Jump to content

Da li Amerika klizi u haos

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ja vise ne kapiram cemu ovi protesti, svi policajci koji su ucestvovali su uhapseni i optuzeni.
Valjda ljudima dosadno.

Najjaci su mi ovi amerikofobi i rusofili tipa sputnik kojima se svaki clanak svodi na "amerika losa, rusija super".

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, haveaniceday said:

Ja vise ne kapiram cemu ovi protesti, svi policajci koji su ucestvovali su uhapseni i optuzeni.
Valjda ljudima dosadno.

Najjaci su mi ovi amerikofobi i rusofili tipa sputnik kojima se svaki clanak svodi na "amerika losa, rusija super".
 

Bas sam to i ja razmisljala. Izgleda da im je jedini konkretan zahtev da se smanji budzet za policiju i naravno zelja pusta da Tramp volsebno ispari s lica Zemlje... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, florenntina said:

Bas sam to i ja razmisljala. Izgleda da im je jedini konkretan zahtev da se smanji budzet za policiju i naravno zelja pusta da Tramp volsebno ispari s lica Zemlje... 

i po mogucstvu da svaki crnac dobije milionce dolara da ne mora da radi vise nikad u zivotu posto im zagarantovan upis na fakultetu, gomila stipendija i pomoci, pozitivna diskriminacija kod zaposljavanje u kompanijama i mogucnost da tuze nekog ako im se ne nasmeje kako treba - nisu dovoljni.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, haveaniceday рече

i po mogucstvu da svaki crnac dobije milionce dolara da ne mora da radi vise nikad u zivotu posto im zagarantovan upis na fakultetu, gomila stipendija i pomoci, pozitivna diskriminacija kod zaposljavanje u kompanijama i mogucnost da tuze nekog ako im se ne nasmeje kako treba - nisu dovoljni.

Što bi im to bilo dovoljno?

Whitey has gone soft.

U borbi za moć potupno bi bilo nerazumno s njihove strane stati sa eksploatacijom.

so-sorry.png.80004dfb2c2b5a92cfe19d33416ee9e1.png    

   37854380_2035385393141422_2035550400764968960_n.thumb.jpg.2e481dff0e936abb2e3e93248ce5c7b6.jpg

 

Zamisli kada bi ovoj ekipi rekli: "E sada je dosta, možemo istorijske nepravde ostaviti iza sebe i zajedno se posvetiti izgradnji bolje budućnosti".

Greota bi bilo pokazati takvu milost ovim debilčinama.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

25 minutes ago, Tumaralo. said:

Što bi im to bilo dovoljno?

Whitey has gone soft.

 

Fora je sto oni ne skode "whitey" vec i azijatima i ostalima koji nisu crnci.  Najvise rasizma u americi vidim upravo od strane crnaca prema svima drugima.

 

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

6 hours ago, haveaniceday said:

Ja vise ne kapiram cemu ovi protesti, svi policajci koji su ucestvovali su uhapseni i optuzeni.
Valjda ljudima dosadno.

Najjaci su mi ovi amerikofobi i rusofili tipa sputnik kojima se svaki clanak svodi na "amerika losa, rusija super".

 

Бијес. Народ је просто бијесан, јер овакво нешто није први пут да се десило.

А десило се више пута у посљедњих пар година, и то не само црнцима ( иако јесте углавном црнцима ). Полиција у САД је генерално више милитантна него нека просјечна полиција.

Е сад, то што неки мисле да паљењем радњи обичном народу некако се боре против расизма или полицијске бруталности... то је нека друга о глупости и слијепоћи, јер ће из тога профитирати само богаташи а полиција ће добити изговор за још агресивније поступање у будућности.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, haveaniceday рече

Fora je sto oni ne skode "whitey" vec i azijatima i ostalima koji nisu crnci.  Najvise rasizma u americi vidim upravo od strane crnaca prema svima drugima.

 

 

Škode whiteyima zato što se pozitivna diskriminacija primenjuje u korist svih rasa koje nijsu belci (uključujući i azijate). Kada bi se propisi negativno formulisali u smislu "zabranjuje se prijem belaca u X preko tog i tog broja... " ništa se suštinski ne bi promenilo samo što bi bolo oči.

A diversity znači anti-white a ne pro-black (iako se ovo podrazumeva).

Azijati budu oštećeni u nekim specijalnim situacijama kao npr. ono za prijem na Harvard.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Срндаћ рече

Бијес. Народ је просто бијесан, јер овакво нешто није први пут да се десило.

А десило се више пута у посљедњих пар година, и то не само црнцима ( иако јесте углавном црнцима ). Полиција у САД је генерално више милитантна него нека просјечна полиција.

