Jump to content

Саопштење Министарства културе и информисања у вези са изложбом у Уметничкој галерији „Стара капетанија” у Земуну

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 минут, cloudking рече

Samo nemas prava da vrsis nasilje nad bilo kime ili da unistavas ljudima materijalno dobro koje nije u tvom vlasnistvu. Ovo bi trebalo da je priicno jasno svima... ne kapiram kako nije...

Насиље нисам нигде пидржао. Браним право са се овакве ствари назову именом - шунд, квази уметност. Браним право да се против оваквих скарадности бори људским, демократским, цивилизацијским средствима - интелектом, мишљење, речју, писањем...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 659
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 6 минута, Александар Милојков рече

Да кажем нешто о апологији оваквих ствари тврдњом "то је уметност".

Kojih stvari? Nasilno upadanje i unistavanje tudje imovine? Posto vidim da skoro niko od vas nema nikakav problem sa time, al zato imate podebeli spisak primedbi na samu izlzobu koju em ne razumete em nije uoposte pravljena za vas... em je niko ne bi ni video da je vasi protežei nisu unistili...

пре 7 минута, Александар Милојков рече

Све и да ово прогутамо као уметност, тврдња "то је уметност" не може бити апологетски аргумент.

Odlicno, posto to niko nije ni tvrdio. Tvrdi se samo da bez obzira dal je nesto umetnost ili nije ne smes da unistavas ono sto nije tvoje.

To ove apolgete nasilja mrse o tome dal je umetnost ili nije iy rayloga potrebe da se relativiyuje nasilje i krsenje osnovnih ljudksih prava.

пре 9 минута, Александар Милојков рече

Нико не напада уметност као такву, већ овај конкретни САДРЖАЈ који нам се, под плаштом (хајде да је назовемо) уметношћу пласира. Уметност је универзалија. Ми не критикујемо универзалију већ конкретни садржај који се подводи под ту универзалију - под име уметности.

Jel mogu da vidim gde kritikujete? Ja jedinu kritiku koju vidim jeste pocepani radovi po podu galerije sto je i donekle tema ove teme.

Da li su ti radovi umetnost ili nisu i kakvu kritku zavrednuju je posebna tema koja nema ama bas nikakve veze s time da je ucinjeno nasilje i prekrsen zakon.

пре 10 минута, Александар Милојков рече

Исто као што не критикујемо дар језика некога који псује, већ сам садржај онога што се тим језиком изговара.

Tacno samo si skrenuo  s teme miljama daleko. NIko ne govori o kritici ovih radova, slobodan si da izneses kakvu god kritku imas na racun samog sadrzaja to niti ti ko osporava niti zabranjuje... no reci ti nama sta mislis o tome da neko upadne na izlozbu i pocepa radove koji se njemu licno ne svidjaju?

пре 13 минута, Александар Милојков рече

Оно што њоме изражавамо може да буде добро или лоше. Е управо то што се изражава - то критикујемо, конкретни садржај.

Bravo za kriticare. Imate moju podrsku... a jel nije problem da se vratimo na temu nasilja prema karikaturistima? Ta tema nekako svima klizi kroz prste jer oseecaju da je kritka sadrzaja daleko vaznija od cinjenice da je zarad tog sadrzaja izvrseno nasilje....

Ja sam vec napisao... onog momenta kada je neko odlucio da uzme zaon u sovje ruke i da izvrsi nasilje nad slobodnim gradjanima ove zemlje koji nisu prekrsili IJEDAN zakon, svako dalje filozofiranje o samom sadrzaju je bezobrazno ,bezobzirno i u krajnjoj linij opasno jer daje podlogu opravdanja za jedno krivicno delo koje bi svaki normalan covek morao da osudi bez obzira dal mu se svidja sadrzaj.

Jel mi odlucujemo da li cemo kazniti silovatelja na osnovu toga koliko je lepa devojka koju je silovao ili koliko se provokativno obukla? Ne... silovanje je kaznjivo. Ko oce da prica  o kvalitetu odevanja odece nek predje za drugi salter ali pricati o tome ovde gde se komentarise strasan zlocin je  u najmanju ruku necovecno...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Александар Милојков рече

Насиље нисам нигде пидржао. Браним право са се овакве ствари назову именом - шунд, квази уметност. Браним право да се против оваквих скарадности бори људским, демократским, цивилизацијским средствима - интелектом, мишљење, речју, писањем...

