Jump to content

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р. Македонији

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

Хахахахахахахахахахахахахах..........ах.... .please. :butt: Хвала на разумење и ОПРОСТИТЕ! ( БАР САМ ПОКУШАО! )

И НЕ ОДУСТАЈЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕМ! smajlizakojisuzamolilezene

:lala: :lala: :lala: .ХРИСТОС Ме воли и ОВАКАВ и Ја Вас, па Ви како хочете sv-maksim

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ! vaistinu 0442_feel

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 3.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

ХРИСТОС Ме воли и ОВАКАВ и Ја Вас, па Ви како хочете

Ми желимо да будеш у заједници са нама (односно са свим православним хришћанима). Желимо да се причешћујемо из једне чаше јер је Један Господ, једна вера, једно крштење, један Бог и Отац свију, Који је над свима, кроза све, и у свима нама.

Из књиге Епископа Атанасија:

Љубав изграђује (1Кор.8,1) - вели у својој беседи на ове речи Св. Златоуст - и она чини да се међусобно сљубљујемо, и сједињујемо, и складно спајамо. Ако, дакле, желимо да добијемо Духа (Светога) од Главе (Христа), држимо се једни других. Јер има два начина раздељивања од тела Црквеног: један је - када охладнимо и замрзнемо љубав, а други је - када се усудимо да нешто недостојно чинимо самоме телу (Цркве). Јер у оба случаја одвајамо себе од пуноће Цркве. Ако смо (у телу Цркве) постављени да друге изграђујемо, онда они који не изграђују, него још пре тога Цркву цепају (стварају шизме=расколе), шта све неће доживети? Ништа тако не може цепати (раздељивати) Цркву као властољубље. Ништа тако не разгневљује Бога као раздељивање Цркве. Ако и учинимо хиљаде добара, а сами смо они који комадају пуноћу Црквену, онда нећемо бити мање осуђени од оних који расецају тело (Христово). Јер оно (пробадање тела Христовог на Крсту - Јн.19,31-34), беше на корист васељене, иако није било с том намером, а ово (комадање тела Цркве расколима) ничега нема кориснога, него је велика штета. А ово не говоримо само предводницима (раскола), него и онима који им следују (=присталицама раскола). Један свети човек рекао је нешто што изгледа смело, али је то ипак рекао. Он рече: Ни крв мучеништва не може избрисати тај грех (раскола) - Златоуст цитира овде Св. Кипријана Картагинског (пострадао као Епископ за Христа, у Картагини 258.г.), који је у своме малом али капиталном делу О Јединству Католичанске /=Саборне/ Цркве, гл. 14, изрекао наведене речи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ми желимо да будеш у заједници са нама (односно са свим православним хришћанима). Желимо да се причешћујемо из једне чаше јер је Један Господ, једна вера, једно крштење, један Бог и Отац свију, Који је над свима, кроза све, и у свима нама.

Из књиге Епископа Атанасија:

Љубав изграђује (1Кор.8,1) - вели у својој беседи на ове речи Св. Златоуст - и она чини да се међусобно сљубљујемо, и сједињујемо, и складно спајамо. Ако, дакле, желимо да добијемо Духа (Светога) од Главе (Христа), држимо се једни других. Јер има два начина раздељивања од тела Црквеног: један је - када охладнимо и замрзнемо љубав, а други је - када се усудимо да нешто недостојно чинимо самоме телу (Цркве). Јер у оба случаја одвајамо себе од пуноће Цркве. Ако смо (у телу Цркве) постављени да друге изграђујемо, онда они који не изграђују, него још пре тога Цркву цепају (стварају шизме=расколе), шта све неће доживети? Ништа тако не може цепати (раздељивати) Цркву као властољубље. Ништа тако не разгневљује Бога као раздељивање Цркве. Ако и учинимо хиљаде добара, а сами смо они који комадају пуноћу Црквену, онда нећемо бити мање осуђени од оних који расецају тело (Христово). Јер оно (пробадање тела Христовог на Крсту - Јн.19,31-34), беше на корист васељене, иако није било с том намером, а ово (комадање тела Цркве расколима) ничега нема кориснога, него је велика штета. А ово не говоримо само предводницима (раскола), него и онима који им следују (=присталицама раскола). Један свети човек рекао је нешто што изгледа смело, али је то ипак рекао. Он рече: Ни крв мучеништва не може избрисати тај грех (раскола) - Златоуст цитира овде Св. Кипријана Картагинског (пострадао као Епископ за Христа, у Картагини 258.г.), који је у своме малом али капиталном делу О Јединству Католичанске /=Саборне/ Цркве, гл. 14, изрекао наведене речи.

