Jump to content

Борба за вечеру - Младен Милановић

Оцени ову тему


Препоручена порука

On 7.10.2020. at 9:38, Justin Waters рече

Borba za piletinu..ovaj čorbu..ovaj vjeru..počeci ovog sajta su bili takvi da ga je lik koji ga je napravio neki bizMismen u dilu sa takozvanim grešnim Milojem s kim je imao neki ugovor da mu je Miloje otkupljivao piletinu za svoje restorane što ovaj gajaše na svom imanju. Tako biješe u početku, sad ne znam da li su se proširili da li rade s prasići..ali sajt jeste bio i ostao čorbasta bajka. 

https://eparhijabacka.info/arhiva/eparhija-backa.rs/sr/novosti/arhimandrit-jovan-radosavlevic-borba-za-veru.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 57 минута, Zoran Đurović рече

Оно на шта ви никада нећете наћи одговор - а управо јер руши ово накарадно учење - је чињеница да га Марко Ефески НИГДЕ НИ У ЈЕДНОЈ РЕЧИ  не помиње! А морао је да га помене у полемици око Чистилишта. Није га поменуо јер принцип је исти, све су остало нијансе

Avo, mislim da je vreme da napraviš klip o uticaju zapadne teologije na našu nakon oslobodjenja od Turaka.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Дејан рече

Avo, mislim da je vreme da napraviš klip o uticaju zapadne teologije na našu nakon oslobodjenja od Turaka.

Биће. Мало руках, малена и снага... Ево, још оно твоје не послах другу католику јер сам све пермутовао у месинџеру. Саћу. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Родољуб Лазић рече

Не знам ко је аутор и не занима ме. Шта у овоме што си цитирао није тачно?  Колико смо неправославних мишљења и ставова  чули од Ђуровића и колико смо га пута видели да показује своје тешко психичко и духовно стање?

Да би му накачио етикету "неправославан", учење против кога пише би морало бити потврђено на Сабору. 

Знаш како иде провера. Да видимо Писмо, шта каже Христос, онда да чујемо апостоле, па ране оце и редом...а не одмах скакати као опарен.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Вукашин рече

Да би му накачио етикету "неправославан", учење против кога пише би морало бити потврђено на Сабору. 

Знаш како иде провера. Да видимо Писмо, шта каже Христос, онда да чујемо апостоле, па ране оце и редом...а не одмах скакати као опарен.

 

Интересантно, ја овим малоумницима кажем експлицитно да митарства могу наћи у Предању, али фрка настаје кад кажем да исто предање експлицитно одбија митарства! Нпр. у Евергетиносу имаш јасне текстове за митарства али и против. Јер Евергетинос није дело из систематске теологије него збирка различитих традиција. И онда је јасно зашто Срби рекоше није жвака за сељака. Мало је чудно да ови не износе као и ја супротне примере... Јер они имају оглав. А ако о јнечему треба и може да се расправља, ту настаје пакао у њиховој глави, руши им се свет, јер су они поседници истине. Тако доживљавају ствари јадне особе.   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Zoran Đurović рече

Нпр. у Евергетиносу имаш јасне текстове за митарства али и против.

Нажалост некима је то виша математика. Него дај ти мени упутство за употребу и немој да вдраш и таласаш, јербо програмиран човек је прави човек! Тако неки виде веру. Уствари мислим да многи имају проблем да кажу : Не знам.

А није тешко при том и ослобађа кад призна човек.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Zoran Đurović рече

Интересантно, ја овим малоумницима кажем експлицитно да митарства могу наћи у Предању, али фрка настаје кад кажем да исто предање експлицитно одбија митарства! Нпр. у Евергетиносу имаш јасне текстове за митарства али и против. Јер Евергетинос није дело из систематске теологије него збирка различитих традиција. И онда је јасно зашто Срби рекоше није жвака за сељака. Мало је чудно да ови не износе као и ја супротне примере... Јер они имају оглав. А ако о јнечему треба и може да се расправља, ту настаје пакао у њиховој глави, руши им се свет, јер су они поседници истине. Тако доживљавају ствари јадне особе.   

Постигао си шта си замислио, кад си покренуо тему :D Зицер. Повела се прича нашироко...

И мене си заинтересовао, вечерас ћу мало да погледам "Дијалоге".

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 9.10.2020. at 20:02, Вилер Текс рече

Нажалост некима је то виша математика. Него дај ти мени упутство за употребу и немој да вдраш и таласаш, јербо програмиран човек је прави човек! Тако неки виде веру. Уствари мислим да многи имају проблем да кажу : Не знам.

А није тешко при том и ослобађа кад призна човек.

Просто упадну у манир и забетонирају се као да је Стаљин у питању, а онда још када нађу или чешће измисле супротну страну настане "дијалектика" и онда је супротна страна ђаво, а они бране истину, таква је "Борба за истину"

"Самозвани заступници оног што неразумију" непрестано циртирају оце сводећи их на своју мјеру, а не мјерећи све и себе оцима.

Као да су Оци купус на пијаци па их узмеш и радиш са њих шта хоћеш. Као што је Јеванђеље затворено са седам печата и свети Оци су бар са три.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Просто упадну у манир и забетонирају се као да је Стаљин у питању, а онда још када нађу или чешће измисле супротну страну настане "дијалектика" и онда је супротна страна ђаво, а они бране истину, таква је "Борба за истину"

"Самозвани заступници оног што неразумију" непрестано циртирају оце сводећи их на своју мјеру, а не мјерећи све и себе оцима.

Као да су Оци купус на пијаци па их узмеш и радиш са њих шта хоћеш. Као што је Јеванђеље затворено са седам печата и свети Оци су бар са три.

 

Мислим да сам се уморио од расправе са људима који су се бетонирали. Додуше има и оних који јесу коцкасти али им ипак срце на месту па те ипак оставе на миру и не баве се "спашавањем". И то је можда и најбитније у свему.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...