Jump to content

„Лудило и богохулство“: Лутерани Исланда представили Христа као трансвестита који игра испод дуге

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 часа, Вилер Текс рече

Хришћанство нема никакв везе са "прихватањем различитости" и сличним безумним политичким флоскулама нашег доба.

Ово на Исланду је безумље. 

Jesi presudio? Mozemo da nastavimo dalje?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Срндаћ рече

Složenije je malo ovo pitanje oko hrišćanstva i transseksualaca i transrodnih ljudi.

Sa jedne strane, po opšteprihvaćenim učenjima i stavovima kod pravoslavaca i rimokatolika to je isto grijeh koliko je i homoseksualizam - i mislim da bilo koja crkva koja sebe smatra hrišćanskom ne može imati drugačiji stav i istovremeno tvrditi da je taj drugačiji stav u skladu sa hrišćanskim učenjima i da je sve "fine and dandy". 

Protestanti su generalno na dosta različitih načina odstupili od opšteusvojenog načina razmišljanja u hrišćanstvu (svaka mini-denominacija na neki svoj način) i nije čudo da se kod njih uglavnom dešavaju ovakve stvari. To, po meni, i nije neki problem što su uzeli drugačije da razmišljaju, ali nekada zaista pređu i najopštije granice svoje vjere - kao sa ovim. 

Transrodnost i transeksualnost su uzrokovani ljudskim nagonima, "palom ljudskom prirodom" u pogledu kojih svaka hrišćanska crkva treba propovijedati izdizanje iznad njih - a ne da ih objeručke prihvataju kao da je to pitanje farbanja kose u drugu boju. Izdizanje iznad pale prirode je suština hrišćanstva, između ostalog. To je kao kada bi neki muslimani govorili da Hadž nije jedan od stubova islama. 

Sa druge strane, ovo nije ništa drugačiji grijeh od alkoholizma, hedonizma, gordosti itd (a svakako ih ima i daleko gorih) te mu se ne bi ni trebala davati pažnja veća nego ostalim grijehovima - u načelu. Tu vjernici skoro uvijek pretjeraju sa osudom, sablažnjavanjem a nekolicina i sa mržnjom (malobrojna hardkor grupica). 

Jedini ispravan stav koji hrišćanska crkva može imati jeste da je ovo grijeh i da sama crkva to ne treba promovisati, ali da se opet ti i takvi ljudi ne trebaju mrziti i odbijati, nego prihvatati kao braća i sestre. Nešto što je i Amfilohije pokazao kada je onomad krstio transrodnog (ili transeksualnog?) momka govoreći da Crkva sve prihvata koji joj žele doći - a to je isti onaj Amfilohije koji se otvoreno i bez pardona (blago rečeno) protivio gej paradi kao promovisanju grijeha.

Tako da.... kritičari ovog plakata su u potpunosti u pravu, iako su ovi Islanđani zaista postupali iz istinske hrišćanske namjere i ljubavi. Crkva ne treba da promoviše ono što po njenom učenju je grijeh, ali same ljude-grrešnike treba da voli i prihvata.

Zvakali smo ovo tolko puta da je  i bog poceo da okrece oci svaki put kad se dohvatimo ove teme.

PoJenta je da hriscani odbijajau da homoseksualnost prihvate kao isto drugo osim svesnog izbora sto homoseksualnost  svakako nije. S druge strane, ako i prihvatite da se radi o urodjenoj stvari, na koju pojedinac nema uticaja, osudjujete njihov nedostatak volje da se tom "neprirodnom" nagonu odupru, odnosno stavljate se u onu poziciju bacanja kamena ko da ste i sami bezgresni.

Sve  i da je bog reko licno "ko pomisli da bude gej bice osudjen na najstrasnije muke" opet je to bozija stvar. Bog nije dao vama hriscanima uputstva sta da radite sa drugim ljudima nego sta da radite sa sobom. A za druge ljude je on zasluzan i ko je koliko ziveo prema bozijim pravilima ili protivno njih nije vasa stvar da odredjujete. Zato vam bog i kaze da volite. To je jedini vas zadatak a ni to niste u stanju da ispunite nego se vecito utrkujete da radite boziji posao, koji vam je nit ko dao da radite niti to od vas iko zahteva.

