Jump to content

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р. Македонији

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

Raskolnichki mitropolit Agatangel koji je i naredio obezbedjenju da zabrani pogreb P.O.A. na groblju u intervjuu povodom ovog dogadjaja na lokalnoj Kavadarachkoj "KTV" - televiziji

http://ktv41.com.mk/2009-09-20-13-49-40/2853-2011-05-15-19-32-17

Сабота 14.05.2011

Интересантно је шта дотични расколник  у владичанској мантији говори и на који начин..

Брани каноне сам пребивајући у расколу, оптужује за ''артемитски менталитет'' припаднике канонске Цркве, каже да су припадници ПОА и људи на сахрани ''добро прошли'' како су требали да прођу, како не цене сву доброту власти која их не дира, прети да ће тек добити ''шта заслужују'' следећи пут... Али највећи гаф је негде после 10.минута када дотични каже па и прети да ће о понашању ПОА припадника, расколничка ''мпц'' обавестити и самог Патријарха српског Иринеја - јер ево они праве инциденте и стварају паралелну јерархију у македонији...

Дали се ово може подвести под психозу, или свесно глумљење глупог Августа, заиста остаје мала мистерија  0205_whistling

..Али је на неки свој луцидан начин више него фасцинантно..

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 3.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Интересантно је шта дотични расколник  у владичанској мантији говори и на који начин..

..Али је на неки свој луцидан начин више него фасцинантно..

..У прилог томе додајмо интерсантну опаску , да не кажем мисао, дотичног расколника коју македонски медији ( http://www.telma.mk/index.php?task=content&cat=1&rub=6&item=7980 ), преносе овако :

''Митрополитот Повардарски Агатангел изјави дека скандалот што пред неколку дена се случи за време на погреб на гробиштата во Кавадарци претставува смислена провокација од т.н. црква на Вранишковски.''

По њему покојник или је требао да се ''сусдржи од упокојења'', или да просто не буде погребен у оквирима Цркве иако је и сам припадао Цркви... Да не понављам да му је кћер  једна од монахиња П.О.А. које су и саме присутне на погребу.

Да је тако потврђује опет дотични расколник који у наставку изговара и следеће:

''Тој рече дека ќерката на покојникот, како монахиња, припадничка на т.н.ПОА, овозможила да се случи инцидент, повикувајќи свештени лица од групата на Вранишковски да го извршат опелото''

Интересантно да се инцидентом може изазвати позивање свештеника (било чијих) на гробље... А долазак профи ''боди-гард'' обезбеђења на гробљу су за дотичну појаву (и поред владичанске одоре) нормална појава..

Дали се ово може подвести под психозу, или свесно глумљење глупог Августа, заиста остаје мала мистерија ..

Глупи август пати од психозе...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ево јучерање беседе Архиепископа Јована са Литургије из Врања.. Заиста речи за дивљење..а осврт на догађај и инцидент са сахране у Кавадарцима је на 11мин : 30 сек. Али заиста вреди послушати све од почетка до самог краја...:

http://poa-info.org/media/2011.05.15-Besedata_na_Arhiepiskopot.mp3

Ево и линка где има и неколико фотографија од јуче..

http://www.poa-info.org/vesti/2011/05/20110515.html

искрена препорука  tuzansmajli8904

Хвала пуно за постављање ове беседе. Скоро нисам чуо овако добру, садржајну и емотивну беседу. На многаја љета Његовом Блаженству Господину Јовану!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ovi novinari ove televizije još neznaju ko je njihov Arhiepiskop , sad im Agatangel ali povadarski xexexe...

Ма много тога они незнају али се праве да знају...а оно што знају праве се да незнају... просто је невероватно колико у македонији има ''прављења''...скоро цела новија историја је потпуно ''прављење'' ...Сад се праве правном државом и поштоваоцима канона...а у расколу су... Праве се АНТИчким народом словенског порекла са Марком краљевићем и Авнојевским наслеђем са све ВМРО-бугарском револуцијом ... Прављење, прављење...и ..сећате се оне реплике из ''Пре кише''..''кругот не е тркалезен''...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Глупи август пати од психозе...

