Jump to content

Vise glumica istupilo protiv Mike Aleksica profesora glume, sa optuzbama za silovanje

Оцени ову тему


Препоручена порука

Aleksić uhapšen zbog sumnje da je seksualno napastvovao pet učenica

Policija je saopštila da je nastavnik glume Miroslav Mika Aleksić uhapšen zbog sumnje da je seksualno napastvovao pet svojih učenica, od kojih su dve u vreme počinjenih dela bile maloletne.

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Beogradu uhapsili su M.A. (68) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivična dela silovanje i nedozvoljene polne radnje, saopštio je MUP.

Sumnja se da je on u vremenskom periodu od 2012-2020. godine u prostorijama škole glume u Beogradu, čiji je vlasnik, seksualno napastvovao pet svojih učenica, od kojih su dve za vreme izvršenja krivičnog dela bile maloletne.

Osumnjičenom M.A. je određeno zadržavanje i on će, uz krivičnu prijavu, biti priveden Višem javnom tužilaštvu u Beogradu.

Pošto se sumnja da ima još osoba koje je osumnjičeni seksualno napastvovao, mogu to prijaviti u prostorijama Policijske uprave za grad Beograd, Bulevar despota Stefana 107, apelovala je policija.

Mediji su ranije preneli da je Miroslav Mika Aleksić, čuveni vlasnik škole glume, sinoć priveden u stanicu policije, jer ga je više devojka prijavilo za silovanje ili seksualno uznemiravanje.

Glumica Milena Radulović medijima je ispričala da je Aleksić dok je bila maloletna silovao i da se to dogodilo više puta.

Radulović je zajedno sa još nekoliko devojaka, od kojih su neke maloletne, prijavila Aleksića za silovanje i seksualno uznemiravanje.

Ona je rekla da je Mika Aleksić prvi put silovao početkom novembra 2012. godine, kada je ona imala 17 godina, a on 61. godinu.

Miroslav Mika Aleksić je filmski reditelj, producent, glumac i čuveni pedagog kroz čije radionice je prošlo više od 3.000 mladih.

RS.N1INFO.COM

Policija je saopštila da je nastavnik glume Miroslav Mika Aleksić uhapšen zbog sumnje da je seksualno napastvovao pet svojih učenica, od kojih su dve u vreme počinjenih dela bile maloletne.

 

 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 183
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Јел могуће да је то исти човек који је толико хваљен? Још и педагог. Јел могуће да скоро сваки познати уметник бива оптужен за напаствовање? Прљави свет или начин да се неком уништи каријера? Ако је истина, жао ми је тих девојака. С обзиром на то каква је клима на ФДУ, не би ме чудило да је истина, глумци пролазе кроз тако лоша друштва да се од њих нажалост у каснијем животу све може очекивати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 часа, Владимир Бошковић рече

Јел могуће да је то исти човек који је толико хваљен? Још и педагог. Јел могуће да скоро сваки познати уметник бива оптужен за напаствовање? Прљави свет или начин да се неком уништи каријера? Ако је истина, жао ми је тих девојака. С обзиром на то каква је клима на ФДУ, не би ме чудило да је истина, глумци пролазе кроз тако лоша друштва да се од њих нажалост у каснијем животу све може очекивати.

Изгледа да је истина и ако се то докаже и на суду, не треба стати само на његовој осуди него преиспитати и генерално шта се у том свету глуме дешава. Мика Алексић није било ко и није скупљао децу са улице, него је његова школа била елитна и скупа и све наше културно-образовне институције, укључујући и реномиране српске глумце, су се све ове године старали да она ужива тај статус.

Него мене овде иритира што су сви знали да су његове методе сурове, а личност благо ненормална, али се то све, не само толерисало него и оправдавало његовом "педагошком величином". А сад кад се сазнало за силовање, одједном је свих ових 30 година све време био ненормалан и проблематичан. Одједном се тек сада сазна да је водио ласцивне разговоре, ученице тапшао по задњици, шиканирао ђаке, истресао на њих своје фрустрације. Ако је то све тачно и ако су сви глумци од Мирјане Карановић до глумаца млађих генерација за то знали, зашто нису бар нечим допринели да се углед тог човека стави под знак питања?

