Jump to content

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р. Македонији

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

У расколничком манастиру у БЈРМакедонији - код Дебра, ''св. Јован - бигорски'' , јуче, на Ивањдан..служили су са расколницима свештеници Бугарске Православне Цркве, Јеромонах из Черногорског манастира (који бугари чешће данас именују као Гигински манастир) који је тик уз нашу границу..у Пиротској околини.. Монаси манастира Суково (бивше братство из Прохора пчињског) имају добре контакте са овим бугарским манастиром...

.. ево линка у нади да ће неко од ОДГОВОРНИХ реаговати...

За сада су и нашим духовницима пуна уста хвале о овом расколничком Манстиру и братству Бигорском манастиру...

ево линка... http://www.bigorski....&record_id=836#

Има и фотографија и видео материјала у тексту....

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 3.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Епископот г. Марко богослужеше во манастирот „Св. Прохор Пчињски“

На покана на Неговото Преосвештенство Епископот врањски г. Пахомиј, за празникот на Рождеството на светиот Пророк Претеча и Крстител Господен Јован, во манастирот „Свети Прохор Пчински“, на бдението и на светата Архиерејска Литургија началствуваше Неговото Преосвештенство Епископот брегалнички и Местобљустител битолски г. Марко, во сослужение на Епископот домаќин, и повеќе свештенослужители од различни епархии.

После прочитаното Евангелие на светата Литургија, Епископот г. Марко на народот, којшто го беше исполнил храмот, му се обрати со вдахновена беседа.

На крајот од Литургијата, Епископот г. Пахомиј од амвонот, пред насобраните верници, му се заблагодари на Епископот г. Марко што секогаш братски и неуморно се отповикува на неговите покани за заедничарење пред Престолот Божји, а воедно изрази и надеж за што поскоро надминување на тортурата и државниот прогон, којшто на верска основа, во Р. Македонија, го трпат Неговото Блаженство Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован со останатите Епископи, монаштвото и верниците на Православната Охридска Архиепископија.

Извор:

http://www.poa-info....20120707-1.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Епископ брегалнички г. Марко богослужио у манастиру „Св. Прохор Пчињски“

http://www.poa-info.org/vesti/2012/07/20120707-1.html

preteca3.jpg

preteca2.jpg

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

09.07.2012

Дело за коjе расколничка МПЦ терети Архиепископа г.г. Јована већ је застарело

Arhiepiskopot_vo_zatvor.jpg

Данас, 09. Јула 2012 г., према важећим законима Р. Македоније, дело за које расколничка „Македонска православна црква“ (МПЦ) терети Његово Блаженство Архиепископа охридског и Митрополита скопског г.г. Јована, већ је потпуно застарело, пошто је прошло десет година од последњег датума обухваћеног оптужницом.

Дело је у целини застарело, а Апелациони суд још увек није изрекао пресуду! И поврх свега, Архиепископ г.г. Јован је најпре био два месеца у затвору, а сада је у притвору већ целих пет месеци!

Против Архиепископа г.г. Јована у последњих десет година, у континуитету, чим заврши један судски процес, почиње нови, и на захтев расколничке МПЦ, он се већ шести пут налази у затвору. Овакав однос ка Архиепископу г.г. Јовану, од стране активиста за људска права, окарактерисан је као класична државна тортура према личности Архиепископа г.г. Јована, те томе следствено, постаје сасвим јасно да се под плаштом „независног судства“, спроводи државни терор на верској основи против Архиепископа г.г. Јована и осталих Епископа, монаштва и верника Православне Охридске Архиепископије.

Овакав однос корумпираног и политичким притисцима подложног судства, резултује негативним извештајима релевантних међународних институција по питању гажења верских слобода у Р. Македонији, и његова реформа се намеће као услов за интегрисање наше земље у цивилизацијске демократске токове.

http://www.poa-info.org/arhiepiskop/soopstenija/20120709-srb.html

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вранишковски није успео да се спаси,

апелација y последњем моменту потврдила пресуду

logo1.png

Апелациони суд, два дaна пре комплетног застаревања случаја, одлучио да потврди две године и шест месечну затворску казну основног суда у Велесу, сазнаје ''Денешен.мк'', из судских извора.

Апелациони суд је прошле недеље одржао седницу, и донео одлуку којом је потврдио пресуду. Иако према нашим изворима, пресуда још увек није написана, ипак је донешена пре истека последњег рока.

Но и у случају да апелација, ни до данас није донела одлуку, то не би значило да Врнишковски излази из затвора. Зато што је против њега и целокупне структуре његове пара-цркве, у међувремену полиција поднела нову кривичну пријаву, за прање новца, дело за које је Вранишковском изречена мера притвора због чега се он и сада налази у затвору у Шутки.