Још само један осврт на појаву у владичанској одори већ извесног ''повардарског архиепископа'' који је позвао професионално обезбеђење на православно гробље бранећи тако ''своју јурисдикцију'' над истим.. и то из устију и пера, саме појаве - самозваног повардарског надлежног и расколу оданог Агатангела..

Ево директног текста из званичне изјаве писане поводом овога а после тога превод наравно ...:

''Во врска со обвинувањата и провокациите од групацијата на Вранишковски, дека наводно ние сме го донеле обезбедувањето на гробиштата, сакаме да изјавиме дека ние, како Митрополит Повардарски Агатангел нема од кого да се плашиме, бидејќи живееме и дејствуваме за МПЦ, македонскиот народ и за мојата сакана држава – Р. Македонија. Обезбедување им треба единствено на предавниците, одродниците, платениците за туѓи интереси, кодошите и волците преоблечени во јагнешки кожи, кои се претставуваат како наводни „спасители“ на македонскиот народ. Тие постојано, во секоја прилика ја клеветат сопствената држава и својот народ, глумејќи дека се некакви жртви и маченици, а всушност станува збор за обични провокатори, кариеристи и платеници.''  Следи ПРЕВОД.... :

'' У вези оптужби и провокација групације око Вранишковског( Архиеп. Јована - прим.Walter)да смо наводно, ми довели обезбеђење на гробљу, желимо да изјавимо, да ми као митрополит повардарски Агатангел немамо од ког да се плашимо, јер живимо и дејствујемо за ''мпц'', македонски народ, и за моју вољену државу-Р.Македонију. Обезбеђење је потребно једино издајницима, одродницима, плаћеницима за туђе интересе, шпијунима, и вуковима преобученим у јагњеће коже, који се претстављају као наводни спаситељи македонског народа. Они непрекидно и у свакој прилици клевећу сопствену државу и свој народ, глумећи да су некакве жртве и мученици, а у суштини реч је о најобичнијим провокаторима, каријеристима и плаћеницима''

Дакле почео је о ОБЕЗБЕЂЕЊУ како је клевета да га је ОН позвао... и није ни реч деманта написао!

А оно што је написао ко да је себе описивао..просто велемајсторски ауто-кроки...

Пластик-фантастик

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хвала пуно за постављање ове беседе. Скоро нисам чуо овако добру, садржајну и емотивну беседу. На многаја љета Његовом Блаженству Господину Јовану!

Да Бог да, да их буде што више, и беседа и беседника ... :)

Македонци су имали заиста хисторијску, да не кажем повијесну прилику да превазиђу етнофилетистичке трићарије и губљење времена са национал-шовинистичким појавама...јер бар они имају искуство како их својатају и Бугари и Срби и Грци.. Територијом још и Шћиптари,..

Нажалост, они су, да би од тога побегли, протестантски избегли ''повратак'' у суштину и једино Истинско и Вечно, бегом у АНТИку у самодовољност, у духовну изолацију...у некакав самодовољни и једино важни аутокефални(својеглави) статус непостојеће цркве и квазијерархије инсталиране од комуниста..

Архиепископ Јован је, на сву срећу  један од оних који су то препознали и пре него се почело да укорењује и отуд и ''такве'' беседе...

Плод неоптерећености нечим, што ипак постоји на свим странама...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Oвo je кључ

..У македонији нема демократије ни за лек..

  Верске слободе не постоје..

  Србија као држава, има са ''таквом'' земљом одличне односе(!)???

Тиме би морало да се позабави неко код нас јер ми имамо државу (или је немамо) која је такође (или није) демократска и она има министарство вера(или нема) а ми имамо ''више него одличне односе са македонијом''...Бар тако тврди и сам претседник србије... С друге стране наша држава и Црквени претставници (ИПАК) сарађују..  П.О.А. је пак суштински део СПЦ (или није), па морало би нешто конкретно да се поради..(или не би) јер је исувише међусобних релација у игри...

