Jump to content

Саопштење Светог Архијерејског Синода: Црква неће прекидати служење свете Литургије нити престати да причешћује вернике!

Оцени ову тему


Препоручена порука

2 hours ago, даисправитсја said:

Зато.... Праштајте....

Зато праштајте мом сулудом и излишном 'паметовању' кад има многих који су ближи Богу од мене, али не могох да оћутим. 

Хвала на искреној поруци, написаној од срца. Поента је да постоји неслагање унутар нас самих и оно се нажалост не може више решити тако што ће једни да прогласе друге за јеретике и да им забране да говоре, која год страна да превлада. Зато је битно да ако већ постоји неслагање, не постоји и неразумевање. Као што и за овај вирус није главни проблем то да је убитачан (јер није, 99% људи се од њега неће ни разболети озбиљније, чак ни ако су инфицирани), већ је проблем што се брзо шири па ће на оних 1% да удари силовито и одједном, а 1% је мало на 100 људи, али на нас 6,5 милиона, то је 65.000 људи. Исто тако ни овде није главни проблем наше неслагање око причешћа, већ је главни проблем што је 99% Срба ван Цркве, и мимо "црквених сервиса" у виду крштења, венчања и опела, како се један свештеник духовито изразио, не желе са Црквом да имају ништа више. Не воле је, не желе је, немају генерално добро мишљење о свештенству и о онима који у њу иду. Поштују фигуре попут Патријарха Павла и читају његове цитате, поштују традицију коју црква преноси, лично доживљавају страдање Цркве у прошлости, али то није литургијски живот, то није црквени живот, то је морални живот по хришћанским начелима, какав се не разликује од секуларних протестаната или римокатолика. То је главни проблем, што и да се сви који се причешћују чак и договоре да намерно шире заразу, толико их је мало да је већи потенцијални извор заразе један обичан раднички аутобус. То је наш проблем: мало нас је. И тако малобројни, подељени смо међусобно. Ово је трагикомично, да једна тешка мањина Срба, 1-2% сједињених у Христу, још себе додатно дели међусобно се оптужујући за отпадништво од Христа. Где то има, да се кунемо у љубав према Богу, а не љубимо једни друге? Одговор на то није да забадамо нос у песак, да самозадовољно говоримо како је свако од оних ван Цркве безвредан, него да се трудимо да их призовемо себи, јер су то наши супружници, наши родитељи, наша деца, наши кумови и пријатељи, наше комшије и наши ближњи - сви они добри људи који недељом ујутру остају код куће и ове наше "богоугодне" свађе којих је на форуму и у Цркви свакодневно, виде само као додатни доказ да у нама заједништва нема, да у нама љубави нема. А са онаквим стварима где пркосимо биологији, физици, биологији, ми мислимо да смо она стена која одолева аду, а заправо се претварамо у зрно које је пало на камен. Имамо Божје "семе" из јеванђеоске приче, а оградили смо га камењем, закључали у мраку и још га и не заливамо, јер се међусобно гложимо ко има право да га залива. И то још у време поста, када и иначе треба да појачамо молитву, а камоли кад је ова невоља у питању. Није вирус проблем, вирус смо довели под контролу, проблем су људи који не раде и привреда која стаје. Подићи ће Господ ново потомство Аврамово из камена ако не коначно не почнемо да се понашамо као синови Његови, а не као синови фарисејски.

А сам овај вирус може да се покаже и као благослов. Јер под овим условима одрастају деца која коначно виде ко су прави хероји нашег доба: медицинари, лекари, радници на грађевини, произвођачи хране, људи који помажу другима, који односе храну старијима. Да се може без старлета, Ју-Тјуб звезда, кафића, сплавова, да је имати хлеб на столу сваког дана важније од модела патика. И ово је право време, најбољи могући тренутак, да се и духовне вође и пастири афирмишу, да се обрате и онима ван Цркве, да призивају људе, да шире утеху и благослов, да се у Цркви окупимо као народ, а не као 1% народа. А чиме се ми бавимо? Геј парадама, еволуцијом и убеђивањем људи да неко ко је пун вируса, својим капљицама не може да упрља кашичицу и пуштамо људе да гледају да чак и владике о томе различито говоре. Људима, Србима, који и не знају шта је причест, него га посматрају само као хлеб удробљен у вину за који и не знају зашто се узима, а гаде се на саму помисао да се користи иста кашичица. У овим тренуцима, људи треба коначно да виде и црквену јерархију као узоре и као духовне оце, а нажалост виде је само као - администрацију установе коју не желе у својим животима, на својим ТВ каналима, у својим домовима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 141
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 3 часа, Јанко рече

