Jump to content

Однос хришћанства према хомосексуалности

Оцени ову тему


Ronald

Препоручена порука

Управо сада, Desiderius Erasmus рече

Na osnovu onoga što kaže struka. Mislim da se u svim tim slučajevima koje pominješ radilo o biseksualcima. 

Пријатељу, ја имам податке да постоје излечења. Од исте те струке. Осим ако хоћеш да сматраш струком само оно што је ближе твом расуђивању. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Родољуб Лазић рече

Пријатељу, ја имам податке да постоје излечења. Од исте те струке. Осим ако хоћеш да сматраш струком само оно што је ближе твом расуђивању. 

Pa, podeli onda sa nama to istraživanje, ne drži nas u neznanju. 

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Desiderius Erasmus рече

Pa, podeli onda sa nama to istraživanje, ne drži nas u neznanju. 

А да поделиш прво са нама то твоје мишљење струке да је лечење немогуће. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Родољуб Лазић рече

А да поделиш прво са нама то твоје мишљење струке да је лечење немогуће. 

Dovoljno je to što je homoseksualnost skinuta sa liste dijagnoza. 

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Осим тога, било би добро да сви који овде подржавају митове и ставове хомо лобија, било би добро да размисле о томе да имају одговорност за сваку изговорену реч. Без обзира што је у питању форум. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Desiderius Erasmus рече

Dovoljno je to što je homoseksualnost skinuta sa liste dijagnoza. 

То није никакав доказ да не постоје излечења. Требало би да се распиташ и упознаш како је скинуто са листе. Видећеш да је читава прича крајње контроверзна и да је та одлука донета под великим утицајем хомо лобија. Ако се добро сећам, превагнуо је један глас. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, ana čarnojević рече

... ali stvarno bih volela da se prestane sa praksom da se tovare ljudima tereti koje mozda nisu u stanju da iznesu. neko moze da podnese celibat neko ne moze. hajde sad da se pravimo da smo neko ko je iznad, da mi sami imamo seks i da trazimo od nekog da ga nema...

 .

Niko nikome ništa ne tovari. Ako sam se ja rodio sa grbom na leđima to mi niko nije natovario. To je samo jedno od iskušenja sa kojim treba da se borim tokom života i da ga nadrastem na ispravan način - prihvatanjem, a ne zavaravanjem sebe i drugih kako to nije devijacija od normalnog. Nije hendikep nego varijetet ljudske konstitucije. To bi onda i pominjani Kačavenda prošao sa 'varijetet ljudskog oblika ponašanja'. Pedofilski lobii na tome i rade.  

Sada imamo da se pomenute devijacije više ne podvode pod dijagnoze, a sa druge stvaraju se sijaset novih. Npr. nepoštovanje autoriteta ide pod dijagnozu, pa te sa mitinga i demonstracija mogu odvest u psihijatrijsku ustanovu. A tu ti, daju dijagnozu, papir, i kao psihički bolesnom neuravnoteženom i labilnom, mogu npr. oduzeti pravo na vaspitanje dece, a njih potom dodeliti odgovarajućoj ustanovi. Država će im potom naći finu jednu hraniteljsku porodicu, a to uskoro će biti npr. primeran gej par, žašto da ne!? Ako može u holandiji i ako tako kaže MKB 11, ili neka nova sutra, šta tu ima onda da se pita crkva, ili ne daj Bože pojedinac. Mi živimo u demokratskim liberalnim sekularnim državama, zar ne!?

Kako ti se čini ovaj scenario, Ana, kao moguće ili kao puka paranoja. Tebi kao sadašnjoj ili budućoj majci?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Desiderius Erasmus рече

Doduše, možda i nisam u pravu, izgleda da je promena ipak mogućahttps://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3012889/

Пријатељу, ово је врло, врло озбиљна ствар. Добро би било да своје мишљење базираш не на пропаганди хомо лобија и на општим местима која су део њиховог мита. Добро је да провераваш своје мишљење. То је добар начин. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Послушајте  од 46:42 шта каже отац Гојко на ову тему (врло лепо објаснио)ко хоће да чује, а ко неће, врти причу о урођености, ови који их као воле  подржавају их у томе, а ми их као мрзимо ....ма ајте. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Предраг М рече

колико су здраве те "породице" и та деца која имају две маме или два оца? како већ ... 

