Jump to content

Разликовање нихилизма и атеизма или има ли атеизам садржај: догме, богове, учења, свјетоназор, идеологију?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 17 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Истјерујем богове из тебе, зато те питам: какве везе компијутер и соба имају са свијетом, помоћу којих магијских трикова си направио свијет од тога?

Ja ti nisam dobra adresa za ove decije igre, ako imas nesto da pitas- pitaj. Vidim svet oko sebe. OK. Sta s tim?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja ti nisam dobra adresa za ove decije igre, ako imas nesto da pitas- pitaj. Vidim svet oko sebe. OK. Sta s tim?

Ништа осим што видиш нешто чега нема, у ствари видиш само појединачна бивстбујућа која јесу и постоје, а свијет не постоји као што постоје ( зидови, компјутер....) него је то нека свеобјединујућа идеја, које треба да се ослободиш. А Ниче каже гдје год је свјет ту је неки "бог" да га држи на окупу.

Довешени нихилизам показује да никакве везе нема међу појединачним бивствијућим, твој комп и твој зид по чему су дио истог свијета? Који их лажни бог обједињује?

 

Послато са 5026D користећи Pouke.org мобилну апликацију

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Који их лажни бог обједињује?

Ni jedan. bogovi ne postoje.

Osim mozda Manitua, za njega jedino ima cvrstih dokaza... ovo ostalo- tropa.

пре 4 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Ништа осим што видиш нешто чега нема, у ствари видиш само појединачна бивстбујућа која јесу и постоје, а свијет не постоји као што постоје ( зидови, компјутер....) него је то нека свеобјединујућа идеја, које треба да се ослободиш.

Vrlo moguce, postoje neki naucni modeli koju upucuju na to da postoji izvesna verovatnoca da zivimo u simuliranoj stvarnosti, drugi pak nude ideje da je stvaran svet samo 3d projekcija 2d povrsine po obodu svemira... znacemo uskoro i o tome detaljnije, al za sada niko nema pojma.

JEdino ne kontam zasto moram da se oslobodim ideje da svet postoji, ako sam te dobro razumeo?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Довешени нихилизам показује да никакве везе нема међу појединачним бивствијућим, твој комп и твој зид по чему су дио истог свијета?

Kakve ovo jeresi ispovedas na sred pravoslavnog foruma? :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, GeniusAtWork рече

Је ли ово наставак ове легендарне теме?

Vilozov is back!  :D

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, cloudking рече

Ni jedan. bogovi ne postoje.

Vrlo moguce, postoje neki naucni modeli koju upucuju na to da postoji izvesna verovatnoca da zivimo u simuliranoj stvarnosti, drugi pak nude ideje da je stvaran svet samo 3d projekcija 2d povrsine po obodu svemira... znacemo uskoro i o tome detaljnije, al za sada niko nema pojma.

JEdino ne kontam zasto moram da se oslobodim ideje da svet postoji, ako sam te dobro razumeo?

Не конташ ти много више, знао сам да је  @Родољуб Лазић добрим дјелом у праву у вези са твојом употребом ума, знао сам и да ћеш кад те будем приводио нихилизму да се хваташ за науку и ако је јасно да је то позивање на метафизику, читај "Веселу науку". Узалуд се позивам на Ничеа: гдје је свијет ту је бог, или ко има свјет има и бога. Осим....

Сконтај: није исто оно што постоји и свијет, постоје појединачна бивствујућа: Сто, зид..... а то да постоји неко опште биће је ИДЕЈА свијета, ослободи се идеје која повезује појединачна бивствујућа у неку цјелину, јер те цјелине нема, осим као замисли - идеје, нити има нешто што може да повеже бића, метафизика је све пробала и све је пропало, немој да се бламираш са науком. Постоји планета, месец, сунце, бубе, поток, ти  и ја, али нема никакве цјелине.

Пре сат времена, cloudking рече

Kakve ovo jeresi ispovedas na sred pravoslavnog foruma? :D

Ето сад ме учи јересима, то је за твоју конфигурацију прилагођено учење о побједи над свијетом.:)

пре 26 минута, Avocado рече

Vilozov is back!  :D

 

Удри.... ево одговори ти мјесто друга, има ли атеизма или само постоје атеисти? Да те не подсјећам, шта си тврдио.....confused1

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Удри.... ево одговори ти мјесто друга, има ли атеизма или само постоје атеисти? Да те не подсјећам, шта си тврдио.....confused1

Ne mogu umesto njega da ti odgovorim kad ti je on već odgovorio... ali reci čika Avokadu, koja rečenica ti je zadala problemčiće, pa ću da ti je razjasnim... zločest je Klaud, piše čak i prosto-proširene...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Avocado рече

Ne mogu umesto njega da ti odgovorim kad ti je on već odgovorio... ali reci čika Avokadu, koja rečenica ti je zadala problemčiće, pa ću da ti je razjasnim... zločest je Klaud, piše čak i prosto-proširene...