Не само да је сваки глумац о њему говорио у суперлативима, него је као уважени педагог и сам о тим методама причао као чест гост емисија "Агапе", "Док анђели спавају", "ТВ лица као сав нормалан свет" итд. Погледајте само ЈуТјуб и претражите интернет по његовом имену, да је човек умро пре 10 дана, био би сахрањен у Алеји великана.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Тражитељ рече

зашто нису бар нечим допринели да се углед тог човека стави под знак питања?

Strah i stid u licemernom malograđanskom društvu veliki su inhibitori. 

"Ne srami se nagog, otkrivenog srca. Sramotno je samo srce bez ljubavi." 🕊

Link to comment
Подели на овим сајтовима

M.FACEBOOK.COM

Sad kad je glumica Milena Radulović izašla u javnost sa optužbama na račun Mike Aleksića, vlasnika najčuvenije škole glume u kojoj su korišćene pedagoški kontroverzne metode (što se izgleda znalo i...

 

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

- Bio je surov kada kažete nešto što nije po njegovom. Toga dana biste bili na tapetu. Kod Miroslava Aleksića je bilo mnogo surovije nego na bilo kojem treningu ili času na kojem sam ikada bila - priča Milena Radulović.

….

- Tema s*ksa i erogenih zona, vežbi gde se vršnjaci zbližavaju i dodiruju. Priča o s*ksualnosti je bila prisutna kad smo imali 13-14 godina. Pitao nas je javno te stvari, a nasamo nas je pitao da li imamo s*ks, da li nam prija i govorio da je s*ks bitan zbog zdravlja. Tada nam je delovalo da je to pedagoški. Pitao je sve, pa zato nismo mislili da je nešto neprirodno - kaže Milena Radulović.

…….

Mikin autoritet među decom je rastao, a polaznici su ga se plašili, kako kažu devojke koje su ga prijavile policiji. Tvrde da im je pretio "u nekoj upakovanoj formi".

- Kroz razgovor naglasi da ako ikada progovoriš, on je to što jeste i niko neće poverovati, te da nam prijateljski to ne preporučuje - kaže Milena Radulović.

https://www.kurir.rs/zabava/pop-kultura/3606401/novi-detalji-o-zlostavljanju-u-skoli-glume-milena-radulovic-kada-smo-imali-13-godina-mika-nas-je-pitao-da-li-imamo-sks

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.DW.COM

Živimo u društvu ćutnje. Učimo decu da se ne suprostavljaju autoritetima, nemi smo na iživljavanja šefova i političara, komšije koje mlate žene, tatine sinove koji gaze pešake. A onda pitamo...

 

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 50 минута, Smaragdni kamičak рече

Strah i stid u licemernom malograđanskom društvu veliki su inhibitori. 

Saglasna. Pogotovo ako je neko ličnost od integriteta, moraš imati baš čvrste dokaze i kada ih imaš ne znače mnogo, jer ako imaš važne prijatelje uvek možeš da se izvučeš...

пре 3 часа, Тражитељ рече

зашто нису бар нечим допринели да се углед тог човека стави под знак питања?

Akcenat je na manipulaciji, koja je u ovom slučaju zaista perfidna i dovedena do savršenstva. Čovek kao on sigurno ima i dobru zaleđinu, jer je godinama oko sebe okupljao bitne ljude...a i mislim da je sama polemika zašto su ćutali i nisu prijavili ranije suvišna...sada kada je talog izašao na površinu videćemo šta će dalje biti. Mislim da je bitno i to što je Milena kao poznata glumica istupila protiv njega, primera radi da je to uradila neka učenica od 16/17 godina niko joj ne bi verovao, jer u takvom društvu živimo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пазите, овде се не ради о томе да се масовно ћутало о силовању, јер је то нешто што се није знало.