.

Plus to što je rekao je fikcija, jer su zakoni koji tako nešto omogućavaju novijeg datuma i tek u nekim državama, pa rezultate tek treba da vidimo. Ta priča tek dolazi, nažalost! A za sad izmišlja što mu je milo.

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Рапсоди, ово што говори о. Гојко је један део приче. Прича о хомосексуалности није уопште једноставна. Истраживања су показала да постоји биолошка основа која одређене људе вуче ка истом полу. Ту постоји више фактора, и они јесу биолошка датост, у смислу склоности или предиспозиција за хомосексуалност. Хомосексуалност у великом броју случајева није само питање избора, ето тако ми се хоће. Него постоје биолошки фактори који представљају подлогу, јачу или слабију, за такве склоности. Али је апсолутна лаж да је хомосексуалност урођена, у смислу нужности, да је то неизбежно понашање. Такве тврдње, које Панарет и Роналд овде врте два месеца су пропаганда и мит хомо лобија. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Родољуб Лазић рече

Осим тога, било би добро да сви који овде подржавају митове и ставове хомо лобија, било би добро да размисле о томе да имају одговорност за сваку изговорену реч. Без обзира што је у питању форум. 

Prvi se ne slazem sa vecinom stavova iznetih na ovoj temi, ali ti si kao i obicno prevazisao sebe tako sto pretis ljudima adskim mukama i sudom Bozijim za izgovorene reci u jednoj koliko-toliko civilizovanoj razmeni stavova i misljenja - sto nema veze sa zdravom pamecu vec samo sa tvojim iskrivljenim poimanjem vere.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Neke činjenice o homoseksualnosti

Činjenice nam govore koliko je ta pojava loša za same te osobe, a onda i za druge s kojima su u odnosu te za cijelo društvo.

  • 40% pedofila jesu homoseksualci.
  • 60% oboljelih od SIDE jesu gay osobe. Liječenje od AIDS-a je jako skupo. (70 000 dolara po osobi). To opet pada na teret društva. Postavlja se pitanje što takvo ponašanje daje društvu?
  • Liječnici primaju sve više oboljelih od SIDE (što je također alarmantno) i boje se zaraze
  • Statistike pokazuju da prosječan homoseksualac promijeni 12 partnera godišnje (a to što netko živi u partnerstvu s jednom osobom najčešće ne govori ništa o vjernosti)
  • Te iste osobe imaju velik udio u broju onih koji počinjaju samoubojstva.
  • Te iste osobe koje su na izvana vesele, nerijetko priznaju da je njihov život tužan život, zapravo – pravi pakao
  • Nikada vam ne pokazuju starije gay – osobe – zato jer su uništene… uvijek vam pokazuju mlađe. Oni žive 10-20 godina kraće
  • I sama prva dva podatka govore da to nije nikakvo ponašanje koje bi trebalo propagirati nego pak nešto zbog čega tim osobama treba pomoći.
  • Vlč. Dariuzs Oko je svećenik koji i sam pomaže tim osobama koje se odluče na liječenje. Navodi i tvdrnju pape Franje o tom kako u svijetu vlada ideološka kolonizacija. Djecu se u školama uči kako mogu odabrati što su: muško ili žensko, te se na taj način promiče homoseksualnost kao nešto sasvim normalno, a želi se uništiti tradicionalno poimanje braka i obitelji.

    Spominje primjere iz Njemačkih udžbenika o spolnom odgoju koje ne može niti pokazati zbog toga jer su pornografskog tipa, a od učenika (15-ogodišnjaka) se kao vježba traži da osmisle javnu kuću za osobe raznih seksualnih sklonosti. Svrha takve vježbe može biti, prema njegovu mišljenju, da se mlade navede da i sami posjete ta nemoralna mjesta.