 

Чика Авокадо мени се чини да сте у теми истопљени имали став да постоји атеизам а не само атеисти како је моја маленкост мнила, добра душица Клауд мни пак да нема неког садржаја атеизма, како чика Авокадо објашњава феномен атеизма у том смислу?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Чика Авокадо мени се чини да сте у теми истопљени имали став да постоји атеизам а не само атеисти како је моја маленкост мнила, добра душица Клауд мни пак да нема неког садржаја атеизма, како чика Авокадо објашњава феномен атеизма у том смислу?

Ne znam da li slučajno (iz urođene nepreciznosti) ili namerno menjaš suštinu između dva dela rečenice... jel me pitaš da li ateizam postoji ili me pitaš da li ima sadržaj koji impliciraš da ima? (to su dva različita pitanja)

 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 46 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

знао сам и да ћеш кад те будем приводио нихилизму да се хваташ за науку и ако је јасно да је то позивање на метафизику, читај "Веселу науку". Узалуд се позивам на Ничеа: гдје је свијет ту је бог, или ко има свјет има и бога. Осим....

Meni jedino ostaje da se nadam da je makar tebi jasno sta pokusavas :D 

пре 46 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Сконтај: није исто оно што постоји и свијет

:0426_feel:

пре 48 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Постоји планета, месец, сунце, бубе, поток, ти  и ја, али нема никакве цјелине.

ja sam mislio da je bog ta celina... razbio si mi jedinu stvar koja me je privodila pravoslavlju. Sad moram sve ispocetka...:((

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 49 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Ето сад ме учи јересима

Izvini stvarno na gordosti... stvarno, ko sam ja da tebe ucim jeresima... pa ako neko poznaje jeres onda si to ti :D

  • Оплаках :)) 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam da li slučajno (iz urođene nepreciznosti) ili namerno menjaš suštinu između dva dela rečenice... jel me pitaš da li ateizam postoji ili me pitaš da li ima sadržaj koji impliciraš da ima? (to su dva različita pitanja)  

 

 

Види свака је душа хришћанка, морам да будем благ према теби, вајкај се како хоћеш, наравно да је јасно да је Вилозоф у свему у криву, он је атеистички поган. Клауд тврди да нема атеизам садржај, а ти фураш плитки научни атеизам, чак си тврдио да се научни смисливи налазе у самој природи, по теби је све ври у смислу, а атеиста си, атеизам за тебе је Мека и Медина (научног) смисла и садржаја.

Каква човјече суштина? Шта је сушто?

 

Послато са 5026D користећи Pouke.org мобилну апликацију

 

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ja sam mislio da je bog ta celina... razbio si mi jedinu stvar koja me je privodila pravoslavlju. Sad moram sve ispocetka...spacer.png

Сад окрени на зајебанцију кад немаш куд, и јесте "бог" ти си исповједио цјелину, а ја покушавам да те ослободим од тог "бога"..

 

Мораш из почетка од појединачног бића и апсурда, бесмисла...

Разбијање те привидне цјелине "свијета" је мала апокалипса...

Откровење...

 

Послато са 5026D користећи Pouke.org мобилну апликацију

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izvini stvarno na gordosti... stvarno, ko sam ja da tebe ucim jeresima... pa ako neko poznaje jeres onda si to ti [emoji3]

Нема проблема душо, размисли о пантеистичкој јереси и природи као извору смисла.

 

Послато са 5026D користећи Pouke.org мобилну апликацију

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Мораш из почетка

Nista ja ne moram

пре 12 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Мораш из почетка од појединачног бића и апсурда, бесмисла...

Zasto bih se bavio bajkama? Ne vidim ninjedan jedini razlog za to...

пре 13 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Разбијање те привидне цјелине "свијета" је мала апокалипса...

Ne razumem o kojoj celini pricas? Uveo si nekakav cudan pojam celine, iz nekog razloga ga zalepio meni pa me sad lecis od toga sto si mi ti dodelio :). Ja se nista tu ne pitam... Bas kao u pravoj religiji. :)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...