Jump to content

Da li Amerika klizi u haos

Оцени ову тему


Препоручена порука

3 minutes ago, haveaniceday said:

Uh ove izbore ima da pokida. Evo polako se popravlja ekonomska situacija, mnogi su popizdeli zbog ovih demonstracija koje su organizovale demokrate, posebno su popizdeli sami crnci koji su gledali kako napaljene budale pale krajeve u kojima zive, prodavnice u kojima kupuju, restorane u kojima jedu.

Tramp ce da ima znacajno vise crnackih glasova sada nego sto je imao pre. Jer pored ovih divljaka koji su teska manjina, postoji ogroman broj konzervativnih crnaca koji se ne pecaju na price o sistematskom rasizmu i ostalim glupostima.

 

I ja mislim. Danas berza otisla u nebo jer su izasli rezultati o zaposlenosti mnogo bolji nego sto su ekonomisti ocekivali. Preko 2 miliona ljudi se zaposlilo u prethodnom periodu ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 6/5/2020 at 10:02 AM, haveaniceday said:

Ja ga tumacim kao neistinu koju sire propgandne masine, naprimer, posto podataka ima na internetu i u Americi nema procentualno najvise preminulih.

A ja tvoj post tumačim kao „školski primer“ za Straw man.

Gde sam napisala da u Americi ima procentualno najviše preminulih?

On 6/5/2020 at 10:02 AM, haveaniceday said:

Al valjda kada bace neku brojku, tipa amerika ima samo x a ima cak x pa u izolaciji i van konteksta deluje puno, pa se narod primi.

Tabela, koju si dao je, takodje, “školski primer” za ovo što si sam napisao.  Samo što, da bi to razumeo, osim na tabeli „bačenih" brojki, treba poznavati i kontekst;

 -Od 11 država , koje su na tabeli ispred Amerike, komotno izostavi 3 (San Marino, Andora i Sint Maarten). Za njih je dat ne stvaran, već procenjen broj preminulih na milion stanovnika. Po principu šta bi bilo kad bi bilo -  da imaju (kao što nemaju) million ili više stanovnika a da je sve ostalo isto.

–.Najlošije su prošle države koje nisu slušale preporuke WHO (Švedska) kao i one koje su kasno počele da ih se pridržavaju ( gotovo sve ostale ispred SAD, kao i SAD)  - podaci iz tabele ne negiraju moju poentu, već je, naprotiv, potvrdjuju.

-Ako bih baš bila maliciozna, skrenula bih pažnju da će SAD koliko danas/sutra prešišati Irsku a po svoj prilici i Holandiju. Probiće se na „sjajno“ 7. mesto.

Tako da, na kraju krajeva, pitam se Šta si ti ovom tabelom hteo da kažeš?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 43 минута, Branka62 рече

preporuke WHO

Чекај, ти стварно после свега верујеш WHO и генерално ова савремена инстант медицинска “истраживања”? Одакле вам бре људи толка вера? :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево од пре неки дан:

WWW.DANAS.RS

Svetska zdravstvena organizacija (SZO) i vlade mnogih država su politiku suzbijanja bolesti KOVID-19 koju izaziva novi korona virus, i proceduru lečenja izmenile na osnovu neispravnih podataka...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

EZxyT16X0AESXHf?format=jpg&name=large

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Avocado рече

EZxyT16X0AESXHf?format=jpg&name=large

Теоретски али само теоретски говорећи: white и wight се изговарају исто па је можда хтео да буде "паметан" и доскочи. ;)

Ако си пао, немој да се каљаш; ако си се укаљао, немој да се ваљаш! —Св. Јустин Ћелијски
Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Branka62 said:

A ja tvoj post tumačim kao „školski primer“ za Straw man.

Gde sam napisala da u Americi ima procentualno najviše preminulih?

 

Bukvalno u postu koji sam citirala. Evo ti na slici da te podsetim sta si napisala. Uokvirio sam crvenim, mozda pomogne u prisecanju.

 

Quote

–.Najlošije su prošle države koje nisu slušale preporuke WHO (Švedska) kao i one koje su kasno počele da ih se pridržavaju ( gotovo sve ostale ispred SAD, kao i SAD)  - podaci iz tabele ne negiraju moju poentu, već je, naprotiv, potvrdjuju.