    Pokazao je također knjigu Jaceka Kochanovskog koji priznaje da je gay i koji se hvali da je posjetio takva mjesta, a po svojoj službi je na  Institutu za primijenjene društvene znanosti sveučilišta u Varšavi, na odjelu za sociologiju moralnosti.

    Ako netko kaže da živi u vezi sa jednim partnerom 14 godina, to još ne znači da živi vjerno. Ispitivanja pokazuju da je kod homoseksualaca ta vjerojatnost jako mala. Prema istraživanjima jedan gay u životnom vjeku promjeni 500 partnera. Također se poziva na knjigu „Maestro“ gdje se opisuje skandal jednog poljskog voditelja zbora koji se smatra najgorim Poljskim pedofilom. Za njega se smatra da je silovao 400 dječaka, pa i onda kad je bolovao od AIDS-a.

    više o tome na: O. Dariusz Oko, o homoseksualnosti i gender ideologiji

    Na žalost pojava homoseksualnosti nije strana ni u krugovima Crkve.

    O ovom problemu o. Dariusz je razgovarao sa novinarom M. Vorisom (Church Militant)

    No unatoč primjerima koje nabraja (pa i u krugovima Vatikana) naglašava da ima i puno dobra u Crkvi, ali je dobro upozoriti i na tu rak-ranu Crkve. I ono što šteti Mističnom tijelu Crkve nisu toliko slučajevi homoseksualnosti i pedofilije izvan Crkve nego – u samoj Crkvi. O svećenicima kaže da bi se mogli razvrstati u tri grupe: sveti, mlaki i pali svećenici. Slučajevi palih svećenika postoje, potrebno je i to reći tvrdi on jer takvi mogu loše utjecati na one dobre svećenike.

    Postoji problem primanja u bogosloviju takvih kandidata sa homoseksualnim sklonostima. Možda to jest u teoriji moguće da im se pomogne, ali u praksi  – znamo da im to okruženje gdje su sami muškarci – nikako ne pomaže. To bi bilo, kaže on, kao kad bi se nekog svećenika stavilo zajedno u suživot sa nekom privlačnom ženom. To je situacija u kojoj se tu osobu dovodi u napast. Tako i za takvog bogoslova.

    Takvih loših slučajeva je zasigurno više tamo gdje svećenici imaju više slobodnog vremena, gdje ne ispovjedaju, gdje ne dijele sakramente često i onda nalaze neke sporedne zanimacije, bave se profesionalno sportom, a onda krenu i lošim putem, … Oni pali svećenici se trude opravdati svoje ponašanje tako da ne žele javno progovoriti o svojim sklonostima, nego žele izokrenuti učenje Crkve. Pronalaze one slične sebi koji će ih podržavatii u grijehu, pravdajući se da je to sve normalno…

    Na žalost, nalazimo se u vremenu kad se loše želi nazvati dobrim, pa i od strane crkvenih pastira. Zato je potrebno ne udaljiti se od Katoličke Crkve zbog loših primjera, nego naprotiv, sa svoje strane učiniti koliko je do nas da ostanemo vjerni Isusu i Učiteljstvu Crkve, onakvom kakvog su nam predali apostoli.

http://magnifikat.hr/neke-cinjenice-o-homoseksualnosti-vlc-dariusz-oko/

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Најјасније се то види из примера истраживања на једнојајчаним близанцима који имају идентичан биолошки материјал. Истраживање је вршено 2002. године на 40.000 парова од којих је један близанац био хомосексуалац/лезбејка. Само у 11% случајева је и други близанац био хомосексуалац, односно у 14% случајева је била лезбејка. Да је урођено, то би апсолутно морало бити другачије, најлогичније да буде 100% поклапање. Али и нека није 100%, морало би да буде веома, веома висока цифра, а не овако ниска. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...