Jump to content

САД извршиле атентат на високог званичника Ирана

Оцени ову тему


Milan Nikolic

Препоручена порука

пре 11 минута, Justin Waters рече

Prosto sebi možeš odgovoriti...Pompeo odluči doći u Siriju na neke pregovore i Iranci roknu njegov avion dok bude sletao...ili ne mora Sirija, može recimo i bliža Saudijska Arabija...hipotetički pričam. Trebaju li oni to uraditi u budućnosti? 

Помпео није генерал који води трупе у Србији у борби против исламистичких фашиста. Сулејмани је, по свом признању, имао активну улогу у дјеловању Кудса у Ираку - тако да паралела између Помпеа и Сулејманија не стоји.

Нејасна ми је љутња на Трампа што је убио... па.. непријатеља са којим САД има активан оружани сукоб ( уколико је тачно да су се међусобно рокали до сада ). То је рат.

Тако да - ако је Сулејмани наређивао оружане сукобе са САД, онда нема шта да се даље прича. Он је у том случају непријатељ САД-а и Трамп га је убио као ратног непријатеља. Али ако није истина да се Сулејмани може дефинисати као активни оружани непријатељ САД-а, онда постоји проблем са Трамповом одлуком.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 316
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Пре сат времена, feeble рече

Taj je x puta bio u Siriji i nije se nesto skrivao, mogli su ga skinuti ko zna koliko puta do sada. Mene stvarno plasi ta njihova dron tehnika. To znaci da su mogli i Asada skinuti da su hteli posto i on prilicno slobodno se krece?

Naravno da nisu mogli Asada, jer nebo nad Sirijom kontrolise iskljucivo Rusija, i tu je svaka dalja prica zavrsena.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, feeble рече

To je ovo cudo 

Inace, takvih bas su jemenski Huti do sad smakli nekoliko, a sam Iran jednog ili dva uz njihovu obalu.

Avion kao i svaki drugi, samo je poenta da oni imaju nad Irakom prakticno otvoren VAP, i onda se tu bahate i glume superiornost.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Срндаћ рече

Имајући наведено у виду, зар није онда потпуно логично за Амере да просто почну рокати Кудс како и колико год могу? Нешто ми не пије воду аргумент "убили су легалног иранског генерала", ако је истина да је он предузимао непосредне непријатељске акте према САД.

Nama u publici je potpuno nepoznata pozadina svega toga, pa mozemo samo da nagadjamo.

Uopste nije iskljuceno da su iranci na svoju ruku uzeli da i sami dele pravdu po Iraku, pa su sad ovi uzeli da na to odgovore. Medjutim, 1) Murica je u Iraku i sama samo okupator, nista drugo, tako da nema ljutnje ako ih je neko nalupao u ime domacina, 2) tesko je da se poveruje da je taj general, ako je bio ukljucen u napade na Amere, mogao sebi da dozvoli da se tako nonsalatno seta svud redom.

Takodje, ako su ih ovi napadali - gde, kad, kako, koliko? Ne verujem da bi to ostalo nepoznato javnosti, narocito solidno pismenim izvorima kao sto je MCM.

Sve to u zbiru daje kao verovatnije da se ovde radi o jednoj od napred navedenih mogucnosti - potez ocajnika pred izbore, pokusaj da se iznudi povlacenje otud od domace javnosti koja se s tim ne slaze, prebacivanje konflikta iz Sirije na Iran u cilju dalje nestabilnosti regiona, bla, bla, itd, itd..., sve to su ljudi vec mnogo puta unapred pretrebili i pricali na MCM i na kojekakvim drugim izvorima. A mozda nije nista od svega toga, to nama svakako ostaje nepoznato dok neko ne odluci, ako odluci, da nam to otkrije.

Bese onomad galame i oko S. Koreje, pa nista. Razlika je, medjutim, u tome sto Koreja stvarno ima solidno nuklearnog oruzja, a Iran (valjda) nema.

Takodje, na ostalim zarisnim mestima u svetu (Venecuela, Ukrajina, Kina i Juznokinesko more...) Murica je u kompletnoj geopolitickoj stagnaciji, tako da ovo sad sa Iranom moze da bude i pokusaj da se nadomesti to ostalo, tj. da se negde ipak po svaku cenu udje u sukob, a to je ono sto nikako ne bi valjalo za svet uopste.