Дакле, прибегавајући вазда непопуларном цитирању самог себе, само да следећим текстом и догађајем, додатно објасним средишњу мисао, која изгледа да нам свима некако измиче :

Министар вера и дијаспоре Србије, приредио пријем за чланове Сабора СПЦ

http://www.spc.rs/sr/ministar_vera_dijaspore_priredio_prijem_za_clanove_sabora_spc

Мислим да појашњења нису потребна и да је више него јасно, да би ако се већ ово дешава,..у чему, одмах да се оградим, нема ничег лошег, логично би било да из тога самог(стања) произађе и некакав бољитак или решење, за обе ''стране'' (како Цркву тако и државу); У противном, ово ће бити још једна у низу фарси и ''чврстих'' аргумената свим оним (истим) непријатељима Цркве, почев од расколника на свим странама, до домаћих дежурних опањкавача и лајаваца свих боја, који пре свега живе и делују у оквиру добро познатих медијских кућа..

0102_laugh

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Министар вера и дијаспоре Србије, приредио пријем за чланове Сабора СПЦ

http://www.spc.rs/sr/ministar_vera_dijaspore_priredio_prijem_za_clanove_sabora_spc

У противном, ово ће бити још једна у низу фарси

0102_laugh

Патријарх српски Г. Иринеј је истакао да је обичај да током заседања Сабора председник Републике или министар вера приреди пријем за чланове Сабора, чиме се потврђује да је Црква један од стубова државе. "Нама је, као Цркви, изузетно стало да помогнемо мисију државе, као што и држава помаже мисију Цркве, јер смо два важна стуба у животу и историји народа. Сви желимо да допринесемо да наш народ и држава иду својим путем, на најбољи начин", рекао је Патријарх Иринеј. Патријарх српски Г. Иринеј је нагласио да држава и Црква треба да помажу народу, као што и народ помаже државу и Цркву. Он је нагласио да Црква поштује суверенитет државе и њену мисију, као што и држава поштује суверенитет Црква и њену мисију. Држава и Црква су, како је истакао Патријарх, два тела која су правно одвојена, али представљају јединство Цркве и народа.

Министар Срећковић је подвукао да су држава и Црква одвојене, али заједнички дају допринос процесима који су у интересу државе Србије и српског народа.

То сине Давиде.. greengrin

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево Сабор се позабавио и дешавањем у БЈРМ...

http://www.poa-info.org/sinod/soopstenija/20110528.html

Сабор такође дубоко жали што власти Републике Македоније, иако им међународне организације упућују критике због кршења верских слобода и људских права, истрајавају на прогону канонског Архиепископа охридског г. Јована и одбијају да региструју Охридску Архиепископију, аутономну Православну Цркву која је у пуном јединству са свим Православним Црквама у свету. Саборски Оци најоштрије осуђују недавно насилничко понашање према једном архијереју, свештеномонасима и верницима Охридске Архиепископије, и то за време вршења богослужења, у Кавадарцима, подстакнуто и наручено од једног тамошњег епископа у расколу, по његовом сопственом јавном признању. Носиоци таквог нецрквеног менталитета не само што не желе дијалог који би зацелио рану раскола него ту рану још позлеђују, додајући безакоње на безакоње, наносећи огромну духовну штету заведеним верницима и провоцирајући Божју дуготрпељивост и људско стрпљење. Зло рађење, готово суђење, мудро каже народ.

http://www.poa-info.org/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Обама Позвао на ''будност у погледу поштовања верских слобода'' у Р. Македонији ... Just_Cuz_19

http://www.poa-info.org/vesti/2011/06/20110601.html

Можда му Тадић упути протестну ноту због евентуалног кварења ''македонско -срБББских односа на завидном нивоу''...  joooj-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='sideways9' />

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...