Jump to content

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р. Македонији

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

  • Одговори 3.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Kakve su to savremene ustase to je neopisivo.

Од усташа су сигурно гори по свом лицемерству..јер ови први бар никад нису себе приказивали православнима ко што то чини екипа у ''р.македонији''.. А потсећања ради додајмо, да ово није први пут да владика Марко на гробљу бива спречен да изврши опело .. Наиме у фебруару 2007. је дошло и до физичког насртаја на Њега на Битољском гробљу... где је бруталност према њему применило приватно професионално обезбеђење позвано од ''свештеника''  гробљанске цркве ''мпц''а наредбом расколничког митрополита Петра... Владика Марко је тада претучен а полиција која је била позвана је практично стала на страну расколника јер се није мешала у ''рад'' професионалног обезбеђења ...Образложење полиције је било да су они само штитили ПРИВАТНИ ПОСЕД'' .. Дакле гробља у р.македонији су  приватни посед расколничке ''мпц''  Уосталом, ево вести са ПОА - сајта  http://www.poa-info.org/vesti/2007/02/20070210.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

гробља у р.македонији су  приватни посед расколничке ''мпц''  

Што рече владика Марко у званичном саопштењу(http://www.poa-info.org/organizacija/veleskaep/20110512.html), мпц-ОВЦИ друго ништа и не раде него СА'РАЊУЈУ свој сопствени народ ...нек иду с' милим  Богом

kafica

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иначе поменути расколнички владика Агатангел, који је и одговоран за овај напад на владику Марка и верни народ ПОА је исти онај најсрдачнији домаћин братским Хунзима ...(ево га сав усхићен и на слици са високим гостима - хималајским македонцимаhun2.jpg

Дотична појава (Агатангел), је чак приредила и ''литургију'' за ''Азијске македонце'' који су притом и муслимани.. Тако да му ни оваква ''међуконфесионална-вратоломија'' није страна.. али кад је у питању Једна Света Саборна и Апостолска Црква онда нема попуштања...

'Оће батице у Јединство православних, али да се сви други покају и замоле ''мпц'' за опроштај...  

Топуз-шестопери... шта рећи ...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ovo je za plakati

Потпуно си у праву ..и не видим да смо (у)радили нешто по овом питању а само салонски причамо и причамо и ...(не мислим на форумаше staniiiiiii)... Али ето ..колико ће још времена проћи да се схвати потребност нечега КОНКРЕТНОГ... сам Бог зна...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево и македонског  новинарства на задатку... Телевизија СИТЕЛ која је највладинији од свих медија који постоје у МК... па просудите сами где се и у чему налазе Православна браћа из П.О.А.

http://www.sitel.com.mk/dnevnik/makedonija/incident-na-pogreb-vo-kavadarci

Наравно коментаре не смете да пропустите...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Демократија на делу.

Која је то свест тих момака да упадну тако на погреб.

Ја мислим да таквих ствари нема ни код најпримитивнијих народа на планети.

Ово је стварно за жаљење.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Демократија на делу...

Ја мислим да таквих ствари нема ни код најпримитивнијих народа на планети....

To je кључ ..у македонији нема демократије ни за лек.. Верске слободе не постоје.. О томе и говори у ауторском тексту који је објављен на страници П.О.А. Епископ Давид:

http://www.poa-info.org/organizacija/strumickaep/20110515.html

Тиме би морало да се позабави неко код нас јер ми имамо државу (или је немамо) која је такође (или није) демократска и она има министарство вера(или нема) а ми имамо ''више него одличне односе са македонијом''...Бар тако тврди и сам претседник србије... С друге стране наша држава и Црквени претставници (ИПАК) сарађују..  П.О.А. је пак суштински део СПЦ (или није), па морало би нешто конкретно да се поради..(или не би) јер је исувише међусобних релација у игри...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To je кључ ..у македонији нема демократије ни за лек.. Верске слободе не постоје..

Ево и претње расколничког митрополита Агатангела.. који је ни мање ни више упућен са националног Телевизијског сервиса, телевизије ''Телма''

http://www.telma.com.mk/index.php?task=content&cat=1&rub=6&item=7980

Имате видео извештај у оквиру вести...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Taj ''такозвани владика - ''митрополит Повардарски Агатангел (световно Атанас Станковски иначе удов свештеник постављен за владику), у једном делу овог видеа каже, да припадници П.О.А кад их виде у грчким хипермаркетима ''ВЕРО'' којих у Македонији има у сваком граду, могу потпуно бесплатно да изнесу пуна колица робе ...Пазите чиме се и каквим будалаштинама и лажима бави једна ''појава'' у космосу притом све глумећи некаквог верског представника... А о сакривању иза канона да не говорим један расколник који у званичном саопштењу свом, П.О.А. претставља као секташе са артемитским менталитетом!! Па ако је и од расколника заиста много је...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свако па и најгори непријатељ има право на достојанствен и частан погреб. Људи који су спремни и то да погазе заиста су гори од свих бесловесних створова!

“А ја кажем: ако би требало да се одржи Велика Србија злочином, ја на то пристао не бих никада; нека нестане Велике Србије, али злочином да се одржава – не! Ако би било потребно и нужно, једино да се одржи Мала Србија злочином, ја и на то не бих пристао! Нека нестане и Мале Србије али злочином да се одржи – не! И кад би требало да се одржи и последњи Србин, ја да сам тај последњи Србин, а да се одржи злочином – не пристајем, нека нас нестане али да нестанемо као људи, јер нећемо онда нестати, живи ћемо отићи у руке Бога Живога.” — Патријарх Павле.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свако па и најгори непријатељ има право на достојанствен и частан погреб. Људи који су спремни и то да погазе заиста су гори од свих бесловесних створова!

girl_jumping  girl_jumping girl_jumping

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево јучерање беседе Архиепископа Јована са Литургије из Врања.. Заиста речи за дивљење..а осврт на догађај и инцидент са сахране у Кавадарцима је на 11мин : 30 сек. Али заиста вреди послушати све од почетка до самог краја...:

http://poa-info.org/media/2011.05.15-Besedata_na_Arhiepiskopot.mp3

Ево и линка где има и неколико фотографија од јуче..

http://www.poa-info.org/vesti/2011/05/20110515.html

искрена препорука  7896634

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...