Jump to content

Због примедаба лезбијске НВО "Лабрис" шест уџбеника за средње школе биће стопирано од септембра

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 20 минута, Војвода7 рече

Па није баш како се мени допада.... рекао сам већ да мушкарац и жена имају органе који служе за ''спајање''..., жена има репродуктивне органе, жена може да роди али прије морају да се споје ти органи :) , према томе  спајање тих органа је природно, хомосексуалци не могу да се ''споје'', како ће, нос, уво, уста, анус, не знам јесам ли шта пропустио....али ништа од тога није намијењено за секс, како онда да секс два хомосексуалца буде природан, како да сексуална привлачност међу хомосексуалцима буде природна ако су им органи предвиђени за спајање са супртним полом...

To o čemu sad pričaš nisu "neprirodni seksualni nagoni" kako si ih inicijalno nazvao, već "neprirodni reproduktivni nagoni" (i tu si onda promašio temu jer homoseksualci naravno ne misle da njihovi nagoni vode ka reprodukciji).

Seks i reprodukcija nisu jedno te isto iako naravno mogu i da se poklapaju. Ljudi pored reproduktivnih organa imaju i erogene zone tj. grupe nervnih ćelija koje stimulišu pozitivna osećanja... te erogene zone se nalaze i na reproduktivnim organima, ali se nalaze i na drugim mestima u telu... čak i one erogene zone koje se nalaze na reproduktivnim organima se  stimulišu i onda kada se ti organi ne koriste za reprodukciju. Dakle, isto koliko su ti organi "predviđeni" za reprodukciju su "predviđeni" i za uživanje bez reprodukcije ( * ). Da je neki inteligentni dizajner predvideo te organe samo za reprodukciju i ubacio dobar osećaj samo da stimuliše reprodukciju, taj dobar osećaj bi se automatski gasio kada je reprodukcija nemoguća, a ne bi ni postojao u nereproduktivnim organima.

Drugim rečima, ono što je Zajron lepo definisao kao "reproduktivno svrsishodno" ti iz nepoznatog razloga nazivaš "prirodnim" i onda još mešaš to sa seksom, seksualnom privlačnošću, itd...

( * zapravo ti organi nisu "predviđeni" ni za šta jer se priroda ne bavi predviđanjem ciljeva)

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Avocado рече

Da je neki inteligentni dizajner predvideo te organe samo za reprodukciju i ubacio dobar osećaj samo da stimuliše reprodukciju, taj dobar osećaj bi se automatski gasio kada je reprodukcija nemoguća, a ne bi ni postojao u nereproduktivnim organima.

Јок но си ти наопако схватио, да извиниш лупаш за медаљу. Јес, сад ће  неки по теби дизајнер да наштима филинг, сад  може сад не  може, па ће да те навије за филинг ако процени да ти је мисао репродуктивна :smeh1: . Е бре човече нисмо роботи, нити нас је Бог такве створио.Дато нам је да бирамо између добра и зла. Добар филинг је дат јер нико не би приступио  репродукцији без тог услова, и добар смер је преписан. ( све вам је дозвољено, али вам није све на корист ) а то што неки  филингују  по предлогу оног....е то је већ друга тема.  

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Рапсоди рече

Јок но си ти наопако схватио, да извиниш лупаш за медаљу. Јес, сад ће  неки по теби дизајнер да наштима филинг, сад  може сад не  може, па ће да те навије за филинг ако процени да ти је мисао репродуктивна :smeh1: . Е бре човече нисмо роботи, нити нас је Бог такве створио.Дато нам је да бирамо између добра и зла. Добар филинг је дат јер нико не би приступио  репродукцији без тог услова, и добар смер је преписан. ( све вам је дозвољено, али вам није све на корист ) а то што неки  филингују  по предлогу оног....е то је већ друга тема.  

