Jump to content

Препоручена порука

пре 20 минута, Плаво Небо рече

Нисам се ''зезнуо'', ти си се зезнуо што себе сматраш приматом.

Jel isto tako misliš i da nisi sisar? Da nisi kičmenjak?

 

Цитат

По мом дубоком, верском и интелектуалном уверењу, ти си, као и сви људи, створен по лику Творца.

Tvorac ima dlake? Penis? Bradavice? Dupe? Znojne žlezde? Slepo crevo?

Mislim da hrišćani "lik" u tom stihu ne tumače kao fizički izgled/biološke karakteristike i da si možda upao u jeres...

 

Цитат

Твоје је да не верујеш и то ти не оспоравам, оспоравам ти да и у моје име и у име људи који верују другачије од тебе говориш како смо примати :) 

Pokušavam da ti objasnim da to da li smo primati ili nismo ne zavisi od toga kako smo nastali. Zaista ne znam koji deo nisi razumeo ali time što ponavljaš da smo nastali od Boga ne postižeš ništa osim što pokazuješ da ništa nisi razumeo.

Evo ponovo: čak i ako nas je stvorio Bog, stvorio nas je tako da imamo biološke osobine koje su zajedničke za grupu bića koja nazivamo primati.... to ne znači da ti neko brani da veruješ da smo mi posebni primati kojima je dao i nešto što drugim primatima nije dao...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Avocado рече

Jel isto tako misliš i da nisi sisar? Da nisi kičmenjak?

 

Tvorac ima dlake? Penis? Bradavice? Dupe?

Mislim da hrišćani "lik" u tom stihu ne tumače kao fizički izgled i da si možda upao u jeres...

 

Pokušavam da ti objasnim da to da li smo primati ili nismo ne zavisi od toga kako smo nastali. Zaista ne znam koji deo nisi razumeo ali time što ponavljaş da smo nastali od Boga ne postižeš ništa. Evo ponovo: čak i ako nas je stvorio Bog, stvorio nas je tako da imamo biološke osobine koje su zajedničke za grupu bića koja nazivamo primati.... to ne znači da ti neko brani da veruješ da smo mi posebni primati kojima je dao i nešto što drugim primatima nije dao...

Нећу више да багујем тему. Тумачи моје речи како мислиш да треба. Своје сам довољно рекао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 51 минута, Avocado рече

Arnold na francuskom?

Veća jeres od gnostika...

Ne znam da l` si nekad cuo njihov sinhro Star Wars-a, ali posle Nemaca, nesto najgore sto sam cuo na tu temu. :smeh1:

  • Радостан 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Плаво Небо рече

Нећу више да багујем тему. Тумачи моје речи како мислиш да треба. Своје сам довољно рекао.

Ne želim da tvoje reči pogrešno tumačim... zato i postavljam pitanja... da bih razumeo šta želiš da kažeš... a ti naravno ne moraš da odgovoriš...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, obi-wan рече

Ne znam da l` si nekad cuo njihov sinhro Star Wars-a, ali posle Nemaca, nesto najgore sto sam cuo na tu temu. :smeh1:

Verujem... nego daj molim te razjasni mi ti... jel se "stvoren po liku Božijem" odnosi na fizički izgled i biološke karakteristike?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Плаво Небо рече

Где сам у мом коментару написао да је аустралопитекус само по себи ружноћа? Да ти појасним, моји наводи се односе на чињеницу да од створења које личи на мајмуна не може настати човек, јер, упоређујући лик човека и лик аустралопитекуса, по мом схватању, лик човека је лепши од лика примата. Човек је Икона Божја, ''Да начинимо човека по лику и подобију Нашем..''.

Brate, covek je ikona/slika Bozija po slobodi (i pripadajucoj odgovornosti) koju nosi, ne po fizickom izgledu. Ovo je osnova pravoslavne vere, ne moze da se krivi i tumaci kako se kome cefne. Nasa licna i stvaralacka sloboda - to je Njegova slika u nama.

Jer, ako ovako (kao ti ovde) nastavis dalje pricu, onda neminovno dolazis do toga da bogalji, osakaceni i drugi "ruzni" ljudi (narocito oni koji su rodjeni deformisanih lica i tela) nisu i ne mogu da budu ikona/slika Bozija. A to je, naravno, ogromna hula na Zivot.

Nasa ikonicnost je duboko zapretana u nama samima, u (za sad) nevidljivom delu naseg bica, ne u ovim "koznim haljinama".

Takodje, zasto je majmun po tebi ruzan?? Kako uopste ijedno stvorenje Bozije moze da bude ruzno??

