Jump to content

Да ли је у оваквим тренуцима могуће остати Хришћанин?


Препоручена порука

1 hour ago, Лубеница рече

Зато и јесам поставила питање. У мом случају није могуће да останем хришћанин.

Ради на себи, мењај се...

Коме је теже, џелату, ил жртви? Жртва је у наручју Божијем, а џелату предстоји пакао на земљи, па тек онда пакао у вечности, ако се не преобрази, покаје.

Милош је отишао тамо камо смо се сви запутили, само раније него многи од нас...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 56
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

пре 1 сат, Лубеница рече

Зато и јесам поставила питање. У мом случају није могуће да останем хришћанин.

Могу да разумем тугу и очајање, да вапиш за правдом услед зла које неко учини над недужним бићем али морам да те питам, како си ти уопште и била хришћанка до сада са оваквим ставом? Па свет је препун зла и лоших људи и скоро сваке секунде се нешто лоше деси у свету свесна ти тога или не. Када се смејеш, спаваш, радиш, радујеш или тугујеш, на другој страни планете можда неко пати, страда... Али не може човек тако црно да посматра живот и да се предаје. Ми чинимо овај свет, део смо њега и на нама је да га учинимо, колико је до нас, макар мало бољим. 

Зло не доноси добро као што се ни добро злом не може победити. И зла помисао је грех, као иницијална каписла сваког греха иза чега следе зла дела... ако смо хришћани и свесни тога. Ако одустанемо од добрих дела (не дај Боже од тога да будемо хришћани), па макар и не чинили зло другима, у чему се разликујемо од оних који зло чине а добро не творе? И како ће то свет бити боље место ако со обљутави?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Учесници на теми уопште нису разумели контекст (или смисао) поставњеног питања од стране Лубенице.

Пита... о неразумни створови :ani_biggrin:  какав је осећај за неко дело неправде (конкретно убиства) када смо посматрачи са стране и  када познајемо  некога  над коме је неправда учињена (у конк примеру убијен младић) Свакако да нису иста (хришћанска) осећања  према убици када смо посматрачи са стране и када смо познавали конк.убијеног.Са стране се трудимо да будемо хришћани у смислу да не мрзимо  убицу, па и да се молимо за њега,  а ако имамо (смо имали ) лични однос са убијеним  (још ако нам је био неко много близак) па тешко ће из наших уста  потећи молитва за истог. Људи смо забога , нисмо анђели нити свеци.  

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Рапсоди рече

Са стране се трудимо да будемо хришћани у смислу да не мрзимо  убицу, па и да се молимо за њега,  а ако имамо (смо имали ) лични однос са убијеним  (још ако нам је био неко много близак) па тешко ће из наших уста  потећи молитва за истог. Људи смо забога , нисмо анђели нити свеци.

Ако посматрамо смрт хришћанским очима, онда је свеједно. На кога би били бесни да је смрт наступила у сну, од срчаног напада? Ил на ког да буду љути пријатељи особа што су страдали од грипа у Нишу?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Ђорђе Р рече

Ако посматрамо смрт хришћанским очима, онда је свеједно. На кога би били бесни да је смрт наступила у сну, од срчаног напада? Ил на ког да буду љути пријатељи особа што су страдали од грипа у Нишу?

Ниси ме разумео, ја говорим о живим, несавршеним људима и њиховим емоцијама  као и  о њиховом  однусу личном и безличном, конк.у овом случају према убици. Наравно да смо људи од крви и меса и наравно да  нећемо имати иста осећања према убици ако смо познавали убијеног или ако нисмо. Нисмо свеци, нити анђели.Никада није свеједно ако је нешто лично.  

"  Хамлетовски мотив " Хамлет није видео да има нешто труло у дражави Данској (Енглеској) док га није лично дотакла та трулеж.Тако и ми , можемо правдати убицу и молити се за њега али само под условом да није неко наш страдао од његове руке....када је лично онда је другачије. Можда није баш  најприблжнија аналогија, али Шекспир ми мио.  

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Ђорђе Р рече

Ради на себи, мењај се...

Коме је теже, џелату, ил жртви? Жртва је у наручју Божијем, а џелату предстоји пакао на земљи, па тек онда пакао у вечности, ако се не преобрази, покаје.

Милош је отишао тамо камо смо се сви запутили, само раније него многи од нас...