Onda otvori temu pa brani kolko ti volja... ovo je tema o nasilju koje se desilo i neadekvatnom i profasistickom saopstenju vucicevog ministarstva kulture koje je usledilo nakon sto su njegovi ljudi dali medijski vetar celoj prici kako bi se karikaturisti koji ga svakodnevno prozivaju umedijima zastrasili i doveli pod SNS cizmu.

Prica o promociji "nasilja nad bebama" je spin koji je usmeren na prost narod koji po komandi skace na emotivne nadrazaje bez trunke potrebe da prodre u srz samog dogadjaja i na takav nacin devalidira poiticke protivnike aktuelne vlasti.

Nerado priznajem ali ovog puta 1:0 za Vucica... Citav plan se razvio bolje nego sto je mogao i da sanja. Narod je daleko gluplji nego sto Vucicu uopste treba...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, cloudking рече

I da ponovim, hriscani bi morali mnogo vise napora da uloze  u razumevanje sarkazma s obizrom da ga je sudeci prema Bibliji i sam Isus koristio...

  1. a) sarkazam je oštar, često satiričan i ironičan komentar smišljen da nanese uvredu
  2. b) u formi glagola, biti sarkastičan znači: reći ili napisati neku satiričnu primedbu na različit način. Njegov stepen recepcije zavisi od toga kakav efekat izaziva kod sagovornika – može biti gorak, često ironičan, uvredljiv, nadobudan, pakostan.

I ove slike, jeste uvredljivo i bezocno i prema onima kojima je upuceno i koji imaju decu  (ne uzimam nasilnike) i prema samoj deci.

Ne moze se extremnim stvarima nista postici osim svadje i odgovora drugog extrema.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Bokisd рече

Ne moze se extremnim stvarima nista postici osim svadje i odgovora drugog extrema.

Ekstremno dekadentno razmisljanje...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, cloudking рече

Ekstremno dekadentno razmisljanje...

Sto, zar ne valja sve sto se radi preterano, preterano jedes ili gladujes i ugrozavas zdravlje, tako i ovde sa slikama jeste preterano iskarikirano, ispada da svi mi ili vecina vrsimo neko manje ili vece nasilnistvo nad decom, sto nije bas realno i sad ce oni kroz ove skaradne slike nekog da nauce pameti ili sta su vec mislili ti koji su nacrtali i zamislile te slike.

Ipak ne ide to tako, to je jednostavno tabloidni senzacionalizam.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bokisd рече

Sto, zar ne valja sve sto se radi preterano, preterano jedes ili gladujes i ugrozavas zdravlje, tako i ovde sa slikama jeste preterano iskarikirano, ispada da svi mi ili vecina vrsimo neko manje ili vece nasilnistvo nad decom, sto nije bas realno i sad ce oni kroz ove skaradne slike nekog da nauce pameti ili sta su vec mislili ti koji su nacrtali i zamislile te slike.

Ipak ne ide to tako, to je jednostavno tabloidni senzacionalizam.

Ne znam kako ocekujes ikakvu razumnu raspravu kad si se vec deklarisao kao neko ko tvrdi da karikature izazviaju naislje?

Svestan da takva tvrdnja opravdava nasilje koje se JESTE desilo ali iz nekog razloga ti to nasilje bas i ne smeta mnogo? 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, cloudking рече

Ne znam kako ocekujes ikakvu razumnu raspravu kad si se vec deklarisao kao neko ko tvrdi da karikature izazviaju naislje?

Svestan da takva tvrdnja opravdava nasilje koje se JESTE desilo ali iz nekog razloga ti to nasilje bas i ne smeta mnogo? 

Ne karikature, naravno da ima super i odlicnih karikatura koje ukazuju na neke lose stvari, nego zloupotreba karikature ili sadrzaj koji se namece kroz ove slike i karikature.

