Jump to content

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р. Македонији

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

То је кроз Цркву увек било и биће до краја јер смо несавршени.

Каже се :"Будите савршени као Отац ваш небески."

БУДИТЕ а не ВИ СТЕ САВРШЕНИ.

Из тога произилази све што нас овде сналази јер кад се на нашу несавршеност дода и змијина превара онда имамо разна дешавања која нас муче овде на земљи.

Свако мисли да зна најбоље,многи се намећу за учитеље или беседнике или сл.

Ето тај ђакон Курајев,уместо да је питао неког искуснијег мало од њега добио би одговор да тамо нема шта да тражи, или да се по Србији распитао код наших овде еминентнијих епископа  добио би одговор али он вероватно зна човек све.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 3.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Чиме се баве расколнички ''митрополити'' заиста је добро за видети... Наум просто бриљантно осликава лудило у коме се налази дотични ''епископат'' ... ево дела који може да се назове  ''БАЛАДА о ИДЕНТИФИКАЦИОНОЈ ИДЕЈИ'' а може и МИТ... уместо балада.. или поема ..елегија...

''митрополит'' Наум струмички

                                 БАЛАДА о ИДЕНТИФИКАЦИОНОЈ ИДЕЈИ

Македонски идентитет (као већ прихваћен од велике већине народа), као и идентитет Р.Македоније, је нераскидиво повезан са идејом о Александру македонском и са античком македонијом. Ни једна друга идентификациона идеја не оправдава име ''Р.Македонија'' и име ''Македонац''. Па чак и грчки предлози и кованице: Горња Македонија, Северна Македонија, као и појам Славомакедонци, су незамисливи без идеје о Александру Македонском и Античком македонијом.

Зато ни једном македонцу или савесном грађанину ове државе, која се зове Р.Македонија, или неком странцу не би требало да буде спорно, само по себи, постављање симбола те идентификационе идеје - споменика Александру македонском, као идентификасционог белега, на главном тргу ,,Македонија'' у главном граду државе, у Скопљу. То је логика овог чина. Ако се некоме не допада, тај ''неко'' онда нека проба да измисли други идентитет и другу идентификациону идеју, као његов симбол(белег). Или можда неко зна за неку другу идентификациону идеју? Важно је, да се са овим идентитетом који имамо, потпуно слаже овај идентификациони симбол, односно споменик и зато мислим да се непотребно расправљамо.

са оригинала ...  http://www.mpc.org.mk/MPC/SE/vest.asp?id=4720  

Македонскиот идентитет (како веќе прифатен од огромното мнозинство народ), како и идентитетот на Република Македонија, е нераскинливо поврзан со идејата за Александар Македонски и со античка Македонија. Ниту една друга идентификациска идеја не го оправдува името Р. Македонија и името Македонец. Па дури и грчките предлози и кованици Горна или Северна Македонија како и Славомакедонци се незамисливи без идентификациската идеја за Александар и античка Македонија.

Затоа за ниту еден Македонец или совесен граѓанин на државата наречена Р. Македонија или за странец не би требало да биде спорно само по себе поставувањето на симболот на таа идентификациска идеја – споменикот на Александар Македонски, како идентификациски белег, на главниот плоштад „Македонија“ во главниот град на државата, во Скопје. Тоа е логиката на овој чин. Ако некому не му се допаѓа, таквиот ако може нека смисли друг идентитет и друга идентификациска идеја, како и нејзин белег. Или можеби некој знае за друга идентификациска идеја? Важно, со овој идентитет што го имаме оди овој идентификациски белег, односно споменик и затоа мислам дека непотребно се расправаме.

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

''митрополит'' Наум струмички

                                 БАЛАДА о ИДЕНТИФИКАЦИОНОЈ ИДЕЈИ

Или можеби некој знае за друга идентификациска идеја? Важно, со овој идентитет што го имаме оди овој идентификациски белег, односно споменик ....

scaled.php?tn=0&server=737&filename=qdio.jpg&xsize=640&ysize=640

0110_hahaha

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dakle Aleksandar simbolizuje Makedonce one anticke; konj pretpostavljam simbolizuje Slovensku makedonsku vlast i grupicu cikica sa bradama koji glume Pravoslavnu Crkvu.

