Jump to content

Да ли је у оваквим тренуцима могуће остати Хришћанин?


Препоручена порука

пре 3 минута, Рапсоди рече

Добро де, мало се нашалих  за оно " неразумни створови " .....сооооорииии.Шта се одмах љутиш...Остало остаје. 

Nisam ti uopste za to napisao. Nego za to sto "ostaje". I sve na srpskom.  I uopste, neverovatno je kako su ljudi kod nas u danasnje vreme postali nemoguce tvrdovrati i nedokazani. Samo napred, udrite glavudzom u zid sto jace mozete, kad se propisno izubijate mozda se malo i otreznite.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 56
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Управо сада, obi-wan рече

Nisam ti uopste za to napisao. Nego za to sto "ostaje". I sve na srpskom.  I uopste, neverovatno je kako su ljudi kod nas u danasnje vreme postali tvrdovrati i nedokazani. Samo napred, udrite glavudzom u zid sto jace mozete, kad se propisno izubijate mozda se malo i otreznite.

Молићу мало конкретније, шта ти смета (ти није по џедајском :D) мора да си ме погрешно разумео.  

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, Рапсоди рече

Молићу мало конкретније, шта ти смета (ти није по џедајском :D) мора да си ме погрешно разумео.  

Sve sto imam da kazem vec sam napisao. Samo se vratis na proslu stranu i procitas.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 8.2.2019. at 21:40, Лубеница рече

Врло брзо заборављено је убиство Нишког студента Вука Стоиљковића. Убица је осуђен на 12,5 година, где му је 2017. године смањена казна за 6 месеци. И тако сваке године за по који месец и ето њега кроз коју годину на слободи. Да ли допустити да и овај монструм кроз коју годину шета улицом? Па опет кад га исфрустрирају друшвене мреже ето њега на улици са ножем. 

Ако се опет нађе на улици, за то ће бити крив наш правосудни систем који је у потпуном процепу. Али чак и да је много бољи, то опет не може да спречи да се овакве трагедије дешавају. Јер се ради о поремећеним личностима, које уопште не занима шта ће се после десити са њима - да ли ће на доживотну, 40 година или гиљотину. Јер су поремећени.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бог је поставио законе по којима ће се одвијати живот: Дух Божији спроводи те законе и дело и тако се добије судбина.

Један од закона је да: Какве су ти мисли такав ти је живот, Наша осећања, одлуке које доносимо директно утичу на судбину и у томе наша судбина зависи од наше воље. 

Када судимо другима ми се мешамо у то како је дух одредио судбину свих нас, То је као да осуђујемо Бога за оно шта се дешава, Зато није добро да судимо јер судећи ми имамо лоша осећања која су такође градивни елементи судбине.

Судећи ми имамо лоше мисли и опет нас стиже: Какве су ти мисли такав ти је живот.

Не судите да вам се не би судило

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, obi-wan рече

Sve sto imam da kazem vec sam napisao. Samo se vratis na proslu stranu i procitas.

Све је ок што си написао и начелно се слажем са тобом . Али у вези са темом, Лубеница пита (сумња, размишља) (пусти узроке) причамо о емоцијама . Пита лепо гласно и јасно (и при том је искрена) јер сумња у  своја осећања (јер је имала лични однос са убијеним) која су повређена  и тешко јој је тренутно (нагласила је у тренуцима) размишљати хришћански. Јер претпостављам  да се  нама не дај Боже деси неки " Хамлетовски мотив "овог типа, тешко би у тим тренуцима  размишљали хришћански у смислу  бити смирен, анђеоски и светачки . Поставила је Хамлетовско питање "Бити или не бити питање је сад. "A ти јој одговараш са фразама, уопштаваш и моралишеш. Држи се теме  и уђи у њен доживљај. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Рапсоди рече

Све је ок што си написао и начелно се слажем са тобом . Али у вези са темом, Лубеница пита (сумња, размишља) (пусти узроке) причамо о емоцијама . Пита лепо гласно и јасно (и при том је искрена) јер сумња у  своја осећања (јер је имала лични однос са убијеним) која су повређена  и тешко јој је тренутно (нагласила је у тренуцима) размишљати хришћански. Јер претпостављам  да се  нама не дај Боже деси неки " Хамлетовски мотив "овог типа, тешко би у тим тренуцима  размишљали хришћански у смислу  бити смирен, анђеоски и светачки . Поставила је Хамлетовско питање "Бити или не бити питање је сад. "A ти јој одговараш са фразама, уопштаваш и моралишеш. Држи се теме  и уђи у њен доживљај. 

