Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 36 минута, fsa рече

@Juanito 

Ovo još jednom potvrđuje da je jedna od posledica COVID-19 stvaranje krvnih ugrušaka

Па нисам ни рекао да није. Али то исто ради и инфлуенца код оних код којих постоји склоност. Ја се овде “буним” против прича типа: “Ништа не знамо, ово никад нисмо видели!” Можда се овде то дешава више или брже или је теже предвидети који су конкретно пацијенти под већим ризиком. Али знамо да бар неки респираторни вируси изазивају угрушке, плућне емболије и слично. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@fsa

Ево ти конкретно, млад човек с овом патолошком ерекцијом изазваном грипом:

PUBMED.NCBI.NLM.NIH.GOV

Acquired PS deficiency complicating an infectious disease is a rare, life-threatening condition, associated with substantial morbidity related to amputations of limbs or digits. This is the...

Ко зна каквих све симптома и реакција има у појединачним случајева одговора на разне инфекције. 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Једноставно речено  корона удара тамо где си најтањи (.... ) , али  лакше погађа старије и оне са већ неким здравственим проблемом. 

А опет није ми јасно...познајем неке људе  са озбиљнијим здравственим проблемима  који су изложенији ризику  и прилично неодговорни што се тиче маски и осталог  а хвала Богу нису запатили корону . 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Почните да се молите, ако већ нисте. Молитва је  први степен заштите . 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Juanito рече

А ево шта је по мени далеко реалнија хипотеза, ако је вирус заиста из лаба. У питању је природан вирус. У његовом геному се јасно види еволутивна веза између тог и других коронавируса, за које знамо да су из природе. Вирус су изоловали из слепих мишева и однели у лабораторију у Вухану, да испитују. Неко се ту грешком заразио, отишо кући. Остало је историја. То би било конзистентно са тренутно доступним чињеницама. 

Ok. Ukoliko posjedujemo neku tehnologiju za prčkanje po genima, zašto moram imati i nauku za to? 

Evo laički postavljam par pitanja:

1. Da li virus koje nose životinje može da prelazi na ljude, ako takav virus nije mutirao da nosi tu sposobnost?

2. Ako može, onda kako to da nemamo mnooogo više slučajeva epidemije, pa i pandemije u svijetu uzimajući u obzir milenijumski način ishrane ljudi jugoistočne i istočne Azije? 

3. Ako ne može, onda zašto može iz epruvete, a ne može sa slijepog šišmiša direktno?

Ono o čemu razmišljam kada je u pitanju ova tema je sljedeće: Istraživanja oko korona virusa rađena su u SAD u joint venture sa kineskim virolozima, nakon SARS-a 2003. Pokušavali su da isprčkaju nešto na SARS - COV1 (naprave verziju koja bi se mogla stvarno pojaviti u prirodi) i ubace ih u miševe i vide kako se virus ponaša i prema tome izvuku neke zaključke, šta bi bilo kad bilo da taj virus pohara ljude. Vrlo poznato, i indikativno istraživanje gdje stoji jasno da su radili manipulaciju na genima. Američka vlada im spušta rampu, jer označava istraživanja opasnim, i gospoda se seli u Wuhan gdje ih Kinezi oberuke prihvataju. Tamo nešto opet prčkaju, i onda se dešava taj scenario, neko se zarazio nenamjerno i ostalo je istorija. 

Ako izbacimo malo vjerovatan scenario, da je neko htjeo genetskom manipulacijom da napravi virus koji bi bio biološko oružije (slažemo se da je sars - cov2 nepodesan virus za to), zašto je nemoguće da postoji tehnologija za manipulaciju virusima, koja bi od virusa koji još nemaju sposobnost da se prenose sa čovjeka na čovjeka, napravila podesne da se prenosesa čovjeka na čovjeka?

Ko je relevantan da utvrdi i da kaže, da to je tako nemoguće i sve je prirodno? Univerziteti koji se finansiraju od strane vlada, gdje ako bi neki kredibilan univerzitet objavio studiju po kome bi se tvrdilo nedvosmisleno da je sars-cov2 vještački virus, diglo prašinu i automatski potegnulo pitanje odgovornosti, gdje ako bi se stvar ispitala do kraja, ispostavi se da su odgovorne same  SAD, Kina, Australija itd.....što bi bio neviđen skandal i ko zna kakve geopolitičke posljedice izazvalo....

