Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 2 минута, Рапсоди рече

Да ли још има тупсона који верују  да  вирус није лабораторијски изум ? Као да је куга а не вирус . У Новом Пазару и Тутину читаве породице десетковане (ако су инфо тачне).

Ако су инфо тачне, пре ће бити да људи умиру код нас због тоталног колапса ионако уништеног здравственог система.  Плус кад на то додаш политику и оно што је рађено овде задњих месеци, ето трагедије.

Исти вирус је свуда око нас а нема оволико жртава и новозаражених, значи ипак постоји неки проблем са нама.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, GeniusAtWork рече

значи ипак постоји неки проблем са нама.

Не разумем какав проблем са нама, ваљда са  њима . 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, GeniusAtWork рече

Ако су инфо тачне, пре ће бити да људи умиру код нас због тоталног колапса ионако уништеног здравственог система.  Плус кад на то додаш политику и оно што је рађено овде задњих месеци, ето трагедије.

Исти вирус је свуда око нас а нема оволико жртава и новозаражених, значи ипак постоји неки проблем са нама.

И поред свега свега тога, чини ми се да смо нација са поприличним, често неоткривеним, здравственим проблемима. Да л због стреса, сиромаштва, пропалог здравства које не дектује и не лечи разне ствари док није касно, готово потпуног изостанка основне здравствене културе или свега тога заједно и још којечега другог. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Рапсоди рече

Ваљда ће моћи аутима да се изађе

neće, sigurno...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, JESSY рече

neće, sigurno...

Аууууу, ранац на леђа и у герилце :smeh1:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Juanito рече

И поред свега свега тога, чини ми се да смо нација са поприличним, често неоткривеним, здравственим проблемима. Да л због стреса, сиромаштва, пропалог здравства које не дектује и не лечи разне ствари док није касно, готово потпуног изостанка основне здравствене културе или свега тога заједно и још којечега другог. 

Је ли ти стварно верујеш да корона само чека да заскочи 90 посто нације  која има неки неоткривени здравствени проблем ? 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Рапсоди рече

ранац на леђа и у герилце

pod uslovom da i to bude....;)

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, JESSY рече

pod uslovom da i to bude....;)

Ја сам камелеон...и бунџија :D  

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Рапсоди рече

Је ли ти стварно верујеш да корона само чека да заскочи 90 посто нације  која има неки неоткривени здравствени проблем ? 

Не разумем питање.

Код нас постоји изгледа непропорционално много релативно младих људи (40-60) са тежим симптомима него у многим другим земљама. Осим ако наша корона није нека друга корона у односу на остатак Европе, не знам зашто је невероватна хипотеза да многи од тих људи имају неки неоткривени проблем типа притисак, срчана мана итд. Гојазност је такође висок фактор ризика за теже симптоме, а и ту смо доста гори од већег дела Европе (и доста бољи од САД). 

И при том ништа од овога не тврдим и не могу да тврдим, само размишљам на глас и покушавам да некако разумем доступне податке. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Juanito рече

Не разумем питање.

Код нас постоји изгледа непропорционално много релативно младих људи (40-60) са тежим симптомима него у многим другим земљама. Осим ако наша корона није нека друга корона у односу на остатак Европе, не знам зашто је невероватна хипотеза да многи од тих људи имају неки неоткривени проблем типа притисак, срчана мана итд. Гојазност је такође висок фактор ризика за теже симптоме, а и ту смо доста гори од већег дела Европе (и доста бољи од САД). 

И при том ништа од овога не тврдим и не могу да тврдим, само размишљам на глас и шпокушавам да некако разумем доступне податке. 

Ок.

Ја што више читам, то мање знам . Статистикама не верујем . Апсолутно нема правила, знам и гојазне и са неким проблемима  срца, изложене ризику (до сада би сто пута запатили корону, а нису)тако да је корона ипак, ипак једна поголема непознаница .

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Рапсоди рече

Не разумем какав проблем са нама, ваљда са  њима . 

Са нашом државом.

Имаш вирус који је (зависно који извор узмеш) од 2-6 пута заразнији од грипа и има 4-10 пута већу смртност. Ти укинеш апсолутно све мере заштите из политичких разлога. Шта мислиш, шта ће да се деси? Па управо оно што нам се дешава.

Зашто нико други на планети није укинуо све мере, нису ваљда сви блесави а ми једини паметни (ми=власт). Јесте, и у земљама око нас расте број заражених, али не овом стопом и не са оваквим жртвама. Баш због сулуде политике која је овде на делу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Francuski nobelovac, virolog, otrkio svojevremeno virus HIV-a. O ovom sad virusu - da je ocigledno fabrikovan, da nikako ne moze da bude prirodan ovakav kakav jeste sad. Pametnome dosta.

Odgledajte pazljivo snimak - njegova predvidjanja na osnovu izmerenih nalaza su vrlo zanimljiva.