Може и овако:

1. СТАВ да се неко некад ЈЕСТЕ заразио причешћем за ових 2000г. Православља је АПСОЛУТНО НЕУТЕМЕЉЕН и потпуно НЕДОКАЗИВ

2. ОПИТ од 2000г!!! (а без опита се не може чак ни један лек уврстити у исправне, мора проћи испит времена (које је задњих деценија често прекратко) па после имамо потврду лека или повлачење истог због ДОКАЗАНЕ ШТЕТНОСТИ након 15-20-30г ), дакле такав ОПИТ  нам даје статистички податак да је просечан век свих вештеника (а који употребљавају сваки грам преосталог НАВОДНО болештинама контаминираног Причешћа на крају Литургије!) исти или чак ИЗНАД просека народа.

Таутологијом довршите.

Recimo, ne samo duzina zivota, nego i to da bi ne znam koliko svestenika bilo bolesnih po nekoj konstanti - znaci stalno neko od svestenika da oboljeva vrlo cesto, narocito u vecim parohijama i crkvama gde sluze vise svestenika.

I, to ne samo od jedne bolesti, nego razlicitih bolesti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

90914587_10222330738794296_1469181743570

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, obi-wan рече

90914587_10222330738794296_1469181743570

@Јована - не знамо :)

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хвала на искреној поруци, написаној од срца. Поента је да постоји неслагање унутар нас самих и оно се нажалост не може више решити тако што ће једни да прогласе друге за јеретике и да им забране да говоре, која год страна да превлада. Зато је битно да ако већ постоји неслагање, не постоји и неразумевање. Као што и за овај вирус није главни проблем то да је убитачан (јер није, 99% људи се од њега неће ни разболети озбиљније, чак ни ако су инфицирани), већ је проблем што се брзо шири па ће на оних 1% да удари силовито и одједном, а 1% је мало на 100 људи, али на нас 6,5 милиона, то је 65.000 људи. Исто тако ни овде није главни проблем наше неслагање око причешћа, већ је главни проблем што је 99% Срба ван Цркве, и мимо "црквених сервиса" у виду крштења, венчања и опела, како се један свештеник духовито изразио, не желе са Црквом да имају ништа више. Не воле је, не желе је, немају генерално добро мишљење о свештенству и о онима који у њу иду. Поштују фигуре попут Патријарха Павла и читају његове цитате, поштују традицију коју црква преноси, лично доживљавају страдање Цркве у прошлости, али то није литургијски живот, то није црквени живот, то је морални живот по хришћанским начелима, какав се не разликује од секуларних протестаната или римокатолика. То је главни проблем, што и да се сви који се причешћују чак и договоре да намерно шире заразу, толико их је мало да је већи потенцијални извор заразе један обичан раднички аутобус. То је наш проблем: мало нас је. И тако малобројни, подељени смо међусобно. Ово је трагикомично, да једна тешка мањина Срба, 1-2% сједињених у Христу, још себе додатно дели међусобно се оптужујући за отпадништво од Христа. Где то има, да се кунемо у љубав према Богу, а не љубимо једни друге? Одговор на то није да забадамо нос у песак, да самозадовољно говоримо како је свако од оних ван Цркве безвредан, него да се трудимо да их призовемо себи, јер су то наши супружници, наши родитељи, наша деца, наши кумови и пријатељи, наше комшије и наши ближњи - сви они добри људи који недељом ујутру остају код куће и ове наше "богоугодне" свађе којих је на форуму и у Цркви свакодневно, виде само као додатни доказ да у нама заједништва нема, да у нама љубави нема. А са онаквим стварима где пркосимо биологији, физици, биологији, ми мислимо да смо она стена која одолева аду, а заправо се претварамо у зрно које је пало на камен. Имамо Божје "семе" из јеванђеоске приче, а оградили смо га камењем, закључали у мраку и још га и не заливамо, јер се међусобно гложимо ко има право да га залива. И то још у време поста, када и иначе треба да појачамо молитву, а камоли кад је ова невоља у питању. Није вирус проблем, вирус смо довели под контролу, проблем су људи који не раде и привреда која стаје. Подићи ће Господ ново потомство Аврамово из камена ако не коначно не почнемо да се понашамо као синови Његови, а не као синови фарисејски.