Једина права симболика, и суштина у исто време, оваквог потеза јесте, да македонски ''врх'' дали државни или онај који претендује да буде духовни-''мпц'' (а у исти мах је потпуно државна институција од исте створена и истој покорна у сваком погледу).. А што најбоље показује ''перјаница'' расколничке идеологије -Наум, овим својим баљезгаријама :

''митрополит'' Наум струмички

                                  .. о ИДЕНТИФИКАЦИОНОЈ ИДЕЈИ

Македонски идентитет (као већ прихваћен од велике већине народа), бла, бла, бла...

....бла, бла бла............ бла.......

.....Зато ни једном македонцу или савесном грађанину ове државе, која се зове Р.Македонија, или неком странцу не би требало да буде спорно, само по себи, постављање симбола те идентификационе идеје - споменика Александру македонском, као идентификасционог белега, на главном тргу ,,Македонија'' у главном граду државе, у Скопљу. То је логика овог чина. Ако се некоме не допада, тај ''неко'' онда нека проба да измисли други идентитет и другу идентификациону идеју, као његов симбол(белег). Или можда неко зна за неку другу идентификациону идеју? Важно је, да се са овим идентитетом који имамо, потпуно слаже овај идентификациони симбол, односно споменик и зато мислим да се непотребно расправљамо.

Уједно показује и каква је ''мпц'' у својој суштини и докле је иста спремна на игру лудила у којој жртве одавно нису сагледиве. То је по свему судећи, игра до последње мрвице мозга после које ће вероватно ''православни'' антички бјрм-акедонци исчезнути са лица земље балканске и постати или унијати или нека друга национал-шовинистичка формација и формулација, која ће ипак за своје постојање део ''захвалности'' дуговати и нама, хтели или не хтели то да признамо... wc joj

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Интересантна расколничка недоумица ...

Дали ће на великој прослави  2013. године у Нишу присуствовати римски папа и дали ће бити позвана и ''МПЦ'' .... зависи од српских владика

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=6201193039&id=9&prilog=0&setIzdanie=22309

можда и нека кладионица да се отвори на тему...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Заједно у друштву отсутних: г.г. Стефан и папа Бенедикт Шеснаести

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=6201193039&id=9&prilog=0&setIzdanie=22309

Не само ''македонската православна црква'' него и папа Бенедикт Шеснаести вероватно неће  бити део прославе  1.700 година од Миланског едикта  2013. година у Нишу, што се сматра за један од најзначајнијих датума у хришћанском свету, када је хришћанство официјално било проглашено за религију. Припреме за обележавање  овог значајног догађаја су већ почеле, а главну реч око распореда гостију на манифестацији има Српска Православна Црква. ''МПЦ'' за сада није  на списку позваних православних цркава, зато што није  призната црква у православљу, односно зато што нема аутокефални статус. Неизвесна је и посета  папе, особито зарад факта да међу свештенством влада антикатоличка атмосфера.  (0110_hahaha 0110_hahaha 0110_hahaha - прим. прев.)

Да ли ће прослава  Миланског едикта  бити покушај  зближавања  православља и католицизма?

Зрењанински бискуп  Римокатоличке цркве, Ладислав Немет, ипак, сматра да је пробијен „бетонски зид“ између православља и католицизма, као и да је тренутни однос  на нивоу  „швајцарског сира“. То значи да контакти између две цркве постоје, што је пре четрдесетак година било незамисливо.  0110_hahaha

- Тешко може да се замисли да се папа прво  сретне са поглаваром  Српске православне цркве, а потом  и са руским патријархом Кирилом. Највеће оптерећење  је у томе што СПЦ не прави разлику између Хрватске и Католичке цркве. Није јасно зашто СПЦ по сваку цену  држи доктрину из Другог светског ратас, а на историју гледа филтрирано и селективно - објашњава бискуп Немет.

Додајући да се поглавар  Римокатоличке цркве већ  сусрео са Константинопољским патријархом, који је по светом реду  први међу патријарсима на Истоку.

Црквена лица из православља и католицизма сматрају да је папа спреман за велики догађај и посету Србији, за шта је у неколико наврата дао потврдан одговор. Но, главни проблем, како  оцењује бискуп Немет, је сложенији, и он не зависи од Ватикана или од светог оца, већ проблем треба да  реши Србија. Припреме за ту посету траже временски период, зато што је папа  и претседник једне државе. И присуството  ''Македонске православне цркве'' у Нишу  2013. године зависи од онога што ће  одлучити српске владике.

