Jump to content

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р. Македонији

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

Ево резимеа...интересантно кад се оставе ове најчешће помињане ствари..... 0102_laugh

http://www.spe.org.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=163:slovo&catid=36:novosti&Itemid=2

''Светата Црква постојано повикува на  национално единство, на грижа за македонските интереси, на националното, културното, историското и на сè што е наше македонско – на помирување меѓу нашиот народ.

Зато е потребно, во овие тешки времиња, какоДржава и Црква, да бидеме единствени во бранењето на македонското име и идентитет, во борбата за зачувување на сите наши институции.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 3.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Брате Syd-e опет си се ухватио са удбашима, ма види се из авиона, да је овој тип "Ivan J" исте службене матрице, као и Ahil=Раде кумитата,или његова школа, или једноставно неки клон... иста шема, под плаштом побожности и као “чланови канонске Цркве“, хуле на Тело Христово, чији је саставни део и ПОА.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брате Syd-e опет си се ухватио са удбашима, ма види се из авиона, да је овој тип "Ivan J" исте службене матрице, као и Ahil=Раде кумитата,или његова школа, или једноставно неки клон... иста шема, под плаштом побожности и као “чланови канонске Цркве“, хуле на Тело Христово, чији је саставни део и ПОА.

Pa, pre bih rekao da brat Ivan nema dovoljno razumevanja za postupke Crkve u borbi protiv raskola i za jedinstvo, nego da je udbas. Raskolnistvo je bolest, ume i da prodje. Vazno je da je brat rekao da izlazi iz crkve kad pocnu raskolnicke sluzbe. To je dobar znak, brate.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дај Боже да је тако... да иде на боље, у таквом случају повлачим моје мишљење...

Ma, mozda sam i ja naivan.

То нам је некакав усуд изгледа ..

Нажалост многи схватају Цркву као само једну од организација, ..да ли државних, да ли националних, конспиративно-тајних, идеолошких,  ... и то уме заиста да буде тако добро сакривено и маскирано испод много кора, које све личе и упућију да се ради о наизглед потпуно Црквеним особама... које могу бити и вероучитељи(!), могу певати у црквеним хоровима, могу седети и у Црквеним одборима, могу бити чтеци, па и свештеници... да не ређам даље.. 0102_laugh

Е, то је проблем са расколом.. и у македонији и на сваком другом месту..јер он (раскол,) почиње у срцу, у уму појединца и ако се храни од споља он се шири и добија некад и велике сразмере...као и у случају Љуљака такође...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брате Syd-e опет си се ухватио са удбашима, ма види се из авиона, да је овој тип "Ivan J" исте службене матрице, као и Ahil=Раде кумитата,или његова школа, или једноставно неки клон... иста шема, под плаштом побожности и као “чланови канонске Цркве“, хуле на Тело Христово, чији је саставни део и ПОА.

klapklap   0110_hahaha     klapklap

Некако у свему овоме чини ми се да изостаје један јако битан моменат.

А то је чињеница да је ''мпц'' ка организација, ипак,.. настала у Београду... !

На том послу су радили искључиво српски политичари и Титови полтрони из разноразних секретаријата, а највише је у целу причу, наравно, била уплетена УДБА. И сам први ''архиепископ'' расколнички је био Србијанац (наравно ископано му је некакво квази-македонско порекло). Багра-звана УДБА, како и сами знамо, своје постојање темељи на поштовању својих неких кодекса који су дубоко унутар службени, често немајући никакве везе са државном неком стратегијом; А што се тиче Цркве Православне, ова ''служба'' је била директно окренута против Ње.

Обзиром да код нас није дошло до никаквих суштинских промена, више је него сигурно да тек унутар деловања ''службе'', ствари нису померене ни макац...бар не на позитивну страну. Тако да се намеће закључак да узроке ''сјајних односа'' званичног Београда и расколничке што владе што ''мпц'' у Скопљу, треба тражити у самом престоном нам Београду   klapklap

Сва је прилика да је ,,кукавичје јаје,, донело на свет тешко процењив број нових јајара... усуд и изазов за нове генерације , нема шта..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево да се и ја опет укључим.

Надам се да ће ИванЈ прочитати.

Проблем са МПЦ се не може упоређивати са било којим од наведених раскола.

Да ли су вјерници Новограчаничке Митрополије рушили храмове, прогонили Епископе, на најодвратније начине шиканирали монаштво и вјерни народ неке помјесне Православне Цркве?

Свети Сава је издејствовао канонским путем аутокефалност. Он је био одвећ велики светитељ, да се чудим како уопште можеш да га сврсташ у исти кош са људима који древне манастире извргавају руглу, претварајући их у одмаралишта за шри шри рави Шанкара и њему сличне, светитељске мошти смјештају у хотеле у којима се оргија и шта све не ради

Капираш ли ти шта "јерархија" којој је ПОА паралелна (!?) ради?

И пошто толико инсистираш, Епископство +Јована је постало пуноснажно онда када је цијела православна васељена рекла АМИН, а то се десило пошто је ушао у јединство са истом, прије никако. Не може један дио организма функционисати а да га цијели остатак организма не прихвата!

Без вријеђања, само ти дајем до знања да је огорчење на које МПЦ наилази код нас у Србији и Црној Гори ,па и на овом форуму, сасвим оправдано!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево да се и ја опет укључим.

Надам се да ће ИванЈ прочитати.

