Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 49 минута, GeniusAtWork рече

Са нашом државом.

Имаш вирус који је (зависно који извор узмеш) од 2-6 пута заразнији од грипа и има 4-10 пута већу смртност. Ти укинеш апсолутно све мере заштите из политичких разлога. Шта мислиш, шта ће да се деси? Па управо оно што нам се дешава.

Зашто нико други на планети није укинуо све мере, нису ваљда сви блесави а ми једини паметни (ми=власт). Јесте, и у земљама око нас расте број заражених, али не овом стопом и не са оваквим жртвама. Баш због сулуде политике која је овде на делу.

Ti se uvek buniš. :)

Prvo ti je smetalo što se kasni sa merama. 

Kad su uvedene vanredne mere, počeo si da se buniš što su tako stroge. Kako ni u jednoj državi nije uveden policijski čas, kako je protiv Ustava da se ograničava kretanje, kako su stariji još više ugroženi tim merama, kako se ljudima zabranjivalo da prošetaju po lepom vremenu sa kućnim ljubimcima kao da je "zombi apokalipsa" i još dosta toga si ti kritikovao. 

Kad je ukinuto vanredno stanje i relaksirane mere, opet ne valja i još tvrdiš kako su ukinute apsolutno sve zaštitne mere, što nije tačno. 

Sve vreme se ponavlja da se nose maske u zatvorenim prostorijama i da se drži distanca. 

 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, GeniusAtWork рече

 

Зашто нико други на планети није укинуо све мере, нису ваљда сви блесави а ми једини паметни (ми=власт). Јесте, и у земљама око нас расте број заражених, али не овом стопом и не са оваквим жртвама. Баш због сулуде политике која је овде на делу.

Austrija je ukinula... ni maske niko ne nosi Italija je ukinula sa obavezom nosenja maski u zatvorenom prostoru... U Srbiji hoce da se potuku ako nekome kazu da stavi masku ...

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Orion рече

Ti se uvek buniš. :)

Не увек, само кад има разлога :) 

пре 5 минута, Orion рече

Prvo ti je smetalo što se kasni sa merama. 

Сметало ми је што се каснило са нормалним мерама које су увођене свуда - пре свега са затварањем школа и факултета и после са забраном рада кафића, клубова и свих места где може да се неконтролисано окупљају гомиле људи. Што је најбржи начин преношења вируса. И са контролом људи који су се масовно враћали из заражених подручја овде. Гледао сам својим очима пренос на телевизији како овде слеће авион из Милана, епицентра заразе у свету у том тренутку. Нико те путнике није ни прегледао, нити упутио у карантин. Само им поделили флајере у стилу "Пазите шта радите".

пре 8 минута, Orion рече

Kad su uvedene vanredne mere, počeo si da se buniš što su tako stroge. Kako ni u jednoj državi nije uveden policijski čas, kako je protiv Ustava da se ograničava kretanje, kako su stariji još više ugroženi tim merama, kako se ljudima zabranjivalo da prošetaju po lepom vremenu sa kućnim ljubimcima kao da je "zombi apokalipsa" i još dosta toga si ti kritikovao. 

Наравно, и бунио бих се опет да се забрањује кретање људима и уводе сличне сулуде мере, као и да се психопата иживљава свакодневно преко ТВа над свима, претећи још тежим мерама и хвалећи се како воли да плаши људе. И да су се пензионери много осилили зато што долазе масовно у 3 ујутру да би куповали храну, једино време кад им је дозвољено да изађу из куће. Док његов кризни штаб свакодневно даје потпуно контрадикторне информације, уносећи још већу забуну и панику међу људима.

Нигде у Европи није увођен полицијски час (што није исто што и карантин) осим код нас, у Републици Српској, Македонији и Црној Гори ваљда. Јер тиме не постижеш малтене ништа, а имаш много горе контраефекте.

пре 11 минута, Orion рече

Kad je ukinuto vanredno stanje i relaksirane mere, opet ne valja i još tvrdiš kako su ukinute apsolutno sve zaštitne mere, što nije tačno. 