Da li medju vama postoji jedan covek, hriscanin koji moze za sebe da kaze da se uspesno bori protiv svojih nagona? Evo Justa mlaopre rece da bi zbog ismevanja caleta vinovnik dobio samarcinu.

Ocemo sad Justu na stub srama zato sto se nije oteo nagonu za fizickim nasiljem? (pritom, nema veze sto Justa nije eksplicitno rekao da bi to uradio, jer ako se ne varam Isus je vrlo jasan po tom pitanju- ako i samo pomislis na greh vec si ga nacinio... ili cemo kao i obicno Isusove reci da tumacima iskljucivo onako kako odgovara nama i nasim unapred utvrdjenim modelima ponasanja koje ne biste pristali da promenite sve i da vas Isus licno zamoli)

 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Avocado рече

Samo što ovde niko ne vređa tuđu svetinju, već jedna hrišćanska crkva u reklami koja poziva decu da idu na veronauku (u nedeljnu školu) prikazuje svog Boga na način koji se tebi ne dopada... a u nameri da ga približi modernim shvatanjima današnje islandske dece...

... i ovde isto... jedino što i ovde i tamo možeš da tužiš za povredu tvoje časti, a ne za povredu časti nekog drugog ko je tebi drag...

Ovo nije reklama gej zajednice već najbrojnije islandske hrišćanske verske zajednice...

Tvrditi kako je ovo samo poster koji Boga prikazuje na moderan način je pretjerano razvodanjvanje onoga što su autori ovog plakata htjeli, pogotovo je pretjerano tvrditi da je ovo samo onako kako islandska djeca razumiju shodno znanju i vremenu u kome žive. 

Duga, Hristos sa tijelom žene..ovo je sve napravljeno da bi se udovoljilo LGBT zajednici, dakle gej i transrodnim osobama. 

Ima modernih i lijepih načina da se djeci prikazuje hrišćanstvo, a da bude u duhu modernog vremena, modernim riječnikom, modernom muzikom, modernom tehnikom:

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, cloudking рече

Zvakali smo ovo tolko puta da je  i bog poceo da okrece oci svaki put kad se dohvatimo ove teme.

PoJenta je da hriscani odbijajau da homoseksualnost prihvate kao isto drugo osim svesnog izbora sto homoseksualnost  svakako nije. S druge strane, ako i prihvatite da se radi o urodjenoj stvari, na koju pojedinac nema uticaja, osudjujete njihov nedostatak volje da se tom "neprirodnom" nagonu odupru, odnosno stavljate se u onu poziciju bacanja kamena ko da ste i sami bezgresni.

Sve  i da je bog reko licno "ko pomisli da bude gej bice osudjen na najstrasnije muke" opet je to bozija stvar. Bog nije dao vama hriscanima uputstva sta da radite sa drugim ljudima nego sta da radite sa sobom. A za druge ljude je on zasluzan i ko je koliko ziveo prema bozijim pravilima ili protivno njih nije vasa stvar da odredjujete. Zato vam bog i kaze da volite. To je jedini vas zadatak a ni to niste u stanju da ispunite nego se vecito utrkujete da radite boziji posao, koji vam je nit ko dao da radite niti to od vas iko zahteva.

Da li medju vama postoji jedan covek, hriscanin koji moze za sebe da kaze da se uspesno bori protiv svojih nagona? Evo Justa mlaopre rece da bi zbog ismevanja caleta vinovnik dobio samarcinu.

Ocemo sad Justu na stub srama zato sto se nije oteo nagonu za fizickim nasiljem? (pritom, nema veze sto Justa nije eksplicitno rekao da bi to uradio, jer ako se ne varam Isus je vrlo jasan po tom pitanju- ako i samo pomislis na greh vec si ga nacinio... ili cemo kao i obicno Isusove reci da tumacima iskljucivo onako kako odgovara nama i nasim unapred utvrdjenim modelima ponasanja koje ne biste pristali da promenite sve i da vas Isus licno zamoli)

 

Promasio si poente (razne). 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Justin Waters рече

Tvrditi kako je ovo samo poster koji Boga prikazuje na moderan način je pretjerano razvodanjvanje onoga što su autori ovog plakata htjeli, pogotovo je pretjerano tvrditi da je ovo samo onako kako islandska djeca razumiju shodno znanju i vremenu u kome žive. 

