Jump to content

Саопштење Светог Архијерејског Синода поводом ревизионистичке кампање о броју жртава концентрационог логора смрти Јасеновац

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 13 часа, Родољуб Лазић рече

На Јутјјубу пише да је Јован Ћулибрк (извињавам се, прилично ми је тешко да напишем "епископ") ово изговорио на некој конференцији у Израелу, одржаној 2017. године.

Дакле, имамо црно на бело да је јасно дао до знања да не признаје број од 700.000, него од 100 до 250 хиљада, при чему,  додатном констатацијом о 90 хиљада поименичних жртава, и то некако доводи у питање.

Поштовани Родољубе,

Ниси му ти дао апостолско прејемство, немаш права да га одузимаш, колико год да је теби то тешко. Јасна су ти правила на овом сајту.

Владика Јован је о броју жртава врло транспарентан, причао је о томе и у Бјељини и где год да је гостовао.

Такође је рекао да су Пољаци дали податак о 4 милиона убијених у Аушвицу, Израел је након неколико деценија прикупљања података изашао са бројем од милион имена и проценом да је убијено од 1 200 000 до 1 500 000. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 265
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 14 часа, Ćiriličar рече

Иријеј бачки:

"Или ко може тврдити да су истакнути Равногорци, Хрвати по народности, Звонко Вучковић, један од најзначајнијих четничких команданата, и Ђуро Виловић, бивши католички свештеник који је, згрожен усташким злочинима и саблажњен држањем великог броја својих колега католичких свештеника и монаха, прешао у Православље и постао члан Дражиног штаба на Равној Гори?

Павелићевим, Артуковићевим, Лубурићевим и – о ужаса! – садашњим београдским фишкалима усташких монструма то нису аргументи. Они, демонски цинично и препредено, захтевају да се, после осам деценија не само заташкавања него и забране говора о Јасеновцу и о стотинама масовних стратишта Срба у такозваној НДХ, после бетонирања, поравнавања и минирања масовних гробница и логорских комплекса, после конфискације матичних књига Српске Православне Цркве, приступи поименичном пребројавању (!) побијених. Прихватање такве идеје било би израз крајње и безумне наивности. Подручје концентрационог логора смрти Јасеновац тек је 1964. године добило статус спомен-подручја. Али ни после тога се није смело говорити ко су били злочинци, а ко жртве. Не треба дозволити да се то понови, а поготову да жртве и злочинци замене места у сећању и у историографији, што је идеја и циљ данашњих ревизиониста".

 

Јован славонско-пакрачки:

 

Не треба заборавити да је најјача обавештајна мрежа капетана Жарка Тодоровића била у Загребу на свеучилишту.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Дејан рече

Такође је рекао да су Пољаци дали податак о 4 милиона убијених у Аушвицу

А Немци су извештавали о 700 000 српских жртава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Дејан рече

Не треба заборавити да је најјача обавештајна мрежа капетана Жарка Тодоровића била у Загребу на свеучилишту.

Обавештајна мрежа никако не значи већинско расположење средине у којој се обавештајна мрежа налази.

Мало је безвезе то наглашавати, али треба нагласити, јер се све релативизује у нашем времену.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Вилер Текс рече

Обавештајна мрежа никако не значи већинско расположење средине у којој се обавештајна мрежа налази.

Мало је безвезе то наглашавати, али треба нагласити, јер се све релативизује у нашем времену.

 

Ni Zvonko Vučković Feliks  nije većinsko raspoloženje, kao što 13 generala Srba u ustaškoj vojsi to nisu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Вилер Текс рече

А Немци су извештавали о 700 000 хиљада  српских жртава.

Проблем ове теме, као и многих других, су људске емоције. Историја као научна дисциплина највећи проблем има у дневној политици и народном предању. Политику тумачим као интерес, народно предање као емоције.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Дејан рече

Проблем ове теме, као и многих других, су људске емоције. Историја као научна дисциплина највећи проблем има у дневној политици и народном предању. Политику тумачим као интерес, народно предање као емоције.

Историја као научна дисциплина је итекако подложна политичкој клими.

Искључивање осећања а причамо о нашим духовним и телесним прецима?

Црква није лабораторија.

Не бих имао шта да додам после онога што је владика Иринеј рекао осим да кажем амин.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Упитан о лицитирању бројем жртава усташког логора Јасеновац, владика Иринеј каже да би узалудан био ревизионизам са Каптола и са неких других адреса у Хрватској да му није стигла подршка од људи којима плату и све животне трошкове покривају грађани Србије.

"Уколико ова апологија за Макса Лубурића и остале усташке злочинце не буде хитно заустављена, то ће бити огроман ударац српском народу у целини, а Србија као држава биће означена као несумњиви спонзор и покровитељ ревизионизма на штету историјске истине и сопственог народа. Они, демонски цинично и препредено, захтевају да се, после осам деценија не само заташкавања него и забране говора о Јасеновцу и о стотинама масовних стратишта Срба у такозваној НДХ, после бетонирања, поравнавања и минирања масовних гробница и логорских комплекса, после конфискације матичних књига СПЦ, приступи поименичном пребројавању побијених. Прихватање такве идеје било би израз крајње и безумне наивности", истиче владика Иринеј.

