Jump to content

Васкрс и забрана кретања

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 часа, Вукашин рече

Ово је за оне који имају очи, слепцима џабе доказивати.

Dzabe. "I da mrtvi iz groba ustanu, nece verovati".

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Јанко рече

Ми нисмо свештеници по рукоположењу али имамо, према учењу Цркве, царско, свештеничко и пророчко достојанство добијено крштењем и миропомазањем.

Мислим да би било лепо од нас уздржати се уочи причешћа, мало на молитви постајати. А има пуно других дана за "неиздрж". :D

blago vama  :)) 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Justin Waters рече

Ljudi, molim vas. Nemoj te prkošenje virusima povezivati sa željom da se umre za Hrista. Postaje degutantno. 

Ako mislite da nemate straha, a strah nema veze sa oprezom da se ne zaraziš i preneseš je drugom, ajd sutra bacite se na putanju automobilu koji ide 80 na sat, sa vjerom da će auto proći kroz vas kao kroz vazduh. To vam je isto ovo šegačenje oko pričešća, i iskušavanje Boga bacanjem pod auto. Ili, uopšte nikad poslije ove epidemije ne idite u bolnice, iskažite vjeru i liječite se pričešćem isključivo. 

Kad vas ljudske starješine izvedu na trgove da vas bičuju i kamenuju samo jer ste hrišćani, ili muče radi Hrista,  ili vam otežaju život na nesnosan način, zbog vjere, a da je ne odbacite, ionda iskažite vjeru..ovako nemojte ljubim vas. 

 

Ја твој страх не могу превазићи.

Ти моју љубав немој називати пркосом.

Моја жена болује од Лупуса.

Врло ризично. Немамо страх од Цркве и причешћа, у контактима са светом се придржавамо упутстава, маске, рукавице, дезинфекција.

Не знам више који проблем имате да превазиђете мешање профаног и сакралног. Али, ту вам не могу помоћи ни ја ни Патријарх и духовник, само Крајеугаони Камен.

 

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, obi-wan рече

Ja nisam imucan, imam vrlo malo, cesto sastavljam krajeve, a ti se ovde rugas i mojoj i svacijoj nemastini?
I tako udaras plus nekrstima iz nazovivlasti koji kinje sopstveni narod gore nego janjicari?

A ja cu da gledam da odem, pa neka kosta ako treba da kosta. Ni najmanje mi nije zao.

Ајде бре бата Оби,у ком си фазону,стишај мало страсти,стварно си непрепознатљив у ово време короне...

Иначе  ја сам пун пара ко г...о витамина 

Ти би само да се

jedisabre.gif

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Јанко рече

Ја твој страх не могу превазићи.

Ти моју љубав немој називати пркосом.

Моја жена болује од Лупуса.

Врло ризично. Немамо страх од Цркве и причешћа, у контактима са светом се придржавамо упутстава, маске, рукавице, дезинфекција.

Не знам више који проблем имате да превазиђете мешање профаног и сакралног. Али, ту вам не могу помоћи ни ја ни Патријарх и духовник, само Крајеугаони Камен.

Pa nije problem..onda ni vi nemojte one koji su oprezni i u prvom planu imaju potrebu da se kroz oprez paze radi drugih, nazivati da se boje i imaju strah, kad to nije tačno. 

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Justin Waters рече

Pa nije problem..onda ni vi nemojte one koji su oprezni i u prvom planu imaju potrebu da se kroz oprez paze radi drugih, nazivati da se boje i imaju strah, kad to nije tačno. 

 

Dzaba pričaš, neće to dotaći ove "stručnjake".

Kad se ego zamaskira nekakvom verskom ugroženošću, a okrive pojedinci iz vlasti i medicinske struke....pametnom dosta.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Justin Waters рече

Pa nije problem..onda ni vi nemojte one koji su oprezni i u prvom planu imaju potrebu da se kroz oprez paze radi drugih, nazivati da se boje i imaju strah, kad to nije tačno. 

 

Ја ти рекох, ти не чујеш.

Или мислиш да не волим своју жену и мајку своје деце и желим да остану сирочићи?

Зашто немам страх? Јасно, зато што сам неразуман.

 

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Дејан рече

U ovoj državi i narodu je tema kako dr Kisić ima sveže ofarbanu kosu...

И ботоксиране усне, немој заборавити.

Лифтинг грудног коша не можемо са сигурношћу утврдити...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Јанко рече

Ја ти рекох, ти не чујеш.

Или мислиш да не волим своју жену и мајку своје деце и желим да остану сирочићи?

Зашто немам страх? Јасно, зато што сам неразуман.

 

Put do pakla je popločan dobrim namerama.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Дејан рече

Put do pakla je popločan dobrim namerama.

Вау.

Онда огледалце, па сви ви који из најбољих намера нећете да заразите друге, право пред свете оце и искуство Цркве.

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Јанко рече

И ботоксиране усне, немој заборавити.

Лифтинг грудног коша не можемо са сигурношћу утврдити...

Није ми јасно како неко толико времена проведе на Литургији а не разви осећај стида.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Јанко рече

Вау.

Онда огледалце, па сви ви који из најбољих намера нећете да заразите друге, право пред свете оце и искуство Цркве.

Видим да си већи стручњак из патрологије и од наших и католичких теолога.

Мирољубе, нисам те одмах препознао

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Срђан Шијакињић рече

Опет говоримо о два осећаја и доживљаја. Некоме је центар света и живи веру тако што осећа да су му литургије потребне као хлеб и вода, дакле свакодневно, тј. увек када их има. Али некоме је центар света и живи веру тако што осећа да се његов однос са Богом неће пореметити и да неко време не оде на литургију (осим, наравно, из лењости и сличних неоправданих разлога), нити да ће се нужно приближити Богу ако буде на свакој литургији. Ко може да каже који је догживљај исправан? Само Бог. Ја верујем да су оба исправна, ако су мотивације искрене. 

Ja bih samo ovde  dodala - zato što nismo svi na istom stepenu duhovne zrelosti. Pored ove velike nesreće za koju se još uvek iskreno nadam da se neće desiti, da ćemo se ipak sresti na Vaskrs, možda nam je još veće iskušenje da sa ljubavlju razumemo jedni druge, da se ne gordimo ni mi koji straha nemamo, ali ni da ne osuđujemo braću i sestre koji su, sigurno sa razlogom, pozvani da svedoče živu veru, da se uvek setimo one soli u svetu sa poštovanjem i željom da to budemo i mi sami, a ne ljuti jedni na druge. 

Da nam svima bude srećan Vaskrs! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дакле јасно је да нема излазака за Васкрс,уколико сад гледате :smeh1:

 

93498797_2110597269087004_2648815977663299584_o.jpg

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...