Ромејац, зар ме овако разумеш?????????

Ја говорим о мом народу, који је условљен, уцењен (неда му се слобода да се зове како хоче)!!!

Осуџен на расколу ( због етнофилетизма),зато што хоче да у додатку имена ПОА, стоји МПЦ( ко и сви, СПЦ ГПЦ РПЦ....).

Онај који уцењује и условљава у овој трагичној ситуацији, РАСЦЕПЉУЈЕ ЦРКВУ, ХРИСТА и прогони наше људе (В. Јована и ПОА) и оставља цјели један народ ван ЦРКВЕ.

Молим Вас, доста Нас нападате да би одбранили незнам Кога!?

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ! vaistinu 0442_feel

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ромејац, зар ме овако разумеш?????????

Ја говорим о мом народу, који је условљен, уцењен (неда му се слобода да се зове како хоче)!!!

Осуџен на расколу ( због етнофилетизма),зато што хоче да у додатку имена ПОА, стоји МПЦ( ко и сви, СПЦ ГПЦ РПЦ....).

О чему ти причаш?

Зар вас не зовемо македонцима? Зар не зовемо вашу државу Република Македонија? Зар ви сами себе не зовете македонским именом?

Нас србе, хрвати (а има и других), упорно називају србијанцима, босанским србима, хрватским србима, војвођанским србима, косовским србима, одбијајући да нас називају срби. Јер покушавају да створе разлику о томе ко смо и одакле потичемо (мислећи да ће нам тиме наудити). А то је потекло од њихове политичке и интелектуалне елите (ово је заиста показатељ интелигенције те елите). Али ми се на то уопште не обазиремо. Нити ми њима додајемо неке придеве испред имена. Ми знамо ко смо и шта смо, и то нам је довољно да као народ српски постојимо, док је то Божија воља.

Проблем коришћења назива у имену цркве имате са грцима. Наша помесна црква прихвата да ви имате назив МПЦ, али не може да натера друге да и они то прихвате. И уместо да се прихвати да се назив МПЦ користи као унутрашњи, да се у комуникацији са грцима користи назив ПОА а да се назив МПЦ користи ван комуникације са грцима (па да се са грцима преговара о њиховим замеркама на назив МПЦ), актуелизују се стари и проналазе нови разлози да би се у расколу остало.

А схватање да зато што није испуњена жеља за званичним називом треба остати у паклу раскола (!) показатељ је не само недостатка црквености, већ пре свега гордости расколничке јерархије, да се покаје за сопствени грех (раскола) и избави од вечне осуде и себе и народ.

Онај који уцењује и условљава у овој трагичној ситуацији, РАСЦЕПЉУЈЕ ЦРКВУ, ХРИСТА и прогони наше људе (В. Јована и ПОА) и оставља цјели један народ ван ЦРКВЕ.

Молим Вас, доста Нас нападате да би одбранили незнам Кога!?

Ти кривицу за раскол пребацујеш на оне који неће да испуне ваше жеље. Овако испаде да је сав православни свет отерао македонски народ у раскол и да му не дозвољава повратак у Цркву Христову. Испаде да су људи изван Македоније направили прогон Архиепископа Јована и ПОА у самој Македонији?

