Jump to content

Разликовање нихилизма и атеизма или има ли атеизам садржај: догме, богове, учења, свјетоназор, идеологију?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 13 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Нема проблема душо, размисли о пантеистичкој јереси и природи као извору смисла.

 

Послато са 5026D користећи Pouke.org мобилну апликацију

 

 

 

Opa... Homoseksualne indikacije... Pa sto odma nisi reko lepi Just_Cuz_19

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne razumem o kojoj celini pricas? Uveo si nekakav cudan pojam celine, iz nekog razloga ga zalepio meni pa me sad lecis od toga sto si mi ti dodelio [emoji4]. Ja se nista tu ne pitam... Bas kao u pravoj religiji. [emoji4]

Безочан си о цјелини: свијет, и нисам ти ништа заљепио, сам си рекао да си у свијету, и још да неки бог (бог овога свијета) држи твој свијет на окупу, те да сам ти то начео... Не, то љубљена душо је у платонистичком и хришћанском смислу. 

 

Ако ти је зајебанција начин да дигнеш дим и часно напустиш расправу и сачуваш свој лажни свијет, кога на окупу држи лажни бог....

Послато са 5026D користећи Pouke.org мобилну апликацију

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Безочан си о цјелини свијет, и нисам ти ништа заљепио, сам си рекао да си у свијету, и још да неки бог (бог овога свијета) држи твој свијет на окупу, те да сам ти то начео...

Не то љубљена душо, је у платонистичком и хришћанском смислу.

Послато са 5026D користећи Pouke.org мобилну апликацију
 

Ja rekao da bog drzi moj svet na okupu? :)

bice da si cugnuo malo vise od tog vina sa pricesca :)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ja sam mislio da je bog ta celina... razbio si mi jedinu stvar koja me je privodila pravoslavlju. Sad moram sve ispocetka...spacer.png

Ево, ако си и мислио да се шалиш, ниси објаснио шта то држи твој свијет на окупу, Ниче је исто реко...имаш свијет имаш бога...Али чему се понављати, да си хтјео одавно би ти ушло у тинтару, него се плашиш порушићу ти уредно поређане богове, јер кад падне свијет....,а може бити и раузумчић који покрива.... Послато са 5026D користећи Pouke.org мобилну апликацију

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Ево, ако си и мислио да се шалиш, ниси објаснио шта то држи твој свијет на окупу, Ниче је исто реко...имаш свијет имаш бога...Али чему се понављати, да си хтјео одавно би ти ушло у тинтару, него се плашиш порушићу ти уредно поређане богове, јер кад падне свијет....,а може бити и раузумчић који покрива.... 

Послато са 5026D користећи Pouke.org мобилну апликацију

 

 

 

 

 

 

 

Naravno da sam se salio.

Odgovoricu ti na pitanje ali moras prvo da ga stavis u razumljivu formu. Pomoci cu ti potpitanjima:

Kad pitas "sta svet drzi na okupu", na sta tacno mislis?

Sta cestice drzi na okupu u atomu?

Sta atome drzi na okupu u molekulu?

Sta molekule drzi na okupu u materiji?

Sta metriju drzi na okupu u svemiru?

 

Koji deo sveta ti nije jasan konkretno? Samo fino obrazlozi da ljudsko bice moze da te razume i dobijes odgovor na svako pitanje.

 

Ps. E da, zasto bi trebalo da mi bude od vaznosti sta je govorio Nice? Stalno ga pominjes pa mi nije jasno jel ga obozavas ili ocekujes da ga ja obozavam?

  • Хахаха 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naravno da sam se salio.

Odgovoricu ti na pitanje ali moras prvo da ga stavis u razumljivu formu. Pomoci cu ti potpitanjima:

Kad pitas "sta svet drzi na okupu", na sta tacno mislis?

Sta cestice drzi na okupu u atomu?

Sta atome drzi na okupu u molekulu?

Sta molekule drzi na okupu u materiji?

Sta metriju drzi na okupu u svemiru?

 

Koji deo sveta ti nije jasan konkretno? Samo fino obrazlozi da ljudsko bice moze da te razume i dobijes odgovor na svako pitanje.

Опет си склизно у науку, то је недопустиво, јер понављам, и вратимо се у круг, подразумева метафизику, коју обојица негирамо.