Bog je daleko bolji dizajner nego što su to mnogi u stanju i shvatiti. Tako je na primjer reproduktivnu ulogu tih organa kombinovao sa exkrecijom jer je znao da neće biti baš mnogo zaposleni kad bi samo služili u svrhu razmnožavanja, kod nekih čak i nikako ili vrlo rijetko. Ništa manje ta exkretorna funkcija je toliko važna da recimo poremećaj s njom može voditi do vrlo brze i nagle smrti. a ta polna i reproduktivna na individualnom planu i kad je ozbiljno poremećena ili sasvim nefunkcionalna to čovjek (muškarac ili žena) ne moraju ni osjetiti a ne ograničava ih u ničem u normalnom životu osim u tom što imaju malo djece ili su bez djece i što se rijetko ili nikako sexaju. Kao što smo rekli svaki poremećaj je zlo ali ko si ga je kada izabrao? Neko je izabrao da bude neplodan? Kao jedan moj rodjak koji je u djetinjstvu preležao zaušnice i zbog toga ostao neplodan, inače u mladosti bio vrlo lijep i poželjan mladić, ženske jurile za njim, mogao ih je imati cura koliko je htio a nije mogao imati djece i zbog toga su ga sve redom ostavljale kad su to saznale i shvatile. I na kraju je živio sa jednom koja je imala svoju djecu iz prijašnje veze ili braka, njima je on bio adoptivni otac. A i ta ga je ostavila kad se ozbiljno razbolio, skoro umro, sad ima vrlo teške posljedice, hroničnu inkontinenciju itd. A priča se medju rodbinom da je to kazna Božija za to što je njegov otac natjerao njegovu majku provesti skoro 30 abortusa a to si isto misli i sama njegova majka da ih je stigla kazna Božija za sve to! A ja sam u 2. osnovne sjedio zajedno s učenikom u klupi s kojim niko sjedit nije htio jer je bio inkontinentan i nosio pelene, godinu poslije od toga svega umro, takodjer poremećaj ili bolest koju ljekari nisu uspjeli otklonit. A ovo je sve i bez pomena ni L ni G ni B ni T. I šta je tu ko sad izabrao i izabrati mogao? Imaš li još nekih priča o filingu, dobru i zlu?  Evo ni ovi, muž i žena s djecom, nisu izabrali da budu "normalni", na nesreću te njihove djece! Kamo sreće da su oba LGBT! To se barem ta njihova djeca ne bi morala patit s njima jer ih ne bi ni bilo! Nijedno dijete nije zaslužilo takve roditelje!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Рапсоди рече

Јок но си ти наопако схватио, да извиниш лупаш за медаљу. Јес, сад ће  неки по теби дизајнер да наштима филинг, сад  може сад не  може, па ће да те навије за филинг ако процени да ти је мисао репродуктивна :smeh1: .

Uopšte ne branim nikom da veruje u neinteligentnog, neracionalnog i blesavog dizajnera... ali kad hoćeš da druge ubediš da je neki dizajner nešto dizajnirao isključivo za određenu funkciju, to podrazumeva da to jeste "naštimano" baš za tu funkciju, a ne za druge funkcije... a pogotovo kada dizajner unapred zna kako će neko da šatro zloupotrebljava predmet dizajna.

Pri čemu se dodatno blamiraš sa idejom da je problematično naštelovati bića tako da reproduktivne organe koriste samo za reprodukciju, a ne za seks radi seksa... imaš pregršt vrsta koje isključivo tako koriste svoje reproduktivne organe i nemaju seks čisto radi zadovoljstva... ako je Bog dizajnirao živa bića, neka od njih je sasvim očigledno dizajnirao tako da nemaju seks iz zadovoljstva... a neka očigledno nije hteo tako da dizajnira...

 

пре 10 минута, Рапсоди рече

Е бре човече нисмо роботи, нити нас је Бог такве створио.

Znam da nismo roboti, nisam ni tvrdio da jesmo... (između ostalog) upravo zato što nas niko nije takvim stvorio.

Kanda si zaboravila da ne verujem ja u to da je živa bića neko inteligentan dizajnirao... :)

 

пре 10 минута, Рапсоди рече

Дато нам је да бирамо између добра и зла.Добар филинг је дат јер нико не би приступио  репродукцији без тог услова, и добар смер је преписан. ( све вам је дозвољено, али вам није све на корист ) а то што неки  филингују  по предлогу оног....е то је већ друга тема.  