А сам овај вирус може да се покаже и као благослов. Јер под овим условима одрастају деца која коначно виде ко су прави хероји нашег доба: медицинари, лекари, радници на грађевини, произвођачи хране, људи који помажу другима, који односе храну старијима. Да се може без старлета, Ју-Тјуб звезда, кафића, сплавова, да је имати хлеб на столу сваког дана важније од модела патика. И ово је право време, најбољи могући тренутак, да се и духовне вође и пастири афирмишу, да се обрате и онима ван Цркве, да призивају људе, да шире утеху и благослов, да се у Цркви окупимо као народ, а не као 1% народа. А чиме се ми бавимо? Геј парадама, еволуцијом и убеђивањем људи да неко ко је пун вируса, својим капљицама не може да упрља кашичицу и пуштамо људе да гледају да чак и владике о томе различито говоре. Људима, Србима, који и не знају шта је причест, него га посматрају само као хлеб удробљен у вину за који и не знају зашто се узима, а гаде се на саму помисао да се користи иста кашичица. У овим тренуцима, људи треба коначно да виде и црквену јерархију као узоре и као духовне оце, а нажалост виде је само као - администрацију установе коју не желе у својим животима, на својим ТВ каналима, у својим домовима.

Сила није у броју, већ у Богу

[emoji1277] Не бој се мало стадо! Јер би воља вашег Оца да вам да царство.

 

[emoji1277] Чедо моје, знај да ће у последње дане настати времена тешка, како говори Апостол. И, гле, због оскудице у побожности, и у црквама ће се појавити јереси и расколи, и као што су предсказали Свети Оци, тада на архијерејским престолима и у манастирима неће бити људи опитних и искусних у духовном животу. Због тога ће се јереси ширити посвуда и превариће многе. Непријатељ рода људскога дјеловаће лукаво да би, ако је могуће, у јерес увукао и изабране. Он неће одмах грубо одбацивати догмате о Светој Тројици, божанствености Исуса Христа, о Богородици, већ ће почети непримијетно да искривљује учење Цркве, које су нам предали Свети Оци од Духа Светога. Довијања непријатеља и његова лукавстава приметиће веома мали број њих, они који су најискуснији у духовном животу.

Јеретици ће завладати Црквом, свуда ће постављати своје слуге, а побожност ће бити занемарена. Али Господ неће оставити слуге Своје без заштите. Он је рекао: „По плодовима ћете их познати“, тако и ти по плодовима, то јест по делеовању јеретика, настој да их разликујеш од правих (истинитих) пастира.

