Jump to content

Teologija uz jutarnju kafu

Оцени ову тему


Препоручена порука

"PHZ" - "Protestantska Hrišćanska Zajednica Novi Sad"

Не знам какав потенцијал ова тема може имати али ако је неко вољан ето прилике за диван :D

0703_read

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, kopitar рече

Mislim da smo mi katolici a vjerojatno i pravoslavci izgubili taj pristup

Mislim, da treba pricati o razlikama koje postoje izmedju nas, ali, trebamo pricati i o slicnostima, mozda je problem sto se manje prica o slicnostima...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Bokisd рече

Mislim, da treba pricati o razlikama koje postoje izmedju nas, ali, trebamo pricati i o slicnostima, mozda je problem sto se manje prica o slicnostima...

Razlike postoje, samo mislim da je greška kad menjaš veru. Ako si pravoslavac nema šta da izmišljaš....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, kopitar рече

Sviđa mi se misao da o teologiji pričamo jednostavno i uz kavu kao nešto najnormalnije.

Mislim da smo mi katolici a vjerojatno i pravoslavci izgubili taj pristup .

Jes pa onda dođu ovi školovni teolozi ko da su studirali Boga iz njegovih gatja pa ti prebacuju da nisi školavan da kažeš bilo šta.Završi bogosloviju ako oćeš da teologišeš!!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Heraklit рече

Jes pa onda dođu ovi školovni teolozi ko da su studirali Boga iz njegovih gatja pa ti prebacuju da nisi školavan da kažeš bilo šta.Završi bogosloviju ako oćeš da teologišeš!!!

А ти теологиши са нормалним људима, не са теолозима. хд

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Све могу да схватим, али цитирати светог Игнатија Богоносца и бити у раскол са локалног епископа, не могу!

  • Збуњен 1

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Isusovo magare рече

Kako misliš Bogonosca??Da je živio dok je Isus bio malen pa ga je nosio na rukama ili?

Јел сте читали његово житије? Христос је носио светог Игњатија у своје скутове, а свети Игњтија је носио Христа у своје срце. Када су лавови појели светог Игнатија остали су само неколико кости и срце, а у срце је било написано - Иисус Христос.

  • Свиђа ми се 1

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Orthophill рече

Јел сте читали његово житије? Христос је носио светог Игњатија у своје скутове, а свети Игњтија је носио Христа у своје срце. Када су лавови појели светог Игнатија остали су само неколико кости и срце, а у срце је било написано - Иисус Христос.

Al rodio se nekoliko godina posle Hristovog vaznesenja :(

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...