Jump to content

Зашто све што је лепо има крај?

Оцени ову тему


Иван Ц.

Препоручена порука

Драги моји,

сећате се да сам најављивао да Поуке због немогућности финансирања, покретања другог пројекта (који свакодневно окупља десетине хиљада људи), разних искушења које и лично имам, немогућности проналажења одговорних админстратора, чланова који ће брже-боље да обавештавају шта се овде пише макар то било и обрисано, заустављено итд, додатно правећи ситуације затегнутим тамо и где их нема итд...... једноставно сматрам да треба да ставимо катанац.

Поуке су изнедриле много лепих, интересантних пројеката, много пријатељстава за цео живот, дружења... Поносан сам на све вас, искрено вам то кажем.

Имали смо и падове и успехе, као и све што је живо. Без икакве лажне скромности, то и није нама својствено, учинили смо да многи људи остану уз Цркву, не оду у расколе, да схвате Цркву као место за своје остварење.

 

Нема љутње, нема нервозе... Дајте да ово сада завршимо најлакше и најбоље.

Домен Поуке ће бити преусмерен на наш сајт Живе Речи где имамо много тога да понудимо. Формираћемо опет страницу за преузимање књига, литературе итд... све то може поново да се уради.

Помозите, бар ви којима је стало до Поука, да наставимо дружење тамо. Имамо наш Јутјуб канал који свакодневно емитује програм и преко 15,000 пратилаца.

А ово да полако оде у пензију.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Молим вас да се нико не љути... Можда бих заправо највеће право да се љутим имао ја...

Свакако, на Живе речи сајту ћемо формирати једну велику заједницу... а ово ћемо ставити све под кључ.

 

Боље је тако за све...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A forum?

Nije dobro da se ukida pravoslavni forum. Ako je to planirano. Zasebno za današnja vremena potrebna je komunikacija, da se informišemo, da učimo i mnogo toga. Ili gde treba da pitamo kad navale sektaši sa njihovim naukama, ili Muslimani sa njihovom dominacijom, ili ateisti..? Da se krijemo, od svega odvajamo? Onda sami postajemo sekta. I nestajemo. 

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo je već smejurija :0212_rolleyes:.

Svi znamo da Pouke ne idu nigde i svake godine ista tema :0212_rolleyes:.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Razumem ja da ljudima dosadi jedan dugotrajan projekt poput ovog foruma. Forum postoji, koliko, jedanaest godina ili tako nekako. Ni ja ne bi hteo da budem toliko dugo odgovoran za ovako nešto... 

Ali zašto se ne nađe naslednik pa neka taj preuzme i dalje vodi? Nisu ni hotel Moskvu, kao primer, srušili samo što je otišao prvi vlasnik (ili crkvu samo što je otišao stari paroh), nego eno i dalje postoji i radi sa novim vlasnicima. 

Rekoh, za pravoslavnu Srbiju potrebna je komunikacija i na internetu. Potreban je forum. 

Raspiši konkurs, objavi i na FB, pa nek se ljudi jave koji bi dalje vodili forum! :)

Verujem da ima dosta mirjana, a ako Bog dadne i sveštenika, koji bi rado preuzeli i dalje vodili pravoslavni forum.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Natasa. рече

Ovo je već smejurija :0212_rolleyes:.

Svi znamo da Pouke ne idu nigde i svake godine ista tema :0212_rolleyes:.

Нажалост, сада иду... Први пут су спасили сами уредници који су желели да подрже сајт, овог пута нема назад.

Искушења су постала превелика. ја сам се расплинуо на много страна, не стижем да све ово водим, тако да ћемо полако кренути са процесом гашења...

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Dragi рече

A forum?

Nije dobro da se ukida pravoslavni forum. Ako je to planirano. Zasebno za današnja vremena potrebna je komunikacija, da se informišemo, da učimo i mnogo toga. Ili gde treba da pitamo kad navale sektaši sa njihovim naukama, ili Muslimani sa njihovom dominacijom, ili ateisti..? Da se krijemo, od svega odvajamo? Onda sami postajemo sekta. I nestajemo. 

То није више мој проблем. Колико сам снаге имао ја сам урадио. Постоје друге платформе за вођење разговора...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Dragi рече

Verujem da ima dosta mirjana, a ako Bog dadne i sveštenika, koji bi rado preuzeli i dalje vodili pravoslavni forum.

Нема... то је наша обмана да има.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дуго читам Поуке. Немогућност одговора пред великим искушењима. Ковид 19 и избор новог Патријарха јесте велики изазов за форум.

Пауза до избора. Ми смо  навикли да читамо на форуму  колико толико објективне информације, не рачунајући наглабања римског дотура.?

Контам да се већ пера оштре за велика писанија. Треба имати јаку админ екипу да све опскрби. 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Za pravosavnu Srbiju biće gubitak ako nestane forum. Samo kažem. To je jedan glas manje.

A za buduće: Svi smo mi jedno, jedna Crkva, jedan narod, jedna familija, da li glasali za Vučića ili ne, bili partizani ili četnici - u vezi politike i vlasti mora u Crkvi da važi azil. Crkva je neutralna zona gde je svako dobrodošao.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pravo da kažem dosta mi je foruma više. 

Jel može forum da se prebaci na FB ili možda već ima pa kome se još ćaska neka ćaska tamo? 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Време је да завршимо и сви уредници се слажу.

Хајде да завршимо док је још лепо.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Драгана Милошевић рече

Време је да завршимо и сви уредници се слажу.

Хајде да завршимо док је још лепо.

Vi završite. Niko vam se ne ljuti. Ali zašto svi ostali da zavrśe?

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...
On 5.12.2020. at 12:14, Иван Ц. рече

Нажалост, сада иду

Naravno da ne idu :smeh1:.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Natasa. рече

Naravno da ne idu :smeh1:.

Видећемо... много зависи од нас... свакако, форум је искључиво и само за чланове сајта. Гости нека читају насловну страницу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...