Трагично јесте што у мојим речима (против раскола и његових погубних последица) видиш напад (на себе и македонски народ) и одбрану како ти рече: "незнам Кога" (оно што сам бранио јесте јединство Цркве Христове и да ван заједнице са другима, нема спасења)!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Моје мишљење је да Македонце као лаос лако че препознати истински клир и приклонити се к њему, уколико осете братски позив осталих православних цркава без условљавања променом имена.

Знамо како је овај свет устројен, и онемогучење да овај народ користи то право слободе на именовање како осеча, проузрокује тај афекат сумње.

Слажем се о мишљењу расколничког клира, народ то у Македонији види, али не приклања се канонској јерархији због наметнуте претставе да се ради о предаством, а није тешко манипулисати масом која је декларативно хришчанска.

Зато има потребе искреног и експлицитног позива са стране, не само Српске цркве која то чини, него и са осталим коијма то смета, а не видим зашто би сметало.

Брате Ромејац, оно што покушавам од раније да кажем,пренесем, јесте то да изнесем проблем са унутрашње перспективе Цркве из Македоније (извињавам се због лошег Србског, вероватно нисам разумљив).

Решење са именом, омогучиче народу да приџе ПОА-и.

Овако Народ је аморфан, инертан, јер је разочаран од расколничког клира и ништа не чини, нити приступа ПОА-и због прболемом са именом(то је генерално мишљење верника у Македонији).

Ако нисам јасан, због језика ,Молим конкретно ме питај.

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ! vaistinu 0442_feel

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@ Freeman

Ma, jasan si ti sa jezikom, ali nisi jasan sa opravdavanjem raskola u kojem uporno ostajete.

Postoji samo jedan put za vas, pokajanje bez uslova, a kada se pokajete ... dace vam se sto Gospod bude hteo.

A kada budete u SPC i Grcka i drugi ce drugacije gledati na vas i to sto trazite i tako dalje...

A, kad izadjete iz raskola, pa i vi cete biti drugi ljudi... spaseni.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овако Народ је аморфан, инертан, јер је разочаран од расколничког клира и ништа не чини, нити приступа ПОА-и због прболемом са именом(то је генерално мишљење верника у Македонији).

И сам кажеш да је народ разочаран, али и да ништа не чини. Ово је мени не схватљиво.

Жедни су воде (Живота) и ништа не чине да утоле жеђ (?!). Не свиђа им се што бунар из кога могу да захвате воду неки други неће да назову како би они хтели. Зар да чекају да на бунару неко окачи натпис како се бунар зове, па ће онда да процене да ли им се свиђа назив бунара. Ако им се свиђа пиће воде из њега, а ако не, неће пити (Боже саклони). Па онда не пију воду из тога бунара. Чак шта више, жеђ покушавају да угасе пијући из оближње баруштине прекривене жабокречином. И тај исти бунар са питком водом хоће да затрпају, и још нападају оне своје суграђане који се усуде да са тог бунара захвате воду.

И све то због ИМЕНА бунара!

Туго голема!

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

И све то због ИМЕНА бунара!

Туго голема!

Ромејац Брате,... Губиш време са овим ликом ..знам да грубо звучи..али очигледно је..

Овај илузорни и провидни ''дијалог'' - монолог, ''слободњака''-скопљанца, је очито сам себи сврха..и видљиво је из Космоса, да је човек провокатор и то веома јевтин ...

Ни једног тренутка он не говори о јединству нити му је то на уму.. али каже да јесте... не говори о првом услову а то је престанак прогона Архиепископа него користи флоскуле које су превазиђене ступањем на сцену П.О.Архиепископије.. тако да мислим да суделовање, на овакав начин, у овом дијалогу-недијалогу само доприноси замућењу више него јасне ситуације.