 

Опет и опет, окружени смо појединачним бићима, столовима, атомима, галаксијама, мачкама....нека их је и бесконачно много, то опет није свијет јер нема ништа заједничко што би та бића повезала у цјелину - свијет.

Негирам свијет, јер је то идеја јединства бића коју ти свјетски човјече опажаш и у својој собици, а доказано је нема!

 

Е узми измјери метром раздаљину измећу зида и рачунара, па се тјеши да има нека истина и неки смисао међу бићима преко којег би се могао изградити свијет, или испрати нихилизам до краја и схвати: да нема опште истине нити да ишта из једног бића има везу са другим. Ништа!

 

Послато са 5026D користећи Pouke.org мобилну апликацију

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Опет си склизно у науку, то је недопустиво, јер понављам, и вратимо се у круг, подразумева метафизику, коју обојица негирамо.

 

Опет и опет, окружени смо појединачним бићима, столовима, атомима, галаксијама, мачкама....нека их је и бесконачно много, то опет није свијет јер нема ништа заједничко што би та бића повезала у цјелину - свијет.

Негирам свијет, јер је то идеја јединства бића коју ти свјетски човјече опажаш и у својој собици, а доказано је нема!

 

Е узми измјери метром раздаљину измећу зида и рачунара, па се тјеши да има нека истина и неки смисао међу бићима преко којег би се могао изградити свијет, или испрати нихилизам до краја и схвати: да нема опште истине нити да ишта из једног бића има везу са другим. Ништа!

 

Послато са 5026D користећи Pouke.org мобилну апликацију

 

 

 

Mislim da odavno nisam sreo neukiju osobu od tebe (a znam crvenog barona).

Ne znam kako da ti pomognem. Vidi da izguglas evetualno naucni pojam "emergencija"... Mozda tu uspes da odgonetnes ta pitanja koja te muce.

Nemam sta da dodam. Stvarno mi je zao.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim da odavno nisam sreo neukiju osobu od tebe (a znam crvenog barona). Ne znam kako da ti pomognem. Vidi da izguglas evetualno naucni pojam "emergencija"... Mozda tu uspes da odgonetnes ta pitanja koja te muce. Nemam sta da dodam. Stvarno mi je zao.  

 

 

Лупеташ и срамотиш се, атеизам је очигледно истина, и то најприје истина о томе да Бог не постоји, потом истина о свијету и то разрађена у детаље, као и истина о човјеку. Комшлетан подметафизички систем, идеологија и поглед на свијет... 

 За разлику од тога историја нихилизма, односно историја метафизике је показала да никаквог обједињујућег смисла нема, нити га може бити, односно да је постојање апсурд колико и престанак постојања смрт, ништа смисленије. Свако сушто је једнако само себи, нема никакве филозофске, онтолошке, научне, антроплошке истине.

Као што би Хајдегер у посмртно овјављњном интервју рекао, остаје нада да ће неки Бог да нас спасе или да достојанствено пропаднемо у Његовом одсуству.

 

п.с. Као да вас је Милин направио "Научно оправдање религије" , "Научно оправдање атеизма" фуј.

Послато са 5026D користећи Pouke.org мобилну апликацију

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Види свака је душа хришћанка, морам да будем благ према теби, вајкај се како хоћеш, наравно да је јасно да је Вилозоф у свему у криву, он је атеистички поган.

Pa ne znam da li si u svemu u krivu... kao i obično dobar deo i ne razumem jer pišeš nekoherentno...

 

пре 2 часа, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Клауд тврди да нема атеизам садржај, а ти фураш плитки научни атеизам, чак си тврдио да се научни смисливи налазе у самој природи, по теби је све ври у смислу, а атеиста си, атеизам за тебе је Мека и Медина (научног) смисла и садржаја.

Ne da nisam to tvrdio nego ne znam ni šta bi mogla da znači rečenica "naučni smislivi se nalaze u samoj prirodi"... to uopšte ne zvuči kao nešto što bih ja napisao... zvuči kao da je "smislio" neki vilozov... slično kao i "plitki naučni ateizam"...

Nego, i dalje nisi razjasnio šta od ona dva pitanja postavljaš...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Avocado рече

Pa ne znam da li si u svemu u krivu... kao i obično dobar deo i ne razumem jer pišeš nekoherentno...

