Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 45 минута, zuti car рече

Virus je izgleda dosao iz zmija ili slepih miseva i to samo zbog toga sto ih kineszi jedu i na zalost ne kuvaju dovoljno

I kao tek sad, posle celog eona istog nacina ishrane?... Kako da ne...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, obi-wan рече

Antibiotici nemaju i ne mogu da imaju nijednu dodirnu tacku sa virusima. Cudi me da ovo ne znas.

Ja to nisam napisao, nisi shvatio, pomenuo sam antibiotike kao komparaciju kad se pominju apokalipse o istrebljenju( za koje mnogi teoreticari zavjera misle da se sprobode namjerno i da to moze da se kontrolise kako se nekome prohtije, sto je smijesno u medicinskom i bioinzenjering svijetu). Naucnici vec imaju jasan cijeli genetski kod coronavirus, i vec su poceli da rade na vakcini.

WWW.JAPANTIMES.CO.JP

When a newly organized vaccine research group at the U.S. National...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, obi-wan рече

I kao tek sad, posle celog eona istog nacina ishrane?... Kako da ne...

Coronavirus nije nov, on je otkriven jos 1960-ih godina i moze povremeno ali ne cesto da zarazi i ljude i zivotinje. 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Ronald рече

Ja to nisam napisao, nisi shvatio, pomenuo sam antibiotike kao komparaciju kad se pominju apokalipse o istrebljenju( za koje mnogi teoreticari zavjera misle da se sprobode namjerno i da to moze da se kontrolise kako se nekome prohtije, sto je smijesno u medicinskom i bioinzenjering svijetu). Naucnici vec imaju jasan cijeli genetski kod coronavirus, i vec su poceli da rade na vakcini.

Za pogresnu upotrebu antibiotika jeste kriv covek, ali to nema nikakve veze sa virusima niti moze da ima. Znaci, sasvim nepovezana tema.
Virusi se fabrikuju, u to nema nikakve sumnje, samo je pitanje koliko cesto i za kakve sve potrebe.

I glede ovog drugog ne bi da trosim vreme u praznu pricu, jedino sto mogu je da ti predlozim da odgledas film "Koma" iz 1978. godine.
Orvel i Haksli su zaista bili proroci savremenog doba.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Ronald рече

Coronavirus nije nov, on je otkriven jos 1960-ih godina i moze povremeno ali ne cesto da zarazi i ljude i zivotinje. 

Imajuci to u vidu mozemo da kazemo da je tajming (em lokacija) ove sad epidemije blago receno sumnjiv, da ne kazemo providan.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, obi-wan рече

Za pogresnu upotrebu antibiotika jeste kriv covek, ali to nema nikakve veze sa virusima niti moze da ima. Znaci, sasvim nepovezana tema.
Virusi se fabrikuju, u to nema nikakve sumnje, samo je pitanje koliko cesto i za kakve sve potrebe.

I glede ovog drugog ne bi da trosim vreme u praznu pricu, jedino sto mogu je da ti predlozim da odgledas film "Koma" iz 1978. godine.
Orvel i Haksli su zaista bili proroci savremenog doba.

Nema nikakve veze sa virusima ali ima sa apokalipsama u kontekstu pominjanja predvidjanja Bila Gejtsa, tako da bi bez novih antibiotika( mada se i na njima radi) apokalipse mogle postati realnost koje su daleko gore od ove vrste virusa koje za sad uspijemo kontrolisati. Evo virus zapadnog nila koji nam dolazi sa najezdom komaraca je usmrtio desetine ljudi u Srbiji u zadnje dvije godine, ali opet i ljudi moraju da se paze narocito stariji, bolesljiviji i djeca. Problem su mediji koji stvaraju senzacije od svega. Procitao sam njihove knjige 1984 i Vrli novi svijet, nisam gledao film.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 51 минута, obi-wan рече

Imajuci to u vidu mozemo da kazemo da je tajming (em lokacija) ove sad epidemije blago receno sumnjiv, da ne kazemo providan.

Bioterorizam je moguc, ali to je mac sa dvije ostrice narocito u Kini ciji stanovnici dosta putuju po zapadu, tako da se i na zapad virus moze lako prenijeti. Mislim jedino da se radi o ludacima kao Ain Sinkijo i slicnim bioteroristickim grupama koje su napadale tokijski metro sa sarinom 95. god. i ubili 12 i povrijedili 1050 ljudi, pa i do 5500 lakse povrijedjenih.