Ја сам увек био за нормалне заштитне мере које су свуда примењиване - ношење маски, дистанца, затварање школа, факултета и угоститељских објеката, забрана окупљања, приредби и сл. док се ситуација не смири. То сам писао и овде на теми.

Прво је поништена одлука кризног штаба о етапном пуштању у рад аутобуског саобраћаја. Онда је поништена одлука о томе да свако ко уђе у Србију мора да се претходно тестира или иде у карантин. Онда су од 1. јуна укинуте све забране окупљања. И онда су почели митинзи, превожење присталица аутобусима из града у град, фудбалске утакмице и остало. А исто су почели несметано да раде ноћни клубови, студентски домови. Што није смело да се дозволи, а дозвољено је због избора.

Нисмо ми требали ништа да измишљамо што други већ не раде - постепено укидање мера уз праћење како се то одражава на ситуацију. Уместо тога, укинули смо све мере малтене преко ноћи - што нико у Европи није урадио, чак ни Шведска. И онда се ситуација драстично погоршала, уместо контролисано као што је у другим земљама.

пре 20 минута, Orion рече

Sve vreme se ponavlja da se nose maske u zatvorenim prostorijama i da se drži distanca. 

Подржавам такве мере. Али то није довољно да се спречи ово што нам се дешава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, GeniusAtWork рече

Nije prošo ni 30 minuta od kako su studenti počeli da se skupljaju izašla je vest da se Vučić sastao sa studentima i da su dogovrene alternative. Ne znam ni kada je stigao da se sastane ni sa kim se sastao.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Odahviing рече

Nije prošo ni 30 minuta od kako su studenti počeli da se skupljaju izašla je vest da se Vučić sastao sa studentima i da su dogovrene alternative. Ne znam ni kada je stigao da se sastane ni sa kim se sastao.

Кажу студенти да се није сатао са њима већ са неким кога они не признају за представника.

DIREKTNO.RS

Studenti Beogradskog univerziteta okupiće se sutra ispred Filozofskog fakulteta i nastaviće ka Vladi Srbije, kako bi u 10...

- Dečko koji je navodno postigao dogovor ne predstavlja studente. To je Milan Savić, čovek koji je poslanik i koji je bio predsednik SKONUS-a, ne znam da li je i dalje. To nije nikakav dogovor jer on je njihova lutka i to nećemo dozvoliti - rekao je Radić i dodao da će studenti pred Skupštinom Srbije iskazati svoje nezadovoljstvo.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Вилер Текс рече

Кажу студенти да се није сатао са њима већ са неким кога они не признају за представника.

DIREKTNO.RS

Studenti Beogradskog univerziteta okupiće se sutra ispred Filozofskog fakulteta i nastaviće ka Vladi Srbije, kako bi u 10...

- Dečko koji je navodno postigao dogovor ne predstavlja studente. To je Milan Savić, čovek koji je poslanik i koji je bio predsednik SKONUS-a, ne znam da li je i dalje. To nije nikakav dogovor jer on je njihova lutka i to nećemo dozvoliti - rekao je Radić i dodao da će studenti pred Skupštinom Srbije iskazati svoje nezadovoljstvo.
 

Ma dobro to se odmah znalo da je neka muljaža, ali oni koji gledaju samo pink videće da su se dogovorili. I onda će sutra Vučić da izjavi da su studenti krivi pošto ne poštuju dogovor, verovatno će uz to da pomene kako ih Đilas plaća i kako im je cilj državni udar. 

 A pošto druga strana neće moći da se čuje to će bit "istina".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Odahviing рече

I onda će sutra Vučić da izjavi da su studenti krivi

Цитираће Ђорђа Чваркова кад говори о младима :)

Шалу на страну, нема тог пинка који може покрити ове рупчаге које ја АВ оставио од 2012. Просто је народу доста.