Проблем са МПЦ се не може упоређивати са било којим од наведених раскола.

Да ли су вјерници Новограчаничке Митрополије рушили храмове, прогонили Епископе, на најодвратније начине шиканирали монаштво и вјерни народ неке помјесне Православне Цркве?

Свети Сава је издејствовао канонским путем аутокефалност. Он је био одвећ велики светитељ, да се чудим како уопште можеш да га сврсташ у исти кош са људима који древне манастире извргавају руглу, претварајући их у одмаралишта за шри шри рави Шанкара и њему сличне, светитељске мошти смјештају у хотеле у којима се оргија и шта све не ради

Капираш ли ти шта "јерархија" којој је ПОА паралелна (!?) ради?

И пошто толико инсистираш, Епископство +Јована је постало пуноснажно онда када је цијела православна васељена рекла АМИН, а то се десило пошто је ушао у јединство са истом, прије никако. Не може један дио организма функционисати а да га цијели остатак организма не прихвата!

Без вријеђања, само ти дајем до знања да је огорчење на које МПЦ наилази код нас у Србији и Црној Гори ,па и на овом форуму, сасвим оправдано!

То су праве речи које би сваког искреног човека не у Цркви него и оног који је ту око Цркве, призвале памети да се бар замисли ..над собом пре свега кад олако деградира не само каноне и Саборе, Синоде, већ и Светитеље Божије негирајући тако баш све што чини Цркву, а њима лично, у датом тренутку не одговара... ТО ЈЕ СЕМЕ РАСКОЛА...! И то треба да схвати и Иван Ј , и Раде Кумитката, Ахил ...и сви будући псеудоними дотичних клонова једног те истог духа...(знате кога..) Иначе загарантован им је један једини пут...одоше  у Схизму  сви заједно...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Aјде сад да се играмо ''Глупог Августа''.. па да се правимо да имамо убеђење да особа која ово говори жели у Јединство Цркве...како он, тако и институција (расколничка ''мпц''), коју он претставља; ради се наравно о Архирасколнику Стефану, ''првом'' међу мпц-еовцима... па каже.. :

..''Тако је било вековима, тако је , на жалост, ево и у наше време. Знали су освајачи и поробљивачи, да је духовни јарaм најтежи и да духовно освајање, у суштини, њима доноси најбољи резултат. Имали су у виду да ће нас највише заболети злочини и ране на духовном организму  македонског тела, па су зато тамо и најаче удaрали. Зар није и неприхватање Македонскe православнe црквe, као ЦРКВЕ MAKЕДОНСКОГ НАРОДА, исто таква жеља наших суседа, који, неприхватајући нас, желе ДА НАС ДУХОВНО ИЗОЛУЈУ и ОБЕЗЛИЧЕ КАО ПРАВОСЛАВАН НАРОД...''

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Aјде сад да се играмо ''Глупог Августа''..

Доминантан помирљив тон у духу светле традиције вековних духовника ''мпц'' од библијских времена, па све до данашњих дана. Очита жеља, да се покаже пастви, личним примером и делом, а не само реторички, право смирење и пут покајања са изразитом жељом да дух помирења и истицање истинских вредности код других православних народа, са којим је македонија делила овај простор од вајкада, буде идеја водиља на путу том....  :drugarstvo: 

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Aјде сад да се играмо ''Глупог Августа''.. па да се правимо да имамо убеђење да Архирасколник Стефан жели у Јединство Цркве...како он, тако и институција (расколничка ''мпц''), коју он претставља....

И као да нас је ''прочитала'' дотична новинарка из скопске ''Нове Македоније''..., па пише у данашњем издању..текст под називом ''Искреност чини од МПЦ да она буде  део православних Цркава''  0442_feel

Просто невероватно али реко бих да нас дотична чита... а како само загонетно и интелигентно гледа са ове слике...машала...

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=22611819372&id=13&setIzdanie=22217

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И као да нас је ''прочитала'' дотична новинарка из скопске ''Нове Македоније''...,

... а како само загонетно и интелигентно гледа са ове слике...машала...

Дакле,.. ко из претходног текста није схватио и доживео сву шармантност и пуни доживљај исправног схватања скопских званичних гласила око непризнатости њихове ДРЖАВНЕ РЕЛИГИЈСКЕ ОРГАНИЗАЦИЈЕ ''мпц''...а из пера горе ословљене новинарке '' на радном задатку'', ево му нове прилике(!), у којој се види сва шароликост , устрепталост и усплахиреност.., па и жеља Скопја да се раме уз раме нађе са неким у јединству па макар били то и остали расколници,.. кад већ нису у истинском јединству са православнима...

дај шта даш..али онако како ми мислимо да може....

http://novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=2261175831&id=9&prilog=0&setIzdanie=22217

Какав доживљај и поставка ствари.. потпуна ишчашеност....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

... скопске ''Нове Македоније''...

A бе, остај те го овој глуп КОМУНИСТИЧКИ весник “Нова македонија“, зошто се глупирате со него, па него никој нормален не го чита во македонија..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A бе, остај те го овој глуп КОМУНИСТИЧКИ весник “Нова македонија“, зошто се глупирате со него, па него никој нормален не го чита во македонија..

1000000001010  Па пријатељу...ретко шта у Македонији није комунистичко... поготову кад се ради о расколу и самом чеду истог... ''мпц'', дакако... А ово за нормалан-ненормалан... релативно је  ко је ко... 1312_womens

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...