 

[emoji1277] Знај да ће у последње дане настати времена тешка. Јер ће људи постати самољубиви, среброљубиви, хвалише, горди, хулници, непокорни родитељима, неблагодарни, неправедни, нељубавни, непримирљиви, клеветници, неуздржници, бесни, недоброљубиви, издајници, нагли, надувени, који више маре за сласти него за Бога, који имају обличје побожности, а силе су се њезине одрекли. Зло ће се силно размножити, минираће народе и царства, и устаће народ на народ, и царство на царство; настаће глади и помори и земљотреси и страхоте и буне, и невоља велика каква није била од постања света нити ће бити, и због умножених безакоња охладнеће љубав многих, и многи ће се саблазнити, мрзост опустошења биће на месту светом, и – Син Човечији када дође, хоће ли наћи веру на земљи?[

 

[emoji1277] Но, иако нас је Господ, спасења нашег ради, оставио у неизвесности о часу Свога другог доласка, није нас оставио у неизвесности о знацима који ће претходити Његовом другом доласку и о сигналима који ће наговестити близину Његовог доласка. Ти су знаци: проповедање Еванђеља свима народима, свој твари; обраћање Израиља Христу; појава Антихриста; велики потреси међу људима и у природи: ратови, револуције, глади, помори, земљотреси, велики знаци на небу.

 

Проповед Eванђеља свима народима, и све што она буде изазвала међу њима, биће сигнал другог доласка Спаситељевог, по речи Његовој: Проповедаће се ово Еванђеље о Царству по свему свету, за сведочанство свима народима. И онда ће доћи крај. То значи: Еванђеље ће постати познато свима народима, али не значи да ће га сви народи и усвојити. На то указују речи: за сведочанство свима народима.

 

#оно што је занимљиво је да је све ово бивало, само никада до сада није било интернета... Ту се реч шири...... свима народима.... И за крај, поменути блаженопочивши патријарх Павле:

 

[emoji1277] Да ли треба брисати кашичицу после Причешћа сваког верника

 

 

/.../ По Јовану Ж. Бути: "Ни хигијенски ни естетски разлог не може да ме увери о потреби промене у начину причешћивања. ... Ако је учење наше Цркве истинито... онда је Свето Причешће огањ који сажиже који сажиже сваку нечистоћу не само душе, него и тела. Благодат Божија колико утиче на душу толико и на тело; свештеник се моли да Причешће Свето буде во исцјељеније души и тјела. А тело болује не само од похоти плоти – него и од разних болести. ... Ја се не бојим инфекције о Причешћу, а нисам још чуо да је и јадан свештеник био заражен тим путем". /.../

 

Према речи Господњој, у Цркви се кроз векове веровало да је Свето Причешће "хлеб који је сишао с неба, а не као што су оци јели и помрли. Ко једе овај хлеб живеће вечно" (Јн. 6, 58). Причешћујући се, ми постајемо једно тело с Христом Животодавцем. Врло лепо објашњење како то бива даје нам Свети Григорије Ниски: "мало квасца све тесто према себи уподоби. Тако обесмрћено Богом тело Господње, будући у нама, све претвара и мења према себи". /.../ Стога Црква верује да верни поставши Причешћем једно тело са Христом, и дошавши тако у додир са Његовим божанским енергијама не само да не могу да се заразе преко Светог Причешћа него да је оно извор живота и здравља. Свети Јован Кронштатски помиње више случајева исцељења од разних болести после Светог Причешћа: "Колико сам пута – вели он – имао прилике да видим болеснике истопљене као восак од болести, потпуно малаксале, умируће, а који су после Причешћа божанским тајнама, по својој срдачној жељи, или по мојој препоруци, на чудесан начин брзо се опорављали", па износи случај једног старца, једног ученика ниже гимназије, синчића трговца, старице, једне девојчице, одраслог човека итд.

 

Кад би се преко Причешћа ширила зараза, то би већина свештеника, особито физички слабијих, боловала од најразличнијих заразних болести и многи од њих већ давно помрли. Међутим, стварност показује сасвим друго. Велики број њих доживљава дубоку старост и умире од болести које нису заразне. У просеку свештеници су дуговечни људи. А тако је било и у старије доба кад су, пре увођења кашичице, сви верни причешћујући се, пили из истог путира.