Ја се само бојим да оправдано народно незадовољство не злоупотребе разни други душмани овог народа а таквих је много.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, obi-wan рече

Francuski nobelovac, virolog, otrkio svojevremeno virus HIV-a. O ovom sad virusu - da je ocigledno fabrikovan, da nikako ne moze da bude prirodan ovakav kakav jeste sad. Pametnome dosta.

Odgledajte pazljivo snimak - njegova predvidjanja na osnovu izmerenih nalaza su vrlo zanimljiva.

...

 

O ovome smo već pričali onda kad se pojavilo, ali pošto se ponavlja s vremena na vreme da ponovim... cela priča kreće od studije indijskih naučnika (koju Nobelovac pominje) koja je objavljena kao preprint (pre peer review procesa) i zatim povučena... povučena je jer su zaključci nenaučni... Indijci su uzeli RNK kovid-19 i pustili kroz komp da vide da li ima poklapanja sa drugim poznatim RNK (u bazi koja ima milione različitih nizova RNK i DNK) i našli nekoliko kratkih sekvenci koje se nalaze u nekim uzorcima HIV-a.

Kad su to objavili i kada su drugi ponovili metod našli su da se ti nizovi nalaze u gomili drugih RNK i DNK... prosto nizovi su prekratki i onda usled pukog randoma se nalaze na raznim mestima, pa i u nekoliko uzoraka HIV-a... kao da nađeš rečenice "Dobar dan"... "Ovo je veoma važno" i "On je bio zaljubljen u nju" u nekoj knjizi i onda pretražuješ svu literaturu i kao našao si baš određenu knjigu iz koje su te rečenice plagirane... npr. Main Kampf... nije plagirano, već će se samo zbog toga što je "niz" slova previše kratak takav niz naći i u drugim knjigama sasvim sigurno pa možda i u Main Kampfu...

Sličan primer/analogija bi bio i da na nekoj tvojoj fotografiji nađem 4 piksela određenih nijansi i da nađem iste takve piksele na nekoj Ivicinoj fotografiji, pa da tvrdim da si ti plagirao Ivicu iako su fotografije potpuno različite a piksele takvih nijansi možeš da nađeš svuda...

Gosn Nobelovac ovde pominje tu primedbu da su "umetnuti" nizovi prekratki ali se pravi da ne razume suštinu primedbe.

Evo linka ka indijskoj studiji:

https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2020.01.30.927871v1.full.pdfhttps://www.biorxiv.org/content/10.1101/2020.01.30.927871v1.full.pdf

Na stranici 4. možeš da vidiš ta četiri umetnuta niza... imaju bukvalno po nekoliko aminokiselina... 

Postoji i još jedna zanimljivost koju je gosn Nobelova propustio da razjasni i koju svi koji govore o ovoj vezi propuste... uvek pričaju o tome kako su nađeni nizovi iz HIV-a... kao da je to tipičan deo tipičnog RNK HIV-a kojeg možeš da nađeš u svakom HIV virusu... a zapravo HIV kao i svaki virus ima delove koji su prilično varijabilni i ovi nizovi su nađeni baš na tim varijabilnim delovima u 3 različita uzorka HIV-a, što možeš da vidiš u tabeli na strani 6. studije u koloni: "HIV Genome Source. Country/subtype".

Da... takođe, izgleda da neki od ovih nizova postoje i u svim korona virusima...

Vidi i ovaj thread:

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 1.7.2020. at 13:45, GeniusAtWork рече

Ево, управо о томе причам:

WWW.DANAS.RS

Veliki broj građana Niša, ali i iz cele jugoistočne Srbije, u kojoj živi oko 2,5 miliona ljudi, opet ne može da dobije neophodnu medicinsku pomoć u Kliničkom centru (KC) u Nišu, ako im stanje...

