Jump to content

Протести у Бањалуци: МУП РС уклонио "Давидово срце" са Трга Крајине. Ухапшени родитељи Давида Драгичевића (ФОТО)

Оцени ову тему


Милан Ракић

Препоручена порука

пре 35 минута, farisejski.bukvojed рече

Povodom informacija (i ovde na temi objavljenih fotografija) o navodnim strasnim povredama, ovde je objasnjenje patologa sa sporne konferencije za stampu.

https://youtu.be/g-YZWonWKdQ?t=990

od 16:19 do 18:40

Protiv ovog lazova Karana i sam MUP je podnio krivicnu prijavu jer je lagao da je bilo prisustva droge u krvi, a tvrdio je i da je tijelo ležalo 7 dana i da se to zna zbog hladnoce vode i temperature od -10 do -12 stepeni kada je vec kalendarski bilo pocelo i proljece. confused1

 

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 126
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 5 часа, farisejski.bukvojed рече

То је одмах поред "осебујан" и "назочан", а мало даље је и "зракомлат".

Нису никада Хрвати хеликоптер звали зракомлат али оно што многи не зн ају јесу стварно једно време називали га вртолет.Од руски вартаљот.Наиме Туђман је дао наредбу где никако нешто не може да се измисли да се употребљавају руске речи.Као например амбасада-велепосланство.И нека будала је била одредила да се хеликоптер зове вртолет.Али брзо су то променили.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, farisejski.bukvojed рече

1) Da sacekamo rezultat postupka po toj krivicnoj prijavi, koji postupak treba da vode kvalifikovani ljudi pred nadleznim sudom (a da sam ja branilac "lazova" Karana bio bih prilicno samopouzdan da bih ga odbranio pred nepristrasnim sudom).

Da sacekamo rezultate i istrage, i da zbog toga što je Karan pod krivičnom prijavom ne koristimo njegove izjave kao nešto vrijednog radi umanjenja posljedica batinjanja ubijenog Davida Dragicevica. 

Samo toliko jer dosad sve što je pokušano u svrhu blaćenja, te da je bio pljakaš, te da je imao narkotike u krvi, te da se samoubio, sve je palo u vodu tj dokazano je kao neistina, te evo sad nije to toliko strašno crno što se vidi i ovo je također neistina, i u prilog tome ne ide pozivanje na čovjeka koji je pod istragom. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 58 минута, farisejski.bukvojed рече

Tu je negde bio i "prosvjednik", umesto "demonstrant" (na ovoj temi).

Па кад је био и просвједник мора да је негде и "усташки главни стожер" све са "стожерником"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 часа, Милан Ракић рече

CIA snajka CIA.

Jbmte robijo

Drmaju kavez prvo jednima pa kad tamo nije uspjelo onda drugima. 

Pa gdje prvo pukne, šta prvo upali, đe prvo će da okine!

Za muštuluka!

https://cs.wikipedia.org/wiki/Sociální_nepokoje_v_Bosně_a_Hercegovině_(2014)

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Žao mi je tog dečka al nešto mi tu debelo smrdi i mislim da je u pitanju žešća politizacija tog slučaja.Ne vidim razlog zbog kojeg bi vlast prikrivala i počinila ubistvo nekog totalno nevažnog klinca.Smešno mi je to što pričaju da su navodno ga terali da diluje za njih pa on kao odbio pa ga zato ubili.Ni taj mali nije čist,ko zna koje je pozadina te priče

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ŠETNJA ZA DAVIDA: Banjalučani ne odustaju (FOTO)

Autor: mondo.ba

28.12.2018. | 18:24  >  20:41

Protest grupe "Pravda za Davida" održao se i večeras u Banjaluci, gde se okupilo oko pet hiljada građana.Zbog "situacije" Otkazan koncert Marije Šerifović.

ŠETNJA ZA DAVIDA: Banjalučani ne odustaju (FOTO)Foto: Vedran Ševčuk, mondo.ba
 
Grupa građana se okupila na Trgu Krajine a zatim su prošetali Gospodskom ulicom. 