Ubica je sasvim sigurno obezbedio sebi pakao na zemlji, inače za ubistva bi trebala da se uvede doživotna  kazna, pa da vidimo koliko će imati ubistava...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Рапсоди рече

Ниси ме разумео, ја говорим о живим, несавршеним људима и њиховим емоцијама  као и  о њиховом  однусу личном и безличном, конк.у овом случају према убици. Наравно да смо људи од крви и меса и наравно да  нећемо имати иста осећања према убици ако смо познавали убијеног или ако нисмо. Нисмо свеци, нити анђели.Никада није свеједно ако је нешто лично.  

"  Хамлетовски мотив " Хамлет није видео да има нешто труло у дражави Данској (Енглеској) док га није лично дотакла та трулеж.Тако и ми , можемо правдати убицу и молити се за њега али само под условом да није неко наш страдао од његове руке....када је лично онда је другачије. Можда није баш  најприблжнија аналогија, али Шекспир ми мио.  

Али какве то има везе са хришћанством?

Постављам само питање ко је на губитку, а ко на добитку, џелат или жртва? Шта за нас, хришћане, смрт представља?

Нема шта да се "правда" ил осуђује убица. Далеко му лепа кућа. Живот иде даље...

Нико и не каже да је исто дал је лично, ил не. Осећања, емоције су индивидуалне...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Ђорђе Р рече

Постављам само питање ко је на губитку, а ко на добитку, џелат или жртва? Шта за нас, хришћане, смрт представља?

А што мора или. Твоје питање је филозофско . Може да буде, а не мора да значи.  

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Ana B. рече

Ubica je sasvim sigurno obezbedio sebi pakao na zemlji, inače za ubistva bi trebala da se uvede doživotna  kazna, pa da vidimo koliko će imati ubistava...

Мислим да то нема везе, поготово са оваквим убиствима, која су насумична, непланирана.

Колико људи крене у такво дело са мишљу о последицама?

Чак ни професионалне убице сигурно не раде то зато што су казне ниске, и да би их висина казне спречила у науму.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ђорђе Р рече

Мислим да то нема везе, поготово са оваквим убиствима, која су насумична, непланирана.

Колико људи крене у такво дело са мишљу о последицама?

Чак ни професионалне убице сигурно не раде то зато што су казне ниске, и да би их висина казне спречила у науму.

pa kad vidi da se neko muči doživotno malo će i da porazmisli, ako ti oduzmeš nekom život nemaš pravo da živiš na slobodi, sam si izabrao krst...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Рапсоди рече

Учесници на теми уопште нису разумели контекст (или смисао) поставњеног питања од стране Лубенице.

Пита... о неразумни створови :ani_biggrin:  какав је осећај за неко дело неправде (конкретно убиства) када смо посматрачи са стране и  када познајемо  некога  над коме је неправда учињена (у конк примеру убијен младић) Свакако да нису иста (хришћанска) осећања  према убици када смо посматрачи са стране и када смо познавали конк.убијеног.Са стране се трудимо да будемо хришћани у смислу да не мрзимо  убицу, па и да се молимо за њега,  а ако имамо (смо имали ) лични однос са убијеним  (још ако нам је био неко много близак) па тешко ће из наших уста  потећи молитва за истог. Људи смо забога , нисмо анђели нити свеци.  

Ne spinuj i ne budi bezobrazna. O nerazumni stvore.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Ana B. рече

pa da vidimo koliko će imati ubistava...

Isto kao i dosad. Da li će ubica dobiti 20, 40 godina ili doživotnu nije baš isto, ali je činjenica da će veći deo života provesti u zatvoru, pa su ubistva svakodnevna pojava. Kad će ovaj da izađe? Kad ostari. I šta će onda sa životom i dosijeom koji će ga doživotno pratiti kao ubica mladića jer je, čuj ovo "nezadovoljan svojim životom". Sad će kao da bude zadovoljniji sobom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, obi-wan рече

Ne spinuj i ne budi bezobrazna.

Добро де, мало се нашалих  за оно " неразумни створови " .....сооооорииии.Шта се одмах љутиш...Остало остаје. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Ana B. рече

pa kad vidi da se neko muči doživotno malo će i da porazmisli

Neće da razmisli. Da razmišlja racionalno ne bi ubijao. 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...