To sto nama, daleko neobrazovanima i neproduhovljenima, neka stvorenja izgledaju ruzno, to je samo do nas i do naseg poimanja .

Evo jednog krajnjeg primera - bioluminiscentna riba iz velikih okeanskih dubina. Ova vrsta je nazvana riba zmaj ("dragonfish").
Stvorenje Boga Logosa, izuzetno namesteno za zivot u takvim uslovima.

LKStN8inbBZ68HeqKaecMA-970-80.jpg.webp

https://www.livescience.com/16231-creepy-deep-sea-creatures-gallery.html

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Avocado рече

Verujem... nego daj molim te razjasni mi ti... jel se "stvoren po liku Božijem" odnosi na fizički izgled i biološke karakteristike?

Evo, bas sam povise napisao.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Avocado рече

Pričaj u svoje ime!  :)

Ok, to sam samo naveo kao deo one prve poruke i 'lepog' i 'ruznog' postavke stvari u veri, i ne mora da se prihvati ko ne zeli.

Пре сат времена, Avocado рече

Hoćeš da kažeš da je to samo poružneli čovek?

Da, na osnovu ove gore postavke.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, obi-wan рече

Evo, bas sam povise napisao.

Vido... lajkovo... hvala...

  • Свиђа ми се 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Avocado рече

Verujem... nego daj molim te razjasni mi ti... jel se "stvoren po liku Božijem" odnosi na fizički izgled i biološke karakteristike?

Da, moze na odredjeni nacin.

Koji je to nacin, to mozda mozemo ako te bas interesuje visoka teologija.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bokisd рече

Da, moze na odredjeni nacin.

Koji je to nacin, to mozda mozemo ako te bas interesuje visoka teologija.

Nemoj da se ljutiš ali oko visoke teologije imam malko više poverenja u Obija...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Takodje, da i to dodamo, ako spoljasnji izgled usvojimo kao nasu ikonicnost, onda iz toga proizilazi da su "najlepsi" ljudi najbogolikiji i najpobozniji. A verujem da nema potrebe da se objasnjava koliko bi ovakav stav bio presmesan. Takodje, necu da sporim da u tim manekenskim kriterijumima ima i neceg dobrog, ali to je uglavnom vrlo bezvezna i bedna slika covecnosti.

Cuj samo - "mis univerzuma", nista manje od toga. Rotkve strugane. :smeh1:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Плаво Небо рече
пре 3 часа, Bokisd рече

Ali, vidis kako ide redosled.... 'lepota' koja moze da 'poruzni'..... tj. na pocetku je covek bio 'lepota' i onda se iskvario i postao je 'ruznoca' i duhovno i telesno ..... eto i taj neki astro moze da spada u tu kategoriju 'ruznoca'....

Све је могуће брале, када од Анђела, прелепих Божјих створења, који се одметнуше од Господа, настадоше и у свом лику ужасна створења.. Човек у својој злоби.. погледај само ликове оних усташа из Јасеновца..

Pa, da, u buducem carstvu nasledicemo netljena tela i recimo onaj koji nije imao nogu ili ruku ili neku fizicku manu pokazace se u potpunom duhovnom telu i bicemo slicni andjelima i njihovom zivljenju, kao sto su i prvi ljudi imali u Raju zivot i dela slicna andjelima. To je ta prva 'lepota' i onda sa padom ide i 'ruznoca' i duse i tela u odnosu na 'lepotu' i zivljenje prvih ljudi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Bokisd рече

Ok, to sam samo naveo kao deo one prve poruke i 'lepog' i 'ruznog' postavke stvari u veri, i ne mora da se prihvati ko ne zeli.

Šala... nisi skontao... kao ja sam lep, pa pričaj u svoje ime da smo poružneli...

 

пре 7 минута, Bokisd рече

Da, na osnovu ove gore postavke.

Ne postoji postavka na osnovu koje australopitekus afarensis može da bude poružneli čovek... ne samo zato što je nekoliko miliona godina stariji... nego nije čovek... ovi tvoji kažu da je običan majmun...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Avocado рече

Nemoj da se ljutiš ali oko visoke teologije imam malko više poverenja u Obija...

Ne ljutim se, recimo samo ovo,..... covek je i telom bio besmrtan u Raju,.... sto odrazava besmrtnost Boga koji ga je i takvog stvorio,.... besmrtan Bog po prirodi,.... takodje besmrtan i stvoren covek po blagodati i dusom i telom..... to moze da bude jedno od tumacenja po ikoni..... pa onda da smo svi mi prototipi Boga koji je trebao da se ovaploti i telom.... i tu eto moze da se nadje ikona i po telu.... i tako dalje....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...