Pitanje glasi "da li je u ovakvim trenucima moguce ostati Hriscanin?" Odgovorili smo na pitanje, a ja sam odgovorio kao sto uvek odgovaram - svirepo i bezosecajno. Nego, ne znam kako je tvom svevidecem oku promaklo to da je i sama Lubenica odgovorila na to svoje pitanje:

пре 4 часа, Лубеница рече

Зато и јесам поставила питање. У мом случају није могуће да останем хришћанин.

Tako u stvari biva da je ono sto smo odgovorili napisano POSLE ovog njenog odgovora, i zato su reakcije forumasa bile zgranute i otresite.

...

A ovo bi valjda bio neki Hamlet v2.0, kao postmodernisticki, jer uz pitanje vec ima spakovan i (odrican) odgovor...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Рапсоди 

Uoci takodje da sam na prosloj strani napisao isto na srpskom da sam npr. ja za vrlo rigorozno kaznjavanje teskih zlocina. To kazem zato da naglasim da biti Hriscaninom nije nimalo suprotno tome da si za rigorozan i ostar zakon, koji ne ostavlja mesta dvoumljenju sta da se radi u ovakvim slucajevima.

Tako da je i to dodatni odgovor na pocetno pitanje, i jos jedno opovrgavanje onog sto je Lubenica sama sebi odgovorila - "moguce je i obavezno je ostati Hriscaninom i u ovakvim slucajevima, stavise, to je bas narocito potrebno da bi smo uopste dosli do jednog zdravog i stabilnog drustva, u kojem ljudski zivot ima apsolutnu i najvecu vrednost, tj. da bismo uopste dosli do resenja za ovakve probleme."

Sve skupa uzev - pre nego sto se zaletis u penal, prvo dobro procitaj napisano. A onda procitaj jos jednom. A onda ponovo. I probaj da razumes procitano.

  • Свиђа ми се 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, obi-wan рече

Pitanje glasi "da li je u ovakvim trenucima moguce ostati Hriscanin?" Odgovorili smo na pitanje, a ja sam odgovorio kao sto uvek odgovaram - svirepo i bezosecajno. Nego, ne znam kako je tvom svevidecem oku promaklo to da je i sama Lubenica odgovorila na to svoje pitanje:

Tako u stvari biva da je ono sto smo odgovorili napisano POSLE ovog njenog odgovora, i zato su reakcije forumasa bile zgranute i otresite.

...

A ovo bi valjda bio neki Hamlet v2.0, kao postmodernisticki, jer uz pitanje vec ima spakovan i (odrican) odgovor...

Свирепи ОБи....не верујем Лубеници, тренутно је повређен , а моје свевидеће око види  да код њега ипак постоји  хамлетовска  дилема  " Бити или не бити " 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Рапсоди рече

Свирепи ОБи....

I bezosecajan.

Nego, zar Lubenica nije zensko?... :scratch_head:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, obi-wan рече

I bezosecajan.

Nego, zar Lubenica nije zensko?... :scratch_head:

Јесте.... грешка.  

У мом случају није могуће да останем хришћанин. Нисам видела претходну реченицу. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Лубеница рече

Хришћански би било да се сви помолимо за монструма који је учинио ово недело. Лично немам ни грам воље да се молим за дотичног, трудим се бар да га не мрзим. 

 

пре 4 часа, Лубеница рече

Зато и јесам поставила питање. У мом случају није могуће да останем хришћанин.

@ Оби, ти читаш написано и на основу написаног покушаваш извести логички закључак.

А ја читам између редова и  мислим  надлогично :D  

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Рапсоди рече

А ја читам између редова и  мислим  надлогично

Ma nema ti ravne, samo isihasti su bolji od tebe...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Рапсоди рече

Јесте.... грешка. 

Kad citas izmedju redova svasta ti se prividja...

  • Хахаха 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, obi-wan рече

Ma nema ti ravne, samo isihasti su bolji od tebe...

У потпуности се слажем са тобом....:smeh1:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...