Jump to content

Да ли прељуба треба да буде криминализована?


Препоручена порука

On 6.1.2019. at 1:34, Ana B. рече

Dado i gorangeru sram vas bilo, pustite tudje zene na miru :smeh1:

Жене туђе свакако треба пустити на миру јер то је грех.Али неудате, распуштенице и удовице ипак је то нешто друго то је добро дело.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 78
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 12 минута, Августин рече

распуштенице и удовице ипак је то нешто друго то је добро дело.

Kako?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Милан Ракић рече

Kako?

Шта ти смета брате милане па мало се шалимо али велика већина мушкараца тако мисли.Како добро дело па да им се учини.Pa i stari i novi zavet govori o preljubi u kontekstu tuđe žene.Za slobodne ništa i ne kaže.O tome su veđene velike polemike u Rusiji krajem 19 i početkom dvedesetog veka.Vasilije Rozanov veliki filozof je nekoliko knjiga napisao o tome.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Августин рече

Шта ти смета брате милане па мало се шалимо али велика већина мушкараца тако мисли.Како добро дело па да им се учини.

Pitam samo. Iako mi šala mije strana. No pomislih npr. na mater mi. Eto ona ostade skoro udovica. Da l bi se prijavio dučiniš dobro delo?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Милан Ракић рече

Pitam samo. Iako mi šala mije strana. No pomislih npr. na mater mi. Eto ona ostade skoro udovica. Da l bi se prijavio dučiniš dobro delo?

Nikad se ja nisam prijavljivao ni kandidovao za takve stvari.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Августин рече

Nikad se ja nisam prijavljivao ni kandidovao za takve stvari.

Istina, iz iznetog nisi, no reče citirano.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, Августин рече

Pa to je stav koji postoji jer napisao sam i stari i novi zavet govore o preljubi u kontekstu udate žene.Slobodne se ni ne pominju.

Odlično! 

No, ako bi bio ljubezan, gde I U KOM KONTEKSTU jedan od dva ili oba Sveta spisa kažu da (u srazu sa postom ti sa vrha ove stranice), a kako si rekao: "Жене туђе свакако треба пустити на миру јер то је грех. Али неудате, распуштенице и удовице ипак је то нешто друго то је добро дело.";

Dakle, ako "na stranu" stavimo trenutno neudate (što ne znači da je to njihovo konačno stanje), šta je DOBRO DELO prema nekoj tek razvedenoj iz razloga što joj muž bio nasilnik npr., ili kako se DOBRO DELO (u srazu sa rečenim) odnosi npr. na moju mater, odskora udovicu?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Милан Ракић рече

Odlično! 

No, ako bi bio ljubezan, gde I U KOM KONTEKSTU jedan od dva ili oba Sveta spisa kažu da (u srazu sa mpostom ti sa vrha ove stranice), a kako si rekao: "Жене туђе свакако треба пустити на миру јер то је грех. Али неудате, распуштенице и удовице ипак је то нешто друго то је добро дело.";

Dakle, ako "na stranu" stavimo trenutno neudate (što ne znači da je to njihovo konačno stanje), šta je DOBRO DELO prema nekoj tek razvedenoj iz razloga što joj muž bio nasilnik, ili kako se DOBRO DELO (u srazu sa rečenim) odnosi na moju mater, odskora udovicu?

ništa nije dobro delo takav je stav večine muškaraca

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Joj muskarci! 

Nikad to necu razumeti. 

Umre zena, ajde jadan muz da se ozeni sto pre ponovo jer je jadan mukica sam nesposoban. Slicno i za zenu, ako ostane udova, odma je jadna nezasticena, pa sta ce... 

Ljudi dovoljni amo mi nama samima, dovoljno dobri, celi, sigurni, sposobni. Ko je bez partnera iz bilo kog razliga ukoliko pozeli moze ga naci, al ne zato sto se valja, zato sto je nezasticen, nesposoban il kako vec ko smatra. 

 

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Јелена011 рече

Joj muskarci! 

Nikad to necu razumeti. 

Umre zena, ajde jadan muz da se ozeni sto pre ponovo jer je jadan mukica sam nesposoban. Slicno i za zenu, ako ostane udova, odma je jadna nezasticena, pa sta ce... 

Ljudi dovoljni amo mi nama samima, dovoljno dobri, celi, sigurni, sposobni. Ko je bez partnera iz bilo kog razliga ukoliko pozeli moze ga naci, al ne zato sto se valja, zato sto je nezasticen, nesposoban il kako vec ko smatra. 

 

Pa nije dobro da čovek bude sam

zato

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Августин рече

Pa nije dobro da čovek bude sam

zato

 

Pa kome nije dobro nek ne bude. Muka sto mi volimo da turamo nos de mu nije mesto pa mislimo da i drugi moraju ko mi... Nas narod je surov, paganski i pun stereotipa. To se tesko menja. 

 

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Јелена011 рече

Pa kome nije dobro nek ne bude. Muka sto mi volimo da turamo nos de mu nije mesto pa mislimo da i drugi moraju ko mi... Nas narod je surov, paganski i pun stereotipa. To se tesko menja. 

 

Pa to da nije dobro da čovek bude sam piše u novom zavetu nije to nikakv paganiz am.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Сања Т. рече

A zašto? U kom smislu i sa kojom svrhom? 

У сврху помаганја и заједнице и у сврху духовног узрастанја.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...