Jump to content

САД извршиле атентат на високог званичника Ирана

Оцени ову тему


Milan Nikolic

Препоручена порука

Још један сумрак међународног права и уопште цивилизованости... Језив контраст између права и слобода које уживају амерички грађани и варварства Америке према људима који нису њени грађани.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 316
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 3 часа, Justin Waters рече

Pompeo je visoki američki zvaničnik kao što je to bio Solejmani.

 

пре 18 часа, Срндаћ рече

Помпео није генерал који води трупе у Србији у борби против исламистичких фашиста. Сулејмани је, по свом признању, имао активну улогу у дјеловању Кудса у Ираку - тако да паралела између Помпеа и Сулејманија не стоји.

 

Но, поента да су Американци издали повјерење Ирачана и хињски убили Сулејманија који је радио на дипломатском разговору управо са САД је нешто друго. Трамп је зезнуо ствар са тим, благо речено.

Још је јео сладолед док је гледао напад уживо.

WWW.TELEGRAPH.CO.UK

Donald Trump was enjoying a meal of meatloaf and ice cream at Mar-a-Lago when he learnt that Gen Qassim Soleimani, Iran's shadowy military mastermind, had been blown to smithereens by a US drone in Baghdad.

Brutality :0212_rolleyes:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Срђан Шијакињић рече

Још један сумрак међународног права и уопште цивилизованости... Језив контраст између права и слобода које уживају амерички грађани и варварства Америке према људима који нису њени грађани.

Makron nastavlja mračnjaštvo osudivši "agresivne" namjere Irana, a niko od NATO kučića ni riječi u vezi trampovih prijetnji da će izvršiti ratni zločin nad Iranom, rušenjem spomenika kulture ako se Iran usudi ugroziti američke interese. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Русија и Кина спречиле су Савет безбедности УН да осуди напад на америчку амбасаду у Ираку

https://www.interfax.ru/world/690340

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Predsednik Irana podseća Trampa na broj 290 - toliko je putnika bilo u civilnom avionu koji je SAD raketirao i kaže nikada nemojte pretiti Iranskoj naciji !

Zvanični Vašington nikada se nije izvinio Iranu za obaranje aviona. Zločinac koji je naredio masakar nedužnih ljudi odlikovan i unapređen!

Početkom jula 1988. godine sa aerodroma u Bandar Abasu na letu 655 prema Dubaiju poleteo je putnički avion "Erbas A300", kompanije "Iran er" u kome se nalazilo 290 ljudi, od kojih 66 dece i 16 članova posade.

Dok je iranski putnički avion, poštujući međunarodne standarde, povećavao visinu letenja iznad iranskih teritorijalnih voda u Persijskom zalivu, pogodile su ga dve rakete ispaljene sa američkog ratnog broda "Vinsent". Iranski avion je srušen, svi putnici i članovi posade su stradali.

https://twitter.com/HassanRouhani/status/1214236608196685824?ref_src=twsrc%5Etfw

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Iran više nema šta izgubiti, stješnjeni su sankcijama dok Izrael bez ičije kontrole pravi stvara sebe nuklearnom silom. Evropa liže guzicu Vašingtonu, od nje neće dobiti razumjevanje. Trebaju napraviti atomsku bombu, pa bi onda vidjeli kako bi im neki mamlaz iz bijele kuće prijetio rušenjem kulturnih objekata. Ako to urade, biće to najefektnija osveta servirana hladna.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Америка повлачи снаге из Ирака

Међународна коалиција за борбу против терористичке организације ДАЕШ обавестила је власти Ирака да повлачи снаге из ове блискоисточне земље, наводи се у писму коалиције команди за заједничке коалиције.

„Снаге коалиције ће бити премештене на молбу Владе и парламента Ирака у оквиру припрема за наредни корак. Из поштовања према суверенитету Ирака снаге коалиције ће бити премештене наредних дана и недеља... Снаге коалиције ће предузети све мере како се не би дизала бука. Зато ће повлачење бити изведено у ноћним сатима“, наводи се у писму.

Раније је ирачки Парламент изгласао да се све стране војске, укључујући и америчку армију, повуку са територије Ирака. Та одлука подразумева и суспензију споразума о сарадњи са Међународном коалицијом за борбу против тероризма, коју предводе САД.

 

https://rs.sputniknews.com/svet/202001061121490810-amerika-povlaci-snage-iz-iraka-irak/

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Povlače se jer poštuju suverenitet?? Hahaha, jao kako dirljiv čin nakon svega što su im uradili. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, feeble рече

^ Fake news?

 

Каже да не може да потврди аутентичност писма америчког генерала. Ко ће га знати шта се дешава. Може бити свашта.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...