Jump to content

Шта је владици Атанасију Јевтићу требало да да интервју Жељки Јевтић?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 сат, Поуке.орг инфо рече

85140360_2876202075807696_3726488882150113280_o.jpg

 

Бити ће весело :)

Никада нисам био на  "Није филозофски ћутати". Да ли су дозвољена питања публике? 

Очекујем још да се огласи неко од Владика из САД. Или су се можда примирили?!

"... Всјакоје ниње житејскоје отложим попеченије ... "    "... Нека буде воља Твоја... "     Верујемо или не верујемо, питање је сад!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Bokisd рече

Ne znam sta se vecina uhvatila za ovu i slicne teme i onda boom ograniceni ban,....pa ima toliko zanimljivih tema na forumu, moze i tamo da se pise, valjda tamo moze da se pise bez ogranicenja,....daj Zoki neku teolosku temu pa da se malo ekipe :svadja: ...(nismo odavno...:D) ....kad se setim one teme o Preegzistenciji Isusa Hrista (540strana i 160.000 pregleda za jednu teolosku temu i pricu.... cudo jedno...:cheesy3:....pa one legendarne teme o Krstenju,....ah, lepa vremena...0703_read)

Ја прочитах: Теме о пререгистрацији... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Zoran Đurović рече

Не пишем наручене текстове!:)) Ено је она Психуља што тврди да ми Синод наручује текстове... 

Где је? Да нам исприча како је страдална монахиња?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 часа, slovoA рече

Те који су "издали сопствено саопштење Сабора", њих треба Сабор и да позове на одговорност, па ако их осуди онда и ти можеш да се позовеш на то. Овако, осуђујући владике мимо Сабора, не позиваш се ни на шта, већ сам нарушаваш поредак. И то је опште стање у Цркви данас, почевши од мирјана, преко свештеника, па све до монаха - једно опште самовлашће и осуђивање архијереја. Јасно је, наравно, да многи виде упориште управо у тој бројности, али та прича не стоји: поредак у Цркви није демократски, већ Богом установљена јерархија.

Што значи, ако мислиш да неки владика нарушава поредак или погрешно учи у Цркви, обрати се свом надлежном архијереју и он је дужан то да испита. А ако нећеш да се обратиш већ да сам осудиш владику, ту онда нема лијека ни поретка, то је од пасјалука, а не од познања бића Цркве.

Значи сада ја нарушавам поредак зато што прозивам оне који су нарушили поредак! 
Хоћеш да кажеш да ја треба да држим језик за зубима док се нарушава поредак из разлога да не бих нарушио поредак!
Куку мени! Ако не дао Господ дође до раскола онда ћу ја бити крив! Ти како наприча још ће неки будући Сабор мене анатемисати! 

Нисам знао да је и то дужност архијереја? Значи он ће у том случају да проверава владике који су нарушили поредак (издајући сопствено саопштење са Сабора - противно Сабору). 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Србољуб+ рече

Очекујем још да се огласи неко од Владика из САД. Или су се можда примирили?!

Биће да имају преча посла. Борбаши имају своје изворе.

image.thumb.png.65adcad783352145f27b807a86d51404.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Ромејац рече

Значи сада ја нарушавам поредак зато што прозивам оне који су нарушили поредак! 
Хоћеш да кажеш да ја треба да држим језик за зубима док се нарушава поредак из разлога да не бих нарушио поредак!
Куку мени! Ако не дао Господ дође до раскола онда ћу ја бити крив! Ти како наприча још ће неки будући Сабор мене анатемисати! 

Нисам знао да је и то дужност архијереја? Значи он ће у том случају да проверава владике који су нарушили поредак (издајући сопствено саопштење са Сабора - противно Сабору). 

Тачно си подебљао у тексту све што треба, па опет причаш нешто десето.

Прво, не прозиваш гдје треба. Обрати се свом надлежном епископу.

Друго, не треба да држиш језик за зубима ако видиш да се нарушава поредак. Напротив, дужан си да се обратиш свом епископу због тога.

Треће, неће он провјеравати друге владике, него тебе, па једино ако твоја прича стоји онда је то дужан да изнесе пред Сабором. И опет дође на исто, Сабор ће то ријешавати, а нећеш ти.

Једино је питање, значи, зашто се по установљеном поретку у Цркви  не обратиш свом епископу?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 часа, slovoA рече

Тачно си подебљао у тексту све што треба, па опет причаш нешто десето.

Прво, не прозиваш гдје треба. Обрати се свом надлежном епископу.

Друго, не треба да држиш језик за зубима ако видиш да се нарушава поредак. Напротив, дужан си да се обратиш свом епископу због тога.

Треће, неће он провјеравати друге владике, него тебе, па једино ако твоја прича стоји онда је то дужан да изнесе пред Сабором. И опет дође на исто, Сабор ће то ријешавати, а нећеш ти.

Једино је питање, значи, зашто се по установљеном поретку у Цркви  не обратиш свом епископу?

Лепо рекох да ћу ја бити крив? Обрни, окрени, ти мене осуди због владика који се супростављају Сабору!

Још само анатема фали!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Изгледа да на форуму фали тема

Без бана тј. блама (+18)

Па да се форумаши не плаше шта ће написати :D а да буду санкционисани.

... и сав живот свој Христу Богу предајмо

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 13.2.2020. at 19:39, Ćiriličar рече

Биће да имају преча посла. Борбаши имају своје изворе.

image.thumb.png.65adcad783352145f27b807a86d51404.png

RS.SPUTNIKNEWS.COM

Поред српског патријарха Иринеја, на Светосимеонској литији 29. фебруара учествоваће и митрополит кијевски и све...

 

 

Ево само да имамо све на једном месту.

 

"... Всјакоје ниње житејскоје отложим попеченије ... "    "... Нека буде воља Твоја... "     Верујемо или не верујемо, питање је сад!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 5.2.2020. at 15:13, logdanov рече

@gavrosaurus Питање је предубеђења. Озлојеђен си на Цркву па зато верујеш да су овакви напади изречени у интервјуу добродошли као коректив. Насупрот томе, ја мислим да ти ставови дубоко спорни јер верујем да патријарх и Синод не седе скрштених руку ни по једном важном питању, а да овакви текстови само отежавају ионако тежак положај Цркве.

Друге сагледавамо онако како себе доживљавамо.

Патријарх и Синод - поредак, типик

Давалац интервјуа - панк, харизматична импровизација.

Сећате ли се онога Коларићу-Панићу?
Све је у комбинацијама. ;)

Да, сматрам да се не чини добро и да Бог кроза разне прилике шаље опомену и прилику за поправку и покајање. Свима. Јер нико није изузет од Његове љубави.
Црногорци су се пробудили, узбудили и није ли то дивно?
Ми још дремамо.

Немам нарочитог разлога да будем озлојеђен, не чекам никакву пословну прилику или напредак у том смислу, нити сам нешто лично разочаран и "прескочен", просто ме гони потреба за акцијом јер осећам некакво време за то, нешто гори у мени, такав сам.

Но, ја сам абитан у тим свим приликама и 90% овог форума има далеко већи утицај на прилике "на терену" кроз контакте и "водице" и сл. па је то просто моје виђење јер...
Што се дешава у Црној Гори може сутра да се деси и у Србији.

А тада можда неће бити овог дедице из наслова да нас опомиње.

Ако си пао, немој да се каљаш; ако си се укаљао, немој да се ваљаш! —Св. Јустин Ћелијски
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...