Ja sam malo glup, pa sam razmisljao ovako. Ako imas 20 drzava, slicne geografske visine i sirine, sa slicnom klimom onda one koje su u lockdownu trebaju da imaju znacajno manje mrtvih i obolelih po glavi stanovnioka, a one koje nisu u lockdownu( swedska i holandija) znacajno vise. Medjutim posto na tabeli vidimo da svedska i holandija imaju malo vise od nekih, malo manje od nekih drugih ali vise manje je slican broj obolelih\umrlih po glavi stanovnika, imali lock down ili ne. SAmim tim, ja onako, u svoj mojoj gluposti zakljucio da lockdwon ima mali do nebitan uticaj.

 

image.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

39 minutes ago, Juanito said:

Чекај, ти стварно после свега верујеш WHO и генерално ова савремена инстант медицинска “истраживања”? Одакле вам бре људи толка вера? :smeh1:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

6 minutes ago, haveaniceday said:

koji sam citirala.

Mladjoni! Jesi li to ti?:scratch_head:

7 minutes ago, haveaniceday said:

 Evo ti na slici da te podsetim sta si napisala. Uokvirio sam crvenim, mozda pomogne u prisecanju.

Mmm...da, u pravu si. Nisam bila precizna, jer smo  Florentina i ja pre toga razmenile par postova, te sam mislila da je jasno kako mislim na onih 30% od ukupnog broja preminulih u svetu. Florentini je, čini mi se, to bilo jasno.

 

14 minutes ago, haveaniceday said:

Ja sam malo glup

Ja sam, izgleda, još gluplja - jedva sam te ispratila. Mnogo si ga zakomplikovao.

Nije  isto da li lock dawn uvodiš pre nego što krene haos ili tek kada vidiš da je vrag odneo šalu (kako je uradila većina zemalja sa tog spiska koji si uokvirio).

Što se tiče Holandije, koliko mi je poznato, nisu oni bili baš ko leptirići - škole im nisu radile (a i sada deca idu svaki drugi dan po pola odeljenja), ko god je mogao radio je od kuće...

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, Branka62 said:

Mladjoni! Jesi li to ti?:scratch_head:

 

Ja ja.

 

Quote

Nije  isto da li lock dawn uvodiš pre nego što krene haos ili tek kada vidiš da je vrag odneo šalu (kako je uradila većina zemalja sa tog spiska koji si uokvirio).

Naravno da nije i to je upravo razlog sto lockdown ne radi.
1. Sve zemlje su uvele lockdown onda kada je WHO to preporucio. I amerika i sve evropske. Niko nije uveo nista vidno ranije ili kasnije.
2. Lockdown sam po sebi ima smisla, ali nije imao smisla u ovom slucaju jer virus verovatno kruzi od novembra (a mozda i ranije). WHO i Kina su lagali. Nisu svedjani bolji nego francuzi jer lockdown kao ideja za smanjenje sirenja virusa ne radi, vec jer su i svedjani i francuzi zarazeni ko zna od kada.

3. Ove zemlje koje su prve na spisku su kako vidis sve zapadne zemlje. Zapadne zemlje verovatno broje kako treba, amerika verovatno broji i vise nego sto treba pa sve koji preminu od pneumonije ubraja u Covid19. tacan broj mrtvih od kovid 19 znacemo za koji mesec, kada uporedimo razliku od smrti vezanih za respiratorne bolesti proslih godina i ove.


Prosto, nijedan "vodja" nijedne zemlje nije uradio nista lose. Svaki napadi na bilo koga u smislu korone su besmisleni, osim u slucaju Kine i WHO koji su glavni i odgovorni jer se cela stvar prosirila.

Prosto je tuzno da neko skrece krivicu sa glavnih krivaca (WHO i Kine) na Trampa i Borisa Johnsona


Mmm...da, u pravu si. Nisam bila precizna, jer smo  Florentina i ja pre toga razmenile par postova, te sam mislila da je jasno kako mislim na onih 30% od ukupnog broja preminulih u svetu. Florentini je, čini mi se, to bilo jasno.


Ok nisam te razumeo. U tom smislu amerika jeste "prva" ali nesto sumnjam da kina ima manje preminulih od vecine evropskih zemalja. da su kinezi sedmina sveta, prakticno zive jedni drugima nad glavama, a imaju vise mrtvih od drzava koje imaju izmedju 50 -100 miliona ljudi.

Ako pogledas, po broju preminulih prednjace zapadne zemlje. Evropa i amerika imaju oko 700 miliona ljudi a vecina preminulih su u te dve regije.

Prosto, brojke o zarazenim i preminulim su svuda (osim u zapadnim zemljama) debelo korumpirane, otud te brojke.
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...