To bi samo znaćilo da su pomenuti organi "dizajnirani" za obe funkcije i to tako da imamo mogućnost izbora između tih funkcija...

(da ne pominjem uopšte erogene zone u nereproduktivnim organima... i ovo ti je dovoljno teško)

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Avocado рече

Kanda si zaboravila da ne verujem ja u to da je živa bića neko inteligentan dizajnirao... :)

За поједине заиста не верујем :)

 

пре 12 минута, Avocado рече

To bi samo znaćilo da su pomenuti organi "dizajnirani" za obe funkcije i to tako da imamo mogućnost izbora između tih funkcija...

Да пробам да ти пластично објасним. Неко је рецимо саградио вишеспратницу. И зна се њена основна намена,да неко живи ( станује) у њој. Е сад има будала па се попењу на кров, па скоче са те вишеспратнице, што не значи да је по дифолту дизајнирана за обе функције.Зна се њен да не кажем дофилтични дизајн.Неко рецимо купи  скуп намештај  да не седи на њему да га не користи него да снобује суЊим, да га показује и да се фали, али  то није  замисао дизајнера, односно то  му није првобитна намена. 

 

пре 16 минута, Avocado рече

Uopšte ne branim nikom da veruje u neinteligentnog, neracionalnog i blesavog dizajnera... ali kad hoćeš da druge ubediš da je neki dizajner nešto dizajnirao isključivo za određenu funkciju, to podrazumeva da to jeste "naštimano" baš za tu funkciju, a ne za druge funkcije... a pogotovo kada dizajner unapred zna kako će neko da šatro zloupotrebljava predmet dizajna.

    

Да пробам да ти пластично објасним. Неко је рецимо саградио вишеспратницу. И зна се њена основна намена,да неко живи ( станује) у њој. Е сад има будала па се попењу на кров, па скоче са те вишеспратнице, што не значи да је по дифолту дизајнирана за обе функције.Зна се њен да не кажем дофилтични дизајн.Неко рецимо купи  скуп намештај  да не седи на њему да га не користи него да снобује суЊим, да га показује и да се фали, али  то није  замисао дизајнера, односно то  му није првобитна намена. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Рапсоди рече

Да пробам да ти пластично објасним. Неко је рецимо саградио вишеспратницу. И зна се њена основна намена,да неко живи ( станује) у њој. Е сад има будала па се попењу на кров, па скоче са те вишеспратнице, што не значи да је по дифолту дизајнирана за обе функције.

Можда би бољи пример био аутомобилизам. Мислиш да би неко дизајнирао спортски ауто само да би служио за транспорт робе и путника? Да му је превоз једина функција, не би имао толико кул додатака, коњских снага, погон на сва четири, не би био толико "набуџен". 

Мислим да ли је икоме потребно да се објашњава зашто је људска сексуалност толико комплекснија и занимљивија од пуке репродукције.. стварно људи кад узмете да се правите блесави :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нек се хомосексуалци "гањају" међусобно, њихов живот њихова одговорност пред Богом.

Али нек у име те толерације на коју се наводно толико ложе ове геј организације нек не "гањају" нас другачије, образовни систем, породице, друштво, државу и  оставе нас остале да мислимо, говоримо и учимо децу онако како мислимо. Наш живот наша одговорност пред Богом.

Али те све толерантне органзације су уствари тешке диктаторске дружине.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Рапсоди рече

Да пробам да ти пластично објасним. Неко је рецимо саградио вишеспратницу. И зна се њена основна намена,да неко живи ( станује) у њој. Е сад има будала па се попењу на кров, па скоче са те вишеспратнице, што не значи да је по дифолту дизајнирана за обе функције.Зна се њен да не кажем дофилтични дизајн.

