Jump to content

Русија или Америка или... ?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 9 минута, grigorije22 рече

Da ista ona Velika Britanija koja nas je gurnula u rat sa Hitlerom 1941 godine. Ista ona Britanija koja je podrzala Tita a ugsila partizanski pokret u Grckoj koji je bio mnogo jaci. Za Britansku politiku, Srbija i srpski narod su oduvek bili eksponenti ruske politike na Balkanu i sredstvo u sirenju panslavistickih ideja.

Ето, на пример, ја сматрам да је рат са Хитлером била наша грешка. Бритзанци су у томе учествовалиу, тачно, али било је ту и удела совјетске службе. Све у свему, ја и не тврдим да нас Британци воле или не, они гледају своје интересе. Кад им је у интересу подрже нас, ко у балканским ратовима, кад није, онда су против нас. Таква је геополитика. Зато кажем да то морамо да почнемо да радимо и ми. 

Што се Тита тиче, колико се сећам, Руси се нису много бунили, чак шта више послали су своје тенкове да зацементирају Тита на власт и почисте све остале. Совјети су похапсили и пострељали четнике Кесеровићеве. Јел тако било? Па јесте. Тако да је Тито доведен заједнички, уз сагласност Руса и Британаца.

А доведен је јер се жешће борио против Немаца. А то је одговарало свима, и Совјетима и Британцима (једино су Амери били скептични и данас они више поштују четнике него Тита, ал то је друга тема). Дакле, опет чист интерес. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 968
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Нисам погледао емисију, ал на основу расправе, и оног што сам лично видео у Русији, и западним земљама, и у овом тренутку, мој одговор је Америка.

Кад и ако се ситуација у свету промени, лако ћемо променти страну.

Људи мисле да ако одабереш страну, да је то во вјеки вјеков.

Ал суштина је да се боримо за наше интересе, и да мењамо страну кад год је то у нашем интересу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, GeniusAtWork рече

Мислиш то што смо им обарали авионе кад су нас напали иако нису имали нити одобрење СБ УН, нити смо ми напали или претили било којој чланици НАТО? Шта смо требали да радимо, да их гађамо цвећем и чеповима од шампањца?

О човече, па не кажем, наравно кад су нас напали наравно да је једино што је требало да радимо било да се бранимо. Кад сам рекао да нисмо требали да се бранимо, о чему ти? И ја бих се борио и бранио, нико то не спори. 

Али, кажем, не можеш ти после свега тога да очекујеш да те они одмах гледају са одушевљењем. Негоп мораш да чекаш да прође мало време и да покажеш за то време, да си променио политику.

Мислим да сам био јасан у том погледу. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ђорђе Р рече

Нисам погледао емисију, ал на основу расправе, и оног што сам лично видео у Русији, и западним земљама, и у овом тренутку, мој одговор је Америка.

Кад и ако се ситуација у свету промени, лако ћемо променти страну.

Људи мисле да ако одабереш страну, да је то во вјеки вјеков.

Ал суштина је да се боримо за наше интересе, и да мењамо страну кад год је то у нашем интересу.

Управо тако, брате. То је пиента. Неће Руси да се наљуте на нас, нису се наљутили ни на Бугаре ни на Румуне. Па зар смо ми једини у обавези да будемо стално уз њих? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Православни Србин рече

А што да гинеш, ај реци ми? Што твоја деца или било чија да гину? Много смо гинули у прошлости, за нас је луксуз да гинемо. 

Извађено из контекста. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Православни Србин рече

Конкретно да не дозволи то, да не допусти формирање ИСИЛ-а и разбијање Сирије. Да не дозволи да буде рат. Ако су сила то да спрече. Шта је ту нејасно?

Очекивао би да Руси спрече формирање ДАЕШ-а да би показали силу, а Америка на самом том месту па се ДАЕШ формирао. Како бре то? Знаш шта, ако ћеш да бургијаш нечији мозак нека то буде само твој. :)

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 40 минута, obi-wan рече

Gledaj u vremenu koje dolazi, ako ces uopste da otvoris oci, kakav je geopoliticki igrac sad Rusija. A i jos neke druge zemlje. Sve ce to tek da se vidi.