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Док се наша црква (СПЦ) није помирила са Цариградском патријаршијом 1375. године, нисмо могли нормално да функционишемо. Измирили смо се на људски и достојанствен начин. Захваљујући кнезу Лазару који је схватио да тако више не може да се чини, без слоге и покајања. Наравно, СПЦ је архиепископија тада била већ пуних 150-так година (призната од стране ЦП) тако да је имала велики углед у тадашњем православном свету. Ово данас са "Македонском" православном црквом је фарса. Мислим да цркву коју не признаје нико и која нема благослов од остале православне братие, не може бити плодна већ јалова работа. Решење је једноставно. Вратите се коренима док не буде касно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Гостовање расколничког митрополита Агатангела у дневнику македонске телевизије 2010 године. Задње његове речи сведоче чињеницу да је МПЦ део политичке структуре у Р. Македонији.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Данас је у храму Рођења Пресвете Богородице у Земуну Литургију служио Еп ремезијански Андреј. После Службе је у сали било послужење и дружење са народом, и он је у току разговора поменуо страдања архиепископа Јована, рекавши да је у тамници са 18 криминалаца, да нема основна права итд. БОГУ ХВАЛА да се мало више прича о томе и да људи буду упућени у проблеме!!!

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Гостовање расколничког митрополита Агатангела у дневнику македонске телевизије 2010 године. Задње његове речи сведоче чињеницу да је МПЦ део политичке структуре у Р. Македонији.

Нису само задње речи сведочанство тога..

..И на почетку и на крају и свеукупно, и све је очигледно сведочанство болесног и преболесног трагичног стања које окружује Цркву у Македонији..

Зато Она страда управо од ових који су експоненти пара-цркве т.ј. религиозне организације познате као ''м.п.ц.''. Која и јесте главни прогонитељ саме Цркве на територији садашње Р.Македоније и Њеног Архиепископа и митрополита Јована, који се ево већ три месеци налази у затвору са непознатим статусом..

Да се само потсетимо, да Архиепископ нема ама баш никаква права што се тиче основних људских у смислу контаката и посета, а о верским - т.ј. Служби и Причешћу, да и не говорим..

А да НИ ЈЕДНА од многих НЕВЛАДИНИХ ОРГАНИЗАЦИЈА, КОЈЕ СЕ БАВЕ КРШЕЊЕМ ЉУДСКИХ ПРАВА И ЗАШТИТОМ ''ВАЈНИХ'' КОНВЕНКЦИЈА којима нам пуне главу, не диже глас против тога. А о држави да и не говоримо... она се опет (и опет) показала у правом светлу(мраку)(ма црнилу најдоњем) и доказала свој статус постојања, раван бесмислу...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нису само задње речи сведочанство тога..

Наравно, цео интервју то доказује. А задње речи то најбоље показују (просто упућују на то, сажимају целу његову поруку). Оне му дођу некако као шлаг на торти.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Данас се навршило тачно три месеца откако је Архиепископ Охридски Јован у затвору у Скопју а кроз три дана, навршиће се тачно 30 дана од како је пребачен у истражну затворску јединицу ''Шутка'' где нема право ни на посете, ни на телефонске разговоре, ни на било какву врсту допуста, нити сме да прима пошту, пакете, чак ни храну... Право на посете има само најужа фамилија... дакле само Мајка (отац се упокојио пре пар година) и то ПРЕКО ЗАТВОРСКОГ СТАКЛА...Дакле никакав физички контакт није дозвољен

Третман ..као да се ради о неком најозлоглажшенијем нечовеку, ...

Македонска држава нема право на такав третман ни по својим законима али их она свесно крши и то спроводи.

До сада су, по својим законима, требали да донесу одлуку још пре три недеља, где ће са њим из Истражног затвора...да ли на слободу - па да се тако брани, или у затвор ... међутим до данас то није учињено, све да би што дуже времена боравио у најстрожијим условима...

Са друге стране, не видесмо да је неко од релевантних заштитника људских права и слобода, учинио по том питању икакав корак.. макар апел... Било да се ради о македонским или пак српским поменутим организацијама...

..па и шире..

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Видите како је тврдоглаво т е ж а к овај човек Агатангел. Плавуша интелигенцијом оправдава боју косе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...