Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 27 минута, Августин рече

Објавио је на свом фејсбуку Кураев који већ 10 година пати што није изабран за епископа

Каквог црног Епископа.

Он није могао бити Еп.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

За Грке тј. Фанар је Бугарска православна црква тј. Бугарска егзархија била расколничка и јеретичка групација од 1872. до 1953. године, све док тим "расколницима и јеретицима" није дала аутокефалију. Па и наша Српска православна црква је настала слично ПЦУ, Рашка је била под јурисдикцијом аутокефалне Охридске архиепископије. Па смо опет били под анатемом Васељенског патријарха због проглашења патријаршије...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ведран* рече

Каквог црног Епископа.

Он није могао бити Еп.

Жестоко јее уочи избора подржавао митрополита Кирила па је мислио да ће бито епископ.Ругали су се после тога.Можда се не сећаш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Манојло рече

Бр. 6. се не односи на мене, само да знаш. Преносим и преводим оно што сам прочитао. Минск је некада припадао Кијевској митрополији, а како је Цариградска патријаршија анулирала предају Кијевске митрополије Москви, то је онда логично и наведено за Минск и Белорусију. А никакве расколе и свађе зог политике не подржавам, већ мир и слогу

:trtmilo:

Некада није постојала цариградска патријаршија, него пентархија. Према томе, онда је логично .... тра ла ла

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Манојло рече

За Грке тј. Фанар је Бугарска православна црква тј. Бугарска егзархија била расколничка и јеретичка групација од 1872. до 1953. године, све док тим "расколницима и јеретицима" није дала аутокефалију. Па и наша Српска православна црква је настала слично ПЦУ, Рашка је била под јурисдикцијом аутокефалне Охридске архиепископије. Па смо опет били под анатемом Васељенског патријарха због проглашења патријаршије...

Шиц одавде појавио си се неки дан почео као са првођењем Св.Писма.Јави шефовима да си проваљен.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Манојло рече

Какве глупости, какви расколници? ПЦУ је тренутно помесна православна црква са спорним статусом, слично Православној цркви Америке (OCA).

Бла трућ

Савет - не срамоти се пишући глупости. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ведран* рече

:trtmilo:

Некада није постојала цариградска патријаршија, него пентархија. Према томе, онда је логично .... тра ла ла

Овај је провокатор Ведране.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Руска православна црква је на жалост постала део руске државне администрације, она је данас оно што је папство било за време тзв. авињонског ропства папа. То је једно питање које треба отворено поставити и о њему расправљати, исто као и то колико постоји грчких аутокефалних цркава. Моје је мишљење да све грчке цркве треба објединити под једну националну Грчку православну цркву.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Августин рече

Овај је провокатор Ведране.

сигурно се од македоније до украјине возио томосом па му се помешали лончићи... ;) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Манојло рече

Руска православна црква је на жалост постала део руске државне администрације, она је данас оно што је папство било за време тзв. авињонског ропства папа. То је једно питање које треба отворено поставити и о њему расправљати, исто као и то колико постоји грчких аутокефалних цркава. Моје је мишљење да све грчке цркве треба објединити под једну националну Грчку православну цркву.

Ви суботаро ћете да поставите то питање заједно са усташама и бендеровцима.Бежи сотоно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Манојло рече

Сваки народ а нарочито национална држава неког православног народа треба да има аутокефалну цркву,

Денисенко лајкс дис. :))

Савет - не срамоти се.

Што Александријком патријарху не кажеш да национална држава треба да има аутокефалну Цркву? Препоручи му 50 аутокефалија.

Или зашто онда говориш да АПЦ није призната. САД је национална држава. 

Дакле, не лупај. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Августин рече

Жестоко јее уочи избора подржавао митрополита Кирила па је мислио да ће бито епископ.Ругали су се после тога.Можда се не сећаш.

Он је бре ожењен

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Августин рече

Овај је провокатор Ведране.

Све знам. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ведран* рече

Он је бре ожењен

Не он је целибатни.Није монах али није ни ожењен.Он је тежак инвалид има као неко гвоздено корито на себи.Сигурно није ожењен,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Највећи Србин који је икада ходао земљом, први српски архиепископ свети Сава Немањић, је био велики дипломата и мирио завађене и лобирао нпр. за бугарску Цркву, а данас какав овде имамо речник и какве поступке, речник пресликан из путиновских медија а ко зна ко је Путин и који су му циљеви? Можда је нпр. масон...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...