Вероватно се не би ни сазнало да је стао на две-три жртве, то је нешто о чему се не прича нимало, нимало лако. Него је узело маха, па је пукло на све стране. За сада је пет пријављених силовања. Не "злостављања" у смислу неприкладних коментара или додира што је популарно да чујемо из оних холивудских "скандала", него стварних силовања. Од којих су нека и силовања малолетница. Ову тему тек треба да пратимо, ко зна шта ће све још изаћи сад кад се клупко одмотало. Ено, наводно његова супруга већ нема коментара, не стаје му у одбрану.

Овде је фора што сад одједном сви у јавности имају проблем са његовим строгим методама. Па, извините, где сте, медији и јавне личности, били до сад? Ако његова силовања нису била позната, за његове методе је знао свако. Где је неко, икад, игде написао чланак, блог или твит поводом неког Алексићевог гостовања на ТВ? Да напише, "Извините, за вас је он можда сјајан педагог, али за мене су његове методе ненормалне". То је нешто што ја осуђујем и не оправдавам. Или, брате, станите иза оног што сте раније говорили и реците "Извините, ја и даље мислим да је он сјајан педагог и да су му методе биле одличне и у то немојмо дирати, него се фокусирајмо само на силовање".

 

У једној од емисија, погледајте само да ли је "Агапе" или "Док анђели спавају" сад сам заборавио, шиканира дечака од 10-12 година са вишком килограма. Буквално, шиканира. И то је било приказано на ТВ као део његовог "педагошког рада", као, вероватно као гледаоци не видимо неки шири контекст. А сад испада да човек јесте био садиста, да није било ширег контекста и да је ове младе људе убијао у појам, ширио атмосферу страха и класичним злостављачким методом "топло-хладно", мало се иживљавао над њима, а мало био феноменалан. Сад му новинари сликају врата школе и називају је "школом хорора и ужаса", а, понављам, да је човек умро пре 10 дана, био би сахрањен у Алеји великана јер смо за све те методе већ знали јер је и сам о њима причао јавно. И овде бисмо му можда писали "слава му" и вероватно би некако у фокус дошло и да је сваки час почињао са "оченашом" и како је инсистирао да му тинејџери долазе пристојно и традиционално обучени.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, J_a_n_a рече

a i mislim da je sama polemika zašto su ćutali i nisu prijavili ranije suvišna...sada kada je talog izašao na površinu videćemo šta će dalje biti.

Могу да разумем разне психолошке механизме који доведу до тога да неко ћути дуго времена. 

Оно што ми није јасно (без икакве идеје да тиме било шта релативизујем) то је остајање у томе. Зар није логично да гледаш да што пре одатле побегнеш? Ако родитељима не смеш да кажеш шта се десило, онда бар да смислиш причу зашто не желиш да останеш. Ето то ми није јасно, искрено. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да је само једна девојка (глумица ) у питању, па да и сумњамо...али пет глумица га је тужило . 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Родољуб Лазић рече

Могу да разумем разне психолошке механизме који доведу до тога да неко ћути дуго времена. 

Оно што ми није јасно (без икакве идеје да тиме било шта релативизујем) то је остајање у томе. Зар није логично да гледаш да што пре одатле побегнеш? Ако родитељима не смеш да кажеш шта се десило, онда бар да смислиш причу зашто не желиш да останеш. Ето то ми није јасно, искрено. 

Ne znam da li je istina ovo sto cu napisati, samo prenosim neke od informacija na koje sam naisao a ticu se ovog slucaja.

Ova glumica sto ga optuzuje za silovanje potice iz veoma imucne porodice, njena mladja sestra je takodje isla u ovu skolu nakon nje ( isako je sliovana , malo je neobicno da ne obavestis mladju sestru da ne treba ici tamoi sta joj se moze dogoditi itd), diplomirala je na FDU u klasi supruge silovatelja ...

Ako je ovo sve istinito moze biti donekle nelogicno ponasanje zrtve silovanja...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Секта ко и свака друга секта, којој је бог - елитизам! Ово ако се десило је сасвим нормално за секташки менталитет, ако се није десило онда је чудно да се није десило. И ФДУ и овај лик и већина те деце, инспирисани својим родитељима, су задојени тим духом елитизма који може само у пропаст да одведе...осим ако се мало не просветле кроз Цркву.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...