Jump to content

САД извршиле атентат на високог званичника Ирана

Оцени ову тему


Milan Nikolic

Препоручена порука

пре 1 сат, GeniusAtWork рече

Сви западни извори које сам гледао - CNN, Guardian, Fox News - помињу да уопште нема погинулих, ни међу Америма ни међу Ирачанима. Тако да ово по свему судећи није тачно.

Pa da, i ja sam vidio bas mnogo izvora i nista. Cak su Iranci javili prethodno UN, Iracanima, a vjerovatno i USA. Ovo sve ispada kao predstava za javnost, kao prethodno USA tomahavcenje u Siriji. Vise se nikome ne isplati otvoreno da ratuje, osim ako mora, preskupo je ili ako ima idiota kao Bus za predsednika.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 316
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 2 часа, GeniusAtWork рече

Сви западни извори које сам гледао - CNN, Guardian, Fox News - помињу да уопште нема погинулих, ни међу Америма ни међу Ирачанима. Тако да ово по свему судећи није тачно.

Да, покушавао сам и ја да пронађем. Ово је изјавио Иран, да има око 80 погинулих (из којих извора не знам) а Спутник пренео.

Него нисам запазио (можда нисам ни довољно тражио), да ли то сада нико није постављао питање где је пво Патриот у целој причи? У односу када су амери и Израел гађали по Сирији сви су свирали о томе где је и шта ради руски и сиријски пво. Нешто ми мањка информација на ту тему па сам склон и ја да размишљам да је можда мало и дил.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izgleda da idu nove sankcije Iranu kao sto sam I ocekivao, nece Tramp ratovati sigurno. Nasim Nikolas Taleb je napravio komparaciju izmedju Trampa I potencijalno Hilari u ovoj situaciji. Kaze idioti kao Hilari bi u slicnim situacijama sigurno napali jer nikada nisu imali realan posao I ne brinu o troskovima. Inace Taleb je Libanac, jedan od najvecih intelektualaca danasnjice, I nas pravoslavac.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Grizzly Adams рече

Rest in pieces bitch.

donald-trump-four-tweets1.jpg

A gledam ono mnogi ga napadaju jer zele da ratuje. Koji su to licemjeri jer kad bi ratovao onda bi ga optuzili sto ratuje, I to uglavnom rade demokrate.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pomenuo sam troskove, evo sta se desava I kako jedan potez mijenja situaciju u ekonomiji:

WWW.BREITBART.COM

Trump's remarks set off a peace and prosperity rally on Wednesday. | Economy

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Ronald рече

A gledam ono mnogi ga napadaju jer zele da ratuje. Koji su to licemjeri jer kad bi ratovao onda bi ga optuzili sto ratuje, I to uglavnom rade demokrate.

Tramp nece da ratuje, al ko bude ubijao americke gradjane i napadao ambasade zavrsice kao ovaj zlikovac Sulejmani.

Zato su se usrali oni iranski mulci sad. Game over.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, ИгорМ рече

„Мученик Сулејмани“: У нападу на Америчке војне објекте 80 особа погинуло

RS.SPUTNIKNEWS.COM

Иранска војска је 8. јануара извела ракетни напад на америчке објекте у Ираку. Чувари исламске револуције (елитни одред иранске војске) назвао је ову операцију „Мученик Сулејмани“. Неки медији јављају да...

Da je neko poginuo sledeca operacija zvala bi se "Mucenik Hamenei". :smeh1:

Iranci su zvali sat vremena pre napada da jave za "vatromet", da neko slucajno ne strada pa da ih sravne sa zemljom.

EPP

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svega nekoliko sati posle ovi rakaeta, ukrajinski putnicki avion, koji je poleteo iz Teherana za Kijev, srusio se odmah nakon poletanja. Kako izgleda, za sad nema naznaka da se radi o nekoj vezi sa nategnutom vojnom situacijom, mada ima i komentara koji su suprotni.

Na zalost, najverovatnije nema prezivelih.

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Sukob-Iran-Amerika_4.html
https://www.blic.rs/vesti/svet/iran-vesti-avion-ukrajina/bkb92f1
https://www.blic.rs/vesti/svet/da-li-nesto-kriju-iran-tvrdi-da-pad-aviona-nema-veze-sa-napadom-na-americke-baze-ali/dvj49rp

...

470892_121421202_61535407.jpg

  • Волим 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Iran strikes seem intended to avoid US deaths
https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Iran-2_659.html

"Даље у тексту аналитичар наводи три логична објашњења за ирански напад:

Прво - Да је Каменеи ван додира са могућностима своје и америчке војске и да је стварно гурао ка ширем сукобу у намери да уништи америчко војно присуство (мало вероватно)
Друго - Да је ово једноставно војна претња, напад са мањим бројем ракета у циљу да се сачува образ (делује најлогичније)
Треће - Да се Америци да лажан осећај сигурности да Иран није способан да озбиљно припрети америчким животима на Б.И. (ово ми делује као веома неозбиљан закључак)."