Е сад, то што неки мисле да паљењем радњи обичном народу некако се боре против расизма или полицијске бруталности... то је нека друга о глупости и слијепоћи, јер ће из тога профитирати само богаташи а полиција ће добити изговор за још агресивније поступање у будућности.

Crnci čine 12 % populacije i izvrše preko 50 % ubistava u USA.

Sasvim je logično da crnci u proseku imaju mnogo više susreta sa policijom u odnosu na ostale rase i sasvim je logično da imaju više i takvih susreta sa fatalnim ishodom.

Kada se statistčki obrade podaci imajući u vidu stope kriminaliteta dolazi se do zaključka da su veće šanse da će belac biti ubijen nego crnac usled police brutailty.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Tumaralo. said:

Crnci čine 12 % populacije i izvrše preko 50 % ubistava u USA.

Sasvim je logično da crnci u proseku imaju mnogo više susreta sa policijom u odnosu na ostale rase i sasvim je logično da imaju više i takvih susreta sa fatalnim ishodom.

Kada se statistčki obrade podaci imajući u vidu stope kriminaliteta dolazi se do zaključka da su veće šanse da će belac biti ubijen nego crnac usled police brutailty.

Све и да су црнци 6% становништва и да изврше 100% убистава у САД - поступање полицајца Шовина и у том случају је потпуно неоправдано и брутално. Не можеш правдати статистикама у глобалу понашање појединог полицајца психопате који је раније против себе имао солидан број пријава за насиље и који је у овом случају убио човјека који му није био пријетња, јер је лежао на земљи, везаних руку... а овај му стајао ногом за вратом. То ти је, у најмању руку, безобразно.

Да је тема о томе зашто више црнаца погине у глобалу, онда би то стајало као аргумент. А овако -- јок.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Срндаћ рече

Све и да су црнци 6% становништва и да изврше 100% убистава у САД - поступање полицајца Шовина и у том случају је потпуно неоправдано и брутално. Не можеш правдати статистикама у глобалу понашање појединог полицајца психопате који је раније против себе имао солидан број пријава за насиље и који је у овом случају убио човјека који му није био пријетња, јер је лежао на земљи, везаних руку... а овај му стајао ногом за вратом. То ти је, у најмању руку, безобразно.

Да је тема о томе зашто више црнаца погине у глобалу, онда би то стајало као аргумент. А овако -- јок.

 

Ti si pričao o tome kako je u globalu "poslednijh par godina..."  kako "ne stradaju samo crnci ali uglavnom stradaju crnci..."

I ja sam dao objašnjenje zašto je tako u globalu.

Nigde nisam spomenuo ovaj pojedini slučaj.

Čiji svi bitni aspekti nisu ni pouzdano utvrđeni.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Срндаћ said:

Бијес. Народ је просто бијесан, јер овакво нешто није први пут да се десило.

bukvalno 99 % slucajeva gde policija ubije nekog - razlozi su opravdani. Imas na youtube policijske kanale, gde vidimo sa njihovih kamera sa cim se oni sve susrecu. Pa ti nisi svestan sta sve tu moze da se vidi. Pogledaj malo i drugu stranu.

ovo je jedan od retkih slucajeva gde su u pravu. A palili su isto i za ferguson. A ispostavilo se da je u fergusonu covek pokusao da otme pistolj policajcu, covek (mladic) koji je visok 2 metra i tezak 100 kila, i taj isti mladic je pre toga opljackao prodavnicu tako sto je usao, uzeo sta hoce i zuznuo samar prodavcu. Al ih to nije sprecilo da pale i zare i pricaju kako je u pitanju rasizam.

 

 

Quote

А десило се више пута у посљедњих пар година, и то не само црнцима ( иако јесте углавном црнцима ). Полиција у САД је генерално више милитантна него нека просјечна полиција.

policija  u SAD mora stalno da se sukobljava sa najgorim bandama koje su uglavnom crnacke i latino americke: bloodz, creeps, ms13 i ostale. To su najbrutalnije bande na svetu. Takodje policija u sad mora da se sukobljava sa najgorim mafijama naprimer meksicki kartel.

Evropska ili japanska policija nemaju nista od toga na "tanjiru". Samim tim to je uzrok sto je policija u SAD vise militantna.

Ja mislim da je bes u pitanju, ali taj bez nije uzrokovan toliko ponasanjem policije, vec time sto im demokrate i mediji vec duze vreme pune glavu o sistematskom rasizmu i ostalim glupostima, a zapravo je u pitanju redak slucaj policijske brutalnosti.

U zemlji od 300 milki ljudi, u klimi kakvoj ima amerika ( sa bandama, mafijama i ostalo) moras da vidis te slucajeve. Posebno sto svi govore isti jezik, gledaju istih par televizija i ostalo.

Valja staviti stvari u kontekst. Porediti evropu i ameriku je besmisleno, posebno sto se tice policije.


 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...