Jump to content

Мој омиљени део Светог Писма

Оцени ову тему


Guest ага пије млеко

Да ли вам се допада тема ?  

80 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли вам се допада тема ?

    • Да
      60
    • Не
      3


Препоручена порука

Еванђеље по Матеју глава 28. стихови 19. и 20. и Еванђеље по Јовану глава 1. стих 1.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako izuzmem neka nabrajanja i ponavljanja vezana za genealogiju i obrede judejaca, u Bibliji mi je sve od 1.Mojsijeve 1.1 pa do Otkrovenja 22.21 ekstra

Постављена слика

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako izuzmem neka nabrajanja i ponavljanja vezana za genealogiju i obrede judejaca, u Bibliji mi je sve od 1.Mojsijeve 1.1 pa do Otkrovenja 22.21 4chsmu1

Постављена слика

sFun_bat

Такође!

Коњ се спрема за дан боја, али је у Господа спасење (Приче Сол. 27, 31)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Блажен је човек коме Господ не урачуна грех.

Посланица светог апостола Павла Римљанима  Гл. 4, 8.

Наиме, Бог неће да гледа на грех оног човека који се и сам труди да не гледа грехе својих ближњих.

0212_rolleyes

1414_feel :bla: klapklap 1414_feel

"Vera je moja jedino ozbiljno zanimanje zivota moga,zaista sve je drugo komedija cula".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ходите мени сви који сте уморни и натоварени

и ја ћу вас одморити.

Узмите јарам мој на себе и научите се од мене.,

јер ја сам кротак и смирен срцем,

и наћи ћете покој душама својим.

Јер јарам је мој благ, и бреме је моје лако. (Матеј, 11, 28-30)

е одмори ме са цитатом  0212_rolleyes 1414_feel 1414_feel

i mene :bla:

"Vera je moja jedino ozbiljno zanimanje zivota moga,zaista sve je drugo komedija cula".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Заборавио сам да наведем и овај део (прве две главе и постања)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...

11. И примивши викаху на господара.

12. Говорећи: Ови последњи један сат радише, и изједначи их с нама који смо се читав дан мучили и горели.

13. А он одговарајући рече једном од њих: Пријатељу! Ја теби не чиним криво; Ниси ли погодио са мном по грош?

14. Узми своје па иди; А ја хоћу и овом последњем да дам као и теби.

15. Или зар ја нисам властан у свом чинити шта хоћу? Зар је око твоје зло што сам ја добар?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

38. Јер сам увјерен да нас ни смрт, ни живот, ни анђели, ни поглаварства, ни силе, ни садашњост, ни будућност,

39. Ни висина, ни дубина, нити икаква друга твар неће моћи одвојити од љубави Божије, која је у Христу Исусу Господу нашем.

''Имај времена за РАД - то је цена УСПЕХА ... Имај времена за РАЗМИШЉАЊЕ - то је извор МОЋИ ... Имај времена за ИГРУ - то је тајна МЛАДОСТИ ... Имај времена за ЧИТАЊЕ - то је основа МУДРОСТИ ... Имај времена за ПРИЈАТЕЉСТВА - то је пут СРЕЋЕ ... Имај времена за САЊАРЕЊЕ - то је пут ка ЗВЕЗДАМА ... Имај времена да ВОЛИШ и да те ВОЛЕ - то је привилегија богова ... Имај времена да гледаш ОКО СЕБЕ - сувише је кратак дан за себичност ... Имај времена за СМЕХ - то је МУЗИКА ДУШЕ ...''.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mozz, имали смо негде ову тему....не знам само где је...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

"И ако имам дар пророштва и знам све тајне и све знање, и ако имам сву вјеру да и горе премјештам, а љубави немам, ништа сам."

Прва посланица светог апостола Павла Коринћанима, 13:2

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I ja mislim da smo imali negde temu, ako neko moze nek je potrazi pa da prespojimo...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"И ако имам дар пророштва и знам све тајне и све знање, и ако имам сву вјеру да и горе премјештам, а љубави немам, ништа сам."

Прва посланица светог апостола Павла Коринћанима, 13:2

Химна љубави! С тим да бих ја додала ;)

1. Ако језике човјечије и анђеоске говорим, а љубави немам, онда сам као звоно које јечи, или кимвал који звечи.

2. И ако имам дар пророштва и знам све тајне и све знање, и ако имам сву вјеру да и горе премјештам, а љубави немам, ништа сам.

3. И ако раздам све имање своје, и ако предам тијело своје да се сажеже, а љубави немам, ништа ми не користи.

4. Љубав дуго трпи, благотворна је, љубав не завиди, љубав се не горди, не надима се,

5. Не чини што не пристоји, не тражи своје, не раздражује се, не мисли о злу,

6. Не радује се неправди, а радује се истини,

7. Све сноси, све вјерује, свему се нада, све трпи.

8. Љубав никад не престаје, док ће пророштва нестати, језици ће замукнути, знање ће престати.

9. Јер дјелимично знамо, и дјелимично пророкујемо;

10. А када дође савршено, онда ће престати што је дјелимично.

11. Кад бијах дијете, као дијете говорах, као дијете мишљах, као дијете размишљах; а када сам постао човјек, одбацио сам што је дјетињско.

12. Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

13. А сад остаје вјера, нада, љубав, ово троје; али од њих највећа је љубав

Благо онима који плачу, јер ће се утjешити; (Матеј; 5,4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...