св Јефрема Сирина коју веома волим....може много да помогне...

 

 

Тебе преклињем и Тебе молим, састрадална мајко човекољубивог Владике, буди милостива нама смиреним и недостојним слугама Твојим, погледај самилосно на униженост и смирење наше, исцељуј слабост душа и тела наших, развеј видљиве и невидљиве непријатеље. Пред лицем непријатеља наших буди за нас недостојне, убојно оружје, јака одбрана и непобедива поборница, покажи на нама древне и дивне милости Твоје; да познаду безаконици да је Син Твој и Бог, једини Цар и Владика, а Ти, заиста богородица, која си родила по телу истинитог Бога, и да је теби могуће све што зажелиш, Владатељко, учини на ненбу или на земљи, и свакоме који моли даровати оно што му је потребно: болеснима здравље, а онима који плове тихо море и добру пловидбу. Буди сапутница онима који путују и закриљуј их; спасавај заробљенике из тешког ропства; утешавај ојађене; олакшај беду и свако друго телесно страдање, и ослобађај од душевних недуга и страсти невидљивим заступништвом Твојим, да бисмо на крају пута овог временог живота, могли преко Тебе добити вечна блага у Царству небеском.
Правоверне Твоје укрепи против непријатеља њихових; растури облак туге који је покрио душе њихове; избави их из утучености и малодушности, и подај им светло и радосно расположење духа, подаривнши мир и спокојство.
Молитвама Твојим, Владатељко, спаси посвећену Теби паству, сав град и земљу – од глади, земљотреса, поплаве, пожара, покоља, најезде туђинаца, међусобних ратова; и сваки праведни гнев Божији одврати од нас благовољењем и благодаћу Јединородног Сина и Бога Твог, коме приличи свака слава, част и поклоњење, са беспочетним Оцем и са вечним и животворним Духом Његовим, сада, свагда и кроза све векове. Амин.

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вера или страх – шта ћете одабрати?

 

 

Потпуно иста количина енергије је потребна да бисмо веровали или да бисмо се забрињавали. Ми бирамо на шта ћемо се одлучити. Ипак, оно о чему размишљамо, узеће корена у нама. Зато је потребно бити опрезан.

Послушајте видео, који објашњава какав став је потребан и препоручљив.

http://svetatrojica.wordpress.com

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Imam..i to sada posle nekih desavanja..to mi je jedan od najvecih strahova..ali ne plasim se da se ljudi vezu za mene..jer ih necu izneveriti..jer znam kako je to biti izneveren..I Hrista su mnogi izneverili i odrekli ga se ali on se nije nikoga odrekao..nego se molio za njih.. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...
 

МОЛИТВА ЗА СПАСЕЊЕ ОД 

СТРАХА 

 

У име Оца и Сина и Светога Духа. 

 

Спаси ме, Боже мој, од страха који ме понижава и срамоти као твоје створење. 

Нека ме не уплаши ни дан ни ноћ; јер, твој је дан и твоја је ноћ. Нека ме не 

уплаши ни гора ни вода; јер, горе си ти саздао и водама ти си поставио међе. 

Нека ме не уплаши ни сан у ноћи ни привиђење на дану; јер анђео твој стоји ми 

с десне стране. Нека ме не уплаши ни невидљиви противник твој, Боже вечни; 

јер, Ти си га победио Крстом Твојим Часним. И смрт нека ме не уплаши, Христе 

мој Свесилни, јер ти си смрт смрћу попрао, и Васкрсењем цео свет као 

седмоструком светлошћу обасјао. 

Страх ме прати као сенка. У подне сенка од дрвета се губи. Кад се Сунце дигне 

високо изнад свих предмета на земљи, онда се сенка губи. Кад је Сунце на свом 

Истоку или Западу, ниже од високих планина, тада су сенке најдуже. И Ти, 

Господе мој, кад си нижи у виду моме, од ма каквих висина земаљских, сенке се 

купе око мене, дуге и мрачнем и плаше срце моје. А кад Те сагледам узвишена 

изнад свих висина, сенке се губе и страх ме оставља. 

О, Свеци Божји, узнесите молитве ваше за мене грешнога, да се спасем од 

страха безумнога. Ангеле Божји, милостиви молитвениче, стави много тамјана у 

златну кадилницу твоју, и окади молитве за све богобојажљиве, и за мене 

грешног. 

