Jump to content

САД извршиле атентат на високог званичника Ирана

Оцени ову тему


Milan Nikolic

Препоручена порука

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 316
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 34 минута, Ronald рече

Sulejmani je u dva intervjua 2016-2017 izjavio da je ucestvovao u ratu u BiH 93-94:

Онда је Трамп испао прави кебаб римувер?

* хармоника у позадини *

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Војска Ирана је пре неколико сати лансирала неколико десетина пројектила земља-земља на две војне базе у Ираку у којима се налазе америчке трупе.

Засада нема података о повређенима или погинулима.

Линк са видео снимцима напада (засада није званично потврђено да ли су аутентични): Линк

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izgleda 0 zrtava, dogovoreni lazni napad kao i Trampovo ludovanje po Siriji. Sto rece neko na netu:

If what I've heard is true there are:
 • no American casualities
 • no Iraqi casualities
 • no US attempts to intercept the missiles
 • no follow up response from the US
Very much reminds me of the political theatre the US/Russia/Syria did after the US talked itself into a corner in Syria after the alleged chemical weapon attacks.
If this is true, such a strange world we find ourselves in where fake military strikes are used to de-escalate international tensions.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, feeble рече

Izgleda 0 zrtava, dogovoreni lazni napad kao i Trampovo ludovanje po Siriji.

И мени тако делује засад, камо среће да је то у питању. Видећемо шта ће Трамп сутра, тј. данас да званично изјави.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

„Мученик Сулејмани“: У нападу на Америчке војне објекте 80 особа погинуло

RS.SPUTNIKNEWS.COM

Иранска војска је 8. јануара извела ракетни напад на америчке објекте у Ираку. Чувари исламске револуције (елитни одред иранске војске) назвао је ову операцију „Мученик Сулејмани“. Неки медији јављају да...
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, Ronald рече

Bode, ali oduvijek je situacija takva, ovi bolje razvijeniji smatraju da mogu kritikovati vise I ponasaju se kao imperija. Sad mnogi koji kritikuju USA sve vise kritikuju I Kinu za ekonomski imperijalizam, vidim mnogi Afrikanci koje pratim na tviteru. USA je jedino u prednosti u odnosu na ranije imperije jer ih cak I finansijski skupi ratovi nisu na kraju previse kostali, a prije koji dan je izasao podatak da su oboreli rekord sa brojem uzastponih mjeseci bez krize I uz konstantan rast GDP-a( racuna se od 45. godine),preko deset godina. Na kraju 2019. godine u USA ima prema Credit Suisse ima 18 614 000 milionera, skoro 6% stanovnistva, a tu ispod da dostignu ubrzo milion je skoro 13%

Uvijek se pitam šta čovjeka nagoni, da kada se govori o nekome kome je zlo, licemjere, i tiranija esencija djelovanja prema spoljnjem svijetu, da se navodi koliko je taj uspješan u nekim brojkama? 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Justin Waters рече

Uvijek se pitam šta čovjeka nagoni, da kada se govori o nekome kome je zlo, licemjere, i tiranija esencija djelovanja prema spoljnjem svijetu, da se navodi koliko je taj uspješan u nekim brojkama? 

A zasto da se ne govori ako se porede imperije nekad sa USA? Mislim ti si toliko opterecen zeljom da se USA raspadne pa izgleda ne zelis ni da cujes relevantne podatke zasto opstaju kao imperija( nema jake i skupe vojske bez jake ekonomije, osim ako se ne ulaze iskljucivo u vojsku, ali to ima kasnije posledice) iako je i Kina tu i ide kao tome, mada Kina terorise u okviru svojih granica za sada, ne i spolja, ali su ekonomski pustili pipke svugdje, za sta ih isti oni kritikuju koji kritikuju USA za imperijalizam.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Ronald рече

A zasto da se ne govori ako se porede imperije nekad sa USA? Mislim ti si toliko opterecen zeljom da se USA raspadne pa izgleda ne zelis ni da cujes relevantne podatke zasto opstaju kao imperija( nema jake i skupe vojske bez jake ekonomije, osim ako se ne ulaze iskljucivo u vojsku, ali to ima kasnije posledice) iako je i Kina tu i ide kao tome, mada Kina terorise u okviru svojih granica za sada, ne i spolja, mada su ekonomski pistili pipke svugdje, zasta ih isti oni koji pljuju koji pljuju i USA imperijalizam.