Duga, Hristos sa tijelom žene..ovo je sve napravljeno da bi se udovoljilo LGBT zajednici, dakle gej i transrodnim osobama. 

Kakogod... nije to bila poenta mog komentara, već da nisu vređali tuđe svetinje... a naveo sam šta je po njihovim rečima bila namera...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, cloudking рече

Zvakali smo ovo tolko puta da je  i bog poceo da okrece oci svaki put kad se dohvatimo ove teme.

PoJenta je da hriscani odbijajau da homoseksualnost prihvate kao isto drugo osim svesnog izbora sto homoseksualnost  svakako nije. S druge strane, ako i prihvatite da se radi o urodjenoj stvari, na koju pojedinac nema uticaja, osudjujete njihov nedostatak volje da se tom "neprirodnom" nagonu odupru, odnosno stavljate se u onu poziciju bacanja kamena ko da ste i sami bezgresni.

Sve  i da je bog reko licno "ko pomisli da bude gej bice osudjen na najstrasnije muke" opet je to bozija stvar. Bog nije dao vama hriscanima uputstva sta da radite sa drugim ljudima nego sta da radite sa sobom. A za druge ljude je on zasluzan i ko je koliko ziveo prema bozijim pravilima ili protivno njih nije vasa stvar da odredjujete. Zato vam bog i kaze da volite. To je jedini vas zadatak a ni to niste u stanju da ispunite nego se vecito utrkujete da radite boziji posao, koji vam je nit ko dao da radite niti to od vas iko zahteva.

Da li medju vama postoji jedan covek, hriscanin koji moze za sebe da kaze da se uspesno bori protiv svojih nagona? Evo Justa mlaopre rece da bi zbog ismevanja caleta vinovnik dobio samarcinu.

Ocemo sad Justu na stub srama zato sto se nije oteo nagonu za fizickim nasiljem? (pritom, nema veze sto Justa nije eksplicitno rekao da bi to uradio, jer ako se ne varam Isus je vrlo jasan po tom pitanju- ako i samo pomislis na greh vec si ga nacinio... ili cemo kao i obicno Isusove reci da tumacima iskljucivo onako kako odgovara nama i nasim unapred utvrdjenim modelima ponasanja koje ne biste pristali da promenite sve i da vas Isus licno zamoli)

 

Заборављаш да нисам вјерник, тако да машиш са тим "ВИ ХРИШЋАНИ" :D Раније сам ти био накратко, на један пост, исламофоб, а сада ( may Allah forgive me for uttering this word ), ђаур - а нисам ни крштен приде :smeh1: 

Ионако ми је мука од "нас, вас, њих". Причамо о теми, проблему.

Сад, ова твоја критика стоји за оне лицимјерне хришћане који једва чекају да бацају осуде. Али исто тако ( згодно? ) пропушташ уочити да сами хришћани говоре као они сами нису савршени, како се боре са својим нагонима како знају, да нису увијек успјешни, поклекну.... али они то макар признају да је гријех и настављају живот са намјером да се још више боре против тога што Црква сматра гријехом. Дакле, хришћани признају да су грешни, али се труде да се што боље боре са својим нагонима и гријесима. А то укључује и урођене нагоне. 

Хришћани су ту, заправо, веома дослиједни. Мушкарци нпр. имају природан нагон да скачу на свако женско које им се свиди - али то не раде и суздржавају се. За Цркву је удовољавање том нагону гријех, и то смртни, јер по њеном учењу удаљава човјека од Бога. И иста је логика са хомосексуалцима, трансроднима и транссексуалнима ( сад, питање да ли је све ово једно те исто је отворено ). Имају своје урођене или стечене нагоне ( како ко то већ посматра ) који удаљавају човјека од Бога, ако им се препусти и ако се не издигне из њих. И проповиједају ону флоскулу "Мрзи гријех, а воли грешника", иако је се не придржавају у сваом случају. Али је проповиједају и дио је хришћанског учења.