Слава Ономе који седи на престолу Славе, Славу Му навек. Амин. 

Kyrie Eleison 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Strah od samoće.   winter

0405_feel   Danas je taj dan.  

                Moraću da kidnapujem nekog jer niko neće da mi  pravi društvo.   :1321_womens:

Dobro, možda ipak neću  :nene:    ,samo dok  zaspim,posle mi je mnogo lakše..... 

P.s.Strah životu kalja obraz često.

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako je Bog ljubav,smirenje,radost,milost,smirenje,vrlina,čistota,lepota ,onda je djavo mržnja,strah,nemilostivost,brzina,odlučnost,otrovna mudrost i bezobrazluk.

 

Nema razloga za strah,jer Bog odnosi pobedu  .... osim Straha Gopodnjeg koji je početak svake mudrosti .... i koji je putokaz ka večnom životu...

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Питање Валаамском монаху: Људски страхови (од земљотреса, затвореног простора, воде, висине и сл.) – да ли су то обележја слабости карактера, или напади нечастивог?

Одговор: Не, то су природне слабости, својство пале човекове природе. Оне су код некога јаче, а код некога слабије. Није лоше то што оне постоје, већ је лоше подлегати им, губити људско достојанство. Непријатељ просто може да се игра са тим.

  • Волим 1

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 5 months later...

spojeno sa istom temom....

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...
Ivan LOVRIĆ | 24. avgust 2014. 

Ljudi moraju da se oslobode straha i da se bore protiv nasilja. Ne kažem da na nasilje treba uzvratiti nasiljem. Ali, ljudi ne treba da se boje, već treba da pobede strah- poručuje glumac

 

 

kul-jovanovic_620x0.jpg

 

Dragan Jovanović: Užasno sam namrgođen i ćutljiv

 

DOK „Srećni ljudi“ defiluju malim ekranima, on je svoj „prozor u svet“ otvorio u brvnari na Zlatiboru. Tamo na miru ćuti i druži se sa biljkama i životinjama.

 

 

 

Popularni Gagi, glumac Dragan Jovanović, prekida, nakratko, svoj „zavet ćutanja“, da bismo malo pretresli proteklu nedelju.

 

* Televizija reprizira seriju „Srećni ljudi“. Kako vreme odmiče, u stvarnom životu nesrećnih je sve više. Ko je danas srećan čovek?

 

- Ljudi, uglavnom, smatraju da je lepota života vezana za novac. Mislim da oni nemaju šansu da budu srećni. Po meni, srećan je onaj ko može da se raduje kako cvet raste, ili kako šuma miriše.

 

* Bila je i repriza filma „Bure baruta“ gde, takođe, igrate. I tu se ništa nije promenilo, jer nasilje je i dalje svuda oko nas.

 

- Suština je u strahu. Ljudi moraju da se oslobode straha i da se bore protiv nasilja. Ne kažem da na nasilje treba uzvratiti nasiljem. Ali, ljudi ne treba da se boje, već treba da pobede strah. Jer, nasilnicima glavno oružje je ljudski strah.

 

* Igrali ste i u seriji „Moj rođak sa sela“. Selo nam polako nestaje.

 

- Pravi način da ova država krene napred i naš spas je selo. Tu šansu nikako ne smemo da propustimo. Ljudi moraju da shvate da imamo prebogatu zemlju i da je selo naša budućnost, a ne prošlost. A sve nam je tu ispred nosa, samo ne vidimo ništa. Svi hrle u gradove i hoće da glume neke građane.

 

* Negde ste izjavili da ste namrgođeni i ćutljivi. Da li je to zbog ove naše situacije ili uopšte?

 

- Pa jeste. Najveći problem je u ljudima. Dok se ne promenimo nema nam prosperiteta. Tužno je kada većina ljudi gleda u tuđe dvorište, a nikako neće da se zagleda u sebe.

 

* Lepša strana naše stvarnosti su veliki uspesi naših sportista. Ovog leta oni su prosto eksplodirali.