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Sad slusam na TV Ukraijnci nalozili pregled cijele civilne flote,javljaju da je doslo do pozara na avionu prije pada."

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Iran-2_659.html

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Ronald рече

Ok, vidjecemo da li ce se raspasti USA kao Rimsko carstvo, mislim ne vidim zasto bi to bilo uopste uporedivo, to je i naucno pogresno, izlizana fraza, odnosno fraza da se istorija ponavlja itd., ekonomski oni bolje stoje od vecine konkurenata, cak ni ne srljaju vise u ratove i rasipaju se, evo Tramp sa trosenjem novca je prilicno pazljiv. USA vojni budzet se relativno smanjuje i ako apsolutno raste, medjutim u odnosu na GDP je mnogo manji nego decenijama unazad.

Kina ide da postane regionalna sila za pocetak, i da tu uspostave kontrolu, sto opet nije lako jer su okolne zemlje USA saveznice, a neke su i dobre ekonomski i vojno.

Sacekaj tebi je terorisanje u okviru svojih granica podnosljivije nego terorisanje izvan granica svoje drzave? 

Opet pominjes istoriju u kontekstu Kine i njenog ne interesovanja za druge drzave ali to danas nije blizu slicno posto se ekonomija jedne drzave rasteze po citavom svijetu, dok ranije nismo imali nista slicno globalnoj ekomomiji. Spoljna politika moze ekonomski biti agresivna, to se USA cesto prebacivalo prije bilo kakvog ratovanja. To im se prebacuje i danas kao moderni kolonijalizam. Sa ekonomijom i novcem dolaze i politicki uslovi i tako se vrsi pritisak na slabije razvijene.

A zašto se ne bi ponavljala? Svi smo povezani u univerzumu, od prirode se ne može pobjeći. 

Meni je definitivno podnošljivije terorisanje unutar nego izvan. Šta ja ima s tim šta rade Kinezi ili Korejci svojim građanima? Dok s druge strane kad mi bombe padaju na glavu, ili kad u državi nastaju nemiri zbog CIA djelovanja ili kada zemlja pati od sankcija, onda itekako imam kao čovjek s time veze. Što naravno ne znači da sam apriroi za te režime, ali nasuprot tome koja je svrha pozivanja na stanje u Kini ili Koreji, u kontekstu rušilačkog i agresivnog djelovanja SAD u svijetu? Pa očigledno je da to što oni dobro tretiraju svoje građane, a donose nesreću onima koji su na margini američkih ideala, upravo govori u tome da tamo gdje su opresivni prema sopstvenim građanima uopšte ne znači da će biti takvi i u globalu.  

Rasteže se ekonomija, ali Kina ima 1.4 milijarde ljudi, tu treba mnogo napora da se takvo drutštvo kontroliše da se ne dogodi nešto što bi je moglo destabilizirati, a naročito što njeni stalni neprijatelji SAD i njene prikolce ne odustaju od agresivne kampanje da ih dizentegrišu, isto kao i Rusiju, i isto kao što nastoje da načepe bilo koga ko se imalo uzdigne i stane im na put. Kina nastoji da obezbjedi sebi tržište, ulažući širom svijeta da ne bude zavisna isključivo od SAD u ekonomskom smislu i nikad neće ni dođi u stanje da se postavi kao motor svjetske ekonomije, kao što je SAD sad i da dosegne toliku moće da može sankcijama da manipuliše ekonomijom drugh zemalja. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"I Slovenci se povlače iz Iraka i to ako dobro razumem iz neposredne okoline jedne od gađanih baza. Možda dobijemo neke preciznije informacije iz slovenačkih medija šta se stvarno desilo. Sad će imati izvore.

Po svemu dosad objavljenom da se zaključiti sledeće:
1. Iran je najavio napad, ljudstvo je sklonjeno na vreme, neće biti većih ili uopšte ljudskih žrtava.
2. PVO zaštita američkih baza na BI je totalna **lja.
3. Napad je izveden oprezno i ostavljen je prostor za deeskalaciju.
4. Ovo je samo delić onoga što Iran može. Balistika iz samog Irana lansirana 500km dometa. Ne smem ni da zamislim šta mogu da dokače sa onolikim milicijama raštrkanim po BI i sa arsenalom KR i UCAV.
Sve u svemu meni se čini da je grupa verskih fanatika očitala lekciju odgovorne upotrebe i demonstracije moći narandžastoj budali i ekipi oko njega u Vašingtonu. Žalosno."

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Sukob-Iran-Amerika_4.html

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...