И шта је сада проблем што су хришћани, гле чуда, дослиједни у својим вјеровањима? И то су чак многи од њих искрени да су исто тако грешни, али да они то ипак прихватају и боре се са тим.

И то ти пропушташ да видиш, па једва чекаш да скочиш са "Ааа, лицимјери једни", иако ти то везе са везом нема ( осим у односу на ону малу малу групу пе.... професионалних осуђивача... *ахем* ).

Но, да се разумијемо - мржње, лицимјерства и свега осталог дивног уопште не мањка међу хришћанима. Али то је већ питање за сваког појединачног човјека зашто је такав.

Е сад, са друге стране, ово што су урадили на Исланду представља попуштање и прихватање гријеха - иако је очигледно урађено из хришћанске жеље за ширењем Љубави према ближњем свом. Али, истини за вољу, мора се признати да је овакав њихов став - прихватање гријеха, а не грешника.

И рекох, занимљиво је да се овакве ствари дешавају искључиво у протестантском свијету, док се код православаца и римокатолика то не може срести, макар не на овакав начин. То само показује колико значи заправо имати тврдо устаљену догматику, структуру и хијерархију. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Срндаћ рече

Сад, ова твоја критика стоји за оне лицимјерне хришћане који једва чекају да бацају осуде. Али исто тако ( згодно? ) пропушташ уочити да сами хришћани говоре као они сами нису савршени, како се боре са својим нагонима како знају, да нису увијек успјешни, поклекну.... али они то макар признају да је гријех и настављају живот са намјером да се још више боре против тога што Црква сматра гријехом. Дакле, хришћани признају да су грешни, али се труде да се што боље боре са својим нагонима и гријесима. А то укључује и урођене нагоне. 

Ovo je lepo. Samo nije tacno...

 

пре 4 минута, Срндаћ рече

Е сад, са друге стране, ово што су урадили на Исланду представља попуштање и прихватање гријеха - иако је очигледно урађено из хришћанске жеље за ширењем Љубави према ближњем свом. Али, истини за вољу, мора се признати да је овакав њихов став - прихватање гријеха, а не грешника.

Na balkanu nisu prihvatili greh ili gresnika, nego su jos grdje, prihvatili jeres  i paganizam a sve u cilju sirenja hriscanstva... znaci dozvoljeno je da se "zaobidju pravila" ako se radi o sirenju hriscanstva, ali naravno "samo nama" ;)

Zamisli Kim Dzong Un poludi i dozvoli slobodu u severnoj koreji. Sta mislis  da bi danasnji hriscani rekli ako bi neka hriscanska crkva u takvoj severnoj koreji krenula da slavi Kim Dzong Una kao sveca (jer bi time lakse privukla stanovnsitvo veri)? Pa poludeli bi svi kolektivno, ne toliko ko za pedere i trasrodne osobe (posto od toga ne postoji grdji greh i uvreda za stvaraoca univerzuma) ali bismo bili zatrpani temama na forumu kako je to pad, greh, jeres, blablabla.... a to je bukvalno identicno onome sto su hriscani uradili sa slovenskim mnogobostvom. Identicna stvar.

A najsmesnije je to sto se ovde, kako je Avokado rekao, uopste ne radi o "vredjanju tudjih svetinja" nego o odnosu prema svojim. Ovo je na koncu problem izmedju samih hriscanckih crkvi jer je ovo sa Isusom uradila upravo hriscanska crkva a ne neki ateista ili musliman s idejom da vredja Isusa.

 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Вилер Текс рече

Како ти само не досади да пишеш бевезе...