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

сада када је владика Теодосије био у Скопљу, да ли јемогао да посети архиепископа Јована...? и да ли уоште неко може да га посети---?

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

сада када је владика Теодосије био у Скопљу, да ли јемогао да посети архиепископа Јована...? и да ли уоште неко може да га посети---?

HE ..

Нити он нити било ко други.. !

Разлог - зато што је у истражном затвору...

У истражном је ДУЖЕ ОД 5 МЕСЕЦИ, иако му је казна потврђена на две године држе га у истражном затвору баш зато да не би нико могао ни да га посети, нити да би он могао да као редован затвореник, користи викенде, празнике, допусте..

Чак и сви затвореници који су у притвору имају пераво на посете ..бар од својих најближих сродника...

Архиепископ НЕМА ПРАВО НИ НА ТО..

Зато што су и његови најближи проглашени саучесницима и против њих БЈРМ ''води поступак''...

Прогон какав - ако га не сагледамо у најдубљем смислу.. - сутра дан ће се десити било где у Европи, и то све под фирмом правне државе...

Размислимо само о Црној Гори, БиХ федерацији, а зашто не и о Србијици .. која ћути к'о заливена

...нека Чеда и екипа само дограбе власт...

...

.... ....

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

tuzansmajli8904

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вранишковски није успео да се спаси,

апелација y последњем моменту потврдила пресуду

logo1.png

Апелациони суд, два дaна пре комплетног застаревања случаја, одлучио да потврди две године и шест месечну затворску казну основног суда у Велесу, сазнаје ''Денешен.мк'', из судских извора.

Апелациони суд је прошле недеље одржао седницу, и донео одлуку којом је потврдио пресуду. Иако према нашим изворима, пресуда још увек није написана, ипак је донешена пре истека последњег рока.

Но и у случају да апелација, ни до данас није донела одлуку, то не би значило да Врнишковски излази из затвора. Зато што је против њега и целокупне структуре његове пара-цркве, у међувремену полиција поднела нову кривичну пријаву, за прање новца, дело за које је Вранишковском изречена мера притвора због чега се он и сада налази у затвору у Шутки.

http://sitel.mk/dnevnik/makedonija/vranishkovski-ostanuva-vo-zatvor-presudata-e-vo-zakonskiot-rok

Горчина. Страдање невиног. Као Христово страдање.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А посебно ме "одушевљавају" ове њихове комуњарско-удбашке методе за сламање човека. Још 28. су, као, донели одлуку а данас, када је било већ наде да ће процес бити заустављен због застаревања долази вест, из неке руке, да је све већ готово само "није написана пресуда" и да то нема ни везе јер он "ни тада не би изашао из затвора јер се води нови процес". Сад ће годишњи одмори па ово па оно а Архиепископ ће трунути у истражном затвору без Причешћа, без посета, без, без... Нису они ни нови ни оргинални зликовци, богоборци и богомрсци. Одувек их је било. Разлика је што се све ово дешава пред нашим очима и ми треба у складу са тиме да делујемо и да научимо шта је Црква и шта је то Хришћанин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сад' само и РТС - национални сервис (за кафу и чај) да пренесе ову вест папагајски и стане у ред са скопским колегама из ''службе'' као ''ВранишкоВВВски НИЈЕ УСПЕО ДА СЕ СПАСИ'' и да имамо комплетну слику...

Банда црвена...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Казна потврђена у последњи час

Поглавару Охридске архиепископије Јовану Вранишковском, само два дана пре истека рока за застаревање, потвређена казна од две и по године затвора. Вранишковски осуђен за утају црквеног новца док је био владика МПЦ.

Апелациони суд у Скопљу потврдио је казну затвора од две и по године за поглавара Охридске архиепископије Јована Вранишковског који је пресудом Основног суда у Велесу осуђен за утају 250.000 евра црквеног новца док је био владика Македонске православне цркве.

Jovan-Vraniskovski.jpg

Пресуда је донета два дана пре истека рока за застаревање дела зато што је судски поступак био покренут пре тачно десет година и да суд није донео пресуду Вранишковски би био ослобођен.

Одлука Апелационог суда још није стигла до суда у Велесу, али како тврде из Вишег суда, одлука је донета и не може се говорити да законски рок није испоштован.

У међувремену, огласила се и Охридска архиепископија која је на својој интернет страници објавила саопштење да је према важећем закону у Македонији, дело за које је оптужен Вранишковски већ застарело због истека десет година од оптужбе.

Архиепископија подсећа да је архиепископ већ пет месеци у затвору.

РТС

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...