Zato mislim da je vrlo moguće da ko god kredibilan trenutno tvrdio da nema šanse da je sars-cov2 genetski izmanipulisan virus, tvrdi da je to prirodno da ne bi dizao prašinu, i da ne bi ostao bez sredstava finansiranja. Jer ako bi se ispostavilo i zvanično i jasno da je virus koji trenutno služebno odgovoran za 10 miliona slučajeva, pola miliona mrtvih, i sve to puta 10 stvarno i obogaljene ekonomije šitom svijeta, da to nimalo prijatano ne bi bilo za globalnu javnost i mnoge glave bi morale pasti i geopolitički potresi dogoditi. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Justin Waters рече

Ukoliko posjedujemo neku tehnologiju za prčkanje po genima, zašto moram imati i nauku za to? 

Наука интерпретира резултат модификације. Значи гледа геноме, упоређује секвенце итд. Постоје методи и алгоритми већ одавно који се користе за процену тога да ли је једна секвенца настала од друге и да ли је нека секвенца продукт дизајна или насумично насталих, па селектованих промена. Нова наука је потребна да би се направио вирус који скрива своју дизајнирану природу од познате науке (молекуларне биологије) и познатих алгоритама. То би значило да ови буквално знају нешто ново и супер фундаментално о генетици што нико други не зна. А онда би се поставило логично питање како толико много ствари функционише на основу те лажне науке о генима коју ми имамо и како су бројна предвиђања те лажне науке коју ми имамо верификована.

Реалније је да су завереници просто некако лажирали јавно досптуни геном ил нешто слично томе, ако је заиста у питању завера.

Такође је нерално да је баш сваки истраживач подлегао притисцима. Такве ствари се дешавају, али се дешавају локално и обично негде процуре. Није исто пристискати читаву светску заједницу хиљада и хиљада молекуларних биолога и генетичара или притискати пет фармацеута на планети који се баве неким специфичним леком. Ово друго је реално и дешава се, ово прво је логистички јако тешко, осим ако ови стварно нису толико моћни ко што приказују неки научно фантастични дистопијски филмови. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Juanito

Jesi li gledao intervju dr Judy Mikovits pre nego što su ga istrebili sa youtuba, fejsta itd.?

Baš je bio viralan u jenom momentu.

Jel lupa gospođa ili je legit?

WWW.BITCHUTE.COM

Dr Judy Mikovits PhD Molecular Biologist on the Coronavirus Plandemic and Big Pharma Corruption

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Tumaralo. рече

@Juanito

Jesi li gledao intervju dr Judy Mikovits pre nego što su ga istrebili sa youtuba, fejsta itd.?

Baš je bio viralan u jenom momentu.

Jel lupa gospođa ili je legit?

WWW.BITCHUTE.COM

Dr Judy Mikovits PhD Molecular Biologist on the Coronavirus Plandemic and Big Pharma Corruption

 

Lupa ko Maksim po diviziji...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Justin Waters рече

@Avocado @Juanito @GeniusAtWork

 

MEDIUM.COM

Virologists have created dozens of chimeric coronaviruses in the lab over the past 20 years.

Ako vam se da pročitati....snimio sam ovaj link, ali pošto ima oko sat vremena da se čita...nisam ga stigao još ni sam pročitati jer nije dovoljno samo čitati, određeno vrijeme se potroši i na upoređivanje slika koje je naveo i teksta, referenci itd...tako da tu ima više od 1 sat. 

Tekst je pisao Yuri Deigin i ovdje,  prema tekstu, grafici i referencama, čini mi se da se dobro potrudio. Na kraju, ne tvrdi ništa kategorički, nego da je sve što je iznio hipoteza i da ostaje otvorena mogućnost da je virus modifikovan u laboratoriji. Po njemu ako je neubjedljivo da je virus stvoren vještački tj nema dokaza, jednako je neubjedljivo da je nastao prirodno tj nije dokazano da je sigurno pririodan. 

Zanimljiv tekst... mada nisi baš u pravu da je stavio jednakost... tj. smatra da je verovatnije da je prirodan ali da ni druga mogućnost nije isključena...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Avocado рече

tj. smatra da je verovatnije da je prirodan ali da ni druga mogućnost nije isključena...

Ovo je najvažnije, da se ne može odbaciti u potpunosti da je virus modifikovan u laboratoriji. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...