Eto, ovo je kao neki presek onog sto sam naucio i popamtio od ljudi na MCM, jer njih jedino i citam povremeno.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 55 минута, Срндаћ рече

Нејасна ми је љутња на Трампа што је убио... па.. непријатеља са којим САД има активан оружани сукоб ( уколико је тачно да су се међусобно рокали до сада ). То је рат.

Прилику да ликвидирају Солејманија су имали и Џорџ Буш млађи и Барак Обама, а и Израел. Значи, имали су га буквално на нишану. Нико се није усудио, јер су знали да нико неће моћи да контролише спиралу насиља која би настала. Јер лик је командант Револуционарне Гарде и специјалних јединица, блиски пријатељ са врховним вођом Ирана, а био је и кандидат за председника Ирана. И народни херој, бар за један део Иранаца. А Иран је земља са популацијом као Немачка, друга највећа војна сила у региону после Израела, и што је највжније - са најјачом мрежом међународних терористичких ћелија коју је управо Солејмани врло успешно правио задњих деценија.

Ево ти, Иран није мрднуо ни прстом а већ на улицама америчких метропола полиција са дугим цевима, дају се сваки дан извештаји о безбедности. Америчка амбасада у Ираку наложила свим Американцима да сместа напусте земљу, како знају и умеју. Борис Џонсон ћути као заливен, чак и њему је јасно шта је овај направио. Тек јуче се огласио британски министар спољних послова са причом "Па јесте, ми разумемо Трампа, морао је да реагује због безбедности, бла бла бла...". Чак ни Израел не ликује, што би се очекивало.

Не би ме чудило да је деген од Трампа ово извео само да би мало скренуо пажњу са свог импичмента, као наши са Крушиком, Јовањицом, итд. Само му изгледа нико није објаснио на време шта ради, па ево јуче се мало уфркисао жешће и почео да прети Ирану шта га чека ако се усуди нешто да предузме...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, GeniusAtWork рече

Прилику да ликвидирају Солејманија су имали и Џорџ Буш млађи и Барак Обама, а и Израел. Значи, имали су га буквално на нишану. Нико се није усудио, јер су знали да нико неће моћи да контролише спиралу насиља која би настала. Јер лик је командант Револуционарне Гарде и специјалних јединица, блиски пријатељ са врховним вођом Ирана, а био је и кандидат за председника Ирана. И народни херој, бар за један део Иранаца. А Иран је земља са популацијом као Немачка, друга највећа војна сила у региону после Израела, и што је највжније - са најјачом мрежом међународних терористичких ћелија коју је управо Солејмани врло успешно правио задњих деценија.

Ово ти не стоји, јер током Бушове и Обамине администрације ( макар колико знамо ) Иран није имао Кудс у Ираку, или макар Кудс није био у непосредном сукобу са америчком војском. Као што Оби рече, с обзиром колико мало знамо појединости, веома је могуће да су се и крљали међусобно у посљедње вријеме па је овај напад дошао унутар тог контекста.

Али исто толико је могуће и да је Трамп сТрамповао ствар. Сјетимо се само ономад, када је тек дошао на власт, како је бацио МОАБ у Афганистану без неке потребе за толико снажним оружјем - чисто да би демонстрирао силу.

Едит: Тек сад видјех ово. Трамп је сТрамповао ствар. Још је горе испало од простог напада. 

пре 9 часа, GeniusAtWork рече

Не би ме чудило да је деген од Трампа ово извео само да би мало скренуо пажњу са свог импичмента, као наши са Крушиком, Јовањицом, итд. Само му изгледа нико није објаснио на време шта ради, па ево јуче се мало уфркисао жешће и почео да прети Ирану шта га чека ако се усуди нешто да предузме...