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 3/28/2020 at 2:06 PM, Логос said:
spc-2.jpg
 
Саопштење за јавност Светог Архијерејског Синода
 
 
Поводом најновијих препорука Владе Србије да се у циљу сузбијања ширења вируса COVID-19 ,,верски обреди у верским објектима и на отвореном простору врше без присуства верникâ”, уз образложење да је циљ препорукâ безбедан начин вршења богослужења и заштита здравља становништва и истовремено омогућавање несметаног вршења богослужења, обавештавамо све наше свештенство, монаштво и верни народ да ће Српска Православна Црква применити ове препоруке, као што је то већ учинила у оним државама српске дијаспоре и региона где су овакве мере заштите донете пре неколико дана. Црква неће прекидати служење свете Литургије нити престати да причешћује вернике јер је то ствар око које се не може расправљати: она представља основу наше вере у Бога Живога. То конкретно значи да ће се у храмовима у току богослужења налазити свештеник (или свештеници) са ђаконом, појцима и црквењаком (како је где потреба и прилика).
 
Позивамо све вернике старије од 65 година, као и млађе слабијег општег здравственог стања и слабијег имунитета, да се наредних дана и недеља уздрже од доласка у храмове на света богослужења и ни себе ни друге не изложе ризику.
 
Понављамо: ризик није свето Причешће (напротив, њега примамо, поред осталог и ,,на исцељење душе и тела”) већ реално присутна опасност од вируса, независно од светог Причешћа, због његове експанзије на сваком кораку у последње време, а предстојећи период и кинески и домаћи стручњаци оцењују као најкритичнији и виде што већу изолацију као једини начин да се његово ширење заустави и да се избегне трагично искуство Италије и неких других земаља.
 
Нашим верницима очински, пастирски одговорно и са љубављу благосиљамо да света богослужења прате путем телевизијског и радио-преноса и црквених интернет-страница, а да се са својим парохом благовремено договоре о термину причешћа у свом дому. Остала чинодејства, нарочито свету Тајну крштења, треба одложити до нормализације стања, а када је оно ипак хитно потребно, саобразити га мерама ванредног стања. Сахране треба вршити са што мањим бројем присутних.
 
Посебно напомињемо да није добро да се одлазак у цркву користи као изговор пред својом савешћу и пред ближњима за непоштовање мере самоизолације. Зато још једном позивамо све наше свештенство, монаштво и верни народ да се у свему придржавају прописа које је донела држава  и упутстава о црквеном животу које је прописао Свети Архијерејски Синод.
 
Из Канцеларије Светог Архијерејског Синода 
Српске Православне Цркве
 

 

View full Странице

 

Koliko vidim ovdje, Vlada i nije tražila da se prekine  bogoslužje već da se to vrši bez prisustva vjernika u zatvorenom i otvorenom prostoru.

Ne vidim razlog da crkva čeka da vlada prva preporučuje ovakve mjere, pa valjda bi ona trebala prva dati primjer i početi od sebe.

Što se tiče pričešća ne treba širiti zablude a kako vidim ovdje to radi sam vrh crkve jer se tvrdi da pričest ne može prenijeti viruse nego se to događa iz nekih drugih okolnosti , blizina, neposredni kontakt i sl..

Mislim da bi se ovakav čudan i neodređen dekret imali i mi kad bi to prepustili određenim biskupijama da donose na lokalnom nivou ali pošto se radi o globalnom problemu onda tu odluku donosi Papa nakon čega sve druge biskupije imaju primjer da prema potrebi učine isto.

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, Volim_Sina_Bozjeg рече

Kako komentarišeš odluku sinoda SPC iz 1920 da se kašikice dezinfikuju?

Kaо и сад за Русе:

"Будите безазлени као голубови и мудри као змије".

Испуниш закон, умириш лекаре и државу као и слабе вером који сумњају, омогућиш да се литургије и причешће не прекидају.

Нема везе са неверјем Цркве него са благоразумношћу.

И тада је, као и сада, било и биће оних који немају проблем да се причесте из исте. На нама је да снисходима другима и "свима будемо све" само Христа да задобију...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, kopitar рече

Koliko vidim ovdje, Vlada i nije tražila da se prekine  bogoslužje već da se to vrši bez prisustva vjernika u zatvorenom i otvorenom prostoru.