Skup, na kome se prema navodima agencije Beta okupilo oko pet hiljada ljudi,održao se uz jake mere obezbeđenja, a na Trgu Krajine, kao i na drugim mestima u centralnoj zoni grada prisutno je mnogo policajaca.

Protest u Banjaluci: "Neće biti proslave Nove Godine"

Davor Dragičević, otac Davida Dragičevića, dvadesetjednogodišnjeg Banjalučnanina koji je izgubio život pod nerazjašnjenim okolnostima u martu ove godine, najavio je juče da će se najveći skup grupe "Pravda za Davida" održati u nedelju u 18 časova.

 
PzD.jpg
 
 
 
PzD.jpg
48994311_133146750924183_5010012216150196224_n.jpg
48928922_2035744633390957_6901479198712397824_n.jpg
 
Okupljanje građana nezadovojnih radom Tužilaštva na ovom slučaju na Trgu Krajine zabranjeno je, ali su Banjalučani nastavili da se okupljaju i da marširaju. 

Dodik: Tužilaštvo ćuti, pozvaću na proteste

Na kraju protestne šetnje Davidov otac Davor Dragičević rekao je da "oprosta i zaborava nema".

"Oprosta i zaborava nema. Ubili ste dete od 21 godinu, studenta dva fakulteta. Ubili ste moje seme. Ubili ste ovu sveću, moje ognjište, iščupali ste mi dušu i srce. Časni Petre Kočiću, jazavci su preko puta", rekao je Dragičević u parku Petar Kočić.

"Zločinci i ubice nemaju ni veru ni naciju. Pozivam sve građane ove zemlje da daju podrsku Murizu (Memiću), kao i svim roditeljima kojima su deca ubijena", rekao je Davor Dragičević.

On je naveo da je jedina satisfakcija koju može da doživi "pravda za Davida".

Marija Šerifović: Vidimo se kad bude bolje

Pevačica Marija Šerifović otkazala je koncert u Banjaluci zbog događaja u tom gradu. Preko Twitter videa poručila je fanovima: "Ljudi, samo mali update, rešili smo da zbog situacije koja trenutno vlada u Banjaluci, a svi znamo o čemu se radi, otkažemo koncert. Tako da, vidimo se nekad kada bude lepše i mirnije vreme", rekla je Šerifović, prenosi Klix.ba.

Kolona građana večeras je od Trga Krajine krenula prema hotelu Talija, čiji je vlasnik kum ministra unutrašnjih poslova Republike Srpske Dragana Lukača, a potom do Republičkog javnog tužilaštva i pored Palate republike do zgrade Vlade RS.

Odatle su se vratili u park Petar Kočić, gde je završen skup.

Sve vreme građani su skandirali: "Pravda za Davida", "Ubice, ubice", "Lukaču, ostavka", a pevali su i Davidovu pesmu "Klinac iz Geta".

Večerašnje okupljanje proteklo je bez incidenata.

Davor Dragičević uhapšen je pre tri dana u Banjaluci pod optužnom da ugrožava bezbednost najviših zvaničnika Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske, nakon čega su izbili incidenti među policijom i građanima.

Nakon 24-satnog saslušanja u policijskoj stanici pušten je na slobodu.

Predsedavajući Predsedništva BiH Milorad Dodik najavio je juče da će, ukoliko uskoro ne bude tužilačke odluke u slučaju stradanja Dragičevića, pozvati građane na proteste pred banjalučko Okružno javno tužilaštvo.