Evo ovo je bas cool i smehotresno i bas udara u cilj....  :smeh2:

v.thumb.png.cfcdcad93a56292398d979e3385d7241.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, cloudking рече

Nerado priznajem ali ovog puta 1:0 za Vucica... Citav plan se razvio bolje nego sto je mogao i da sanja.

Ako pogledas malo bolje, nije toliko vazno sto vodi A.V. vazno je da infantilne skrabotine trigeruju bolide da cepaju. I to su odradili skorz profi, nisu maltretirali onu autorku koja je drezdala u galeriji, uleteli, demolirali, caozdravo. Ili su u pitanju ekstremni skopofili koji nisu mogli da podnesu moralno-estetski izraz&sadrzaj te su se na krilima sopstvene poetike dali u akciju "lomim slike/ilustracije - ne lomim slikar(k)e/ilustrator(k)e", ili su u pitanju likovi koji su u stanju da disciplinovano odrade zadatak. Ako je u pitanju ovo drugo, izgleda da sanjaju svasta, sto znaci da ima nade i da nam je potrebno jos vise karikatura i jos vise izlozbi. Zamisli samo koju lovu trose na kontrolu medijskog prostora, a neko flomasterima i markerima (za 200-300 didndzi)  moze to da ljulja. Ako neko krene da maltretira autore, to nece biti obracun u undergroundu kako kaze ministar, to ce  biti drzava koja cuva svoje dupe i maltretira svoje gradjane.

 

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, drvce рече

Ako pogledas malo bolje, nije toliko vazno sto vodi A.V. vazno je da infantilne skrabotine trigeruju bolide da cepaju. I to su odradili skorz profi, nisu maltretirali onu autorku koja je drezdala u galeriji, uleteli, demolirali, caozdravo. Ili su u pitanju ekstremni skopofili koji nisu mogli da podnesu moralno-estetski izraz&sadrzaj te su se na krilima sopstvene poetike dali u akciju "lomim slike/ilustracije - ne lomim slikar(k)e/ilustrator(k)e", ili su u pitanju likovi koji su u stanju da disciplinovano odrade zadatak. Ako je u pitanju ovo drugo, izgleda da sanjaju svasta, sto znaci da ima nade i da nam je potrebno jos vise karikatura i jos vise izlozbi. Zamisli samo koju lovu trose na kontrolu medijskog prostora, a neko flomasterima i markerima (za 200-300 didndzi)  moze to da ljulja. Ako neko krene da maltretira autore, to nece biti obracun u undergroundu kako kaze ministar, to ce  biti drzava koja cuva svoje dupe i maltretira svoje gradjane.

 

Upravo se o ovome radi i upravo je zbog ovoga opasan diskurs saopštenja. Kaznena jedinica mlađanih huligana može sutra da upadne svakome ko se nepodobno izražava, a država će to šatro da osudi, ali. Naravoučenje: pazi da ne kenjkaš mnogo, dobićeš sikiru u glavu od kombinovanih snaga države i huligana.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Bokisd рече
  • a) sarkazam je oštar, često satiričan i ironičan komentar smišljen da nanese uvredu
  • b) u formi glagola, biti sarkastičan znači: reći ili napisati neku satiričnu primedbu na različit način. Njegov stepen recepcije zavisi od toga kakav efekat izaziva kod sagovornika – može biti gorak, često ironičan, uvredljiv, nadobudan, pakostan.

Eh... a što nisi kopirao i ostatak teksta :)))

SAMOOBRAZOVANJE.RS

Etimologija reči sarkazam Reč “sarkazam” nam dolazi iz grčkog jezika, glagol sarkazein ima značenje “gristi meso poput psa”. Tokom vremena, značenje ove reči se menjalo, tak…

Makar sledeća tri pasusa

Navodimo i česte sinonime reči sarkazam u rečniku “Merriam-Webster” u raznim njenim funkcijama u leksici: humor, ironija, satira, poniženje, vređanje, bes, šegačenje, cinizam, oholost, podrugljivost, duhovitost sa namerom uvrede.

Proširene definicije sarkazma su i ove: sarkazam je sredstvo pronicljive primedbe koja zahteva brzu percepciju istih. Znati primiti sarkastičnu primedbu je odlika duhovitosti, što znači da izrečenu izjavu umete shvatiti sa osmehom, da razumete apsurdnost situacije i odreagujete bez gorčine.