Moja tetka saradjuje sa mnogo Kineza, dolazili su mi i kuci za Bozic, mnogi od njih kazu da je hrana katastrofalno kontrolisana( pogledaj ti samo na sta lice te pijace i sta se tu sve prodaje i kakvi su higijenski uslovi) a danas imamo i veliku koncentraciju ljudi na jednom mjestu, tako da je sirenje dosta brze. Pa i pticiji grip H7N9 je krenuo i sirio se kod njih.

Moj najbolji prijatelj je bio dosta puta u Kini, doveo mnogo Kineza u BiH ili ih povezao, kaze jednom kod nekih Kineza muslimanske vjeroispovjesti pio neku rakiju a u njoj plivaju polni organi od tigra, kao za jacanje muskosti, ludilo. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Ronald рече

Coronavirus nije nov, on je otkriven jos 1960-ih godina i moze povremeno ali ne cesto da zarazi i ljude i zivotinje. 

 

Пре сат времена, Ronald рече

Ja to nisam napisao, nisi shvatio, pomenuo sam antibiotike kao komparaciju kad se pominju apokalipse o istrebljenju( za koje mnogi teoreticari zavjera misle da se sprobode namjerno i da to moze da se kontrolise kako se nekome prohtije, sto je smijesno u medicinskom i bioinzenjering svijetu). Naucnici vec imaju jasan cijeli genetski kod coronavirus, i vec su poceli da rade na vakcini.

WWW.JAPANTIMES.CO.JP

When a newly organized vaccine research group at the U.S. National...

 

Moram da pitam Ron, ako su vec upoznati sa tim virusom zasto nisu vec pronasli vakcinu nego tek sad,.... da li su radili na vakcini dosad ?

Inace, ovaj smog i nezdrav vazduh u nasim gradovima ubije godisnje par hiljada ljudi (cini mi se da sam procitao toliko), to je za mene porazavajuce, ..... koliko se secam nekoliko stotina hiljada ljudi u svetu umre zbog nus upotrebljavanja kucnih sredstava za ciscenje (procitao negde vise puta).... tako da  savremena civilizacija - stare civilizacije, isto mu dodje, smrt vreba na svakom koraku (da nema ovih lekova danas, ne bi imali dovoljno groblja).....:blush:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 49 минута, Ronald рече

Nema nikakve veze sa virusima ali ima sa apokalipsama u kontekstu pominjanja predvidjanja Bila Gejtsa, tako da bi bez novih antibiotika( mada se i na njima radi) apokalipse mogle postati realnost koje su daleko gore od ove vrste virusa koje za sad uspijemo kontrolisati. Evo virus zapadnog nila koji nam dolazi sa najezdom komaraca je usmrtio desetine ljudi u Srbiji u zadnje dvije godine, ali opet i ljudi moraju da se paze narocito stariji, bolesljiviji i djeca. Problem su mediji koji stvaraju senzacije od svega. Procitao sam njihove knjige 1984 i Vrli novi svijet, nisam gledao film.

Mislis da Bili mlati u prazno? Tesko ce to da bude tacno. I naravno da su mediji problem, zato sam i pomenuo Orvela i Hakslija.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Ronald рече

Ovo i nije neki opasan virus, mnogo drugaciji od SARS. Stvorice brzo vakcinu za njega.

Бојим се да није баш тако.

Овај лик предаје на департману медицине на Стенфорду, колико сам схватио. Нађох случајно овај клип, доста добро објашњава све. Али није то поента, него у првом свом (pinned) коментару доле у коментарима сваког дана даје најновије вести о развоју ситуације. Ово је од јуче:

Цитат

1/24 - A second US case is confirmed in Chicago. First cases reported in Australia and France. The first peer-reviewed description of the clinical presentation is published by the Lancet written by Chinese docs on the ground in Wuhan: (https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(20)30183-5/fulltext); still prelim information but virus looks more deadly than initially reported or suspected - 15% of first 41 cases identified died.

Иначе исто у једном коментару помиње да ће по свему судећи овај вирус убити више људи и од SARS-а (800 људи умрло у епидемији 2002) и од MERS-а (850 умрлих 2012).

А вакцина се изгледа очекује тек за 6-12 месеци.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, zuti car рече

Virus je izgleda dosao iz zmija ili slepih miseva i to samo zbog toga sto ih kineszi jedu i na zalost ne kuvaju dovoljno

За вирус Ебола се говори да су га пренели слепи мишеви из Африке

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 48 минута, GeniusAtWork рече

Бојим се да није баш тако.