Ne vidim razlog da crkva čeka da vlada prva preporučuje ovakve mjere, pa valjda bi ona trebala prva dati primjer i početi od sebe.

Što se tiče pričešća ne treba širiti zablude a kako vidim ovdje to radi sam vrh crkve jer se tvrdi da pričest ne može prenijeti viruse nego se to događa iz nekih drugih okolnosti , blizina, neposredni kontakt i sl..

Mislim da bi se ovakav čudan i neodređen dekret imali i mi kad bi to prepustili određenim biskupijama da donose na lokalnom nivou ali pošto se radi o globalnom problemu onda tu odluku donosi Papa nakon čega sve druge biskupije imaju primjer da prema potrebi učine isto.

 

 

 

Па да смо као Руси одмах изашли са пар мера да предупредимо закон - служење на отвореном, растојање међу вернима бар 2м, причешће или са више кашичица које се дезинфикују, или засебним честицама наквашеним крвљу (као у Јаковљевој лит.) УЗ ЈАСНО НАГЛАШАВАЊЕ да то није ЗБОГ СУМЊЕ У ЧИСТОТУ ПРИЧЕШЋА већ да спречимо ЗАБРАНУ ПРИЧЕШЋА од стране световне власти - нико нас не би ни поменуо, а камо ли дао храну овим веселим антитеистима...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Јанко рече

Kaо и сад за Русе:

"Будите безазлени као голубови и мудри као змије".

Испуниш закон, умириш лекаре и државу као и слабе вером који сумњају, омогућиш да се литургије и причешће не прекидају.

Нема везе са неверјем Цркве него са благоразумношћу.

И тада је, као и сада, било и биће оних који немају проблем да се причесте из исте. На нама је да снисходима другима и "свима будемо све" само Христа да задобију...

Jedino sto tu fali medjupomesna komunikacija, bas je fali. Jer su ovako mutavi, sto bi rek`o Tasa, poslali vrlo rdjave poruke ostalima.

A i ja juce rekoh ovo sto i ti negde na nekoj temi, ne secam se `de, pa me napadose samo tako.
To je zli plod tog mutavog postupanja, i tek ce da ga bude jos.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

91247253_3019548631430557_2373973697473019904_n.jpg.231f562ffacd9037312aff992271031e.jpg

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

26 minutes ago, Јанко said:

Па да смо као Руси одмах изашли са пар мера да предупредимо закон - служење на отвореном, растојање међу вернима бар 2м, причешће или са више кашичица које се дезинфикују, или засебним честицама наквашеним крвљу (као у Јаковљевој лит.) УЗ ЈАСНО НАГЛАШАВАЊЕ да то није ЗБОГ СУМЊЕ У ЧИСТОТУ ПРИЧЕШЋА већ да спречимо ЗАБРАНУ ПРИЧЕШЋА од стране световне власти - нико нас не би ни поменуо, а камо ли дао храну овим веселим антитеистима...

Meni je čudno kad već imate tako dobar primjer od Rusa da ga odmah ne prihvatite i ako treba unaprijediti ali nebi onda bili balkanci :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само неко малициозан, злонамеран и пакостан може Руској Православној Цркви  спочитавати да је маловерна!   Једноставно,  имају свете старце које слушају, а који су предвидели да је већа штета од користи да када се  епидемија буде распламсала могу доћи у ситуацију да неко на њих, ни криве ни дужне,  покаже прстом! Међутим, нико од њих НЕ ИСПОВЕДА да се из или преко Св. Причешћа може пренети корона SARS-Cov2, и то је оно што је битно и важно.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nego, meni mi najzanimljivo kako sad to da se deklarisani bezvernici, rugaci Svetinje i mrzitelji Crkve odjednom slazu sa jednim brojem verujucih ljudi. Ne znam otkud ta podudarnost...

...

90976752_10207103400941478_4839744529827364864_n.jpg.515b9b0fc988ba1ce0fbf62422f1416f.jpg

https://www.facebook.com/ninonline/

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...