Mnogo ti je loše objašnjenje tj. analogija. Jer osnovnu namenu zgrade znamo ili tako što pitamo dizajnera (arhitektu) ili tako što pogledamo koje funkcije ta zgrada ima i čemu je najbolje prilagođena... pa na osnovu toga možemo da zaključimo da li je namenjena za stanovanje ili za poslovni prostor ili za oba ili za skakanje sa zgrade.... adekvatna analogija bi bila da postoji zgrada sa gomilom mnogo zabavnih tobogana koji vode u bazene i većina ljudi koristi tu zgradu da se zabavlja tj. spušta niz tobogane, a ponekad, s vremena na vreme u njoj i prespavaju... i onda dođu neki dosadni kreteni da ubeđuju sve kako je zgrada dizajnirana isključivo za spavanje u njoj i svako ko se spušta niz tobogan je neprirodan i budala, a oni to znaju zato što im je neko rekao da mu je neko rekao, da mu je neko rekao, da mu je neko rekao... ... .... ... ... da je njemu to tako rekao mistični arhitekta koji je dizajnirao zgradu.

Drugim rečima, problem sa tvojom analogijom je taj što je seks iz zadovoljstva prema reprodukciji potpuno neuporediv sa skakanjem sa zgrade prema stanovanju u zgradi... ljudima jeste lepo kad imaju seks radi zadovoljstva, nije im loše kao kada skoče sa višespratnice... i mnogo češće imaju seks radi zadovoljstva nego radi reprodukcije... prosto, lupetaš.

 

Цитат

Неко рецимо купи  скуп намештај  да не седи на њему да га не користи него да снобује суЊим, да га показује и да се фали, али  то није  замисао дизајнера, односно то  му није првобитна намена.

Ali ako je dizajner napravio ovakav nameštaj

Спојлер

41SZnpQvM0L.jpg

namena je očigledna iako može i da se koristi za obično sedenje...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Lady Godiva рече

Мислиш да би неко дизајнирао спортски ауто само да би служио за транспорт робе и путника?

Спортски ауто и није дизајниран (намењен ) за транспорт....

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa kad nam hrvati štampaju što ne bi i pederi i lezbosi uređivali udžbenike?To je tak evropski...

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Војвода7 рече

А ово што си написао, ради се о томе да су то све неприродни сексуални нагони, или се орјентисао на дрвце или на мушкарца, исто ти је хахах

 

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa, valjda postoji samo jedna priroda, po postavci stvari... ne, dve. ne_shvata

Ili, smo svi po prirodi ovakvi ili onakvi. Kako mozemo po prirodi da budemo ,....i, ovakvi, i onakvi,.... 

Ili, hetero po prirodi ili homo. Ili, je hetero neprirodno u homo, ili je homo neprirodno u hetero. Nema trece ili cetvrte prirode.

Trebalo bi da reprodukcija igra glavnu ulogu, kod odabira sta je prirodno, jer, zbog cega onda organi za reprodukciju ? :scratch_head:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Bokisd рече

Pa, valjda postoji samo jedna priroda, po postavci stvari... ne, dve. ne_shvata

Ili, smo svi po prirodi ovakvi ili onakvi. Kako mozemo po prirodi da budemo ,....i, ovakvi, i onakvi,.... 

Ili, hetero po prirodi ili homo. Ili, je hetero neprirodno u homo, ili je homo neprirodno u hetero. Nema trece ili cetvrte prirode.

Trebalo bi da reprodukcija igra glavnu ulogu, kod odabira sta je prirodno, jer, zbog cega onda organi za reprodukciju ? :scratch_head:

U redu, u tom slučaju je i svaki sex koji nije u izričito i jedino samo u svrhu plodjenja potomstva apsolutno neprirodan i kao tako neprihvatljiv, od gubitka nasljednog materijala muškim onanijama i prilikom coitusa interruptusa pa do raznih kontraceptivnih metoda, fizičkih, hemijskih, bioloških, farmakoloških i hirurških pa sve do metoda abortivnih. Prirodan je samo takav sex koji konči rodjenjem potomka. Priroda je zaista jedna ili to nije?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...