Jump to content

Саопштење Министарства културе и информисања у вези са изложбом у Уметничкој галерији „Стара капетанија” у Земуну

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 38 минута, Bokisd рече

evo, :stadaradim: ..... a, zasto uporedjujes ove ikone iz sikstinske kapele sa onim slikama sa izlozbe ?

Znaci, ako ti je ono nesto gnusno, onda su ti i ove slike iz galerije gnusne.

... i onda se slazemo za slike sa izlozbe....tako da, welcome to club.... :D

Mikelandjelo je nacrtao boga kome se vidi zadnjica. Kakva su tvoja osecanja prema ovoj freski iz sisktinske kapele?

Jel ti se svidja?

Ili se "u neke stvari ne dira"? :D

jonathan nunn on Twitter: "my favourite part of the sistine chapel is how  thicc michelangelo made god's ass… "

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 659
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 10 минута, Branka62 рече

Ama ne uporedjujem ove freske sa crtežima iz galerije; ne uporedjujem ni Sikstinsku kapelu sa ovom galerijom; ne uporedjujem ni autore ovih crteža sa Mikelandjelom. 

Odgovaram (posredno) na pitanje A ko dozvoljava i zabranjuje slike? Na konkretnom primeru uporedjujem dušebrižnike koji bi da zabrane/ cepaju/ prekreče/ premalaju za njih opskurne detalje.

Ako nisi, pročitaj tekst, sa linka koji sam dala, o vandalizmu u berlinskom muzeju, i obrati pažnju na poslednju rečenicu u tekstu

"...he described the altar as being the "centre of global satanists and Corona criminals".

Valjda ćeš tada razumeti 

 

E, pa to je problem,.... ne mozes da navodis pitanje A ko dozvoljava i zabranjuje slike? i da posredno odgovaras.... koje je ovo pitanje ipak prvenstveno postavljeno na moju poruku i onda ide moj odgovor na to pitanje,.... i onda je kontekst stvari ono na sta ukazuje ovo pitanje i onda moj odgovor na to pitanje.

I, to se directno tice same teme, da li su ove izlozene slike odgovarajuce i da li im je tu bas mesto. Ne mozes ti sad neku svoju pricu da furas, a directno si se umesala u moje poruke, razumes ?

I, zato sam ti i odgovorio u kontekstu ovog pitanja A ko dozvoljava i zabranjuje slike?.... i moje poruke su i odgovori na ovo pitanje, ne posredno kao kod tebe i ti onda imas neku svoju pricu, .... nego se moje poruke directno ticu ovog pitanja i ticu se sama ove teme.

Znaci, u tom smislu, ove ikone nisu bas za javnost i zato su oslikane za privatnu kapelu pape. Dok ako se one slike koje su problematicne i izlazu se u javnost, onda nije ista situacija sa ovim 'problematicnim' ikonama u kapeli.... i to ti je prica sa ovim pitanjem A ko dozvoljava i zabranjuje slike?

Sad, Cloud je pomenuo da su organizatori hteli da to bude manje poseceno, samo za njihove prijatelje i poznanike i da bude nesto kao za uzi krug ljudi, .... onda bi to bilo okey ako je tako, jer su i oni bili svesni da ove slike nisu bas za siru grupu ljudi i javnost jer su ipak da sa blago izrazim problematicne ili extremne i bilo bi problema, kao sto je i bilo problema kada su ovi nasilnici to saznali.

I to je onda sto vecina ovde pise, da postoji problem u percepciji ovih slika.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, cloudking рече

Mikelandjelo je nacrtao boga kome se vidi zadnjica. Kakva su tvoja osecanja prema ovoj freski iz sisktinske kapele?

Jel ti se svidja?

Ili se "u neke stvari ne dira"? :D

jonathan nunn on Twitter: "my favourite part of the sistine chapel is how  thicc michelangelo made god's ass… "

Apsolutno neprihvatljivo.

Uopste mi nije jasno kako su u RK i Rimu mogli to da prihvate ? ne_shvata

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Bokisd рече

Apsolutno neprihvatljivo.

Uopste mi nije jasno kako su u RK i Rimu mogli to da prihvate ? ne_shvata

 

A ova jel ti se svidja?

image.png

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мени се не свиђа твоја малициозност. 

А дивим се и стрпљењу администрације @Дејан    @Поуке.орг инфо која те пушта да невиђено и непотребно смараш и дрвиш једну исту причу.

  • Не свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, Bokisd рече

ne mozes da navodis pitanje A ko dozvoljava i zabranjuje slike? i da posredno odgovaras...

Hajde!? 

Avokado, koji je postavio pitanje, je i te kako shvatio razlog postavljanja te slike. Ti nisi, e pa žalim slučaj a i ništa strašno što nisi.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Или си неспособан да схватиш да једна те иста или наизглед слична ствар може да значи нешто сасвим различито у зависности од контекста.

Фотографија операције из неке операцине сале у нпр. Крагујевцу и "операције" вађења органа из Жуте куће у Албанији би биле потпуно исте.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 50 минута, Bokisd рече

directno si se umesala u moje poruke, razumes ?

Jok, odgovorila sam Avokadu.

 

пре 52 минута, Bokisd рече

Cloud je pomenuo da su organizatori hteli da to bude manje poseceno, samo za njihove prijatelje i poznanike i da bude nesto kao za uzi krug ljudi, .... onda bi to bilo okey ako je tako, jer su i oni bili svesni da ove slike nisu bas za siru grupu ljudi i javnost jer su ipak da sa blago izrazim problematicne ili extremne i bilo bi problema, kao sto je i bilo problema kada su ovi nasilnici to saznali.