A sto samo ti da lupas kojestarije? Jesi samo ti pretplacen na glupost pa ostali ne smeju da "pisu beveze" :)

Sta bi ti Isus reko da te vidi kako osudjujes bracu u hristu? Sram te bilo :D :D :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не бих да кажем како ово није скандалозно, али ми смо нација која је сахранила Бога и која је Христа заменила Титом. И само смо ћутке прешли преко тога, пресвукли се и за све оптужили "комунисте", као да је то био неко други а не ми сами и наши очеви. Кад год видимо да се неко негде руга са Христом, тога прво треба да се сетимо, а сваком своји греси.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

што се православци уопчте мечају међу ове манијаке. То је њихова ствар и, везе нема са Цркввом немају ништа са Црквом, нека секта.

Слава Богу на свему

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

@cloudking  Лонг тајм но риспонс. 2-3 седмице ми стоји нотификација, али немадох кад да сједнем фино за лаптоп.

  

On 27.9.2020. at 10:01, cloudking рече

Ovo je lepo. Samo nije tacno...

Иако јесте тачно. Такво је хришћанско учење, у теорији. Наравно, у пракси се доста тога другачијег дешава, али опет не оповргава да су и хришћани људи и као такви грешни ( а многи чак грешнији и од атеиста и осталих ) и да опет вјерују то што вјерују.

Мислим, довољно сам пута то својим очима видјео и уживо и овдје на форуму - и једног и другог. 

А ти онда овако кратко и јасно "прст у уво" и вичеш "ла-ла-ла" и као нешто си рекао?

Мојне, матере ти.

On 27.9.2020. at 10:01, cloudking рече

Na balkanu nisu prihvatili greh ili gresnika, nego su jos grdje, prihvatili jeres  i paganizam a sve u cilju sirenja hriscanstva... znaci dozvoljeno je da se "zaobidju pravila" ako se radi o sirenju hriscanstva, ali naravno "samo nama" ;)

Али ево како си слијеп када је у питању ова тема конкретно, јер сада бацаш причу која је потпуно неповезана са било чим овдје. Ја ти причам о томе зашто су у овом конкретном случају хришћани из Русије који су се бунили против овога на Исланду у праву - јер је то у складу са општехришћансим учењима о гријеху, оним најосновнијим; а ти причаш о томе шта раде ови наши на Балкану и лупаш како су прихватили јерес и паганизам зарад ширења хришћанства.

Везе са везом нема.

Као да ти причам зашто су е-спортови популарни у Кореји, а ти ми кренеш о корумпираним судијама са турнира за кантера у Румунији :scratch_head:

А прије него кренеш са "Ниси сконтао поенту", читај даље:

On 27.9.2020. at 10:01, cloudking рече

Zamisli Kim Dzong Un poludi i dozvoli slobodu u severnoj koreji. Sta mislis  da bi danasnji hriscani rekli ako bi neka hriscanska crkva u takvoj severnoj koreji krenula da slavi Kim Dzong Una kao sveca (jer bi time lakse privukla stanovnsitvo veri)? Pa poludeli bi svi kolektivno, ne toliko ko za pedere i trasrodne osobe (posto od toga ne postoji grdji greh i uvreda za stvaraoca univerzuma) ali bismo bili zatrpani temama na forumu kako je to pad, greh, jeres, blablabla.... a to je bukvalno identicno onome sto su hriscani uradili sa slovenskim mnogobostvom. Identicna stvar.

Па видим да тематику познајеш површно.

Ниђе везе је аналогија преузимања паганских обичаја приликом покрштавања Словена са овим покушајем маркетинга на Исланду. Зашто? 

Па зато, сине, јер су у првом случају хришћани преузели паганске обичаје и дали им хришћански значај и смисао без мијењања основних хришћанских учења, а то су могли да ураде јер ти обичаји сами по себи нису у супротности са хришћанством. Прихватили су те обичаје, преузели их и преобразили у обичаје са хришћанским смислом - па се тако Бадњаку пјева данас не јер је симболична жртва за сунце да огрије јаче и дуже, него јер му је дата хришћанска симболика као нпр. "Badnjak simboliše hrast koji su pastiri doneli u vitlejemsku pećinu gde je rođen Isus i koje je pravedni Josif založio da ugreje hladnu pećinu. Varnice koje su poletele u nebo su najavile poseban događaj. Takođe, badnjak je najava Časnog krsta Hristovog." ( од брата Википедије )

Укратко, у твом примјеру хришћанско учење се није мијењало уопште.