 

- Tu možemo izvući jednu pouku. Ti naši sportisti imaju jasna pravila. Zna se ko je najbolji i ne može niko da kaže da nije, ako to rezultati pokazuju. U našem životu je sve obrnuto. Najbolji su prevaranti. A u sportu prevare nema.

 

* Šta vam je još obeležilo proteklu nedelju i kako provodite leto?

 

- Leto provodim u prirodi. Meni je svaki dan u prirodi poseban događaj. 

 


  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

Pored strahova da će mi se otkačiti korpa na ringišpilu i kada kamion ide u rikverc, najveći mi je strah da u životu neću imati dovoljno vremena da se igram sa mojim mladuncima...

Солидарност ће спасити свет.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kad bi čovek čoveku bio čovek, mnogo manje bi bilo strahova

 

Па било би, али да би човек човеку био човек мора пре тога постати човек и савладати страхове чија је основа у генима, у несвесном делу човека, а то иде спознајом себе. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne postoji osoba koja se nikada nije suočila sa strahom. Strah je emocija koja nastaje kad nam se u većini slučajeva nešto što je u potpunosti nestvarno čini stvarnim. Pošto strah zadaje brojne simptome koji nam onemogućavaju normalan život, moramo da naučimo kako da se prema njemu postavimo.
Strah je emocija koja nas izbacuje iz naše zone komfornosti. Upravo iz tog razloga nam strah stvara toliko jaku nelagodu dok ga iskušavamo. Da bismo mogli adekvatno da se suočimo sa strahom, bitno je da saznamo zašto nam se određeni strah pojavljuje. Kada znamo uzrok svojih strahova, tada umanjujemo njihovu vrednost odnosno slabimo ih.
U većini slučajeva sve emocije koje iskušavamo imaju psihološku osnovu, pa tako i strah. Da bismo određenu emociju mogli da nadvladamo, u ovom slučaju, potrebno je pozabaviti se psihološkim uzrocima naše reakcije.
Strah je emocija koja nas zaustavlja u našim akcijama. Ako joj dopustimo da to i učini, samo je jačamo. Umesto toga, mnogo je bolja opcija suočiti se sa strahom, dopustiti sebi da prođemo kroz njega nastavljajući da radimo ono u čemu nas isti sprečava. Kvalitet našeg života jako je duboko povezan sa emocijama koje imamo u sebi i sa kojima provodimo dane. Izbor je na nama koju emociju ćemo svakog dana odabrati kao prioritetnu. Što bolje emocionalno stojimo, to ćemo postići veće uspehe u životu. Bilo da se radi o osećaju ljubavi, entuzijazma, slobode, zadovoljstva, mira, radosti ili nekom drugom osećaju, ako smo konstantno u njemu on će nam omogućiti brže i lakše pomake. A strah je emocija koja čini upravo suprotno.
Sve na šta smo fokusirani to raste. Ako nam je fokus sve vreme na strahovima, tada će oni postajati sve veći i jači. U protivnom, ako usmerimo svoj fokus na stvari koje u životu želimo da postignemo, strah će za nas predstavljati samo jednu malu stepenicu koju trebamo preći kako bismo došli do onoga čemu težimo. Kako ćemo doživeti određenu situaciju, zavisi od toga koliko smo vešti u upravljanju svojim fokusom i emotivnim stanjima. Uvek imamo izbor fokusirati se na ovo ili ono i biti u ovom ili onom stanju. Pitanje je samo šta odaberemo i koliko smo svesni izbora koje imamo. Svaka situacija koju proživljavamo ima svoje dobre, pozitivne i poželjne strane.
Strah nastaje pod uticajem misli koje ga probude. Kada se nađemo u situaciji koja nas zastrašuje, upravo su naše misli te koje su odgovorne za emociju straha koja usledi za nekoliko sekundi. Umesto da mislimo da će se nešto loše dogoditi, bolji je izbor da usmerimo svoj fokus na nešto pozitivnije. Na taj način ne dopuštamo strahu da nas blokira i upravljamo situacijama u kojima se nalazimo.
Upravljanje sopstvenim mislima traži dosta vežbe.
Što se više budemo trudili da probudimo našu komfornu zonu dopuštajući da prođemo kroz strahove koje imamo, to ćemo imati više vere u život i ono što nam on donosi.

 

http://www.navidiku.rs

  • Волим 1

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...