 

Овако, Русија сад тренутно јесте сила. Никад то нисам спорио, Путин је много ојачао своју земљу. И он јесте добар државник, ни то не спорим.

Али, Русија је још увек слабија од САД. И то је факт. Што се нас тиче, а ваљда смо ми најважнији, сем медијског, Руси овде немају никакав утицај. Не питају се ништа. Док Русија може да постане толико јака да парира Америма како је парирао бивши СССР може да прође много година. Дал ми имамо времена да чекамо?

И моја поента је управо ово што је рекао Ђорђе- ни за кога ми не треба да се вежемо вечито, него привремено. Кад ојачају Руси и дођу овде на Балкан да могу стварно да утичу, онда се вежемо за њих. Као Бугари, шта год неко мислио о њима, они су много паметан народ. Што је најаче, ни нама није страна та политика, водио ју је Милош Обреновић, водили су је Свети Немањићи. 

пре 45 минута, obi-wan рече

A ovo da mi treba da smo saveznici sa krvnikom koji i jeste izazvao krvoprolice u Siriji (Libiji, Ukrajini, Gruziji, Avganistanu) ne treba da komentarisem. Tragedija razuma.

 

Деспот Стефан Лазаревић је дао своју сестру крвнику који је убио његовог оца и био је вазал тог истог крвника. Ратовао за њега, еј Србине. 

Па, јел он био мање Србин и мање хришћанин или није? 

пре 48 минута, obi-wan рече

I ne - bas geopoliticari na tom istom Zapadu uopste ne misle kao ti. Naprotiv bas - sva dzeva oko Sirije i jeste zato sto je Rusija pokazala da je itekako ozbiljan igrac, jer je u gotovo nemogucim geopolitickim uslovima (Sirija, Libija, Ukrajina, Egipat - sve u isto vreme) ne samo uspela da zaustavi ludilo, nego da loptu konacno vrati na protivnicki teren, i to na neverovatno miran nacin, potpuno neslicno bilo kome do sada. I kao sto Lavrov rece pre par dana - "geopoliticka dominacija Zapada koja je trajala vise stotina godina sada je zavrsena". To i jeste ono sto zulja krvozedne politicare na Zapadu - sto sad imaju podjednako ozbiljnog i jos ozbliljnijeg protivnika, protiv koga ne mogu da rade sta im padne na pamet, kao sto mogu protiv sitnurije kao sto smo mi ili Sirijci.

Русија је данас толико јака да може да се ббрани. И то не баш нешто. Али да она пређе у контранапад, то још није у могућности. Да, она јесте успела да заустави све то што се дешавало у тиме земљама, али како? Те земље су разрушене ратом и разарањима, много је народа ту погинуло. То је много битније од тога јесу ли Руси успели да здрже овог или оног на власти. 

пре 50 минута, obi-wan рече

Lepo sam napisao sta i zasto su uradili, i objasnio i obrazlozio kakva je uloga kurdskih slepih vodja u tome. A ti si i dalje neizmerno bezobrazan ovakvim bacanjem prasine u oci, i vrdanjem od odgovora.

Ма не занима ме зашто су то урадили, већ да су урадили. Тако се не ради са савезницима. У ствари, можда ја и грешим, али не бих волео таквог савезника. 

пре 51 минута, obi-wan рече

Netacno, nego zato jer bezobrazno zaobilazis tudju argumentaciju i bezis od konkretnog razgovora.

Не заобилазим ја ништа. Ево ти линк са две теме са другог форума на којем се разглабало о руској политици у Украјини и Сирији:

http://forum.srpskinacionalisti.com/viewtopic.php?f=3&t=27781

http://forum.srpskinacionalisti.com/viewtopic.php?f=3&t=28618

Обрати пажњу на писање корисника Родрунера, он је ту објаснио све шта и како. Изнео линкове, анализе, геостратешке и сваке друге, тачно, за сваку ситницу. Па ти сад види. 

пре 55 минута, obi-wan рече

A je li, da te pitam: a ko su uopste oni da raspadaju bilo ciju zemlju? Zar ti ne znas da su to isto probavali razni Hitleri i Napoleoni pre njih, pa su dobili po tamburi?