...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pitaju ljudi kako znamo da koronavirus nisu napravili Kinezi (ili Amerikanci, ili već neko drugi). Pa sam im napisao odgovor, i evo ga i ovde - slobodno kopirajte i delite gde treba.

***
Mi koji se bavimo bioinženjeringom imamo niz alatki koje su nam dostupne za to. Od klasičnih enzima (endonukleaze, rekombinaze, itd.) preko novijih tehnologija (CRISPR) sve do upotrebe hemijski izmenjenih bioloških molekula (recimo upotreba klik-hemije u molekularnoj biologiji), dizajn se može uraditi na mnogo različitih načina. Svaki od tih načina iza sebe ostavlja i vrlo jasne tragove, kojima se može prepoznati dizajnirani organizam, gen, ili deo organizma.

Da nije tako, između ostalog, ne bi smo imali raspravu oko GMO, jer bi kompanije mogle da naprave GMO organizme i da prosto kažu da su to prirodne stvari. Ali ne mogu.

Povrh toga, imamo i par dodatnih činilaca. Naše trenutne sposobnosti dizajniranja bilo čega su ograničene u određenim aspektima koji su komplikovani za objašnjavanje; ali ukratko, može se reći da mi ili moramo da dizajniramo od nule, ili da "ukrademo" nešto što već postoji u prirodi.

Recimo, ja bih mogao da uzmem genom ljudskog koronavirusa i da u njega ugradim neki protein iz šišmiša, i da time proizvedem opasniji virus (ovo je zapravo i urađeno jednom pre šest godina u seriji studija koje su istraživale kako nastaju opasni virusi, i kako možemo da ih brže detektujemo i da se od njih odbranimo). Ali onda bih time napravio virus koji je očigledno inženjerisan, pošto ima gene ljudskog koronavirusa i onda paf, jedan deo koji je prekopiran iz druge vrste.

Ako ne radim tako, morao bi da dizajniram od nule, što em proizvodi jako loše rezultate za sada, em proizvodi gene koji ne liče ni na šta iz prirode (i otud su opet prepoznatljivi kao inženjerisani).

Ničega od toga nema u SARS-CoV-2 virusu. Naprotiv, u sekvenci jasno vidimo tragove postepene evolucije kojom se virus prilagodio da inficira ljude. Dva specifična dela virusa koja su kritična za epidemiju ne samo što pokazuju prethodnu evoluciju, već nastavljaju da evoluiraju pred našim očima kako se virus širi i deli u nove sojeve. Za kompletnu studiju po ovom pitanju pogledajte ovde:

https://www.nature.com/articles/s41591-020-0820-9

Dokazi su prilično apsolutni. Ako znamo nešto o ovom virusu, znamo da on nije nastao veštački.

I kad smo već na temi, vredi primetiti još nešto. Virolozi i epidemiolozi već pedeset godina upozoravaju da je naš moderni, povezani svet veoma ranjiv prema novim virusima. HIV epidemija je odličan primer (HIV je nastao iz SIV virusa koji inficira šimpanze u Africi). Ebola i Marburg su zapretili nekoliko puta. Prvi SARS virus je trebalo da bude ogromno upozorenje. Na srednjem istoku se pre par godina pojavio MERS virus, takođe vrsta koronavirusa, koji je prešao na ljude iz kamila, i koji ubija 60% zaraženih - ali se na sreću jako sporo prenosi.

Dakle, imali smo gomilu upozorenja. Rešenje koje je predloženo je svetska mreža klinika koje prate zoonotičke viruse (tj. viruse koji nastaju u životinjama i prenesu se na ljude), i koje bi imale sposobnost da brzo detektuju viruse i uvedu karantine i ranu detekciju. Da bi se sprečila upravo ova situacija u kojoj se nalazimo danas.

To nije uspelo, pošto mnoge države ne žele da imaju u sebi jedinice koje internacionalno dele podatke o zdravstvu; a povrh toga, bila je priča da je prosto preskupo održavati tako nešto. Američki predsednik Obama je uveo mini-verziju takve mreže kroz CDC; ali je predsednik Tramp odmah 2017-te godine ugasio najveći deo tih laboratorija.

Tako da ako vam treba neka politička meta, uzmite ovo. Za sada nema pomoći, ova epidemija mora da se prebrodi. Ali kad je prebrodimo, i kada se stvari vrate u neku normalu, setite se da političare treba gurati da se uvede epidemiološka mreža na svetskom nivou, i da se počne sa ozbiljnim stručnim praćenjem virusa. Umesto političkih prepucavanja, i raznih priča o zaverama. To bi bila daleko konstruktivnija upotreba vremena i novca nego praktično bilo šta drugo.

 

https://www.facebook.com/groups/117202582284906/permalink/504397210232106/?hc_location=ufi

Link to comment
Подели на овим сајтовима

RS.N1INFO.COM

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je rekao da će Vlada doneti odluku da na dve nedelje zatvori noćne klubove,...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...