  • Свиђа ми се 1

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Milan Nikolic рече

Упитан о лицитирању бројем жртава усташког логора Јасеновац, владика Иринеј каже да би узалудан био ревизионизам са Каптола и са неких других адреса у Хрватској да му није стигла подршка од људи којима плату и све животне трошкове покривају грађани Србије.

"Уколико ова апологија за Макса Лубурића и остале усташке злочинце не буде хитно заустављена, то ће бити огроман ударац српском народу у целини, а Србија као држава биће означена као несумњиви спонзор и покровитељ ревизионизма на штету историјске истине и сопственог народа. Они, демонски цинично и препредено, захтевају да се, после осам деценија не само заташкавања него и забране говора о Јасеновцу и о стотинама масовних стратишта Срба у такозваној НДХ, после бетонирања, поравнавања и минирања масовних гробница и логорских комплекса, после конфискације матичних књига СПЦ, приступи поименичном пребројавању побијених. Прихватање такве идеје било би израз крајње и безумне наивности", истиче владика Иринеј.

Нажалост то гура и е.Јован, и наравно тај наш вајни Музеј и овај нови директор Ристић, па Јевреји који су се стручно и профи бавили геноцидом над својим народом имају спискове и пребројено поименично за Аушвиц и укупне жртве 2.Рата и опет имају јасан наратив и концепт о много више својих жртава. Док ето само нама се намеће вештачки да мора бити свака жртва пребројана и то је то нема више других наратива као код Јевреја и њихових жртава.

Срамотна работа. :0201wink:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Вилер Текс рече

Историја као научна дисциплина је итекако подложна политичкој клими.

Искључивање осећања а причамо о нашим духовним и телесним прецима?

Црква није лабораторија.

Не бих имао шта да додам после онога што је владика Иринеј рекао осим да кажем амин.

 

 

Искључивање или каналисање емоција емоционалном писменошћу.

Узми за пример служење Литургије "по новом" или "по старом". 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ристић овде лепо каже да су Јевреји пребројали 4,8 милиона, али је објављено реалних шест милиона.

Послушајте од 12 минута. Број идентификованих жртава није ни приближно коначан број.

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Дејан рече

Искључивање или каналисање емоција емоционалном писменошћу.

Узми за пример служење Литургије "по новом" или "по старом". 

Смањење броја Јасеновачких мученика никако се не може ставити у исту раван са примером који си навео, јер је "старо" и "ново" служење један вештачки проблем. Овде се нажалост ради о правом проблему, који неки наши стварају. Нажалост.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Вилер Текс рече

Смањење броја Јасеновачких мученика никако се не може ставити у исту раван са примером који си навео, јер је "старо" и "ново" служење један вештачки проблем. Овде се нажалост ради о правом проблему, који неки наши стварају. Нажалост.

 

Ниси ме разумео, теологија као наука је доказала уплив католичке теологије у нашу, када је то хтела да реши добар део пуког народа се побунио против тога под оправдањем да их покатоличавају.

Ако то није емоционални проблем, онда не знам шта је.

Е сад, моје мишљење је да је увеличавање жртава једнако проблем као умањење жртава.

Оно што је највећи проблем, а то је лепо рекао владика Јован Ћулибрк :Није то до Черчила, Тита или до Фрање Туђмана, то је до просечног Србина.

Да је нама заиста као народу стало до Јасеновца, не би ми сада били у овој позицији и причали на ову тену након оволико деценија које су прошле.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Дејан рече

Ниси ме разумео, теологија као наука је доказала уплив католичке теологије у нашу, када је то хтела да реши добар део пуког народа се побунио против тога под оправдањем да их покатоличавају.

Ако то није емоционални проблем, онда не знам шта је.

Е сад, моје мишљење је да је увеличавање жртава једнако проблем као умањење жртава.

Оно што је највећи проблем, а то је лепо рекао владика Јован Ћулибрк :Није то до Черчила, Тита или до Фрање Туђмана, то је до просечног Србина.

Да је нама заиста као народу стало до Јасеновца, не би ми сада били у овој позицији и причали на ову тену након оволико деценија које су прошле.

Разумео са те ја.

Међутим, има људи који у случају "ново и старо служење" хоће ствари преко колена, на ову или ону страну.

Што се тиче овог о чему причамо, мислим да је овде сасвим лепо оборена агеументација из задња два пасуса која си написао.

SPC.RS

Поштовани Владико, драги пријатељу, у тешкој и немирној минулој години наша Црква...

Нема шта да додам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Дејан рече

Да је нама заиста као народу стало до Јасеновца, не би ми сада били у овој позицији и причали на ову тему након оволико деценија које су прошле.

Немој да мешаш народ са Титовом прљавом игром. Масовна погубљења Срба су била и након рата.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...