Jump to content

Разликовање нихилизма и атеизма или има ли атеизам садржај: догме, богове, учења, свјетоназор, идеологију?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 19 минута, GeniusAtWork рече

Је ли ово наставак ове легендарне теме?

Не би ваљало да скрене, додуше поновио сам неке арументе, становишта: Нема науке без метафизике, и нема Бога у метафизици (са масе других тема), шта сад ја могу што влада заблуда: да има Бога у метафизици, и да има науке без метафизике... морам да понављам, на све начине.ne_shvata

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 45 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

ето монасима је хоби да не.ебу

Po tvojoj logici ne*ebanje spada  u seksualnu aktivnost, pa kad neko pita jel imaju monasi seksualnu aktivnost, odgovor je da. Vidis kolko ti je suplja logika?

пре 45 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Пази, око нечега смо се сложили да атеизма не би било без идеје о Богу, дакле та идеја држи читаву ту причу, и то је нека садржина: атеизам за садржину има идеју о богу, то му је и идентитет, тако га препознајемо, када би изкључили идеју бога из атеизма, такав атеизам нико не би препознао ни именовао атеизмом? Ако има такав атеизам покажи га?

Ne znam kako ne kapiras da pisuci ovakve stvari ne otkrivas toplu vodu? Ako mi kazes "bez filatelije nema ni ljudi koji se ne bave filatelijom", to nije nikakvo spoznanje... to je samo konstatacija. A sto je najgore to sam i sam reko... znaci sad  mi objasnjavas svojim recima nesto sto sam ja vec rekao drugim recima :D

 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 39 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Мени је ок што су они против идеје Бога, али зашто задржавају неке друге идеје?

Koje druge ideje... ne izmisljaj

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Не лупам ти си рекао да је смисао атеизма да ослобађа људе од Бога

Haha u zivotu nisam tako nesto rekao... jel ovako planiras da diskutujes? Da mi podmeces stvari koje nisam rekao pa da se onda svadjas sa samim sobom :D

 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, cloudking рече

da se onda satro cudom cudis sto se ljudi koji nisu vernici "bave bogom"

Пре сат времена, cloudking рече

Ono sto mene zanima ste vi ziloti, pravoslavni talibani i hristovi ratnici. Vama je uvek neophodno opaliti po par vrtuelnih samara tu i tamo

 

Пази, остао си дужан да ми покажеш атеизам без Бога, али хајде да условно прихватим да атеизам нема садржаја, да ли онда има неког дејства, јеси ли мисло да га објасниш са овим горе? Или нема ни дејства, да ли атеизам по теби уопште постоји или постоје само атеисти?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, cloudking рече

Netacno. Ateizam nema identitet nikakav. 

Клауд, форумски идентитет...никакав атеиста 12:smeha:  

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, cloudking рече

Po tvojoj logici ne*ebanje spada  u seksualnu aktivnost, pa kad neko pita jel imaju monasi seksualnu aktivnost, odgovor je da. Vidis kolko ti je suplja logika?

Апсолутно да спада, само им се либидо таложи док не експодирају или га усмјере ка Богу, спада у увећање сексуалне активности, религиозну сексуалну афирмацију.

А за идеје да ли их имаш или си слободан од њих ћемо да видимо, за почетак опажаш ли свијет?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Пази, остао си дужан да ми покажеш атеизам без Бога

Aha... Znaci ono sto sam na ovoj temi napisao bar dvaput i ne prethodnoj jednom sad trazis da napisem- ponovo?

Jel treba sad po dvajespeti put da ga napisem na nekom drugom jeziku?  :)

Pa cekaj, zar ovo nije dokaz da ti ne da veze nemas o cemu ja pricam nego uopste i ne citas moje postove? 

Do sad je nas dialog ovako izgledao:

- bez boga nema ateizma

- priznaj da bez boga nema ateizma!

- pa vec sam to rekao

- zasto ne kazes da bez boga nema ateizma?