Владика Тимотеј, одговорен за односе са јавношћу, пре  недељу дана је нагласио да домаћини манифестације треба да одлуче кога ће позвати и да то не зависи од ''МПЦ-ОА''.(МПЦ-ОА је скраћеница од новоусвојеног назива мпц на свом ''сабору'' и додатак је који означава ''македонска православна црква - охридска архиепископија'' ..да би монополисали називом Охридска Архиепископија пред јавношћу у македонији...што је још један у низу елемената у борби против канонске П.О.А. -прим. прев.)

Македонски експерти наглашавају да је кључна ствар боље организованости Католичке цркве у  односу на православну, њена хијерархијска постављеност, односно то што је јединство изражено у целокупној потчињености  једној личности - папи у Ватикану. Православље, пак, је подељено на помесне цркве, чиме се слабе позиције  првом међу патријарсима, васељенском патријарху у Цариграду. (какви експерти..Уау.. - прим. прев.)  0110_hahaha

Аутор: Р.З.

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Расколничка  БЈРМакедонска  дружина има (као и у Београду и Скопљу) своје заштитнике и лобисте у свим интересним групацијама сличних профила у многим земљама у окружењу и не само у њему. Оно што је заједничко за све те гртупације јесте, борба против Јединства Цркве пре свега, и њихов комунистички профил порекла, бар овде на Балкану.  Наравно да се ради о Државно Безбедоносним групацијама свих боја чији су интереси разноразни и супротни ..али је фасцинантно приметно да је једини интерес који је заједнички за све борба против Цркве...

Један такав истанути лик је ових дана разоткривен и јавно претстављен у Бугарској..а ради се ни мање ни више него о једном од најпознатијих теолога  код њих... Јавно је раскринкан и шредочена је сва његова агентура која је укључивала и лобирање за расколничку ''мпц''...  Ево текста ..на П.О.А. сајту, под насловом :

Иван Желев – тајни агент Бугарскe Државне Безбедности

http://www.poa-info.org/prasanja/komentari/20110702.html

Шта ли би код нас донело, слично отварање досијеа ?  bleh

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Расколничка  БЈРМакедонска  дружина има (као и у Београду и Скопљу) своје заштитнике и лобисте у свим интересним групацијама сличних профила у многим земљама у окружењу и не само у њему....

Иван Желев – тајни агент Бугарскe Државне Безбедности

http://www.poa-info.org/prasanja/komentari/20110702.html

Шта ли би код нас донело, слично отварање досијеа ?  0110_hahaha

Интересантан је сам крај текста на ПОА сајту кји у преводу гласи овако..

Нашој јавности, г. Желев досада је био познат искључиво као велики заштитник расколничке МПЦ. Још 2004. г., како пише весник “Време” (број 245), Иван Желев је тражио од Бугарске Православне Цркве да призна расколничку МПЦ! Сличну информацију преноси и “Дневник” (број 2614), додајући да Желев позива бугарског Патријарха г.г. Максима да  призна расколничку МПЦ! Македонски новинари су се позивали на г. Желева и 27. Фебруара 2011. год. (Сител ТВ), када је он, својим политичким изјавама  заговарао легализовање раскола МПЦ! Конечно, сарадња  г. Желева са МПЦ се манифестовала и његовим локалним промоцијама расколничких теолога са приватног факултета МПЦ (26 Новембра 2009. г.).

Сада, Решење № 230, отвора много више суштинских питања:

- Да ли дугодишња делатност  г. Желева у погледу афирмације раскола МПЦ, одговара вековној традицији Цркве?

- Да ли је г. Желев афирмисао МПЦ по налогу  истих комунистичких служби, које су и саздале МПЦ  1967. год.?

- Да ли МПЦ може (икада) наћи неког другог који би  извршавао партијски задатак ''легализација  раскола'', а да притом, не буде некакав тајни агент  комунистичких служби?

- Да ли...

Уколико Р. Македонија активно следи реформске трендове, чији је саставни део и лустрација, реформи које повећавају поверење народа према власти, у свим комунистичким државама Источне Европе, за очекивати је да Претстедник  Р. Македоније, г. Иванов, коначно  позове да се откључају историјски факти те да се открију сви они ''Желеви'', који су стварали расколничку МПЦ, и који до данас преко њене јерархије и високог клира, као таоца, продужавају са држањем народа у расколу!

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...