Овај лик предаје на департману медицине на Стенфорду, колико сам схватио. Нађох случајно овај клип, доста добро објашњава све. Али није то поента, него у првом свом (pinned) коментару доле у коментарима сваког дана даје најновије вести о развоју ситуације. Ово је од јуче:

Иначе исто у једном коментару помиње да ће по свему судећи овај вирус убити више људи и од SARS-а (800 људи умрло у епидемији 2002) и од MERS-а (850 умрлих 2012).

А вакцина се изгледа очекује тек за 6-12 месеци.

To je to, brze mutira nego slicni virusi, a vakcina bi mogla biti za nekih 6-12 mjeseci, ali to jeste brzo. Mada, ako kineska vlada odluci na progresivniji korak fimansiranja, mogla bi i brze. Si kaze da nece stedjeti na troskovima. Ako se ljudi aktiviraju i kontrolisu zdravlje, mogli bi mnogi potencijalno rizicni prezivjeti, plus ce u tom dijelu biti izgradjene bolnice samo za oboljele od virusa.

Ruzno je reci, svaki zivot je vrijedan ali 1000-2000 ljudi i nije mnogo na toliku populaciju. Pa u Beogradu i sirem regionu u 2018., od virusa zapadnog Nila oboljelo 415 a umrlo 36 i to od virusa koji je aktivan u periodu komaraca a ne preko cijele godine. Medjutim 2019 je bilo daleko manje jer su ljudi postali oprezniji. Znas kako, ako neko ima temperaturu, tesko dise i pokusava kuci da se lijeci, a pri tim je 65+, onda jednim dijelom i sam sebe sahranjuje. Zao mi je kad roditelji djecu ne vode odmah.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, obi-wan рече

Mislis da Bili mlati u prazno? Tesko ce to da bude tacno. I naravno da su mediji problem, zato sam i pomenuo Orvela i Hakslija.

Ne mlati Bil u prazno, uostalom on se bori protiv toga ogromnim finansiranjem, narocito protiv malarije u Africi i jos mnogo toga. Problem je drugi, prijetnje ce postojati i daleko opasnije ali je na covjecanstvu da se izbori. Problem su pare, niko nece da finansira dok ne dodje skoro do katastrofe. Pa ako mi kao covjecanstvo nastavimo ovim tempom do 2100 cemo istrebiti sve zivotinje i onda smo time vec sebi dobrim dijelom potpisali izumiranje. Da li bi mogli da ispravimo sve? Naravno ali cak ni oni koji imaju novac, moc, uticaj to ne shvataju, bez obzira sto ni oni ili njihova djeca nece moci da pobjegnu od katastrofe. Oni nisu svjesni da svijet ostaje njihovoj djeci ili unucima. Ako bi svi na svijetu zivjeli kao prosjecan Amer trebale bi nam 3 ili 4 planete, kao stanovnik EU 2 do 3. A takav zivot hoce svi, preciznije +90% i Sirijac i Kinez i Rus, i Senegalac i Srbin, cak sam i mnoge Norvezane sreo koji se primaju na Las Vegas stil zivota, a kritikuju Norvesku. 

Normalno USA bi trebala ponijeti najvecu odgovornost, ali Trampa to ne interesuje, niti ove oko njega.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Ronald рече

Ne mlati Bil u prazno, uostalom on se bori protiv toga ogromnim finansiranjem, narocito protiv malarije u Africi i jos mnogo toga. Problem je drugi, prijetnje ce postojati i daleko opasnije ali je na covjecanstvu da se izbori. Problem su pare, niko nece da finansira dok ne dodje skoro do katastrofe. Pa ako mi kao covjecanstvo nastavimo ovim tempom do 2100 cemo istrebiti sve zivotinje i onda smo time vec sebi dobrim dijelom potpisali izumiranje. Da li bi mogli da ispravimo sve? Naravno ali cak ni oni koji imaju novac, moc, uticaj to ne shvataju, bez obzira sto ni oni ili njihova djeca nece moci da pobjegnu od katastrofe. Oni nisu svjesni da svijet ostaje njihovoj djeci ili unucima. Ako bi svi na svijetu zivjeli kao prosjecan Amer trebale bi nam 3 ili 4 planete, kao stanovnik EU 2 do 3. A takav zivot hoce svi, preciznije +90% i Sirijac i Kinez i Rus, i Senegalac i Srbin, cak sam i mnoge Norvezane sreo koji se primaju na Las Vegas stil zivota, a kritikuju Norvesku. 

Normalno USA bi trebala ponijeti najvecu odgovornost, ali Trampa to ne interesuje, niti ove oko njega.

Sve si to pametno napisao. Sad se samo vratis nazad, i u tu pricu ubacis fabrikovane viruse. I sve se savrseno uklapa.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...