- REKAO SAM VEC, vidi gore

- ostao si mi duzan za to

-AMAN covece, re -ka -o sam!!!

 

Pa kazi el nisi smeska od coveka? :)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Рапсоди рече

Клауд, форумски идентитет...никакав атеиста 12:smeha:  

Rapsodi, kobajagi pravoslavka 12:smeha:  12:smeha:

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Апсолутно да спада, само им се либидо таложи док не експодирају или га усмјере ка Богу, спада у увећање сексуалне активности, религиозну сексуалну афирмацију.

А за идеје да ли их имаш или си слободан од њих ћемо да видимо, за почетак опажаш ли свијет?

Ubice te admini sto pises da monasi imaju seksualna iskustva :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, cloudking рече

Aha... Znaci ono sto sam na ovoj temi napisao bar dvaput i ne prethodnoj jednom sad trazis da napisem- ponovo?

Jel treba sad po dvajespeti put da ga napisem na nekom drugom jeziku?  :)

Pa cekaj, zar ovo nije dokaz da ti ne da veze nemas o cemu ja pricam nego uopste i ne citas moje postove? 

Do sad je nas dialog ovako izgledao:

- bez boga nema ateizma

- priznaj da bez boga nema ateizma!

- pa vec sam to rekao

- zasto ne kazes da bez boga nema ateizma?

- REKAO SAM VEC, vidi gore

- ostao si mi duzan za to

-AMAN covece, re -ka -o sam!!!

 

Pa kazi el nisi smeska od coveka? :)

Па онда је идеја бога садржај атеизма, дакле има садржај? Објасни молим!

пре 8 минута, cloudking рече

Ubice te admini sto pises da monasi imaju seksualna iskustva :D

Не то је смисао монашке сексуалности, општење са Богом, освећење либида, на страну што су многи фол монаси или хомићи у мантијама...

Да ли постоји атеизам или само атеисти?

Него јеси ли ти у свијету? Опажаш ли идеју свијета, или си већ у монаштву?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Па онда је идеја бога садржај атеизма, дакле има садржај? Објасни молим!

Ideja boga je sadrzaj religije, a ne atezima. Ak oje ideja boga sadrzaj ateizma sta je onda ideja religije?

Ne moze ideja bog ada bude sadrzaj ateizma, isto kao sto ne moze ideja kose da bude sadrzaj celavosti...

пре 8 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Опажаш ли идеју свијета

Koja bi to ideja bila?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, cloudking рече

Ideja boga je sadrzaj religije, a ne atezima. Ak oje ideja boga sadrzaj ateizma sta je onda ideja religije?

Ne moze ideja bog ada bude sadrzaj ateizma, isto kao sto ne moze ideja kose da bude sadrzaj celavosti...

Koja bi to ideja bila?

Ћелавост је одсуство косе тамо гдје треба да буде, то је јасно, или одсуство шара на гумама, тамо гдје су обавезне, нико неће рећи за унтутрашњу гуму да је ћелава, или да та нека риба има ћелаве сисе или дланове? То ти је без везе.

Да ли постоји атеизам или само атеисти?

Тврдиш да не може да идеја бога буде садржај атеизма, али да нема атеизма без те идеје, и да атеизам нема садржај, а ти идеје!12:smeha:

Идеју свијета, јеси ли човјече у свијету или ниси? погледај око себе? Видиш ли свијет?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Идеју свијета, јеси ли човјече у свијету или ниси? погледај око себе? Видиш ли свијет?

Svet vidim kad pogledam u kompjuter a oko sebe vidim sobu i moje neposredno okruzenje. Sto me to pitas?

 

 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, cloudking рече

Svet vidim kad pogledam u kompjuter a oko sebe vidim sobu i moje neposredno okruzenje. Sto me to pitas?

Истјерујем богове из тебе, зато те питам: какве везе компијутер и соба имају са свијетом, помоћу којих магијских трикова си направио свијет од тога?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...