Znam za te sve podatke, ali me ne interesuju. Interesuje me samo da se raspadne američka spoljnja politika, i da im oslabi maligni uticaj koji se proširio na čitav svijet da svijet malo odahne. Isti podaci su vrijedili i za rimsko carstvo koji su bili neprikosnoveni u svom dobu, i na kraju su ih dokrajčili nomadska plemena.

Kina uopšte ne ide ka tome da postanu globalni hegemon. To je vrlo loš pokušaj izjednačavanja njihovog djelvanja u odnosu na SAD i opet spominješ to šda oni rade unutar svoje države. Njih to ne interesuje, i dokazali su to više puta kroz istoriju, zato i postoje danas kao jedna cjelina koja je postojala i u rimsko doba pa i prije toga. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Justin Waters рече

Znam za te sve podatke, ali me ne interesuju. Interesuje me samo da se raspadne američka spoljnja politika, i da im oslabi maligni uticaj koji se proširio na čitav svijet da svijet malo odahne. Isti podaci su vrijedili i za rimsko carstvo koji su bili neprikosnoveni u svom dobu, i na kraju su ih dokrajčili nomadska plemena.

Kina uopšte ne ide ka tome da postanu globalni hegemon. To je vrlo loš pokušaj izjednačavanja njihovog djelvanja u odnosu na SAD i opet spominješ to šda oni rade unutar svoje države. Njih to ne interesuje, i dokazali su to više puta kroz istoriju, zato i postoje danas kao jedna cjelina koja je postojala i u rimsko doba pa i prije toga. 

Ok, vidjecemo da li ce se raspasti USA kao Rimsko carstvo, mislim ne vidim zasto bi to bilo uopste uporedivo, to je i naucno pogresno, izlizana fraza, odnosno fraza da se istorija ponavlja itd., ekonomski oni bolje stoje od vecine konkurenata, cak ni ne srljaju vise u ratove i rasipaju se, evo Tramp sa trosenjem novca je prilicno pazljiv. USA vojni budzet se relativno smanjuje i ako apsolutno raste, medjutim u odnosu na GDP je mnogo manji nego decenijama unazad.

Kina ide da postane regionalna sila za pocetak, i da tu uspostave kontrolu, sto opet nije lako jer su okolne zemlje USA saveznice, a neke su i dobre ekonomski i vojno.

Sacekaj tebi je terorisanje u okviru svojih granica podnosljivije nego terorisanje izvan granica svoje drzave? 

Opet pominjes istoriju u kontekstu Kine i njenog ne interesovanja za druge drzave ali to danas nije blizu slicno posto se ekonomija jedne drzave rasteze po citavom svijetu, dok ranije nismo imali nista slicno globalnoj ekomomiji. Spoljna politika moze ekonomski biti agresivna, to se USA cesto prebacivalo prije bilo kakvog ratovanja. To im se prebacuje i danas kao moderni kolonijalizam. Sa ekonomijom i novcem dolaze i politicki uslovi i tako se vrsi pritisak na slabije razvijene.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Justine, jedno pitanje? Ako imamo  drzavu koja terorise svoje stanovnistvo, evo kao Sjeverna Koreja, da li druge drzave trebaju da vrse pritisak na nju, njene politicare kako bi se liberalizovala politicki i ekonomski ili da gledaju svoja posla? Ako si citao brojna iskustva stanivnika Sjeverne Koreje koji su se izbavili iz kandzi tiranije, oni su prilicno jasni da bi vecina to ucinila ali je velika vjerovatnoca da nece prezivjeti. Vecina cuti iako su krajnje nezadovoljni. Zamisli koliko bi bili nezadovoljni da vide kako se zivi u Svajcarskoj i da postoje zemlje u kojima imaju slobodu da zive u skladu sa svojim zeljama i ciljevima.

Ti odgovori na ovu i gornju poruku a ja nece vise kako ne bi temu remetili.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Očekujte motocikle sa tajmer bombama po cijeloj bijeloj kršćanskoj Europi, Afganistan polako postajemo zahvalno perzijskim muslimanskim talibanima koji postigoše vrhunac ostvarenja humane civilizacije, gaze po mrtvima, što će kršćanima raditi ne mogu ni dojmiti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, ИгорМ рече

„Мученик Сулејмани“: У нападу на Америчке војне објекте 80 особа погинуло

Сви западни извори које сам гледао - CNN, Guardian, Fox News - помињу да уопште нема погинулих, ни међу Америма ни међу Ирачанима. Тако да ово по свему судећи није тачно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...