Jump to content

Однос хришћанства према хомосексуалности

Оцени ову тему


Ronald

Препоручена порука

пре 14 минута, Desiderius Erasmus рече

По мени, може ако има у плану да батаљује то. У супротном је стварно бесмислено.

По теби....а по њима....очигледно немају у плану .    

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Desiderius Erasmus рече

По мени, може ако има у плану да батаљује то. У супротном је стварно бесмислено.

Добро, значи, може да се причести и онај ко се швалерише, ако мисли да батали? Тј. да се швалерише све мање, па да прекине у догледно време? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Родољуб Лазић рече

Добро, значи, може да се причести и онај ко се швалерише, ако мисли да батали? Тј. да се швалерише све мање, па да прекине у догледно време? 

Наркомани на лечењу  (земља Живих ) колико знам се причешћују. И онај ко се швалерише (ако је дубоко страст ушла у таквог )а има жељу да се каје (покајање је дуг процес)под условом да се бори, против таквог греха (мада нисам сугурна шта кажу свештена лица )А шта ћемо за пушачку страст ? Многи свештеници дуванишу .      

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Родољуб Лазић рече

Добро, значи, може да се причести и онај ко се швалерише, ако мисли да батали? Тј. да се швалерише све мање, па да прекине у догледно време? 

Све зависи у каквом стању се затекне човек. Ако се неки шеик са 4 жене обрати на Хришћанство, неће прва ствар која се тражи од њега бити да одмах батаљује многоженство.

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Desiderius Erasmus рече

Наравно, то је зато што ти то представља огроман извор задовољства, и онда није тешко убедити себе у шта хоћеш. 

Уместо што указујеш на моје "слабости" ваљало би да коначно изнесеш неки аргумент зашто је х. грех и зашто греху снисходити

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Панарет рече

Уместо што указујеш на моје "слабости" ваљало би да коначно изнесеш неки аргумент зашто је х. грех и зашто греху снисходити

zato sto je homoseksualac gad pred Gospodom! a imas i unazad 80 i kusur strana pa se vrati i procitaj ponovo.Nego ti ne zelis da cujes, a trazis da udjes sa svima u crkvu i ljude afirmises kako je sve to dobro i normalno, ma budi srecan sto si ovde dobio prostor da pises, vise od toga neces dobiti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Desiderius Erasmus рече

Све зависи у каквом стању се затекне човек. Ако се неки шеик са 4 жене обрати на Хришћанство, неће прва ствар која се тражи од њега бити да одмах батаљује многоженство.

Naravno da hoce. Pocnes od velikih grehova pa udaris na manje. 

пре 10 минута, Рапсоди рече

Наркомани на лечењу  (земља Живих ) колико знам се причешћују. И онај ко се швалерише (ако је дубоко страст ушла у таквог )а има жељу да се каје (покајање је дуг процес)под условом да се бори, против таквог греха (мада нисам сугурна шта кажу свештена лица )А шта ћемо за пушачку страст ? Многи свештеници дуванишу .      

Na Svetoj Gori kazu sve je greh a Blud je pad. 

Tako da gledajuci tako bludnici zaista imaju drugaciji tretman, a tek muzeloznici i pedofili. Naravno da treba prema njima drugacije postupati pa cak i ako se kaju, jer je potrebno da pobede greh pa da se " pridruze" pravoslavlju.

 

пре 9 минута, Панарет рече

 

Ako je to ztrva koju treba prineti da bi se ostali opametili  onda svako podpada pod greh, nema izuzetaka.

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Sofija_ рече

ma budi srecan sto si ovde dobio prostor da pises, vise od toga neces dobiti

Па нормално кад сам гад пред Господом :))

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Avocado рече

"Lečili" su tako i "izlečivali" u Sovjetskom Savezu i od religioznosti...

 

Ali elektrošokovima... :krstix:

Tako nekako su i u 1984 na kraju ubedili Vinstona da voli Velikog Brata... 