 Nisi ti razumeo @cloudking - a

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Родољуб Лазић рече

Мени се не свиђа твоја малициозност. 

А дивим се и стрпљењу администрације @Дејан    @Поуке.орг инфо која те пушта да невиђено и непотребно смараш и дрвиш једну исту причу.

Od kaad je smaranje protivno forumskih pravila?

Odakle ti ideja da to sto pisem stvari koje ti se ne svidjaju treba da se podvede pod smaranje samo zato sto ti nisi u stanju da to sve ispratis?

Zasto sve vreme drvis jednu istu pricu a posle mene optuzujes za istu stvar?

pitanja, pitanja, pitanja... a vremena nema....

пре 15 минута, Родољуб Лазић рече

Или си неспособан да схватиш да једна те иста или наизглед слична ствар може да значи нешто сасвим различито у зависности од контекста

Haha, upravo ovo pokusavam da objasnim i Bokiju ali kroz sarkazam, a uporno zaboravljam da ova ekipa malo ne bi umela da sarkazam prepozna i razume pa sve  i da ih opali po sred nosa :D

Razlicitost znacenja  u zavisnosti od konteksta nije neka nuklearna nauka, maltene se podrazumeva i mislim da ne postoji osoba na ovom svetu koja za to ne zna (pored bokija i tu jos po nekih...) ali, ovde se ne radi o tome nego u uvodjenju razlicitsti znacenja u zavisnsoti od povezanosti sa temom o kojoj se prica. Pa ako mi je "tema emotivno turbulentna onda nikakva drugacija znacenja nisu dopustena osim mog jedinog ispravnog".


Uz, naravno, staro pravilo- moje grozne stvari su prelepe, dok su tudje grozne stvari sakaradnost, satanizam i zlocin...

 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, cloudking рече

Uz, naravno, staro pravilo- moje grozne stvari su prelepe, dok su tudje grozne stvari sakaradnost, satanizam i zlocin...

Причаш потпуно безвезе. Али потпуно. На икони јасно пише "Страдање светог свештеномученика Теодора", показује зашто се та личност прославља као мученик. На тим цртежима имамо потпуно другу ситуацију. Ни у "рукопису" цртежа ни у тексту се не види ни поштовање ни емпатија, што је једини друштвено оправдан контекст за постављање ових цртежа ("кењкавац", "бебац који много кења", су пежоративни изрази на првом цртежу, а  на другом цртежу пише "кмеее", што асоцира на кмечање, а кмечање је пежоративни израз за плакање).

Ако ти не видиш разлику онда је то трагична неспособност разумевања. Ако намерно поистовећујеш, онда је малициозност.

А  даноноћно испирање мозга које овде покушаваш да спроведеш бесконачним враћањем на исте ствари и импутирањем - то називам смарањем и дрвљењем. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Родољуб Лазић рече

Причаш потпуно безвезе. Али потпуно. На икони јасно пише "Страдање свештеномученика Теодора", показује зашто се та личност прославља као мученик. На тим цртежима имамо потпуно другу ситуацију. Ни у "рукопису" цртежа ни у тексту се не види ни поштовање ни емпатија, што је једини друштвено оправдан контекст за постављање ових цртежа ("кењкавац", "бебац који много кења", су пежоративни изрази на првом цртежу, а  на другом цртежу пише "кмеее", што асоцира на кмечање, а кмечање је пежоративни израз за плакање).

Ако ти не видиш разлику онда је то трагична неспособност разумевања. Ако намерно поистовећујеш, онда је малициозност.

А  даноноћно испирање мозга које овде покушаваш да спроведеш бесконачним враћањем на исте ствари и импутирањем - то називам смарањем и дрвљењем. 

Tebra... karikature... trazis da karikature imaju "postovanje i empatiju". OK, naravno da ne moze svako da se bavi postmodernom, ali brt... karikature... politicki satiricni fazoni iz casopisa... ono... jbm li ga...

"Od danas karikature mogu da se koriste ali samo ako je na njima nesto lepo nacrtano sa dubokim postovanjem" prva naredba predsednika Rodoljuba Lazica :D

A vidim da je autor freske bas imao empatiju prema muceniku... bas je sve nekako "lepo" nacrtao 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта се исмева или карикира овим карикатурама? Једино што се исмева, с обзиром на евидентну пежоративну конотацију, јесу приказане искасапљене бебе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Родољуб Лазић рече

Шта се исмева или карикира овим карикатурама? Једино што се исмева, с обзиром на евидентну пежоративну конотацију, јесу приказане искасапљене бебе.

Tolko vidis,  tolko i razumes... Nikakav problem.

Dozvoljavas li mogucnost da neko drugi te karikature razume na drugaciji nacin koji se poklapa sa onim sto je  i sam autor kazao da iza njih stoji kao smisao?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, cloudking рече

Tolko vidis,  tolko i razumes... Nikakav problem.

Dozvoljavas li mogucnost da neko drugi te karikature razume na drugaciji nacin koji se poklapa sa onim sto je  i sam autor kazao da iza njih stoji kao smisao?

Дозвољавам. Изволи објасни шта се и на који начин исмева/карикира овим карикатурама.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...