 

Ne da nisam to tvrdio nego ne znam ni šta bi mogla da znači rečenica "naučni smislivi se nalaze u samoj prirodi"... to uopšte ne zvuči kao nešto što bih ja napisao... zvuči kao da je "smislio" neki vilozov... slično kao i "plitki naučni ateizam"...

Nego, i dalje nisi razjasnio šta od ona dva pitanja postavljaš...

 

Чика Авокадо, већ сам те преслушао, да се не враћамо на то без потребе (говорио си да је наука истина природе, наравно другим ријечима, а ја да је специфичан метафизички однос човјека и природе, наравно другим ријечима), добили сте сијасет питања па одговарајте по вољи, не бих да се у бескрај понављам, хоћеш да живиш у своме "атеистичком свијету" односно кохерентном и савршеном свијету систему и свјетоназару, ок. Нећу да ти на силу разбијам чауру,могу мало да начнем па ако си зрео изађи.

Јасно ти је да има и других таквих савршених система и свјетоназора, показало се да не важи ни један, ако хоћеш испрати то, ако не живи у своме "смислу" лакше је тако.

Просто Роћко је праву, зомбирани сте у систем и то бесумучно вртите, паћеници. А систем мора да падне, ја сам нудио да деинсталирам, боли, али боље бесмисао и апсурд бивсвујућег, него привид (свијета).:mahmah:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Негирам свијет, јер је то идеја јединства бића коју ти свјетски човјече опажаш и у својој собици, а доказано је нема!

Негирајући свијет, негираш творевину Божју. Творевину која јесте једна општа тварна природа, али није никаква идеја јединства бића, нити цјелина бића. Природа и биће нису синоними, па да ту једну општу природу идентификујеш као цјелину бића, то ти је Ниче подметнуо ногу. Ниси само природа (човјек), имаш и личност (дух).

Ако "нема опште истине", зашто Христос за себе каже да је Он Истина? О којој истини онда говори?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, cloudking рече

Ps. E da, zasto bi trebalo da mi bude od vaznosti sta je govorio Nice? Stalno ga pominjes pa mi nije jasno jel ga obozavas ili ocekujes da ga ja obozavam?

Мени је важно јер правим разлику између нихилизма и атеизма, ниче разара метафизчке системе и против је бога као гаранта система његов је атеизам у сврху превазилажења метафизике, враћања непосредном бићу, а баш атеизам је систем и свјетозар покушава да спасе оно што је Ниче разорио, наравно узалуд јер нико ту идеологију не рачуна у филозофију или мишљење.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Мени је важно јер правим разлику између нихилизма и атеизма, ниче разара метафизчке системе и против је бога као гаранта система његов је атеизам у сврху превазилажења метафизике, враћања непосредном бићу, а баш атеизам је систем и свјетозар покушава да спасе оно што је Ниче разорио, наравно узалуд јер нико ту идеологију не рачуна у филозофију или мишљење.

Nista od ovoga mene ne zanima.

JA samo ne verujem u bogove. Filozofija mi nije hobi i nisam ljubitelj niti poznavalac.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, slovoA рече

Негирајући свијет, негираш творевину Божју. Творевину која јесте једна општа тварна природа, али није никаква идеја јединства бића, нити цјелина бића. Природа и биће нису синоними, па да ту једну општу природу идентификујеш као цјелину бића, то ти је Ниче подметнуо ногу. Ниси само природа (човјек), имаш и личност (дух).

Ако "нема опште истине", зашто Христос за себе каже да је Он Истина? О којој истини онда говори?

Ма је ли, ја сам пао са Марса, па негирам твар? Не само негирам свијет као тоталитет, магијски начин јединства бића, јединство бића на техничном, научном, филозофском и онтолошком нивоу!

Јединство у Христу не негирам, а сам знаш како долази до њега преко опште истине или преко Духа Светог? Разлучи то једно је свјет, а друго Црква.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, cloudking рече

Nista od ovoga mene ne zanima.

JA samo ne verujem u bogove. Filozofija mi nije hobi i nisam ljubitelj niti poznavalac.

Ти кажеш да не вјерујеш, али опажаш свијет.12:smeha:

Ти кажеш да атеизам нема садржаја, а онда се показује читав свијет садржаја, имаш иконостас од макро до микро нивоа, све поређано у фине кутијице и контигенте.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...