David Dragičević, 21-godišnji mladić iz Banjaluke, nestao je u noći 18. marta, a njegovo beživotno telo pronađeno je 24. marta na ušću Crkvene u Vrbas kod tvrđave Kastel. Više meseci traju protesti porodice i građana Banjaluke koji sumnjaju u okolnosti pod kojima je mladić stradao.

http://mondo.rs/a1155862/Info/Ex-Yu/Pravda-za-Davida-Banjalucani-u-protestnoj-setnji.html

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Stefan Simić: E moj Davide

1.-a.-david.jpg?w=1295&h=699

E moj Davide

Sve što je trebalo da imaš, imao si
Lepotu, pamet, stav, hrabrost, talente
Divne roditelje, sestru, prijatelje, sve što čovek može samo da poželi
Uvek okružen lepim devojkama, prvi u mnogo čemu
Snažan i odvažan

I onda, ti takav, zasmetaš

Zašto
Zato što si bolji

Zašto
Zato što si jači u svemu

Zašto
Zato što imaš ono nešto o čemu oni mogu samo da sanjaju

I šta bude
Reše da te se reše
I to ne za jedan dan, pucnjem, nego te mrcvare danima
I još te bace u kanalizaciju

Kao da si najgori kriminalac, zločinac
I ne samo to, još te proglase samoubicom, narkomanom, lopovom

A ti nisi ništa od toga, apsolutno ništa, ni približno

I ti monstrumi su i dalje na slobodi
Čuvaju jedni drugima leđa
Ćute, skriveni

Naravno, da je pokret PRAVDA ZA DAVIDA sekta
Naravno da je usmeren na rušenje države
Naravno da su ljudi koji podržavaju pokret izmanipulisani

Kako da ne

Samo je gospoda koja te ubila pravedna
I oni koji zataškavaju slučaj

Nego znaš šta je najstrašnije, dragi Davide
ŠTO TI NIKADA NISI DOBIO PRAVU ŠANSU

Da im dokažeš da si bolji, onako u lice

Ali vidiš šta je ironija, prijatelju
Što i ti mrtav, jači si od svih njih živih
Razbijaš ih samo tako, uteruješ im strah u kosti
Svuda te ima, tvoj dragi lik i tvoje reči

I tek će da te bude…

A gde su svi oni, skriveni, ćute
Kao najgore, da ne kažem šta…

Progonićeš ih do kraja života
Njihovo sećanje dok te drže vezanog i muče

Kao i svest o tome da tebe podržava mali milion ljudi
A njih prezire

Umesto da neko od njih prizna
Izađe pred lice pravde, olakša sebi, svojoj savesti
Spase dušu, ako mu je nešto od duše ostalo

On ćuti

Vidiš šta je sudbina, druže

Sto puta si jači od njih i u smrti
U svemu
Ni sada ti ne mogu ništa, osim da se skrivaju i da te mrze

Vidiš šta znači kada si pravi čovek, pravi ostaju uz tebe
Do kraja

I kada te nema

Ima te više nego ikada, igde…

Takav kraj ne zaslužuje niko
Ni najgori a kamoli najbolji

Zato je tvoj otac u pravu
I svi oni koji su svakodnevno uz njega

Tvoj otac zna i ti ljudi znaju
Osećaju
Da treba da budu tu

Treba ih podržati iz milion razloga
A najviše zato što tebi nije data šansa
Da postaneš sve ono što si mogao da budeš

A mogao si bukvalno sve
Šta god poželiš
Svojom pameću, stasom, glasom

Nisu ljudi koji su stali iza tebe budale
To je kolona na kojoj bi svako mogao da ti pozavidi
Ti zaslužuješ tu kolonu
I još mnogo veću, najveću…

Zato smo svi mi, maltretirani na razne načine
U tebi prepoznali svog heroja i pravednika
Koji nije pao uzalud

A u tvom ocu
Zaštitnika svih nas
Koji govori ono što mnogi od nas misle a možda ne smeju da kažu

Pobedio si Davide
Veruj mi

I ti, tamo negde
Vrediš više nego svi oni živi, zajedno, na gomili

Jači si, ne mogu ti ništa
Ni sada, ni tada

NIKADA

https://radiogornjigrad.wordpress.com/2018/12/26/stefan-simic-e-moj-davide/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...