Sarkazam je delimično i humor, ali sa dozom ironije kojom se namerno daje značenje suprotno od onoga što je očigledno. Satira podrazumeva pisanje koje izlaže podsmehu ponašanje, institucije, javne ličnosti, bilo direktnom kritikom ili češće pomoću ironije, parodije ili karikature.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, drvce рече

Ako pogledas malo bolje, nije toliko vazno sto vodi A.V. vazno je da infantilne skrabotine trigeruju bolide da cepaju. I to su odradili skorz profi, nisu maltretirali onu autorku koja je drezdala u galeriji, uleteli, demolirali, caozdravo. Ili su u pitanju ekstremni skopofili koji nisu mogli da podnesu moralno-estetski izraz&sadrzaj te su se na krilima sopstvene poetike dali u akciju "lomim slike/ilustracije - ne lomim slikar(k)e/ilustrator(k)e", ili su u pitanju likovi koji su u stanju da disciplinovano odrade zadatak. Ako je u pitanju ovo drugo, izgleda da sanjaju svasta, sto znaci da ima nade i da nam je potrebno jos vise karikatura i jos vise izlozbi. Zamisli samo koju lovu trose na kontrolu medijskog prostora, a neko flomasterima i markerima (za 200-300 didndzi)  moze to da ljulja. Ako neko krene da maltretira autore, to nece biti obracun u undergroundu kako kaze ministar, to ce  biti drzava koja cuva svoje dupe i maltretira svoje gradjane.

 

Apsolutno. Vrlo lepo napisano mr. Drvce...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Branka62 рече

Eh... a što nisi kopirao i ostatak teksta :)))

SAMOOBRAZOVANJE.RS

Etimologija reči sarkazam Reč “sarkazam” nam dolazi iz grčkog jezika, glagol sarkazein ima značenje “gristi meso poput psa”. Tokom vremena, značenje ove reči se menjalo, tak…

Makar sledeća tri pasusa

Navodimo i česte sinonime reči sarkazam u rečniku “Merriam-Webster” u raznim njenim funkcijama u leksici: humor, ironija, satira, poniženje, vređanje, bes, šegačenje, cinizam, oholost, podrugljivost, duhovitost sa namerom uvrede.

Proširene definicije sarkazma su i ove: sarkazam je sredstvo pronicljive primedbe koja zahteva brzu percepciju istih. Znati primiti sarkastičnu primedbu je odlika duhovitosti, što znači da izrečenu izjavu umete shvatiti sa osmehom, da razumete apsurdnost situacije i odreagujete bez gorčine.

Sarkazam je delimično i humor, ali sa dozom ironije kojom se namerno daje značenje suprotno od onoga što je očigledno. Satira podrazumeva pisanje koje izlaže podsmehu ponašanje, institucije, javne ličnosti, bilo direktnom kritikom ili češće pomoću ironije, parodije ili karikature.

:aplauz:

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 17.10.2020. at 16:25, cloudking рече

Zato sto je karikatura zasnovana na realnosti.

To sto nas realnost plasi ne znaci da smemo sebi da dozvolimo luskuz da zabijemo po kaziprst u usi i da se deremo tra- lalalalalala...

Beba je zaista dobila sekiru u glavu... mnoge bebe. Poenta, koja vam promice, je razlog zbog kojeg je ona dobila tu sekiru. A razlog je  "zato sto je plakala" a sta je bebi drugi posao nego da place. Sta nas to uci? Da postoje ljudi koji ce ti zabiti sekiru u glavu samozato sto radis svoj posao i gledas svoja posla a to nekome ide na nerve pa eto odluci da uzme sekiru (pravdu) u svoje ruke.

Voleo bih da znate sta je ironija pa da zajedno priacmo o paralali karikature sa samim upadom na izlozbu.

 

12:smeha:Умирем од  смеха, браво царе облака, толико си стручно, интелектуално, уметнички , концизно, прецизно, рекла бих чак и лаконски објаснио  све, да напросто  тема може под кључ колико си уБо  поЈенту .:smeh1: Ај се врати па још једном прочитај ово горе болдовано и признај  да и ти умиреш од смеха. :)

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...