А у овом случају, гдје се трансродност представља тако да је сасвим у складу са хришћанским учењем јесте управо суштинско мијењање хришћанске вјере и учења о гријеху. А то сам ти већ објаснио како и зашто. Па ако си отвореног ума, срца - изволи. 

А ако не... шта да ти радим ne_shvata

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Срндаћ рече

@cloudking  Лонг тајм но риспонс. 2-3 седмице ми стоји нотификација, али немадох кад да сједнем фино за лаптоп.

  

Иако јесте тачно. Такво је хришћанско учење, у теорији. Наравно, у пракси се доста тога другачијег дешава, али опет не оповргава да су и хришћани људи и као такви грешни ( а многи чак грешнији и од атеиста и осталих ) и да опет вјерују то што вјерују.

Мислим, довољно сам пута то својим очима видјео и уживо и овдје на форуму - и једног и другог. 

А ти онда овако кратко и јасно "прст у уво" и вичеш "ла-ла-ла" и као нешто си рекао?

Мојне, матере ти.

Али ево како си слијеп када је у питању ова тема конкретно, јер сада бацаш причу која је потпуно неповезана са било чим овдје. Ја ти причам о томе зашто су у овом конкретном случају хришћани из Русије који су се бунили против овога на Исланду у праву - јер је то у складу са општехришћансим учењима о гријеху, оним најосновнијим; а ти причаш о томе шта раде ови наши на Балкану и лупаш како су прихватили јерес и паганизам зарад ширења хришћанства.

Везе са везом нема.

Као да ти причам зашто су е-спортови популарни у Кореји, а ти ми кренеш о корумпираним судијама са турнира за кантера у Румунији :scratch_head:

А прије него кренеш са "Ниси сконтао поенту", читај даље:

Па видим да тематику познајеш површно.

Ниђе везе је аналогија преузимања паганских обичаја приликом покрштавања Словена са овим покушајем маркетинга на Исланду. Зашто? 

Па зато, сине, јер су у првом случају хришћани преузели паганске обичаје и дали им хришћански значај и смисао без мијењања основних хришћанских учења, а то су могли да ураде јер ти обичаји сами по себи нису у супротности са хришћанством. Прихватили су те обичаје, преузели их и преобразили у обичаје са хришћанским смислом - па се тако Бадњаку пјева данас не јер је симболична жртва за сунце да огрије јаче и дуже, него јер му је дата хришћанска симболика као нпр. "Badnjak simboliše hrast koji su pastiri doneli u vitlejemsku pećinu gde je rođen Isus i koje je pravedni Josif založio da ugreje hladnu pećinu. Varnice koje su poletele u nebo su najavile poseban događaj. Takođe, badnjak je najava Časnog krsta Hristovog." ( од брата Википедије )

Укратко, у твом примјеру хришћанско учење се није мијењало уопште.

А у овом случају, гдје се трансродност представља тако да је сасвим у складу са хришћанским учењем јесте управо суштинско мијењање хришћанске вјере и учења о гријеху. А то сам ти већ објаснио како и зашто. Па ако си отвореног ума, срца - изволи. 

А ако не... шта да ти радим ne_shvata

 

Ima toliko stvari koje biblija jasno oznacava kao greh pa ih opet danas niko grehom ne smatra, ali je transrodnost i honoseksualnost greh i to nepremostivi. Kako to?

Zasto kad se prica o honoseksualnosti tada je "to je greh. tako pise i tacka" a kad se prica o jedenju svinjetine ili nosenju odece od razlicitih materijala (oba zabranjeni hriscanima prema bibliji) onda je druga prica "pa doobro, nije to bas taaako... Treba da se gleda kontekst pisanjaaaaa"

Za 100 godina cete u crkvama hriscanskim imati transorodne svestenike a ovo sto sad pises bice "pa neee, nije homoseksualnost greh, nije to bas tako bukvalisticki napisano, sagledati kontekst vremena tteba..."

Pazi sta ti kazem ;)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...