  • Свиђа ми се 1

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Панарет рече

Уместо што указујеш на моје "слабости" ваљало би да коначно изнесеш неки аргумент зашто је х. грех и зашто греху снисходити

Панарет, грех је и по Светом Писму и по Оцима, то је јасно свакоме осим ономе ко неће да му буде јасно. О томе је било речи на почетку теме. Мени је стварно жао што си ти толико упоран у овом лошем смеру и што тражиш изговоре да останеш у греху. Тужно је то. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Родољуб Лазић рече

Панарет, грех је и по Светом Писму и по Оцима, то је јасно свакоме осим ономе ко неће да му буде јасно. О томе је било речи на почетку теме. Мени је стварно жао што си ти толико упоран у овом лошем смеру и што тражиш изговоре да останеш у греху. Тужно је то. 

Зашто затвараш очи? Објаснили смо то у вези Павла и раних отаца 

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Рапсоди рече

Наркомани на лечењу  (земља Живих ) колико знам се причешћују. И онај ко се швалерише (ако је дубоко страст ушла у таквог )а има жељу да се каје (покајање је дуг процес)под условом да се бори, против таквог греха (мада нисам сугурна шта кажу свештена лица )А шта ћемо за пушачку страст ? Многи свештеници дуванишу .      

ако код хомосексуалаца постоји свест да су огреховљени и ако искрено теже ка преумљењу и покајању, мислим да их треба причешћивати јер у путиру се налази тај универзални лекић. то се управо дешава и са зависницима у земљи живих. то је неко моје мишљење, суд о томе да ли причешћивати педере би ипак на крају требао неко компетентнији и духовнији да ДА... док ово што трабуња Панарет се коси за здравим разумом и такве који хоће да мењају цркву због својих слабости треба неком дугачком мотком... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Панарет рече

Зашто затвараш очи? Објаснили смо то у вези Павла и раних отаца 

Пријатељу, то си ти себи објаснио, а нећеш да слушаш оно што је истина. Христос каже да је грех ако неко погледа са жељом на жену, али није рекао ништа за истополце, па ти извлачиш закључак да то није грех. Стварно смешно! Грех је погледати страсно, али није грех имати истополног партнера! Како да не! Па ап. Павле у посланицама, па сви Св. Оци. Па 3 канона, 2 св. Василија (7. и 62.) и један, 4, св. Григорија Ниског. И плус Стари Завет. Али не, ти би да кројиш Цркву по својој мери, на основу мита о урођености хомосексуалности, што никоме у Цркви није било знано, јелте, па је имала погрешан став да је х. грех. И да видиш чуда, ту "истину", коју нико у Правосл. Цркви не зна, знају неке протестантске заједнице. Њима је "Дух Свети" објавио истину, па имају управо став о хомосексуалности какав теби треба. Па онда дозвољавају и истополне бракове и остало из геј агенде. Па би било упутно, пошто је већ код њих истина, да се не мучиш овде са нама бандоглавим православним мрачњацима који се упорно противе истини. Одеш лепо у истиниту протестантски цркву и живиш пун духовни живот. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Предраг М рече

трабуња Панарет

Он је ''кртица'' или како то овде зову - трол :) ришка форум, претпостављам и ко би могао да буде. Још један од многих профила, ''спавача'', само чека повољан тренутак да тај профил и ''пробуди''.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 48 минута, Панарет рече

Уместо што указујеш на моје "слабости" ваљало би да коначно изнесеш неки аргумент зашто је х. грех и зашто греху снисходити

Mislim da smo već pričali o tome. Homoseksualni odnosi su promašaj Božijeg naznačenja za ljude. Znaš ono "muško i žensko stvori ih...".

A, snishoditi treba zbog ljudske slabosti. Slično kao sa 2., 3., 4. brakom (što je isto promašaj, ali se snishodi).

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...