Веома могуће, мада ја бих рекао да је Трамп чак и искрен што се тиче овога, тј. да се заиста залаже за ескалацију са Ираном и да САД буду "асертивиније" у спољњој политици.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne razumijem simpatije za Kasima, tip je bio u bosni i kuds je prvi obučavao i naoružavao balije, kuds jeste vojna formacija za "po svetu! " to što se on kao šija borio protiv sunija i usa ne čini ga ništa boljim , tiho i uspješno je širio uticaj irana i šija po svom bliskom istoku, cilj mu je naravno bio Izrael.E sad moguće je das emalo preigro i da su ga mule prodale. pošto je izgleda spremao nešto veliko na svoju ruku. e sad što se više zajebavaju tamo manje će ovde.Osim ako "dao Bog" iz osvete ne počmu "pripadnici religij mira" rokat po bonsilu. 

isto ne razumijem simpatiziranje bilo kakvih muslimana naspram Izraela

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, GeniusAtWork рече

Не би ме чудило да је деген од Трампа ово извео само да би мало скренуо пажњу са свог импичмента, као наши са Крушиком, Јовањицом, итд. Само му изгледа нико није објаснио на време шта ради, па ево јуче се мало уфркисао жешће и почео да прети Ирану шта га чека ако се усуди нешто да предузме

Ma nema impicmenta, to znaju i demokrate, to zna svako, ali vrte tu pricu u prazno. Ovo je mogao uraditi samo da im pokaze na sta je spreman, a nije mogao drugacije posto on ne zeli da ratuje iznan rata ekonomskim mjerama, gdje USA uglavnom daleko bolje prolazi od svih. Kina vec drugi put u zadnjih godinu dana spusta carine na hiljade uvoznih proizvoda. Tramp je mozda ucinio ovo takodje da ih isprovocira kako bi napravili neke nove greske i onda vjerovatno bili sankcionisani ne samo od EU, nego i Rusije koja im je nedavno jasno stavila do znanja da rastave centrifuge i prestanu sa punjenjem uranijunom. Ruska drzavna kompanija je prekinula saradnju, suspendovala dogovor jer ga ne postuju. Medjutim danas oni izgleda hoce da prekinu bilo kakav sporazum o nukleranom naoruzanju i nastave snazno prema tom projektu kako javlja njihova drzavna televizija. Ja ih donekle razumijem, ali USA im je samo uvela mali dio sankcija koliko mogu, necu ni da govorim sta bi bilo da se to sve pojaca, plus sankcije ostalih drzava EU, plus bi imali sankcije dijelom i od Rusije, a moguce i Kine, ako nastave sa nuklearnim projektom.

Sjeverna Koreja je vjerovatno razvila neki oblik nuklearnog naoruzanja, ne znamo u kojem obimu, ali smo vidjeli da oni nemaju neku moc u pregovorima cim Tramp tako lako odustaje od price sa njima i bukvalno ih ucjenjuje, sve ili nista, sto je suludo cak i da nemaju nikakvo nuklerano naoruzanje.

Tramp ne voli da ratuje, osim postepeno uvodjenim ekonomskim sancijama, koje su najace oruzje, unistavaju te polako ali sigurno, dok ih USA gotovo ne osjeca.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tehran 

ENmKSgSUwAAG0zV.jpg

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, Срндаћ рече

Помпео није генерал који води трупе у Србији у борби против исламистичких фашиста. Сулејмани је, по свом признању, имао активну улогу у дјеловању Кудса у Ираку - тако да паралела између Помпеа и Сулејманија не стоји.

Нејасна ми је љутња на Трампа што је убио... па.. непријатеља са којим САД има активан оружани сукоб ( уколико је тачно да су се међусобно рокали до сада ). То је рат.

Тако да - ако је Сулејмани наређивао оружане сукобе са САД, онда нема шта да се даље прича. Он је у том случају непријатељ САД-а и Трамп га је убио као ратног непријатеља. Али ако није истина да се Сулејмани може дефинисати као активни оружани непријатељ САД-а, онда постоји проблем са Трамповом одлуком.

Pompeo je visoki američki zvaničnik kao što je to bio Solejmani. Isplivavaju informacije da je Solejmani bio u službenoj posjeti s kojom je bio upoznat i Vašington i da su ga roknuli kad ovi to baš nisu očekivali, podmuklo. O tome se radi o zgražavanju nad činom kojeg su osudili i neki zapadni mediji koji su nazvali ovaj akt neviđenom brutanošću koja je prevazišla i neke užasne atentate počinjene u britanskom kolonijalnom dobu.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...