 

Pa to je svuda u svetu, juanito je pisao o tome. Da zbog korone izbegavaju da lece ljude, zbog raznoraznih mera itd.
Cak i u holandiji...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Avocado рече

Postoji i još jedna zanimljivost koju je gosn Nobelova propustio da razjasni i koju svi koji govore o ovoj vezi propuste... uvek pričaju o tome kako su nađeni nizovi iz HIV-a... kao da je to tipičan deo tipičnog RNK HIV-a kojeg možeš da nađeš u svakom HIV virusu... a zapravo HIV kao i svaki virus ima delove koji su prilično varijabilni i ovi nizovi su nađeni baš na tim varijabilnim delovima u 3 različita uzorka HIV-a, što možeš da vidiš u tabeli na strani 6. studije u koloni: "HIV Genome Source. Country/subtype".

Da... takođe, izgleda da neki od ovih nizova postoje i u svim korona virusima...

Kad je neko daleko bolje izvezban da gleda i sagleda sve detalje u problematici svoje struke od nas, koji smo sasvim obicni citaoci, taj bez ikakve sumnje odlicno poznaje i sve nijanse datog problema, kao npr. ove koje ti sad navodis. Nadam se da ne mislis da je nekom ko se ceo zivot ozbiljno bavi virusima, em je i nobelovac, prosto promaklo da se seti ovakvih detalja.

A meni, kao obicnom posmatracu, to moze da znaci da su se npr. ti koji su nesto raduckali oko virusa fino potrudili da koriste metode i nacine koji ce da prikriju ociglednost te intervencije. Takodje, uoci jos jednu stvar: profesor govori o velikim i svuda prisutnim pritiscima koji se vrse na strucnjake da se o ovome uopste i ne prica kriticki. Takvih svedocanstava ima odasvud, koliko sam mogao da ispratim po mrezama, takodje i na nasim prostorima.

Sve u svemu, da podvucemo crtu: kad se nekom izjalovi vise uzastopnih pokusaja da nekim i negde lokalnim ratovima/sukobima i drugim slicnim nacinima pridobije dodatnu dominaciju i sta-vec-jos-`oce po svetu, kad se pokaze ociglednim da do skora unipolarni svet ubrzano ide ka multipolarnom, itd, itd..., i da se doskorasnjim suverenima svetske politike stvarno i konacno izmice tlo pod nogama, zasto mislis da neki od njih ne bi posegli i za bioloskim oruzjem? Zasto to izgleda toliko neverovatno? Centri i tezista moci i na istoku i na zapadu nesumnjivo gledaju da potkopaju one druge na svaki nacin, zasto ne bi i na ovaj?

Ne, nije ovo nikakva priprosta "teorija zavere", nego gledanje otvorenim ocima i na jednu i na drugu stranu. Licno nemam nista protiv, rado bih voleo da se ubedim da to sto sad mislim ipak nije tacno, ali sve sto sam do sad video u pogledu ovog virusa, kao i saznanja u pogledu onih proslih, govore mi da se iza navodne brige o ljudima krije golem politicki i covekomrzacki mulj.

DrKon je `nomad vristao da ce milion ljudi da pomre od "svinjskog" gripa, da mora da se sedi u zatvorenom, bla, bla, a onda na sahrani patrijarha Pavla preko 700.000 ljudi ide jedno do drugog i - nista se nije desilo. Tu-tu, bi-bip...

Ne, naravno da ne mislim da je virus izmisljotina, da ne postoji, da ga proizvodi 5G i slicne nebuloze, ali to ne znaci da cu da zmurim na ocigledne budalastine, zloupotrebe i muljanje na sve strane koje mozemo da vidimo ovih meseci unazad. Na primer, izmedju ostalog - razlupani Gejc, samopostavljeni novokomponovani "mesija", hvali Kinu kao odgovornu drzavu kad uzima da dodatno prati svoje gradjane pod vidom brige oko virusa?... Mislim, u redu je, stvarno...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У Холандији од 1. јула дозвољена публика на стадионима, али не и певање. :smeh1:

WWW.IAMEXPAT.NL

Dutch football fans could face a ban of three months for breaking coronavirus measures by singing at matches, Netherlands football association reveals.

Понекад ми се стварно чини да власт данас у свету држе монтипајтоновци...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...