 

Они су велика сила и тако се и понашају. Као и Руси што су тако понашали кад су били сила јака као Америка данас. Све силе се тако понашају. Руси су отели Румунима Бесарабију. Али наши русофили су много лицемерни, кад Русија то ради, они налазе оправдања, али кад Амери то раде, е то је јер су злочинци. То је лицемерје.

А ја не оправдавам ни једне ни друге, само кажем како се понашају и каженм да морамо да се прилагодимо томе. Ту смо где смо, не можемо другачије да преживимо. 

пре 57 минута, obi-wan рече

Ako treba, lemacemo se ponovo, nama to bar nije nikakav problem bio nikad. A Boga ima, `fala Njemu, On uvek svakako staje na stranu potlacenih i obespravljenih. "Pravoslavni Srbine".

А извини, која је фора да ти сад пишеш Православни Србине под наводнике? Као да ја не знам да Бог увек стаје на страну праведнији и потлачених? Па знам ја то, а то је знао сигурно и Свети Деспот Стефан Лазаревић, знали су и Немањићи, па су ипак, да би народ свој сачували, прилагођавали своју политику политикама великих сила колико год политика тих сила била тлачитељска и неправедна. 

А не треба да се лемамо поново, јер ћемо онда сви изгинути. Следећи рат би за нас био крај и не дај Боже да до тога дође. 

1 hour ago, obi-wan рече

Uradjeno.

Ма у реду, то је твој став, али ја мислим да то није решење. Ти како хоћеш. 

пре 59 минута, obi-wan рече

Ta su ti oba sve moj do moga, da prostis na izrazu. Samo to neko treba da vidi.

Ово нису аргументи, ово су прозивања на личној основи. Аргумената нема. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Milan Nikolic рече

Очекивао би да Руси спрече формирање ДАЕШ-а да би показали силу, а Америка на самом том месту па се ДАЕШ формирао. Како бре то? Знаш шта, ако ћеш да бургијаш нечији мозак нека то буде само твој. :)

Да не дозволе да ИСИЛ дође у Сирију, да у Сирији буде формиран. Човече, Даеш је ратовао и у Сирији. Ту је требало (у Сирији) спречити формирање Даеша. 

О Сирији причам. Исламска држава Ирака и Леванта или Ирака и Сирије, кад морам да цртам изгледа. Да не дозволи да избије рат у Сирији. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 45 минута, obi-wan рече

Inace, mlogo je zanimljivo kako eto bas sad, kad se u Siriji svode racuni i zapadni krvozednici konacno gube svaku mogucnost da ruse i kradu kako stignu, na raznim forumima naprasno iskrsava citava gomila raznih duzebriznika, zabrinutih tim "vecnim" (i beskrajno laznim i besmislenim) pitanjem - Amerika ili Rusija, pa su tu da nam svim pojasne kako Amerika u stvari nista tu nije izgubila (iako jeste prakticno sve; premda tu nista nije ni bilo njeno, nego su upali na tudje, naravno), nego u stvari - zamislite - ne valjaju bas Rusi (Kinezi, Eskimi... svi osim Amera, jasno), koji pokusavaju da na svaki nacin smire sukobe i obuzdaju citave horde drogiranih i potplacenih psihopata, koji vec 7 godina kolju i ubijaju po mucenoj Siriji kako stignu.

 

Да, то намерно сад се покреће ова тема. Сигурно је тако. ;) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@obi-wan Иначе, то колико ,,избегавам аргументе" сведочи и да свима вама готово у целини реплицирам сваки коментар и одговарам на њега. Толико о томе. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 48 минута, obi-wan рече

ne valjaju bas Rusi (Kinezi, Eskimi... svi osim Amera, jasno),

Нико овде не тврди да Амери једини ваљају. Или се правиш да не схваташ шта причам или лажно представљаш туђе ставове. Ја не знам шта друго да ти кажем. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, GeniusAtWork рече

Мислиш то што смо им обарали авионе кад су нас напали иако нису имали нити одобрење СБ УН, нити смо ми напали или претили било којој чланици НАТО? Шта смо требали да радимо, да их гађамо цвећем и чеповима од шампањца?

Trola bre brate, ne trosi zivce na gluposti. :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можда већина Срба баш жели да пролази као до сада, ако ће то бити цена за нешто до чега држимо. А то ће бити јако битно, најбитније, у будућем могућем формирању новог поретка у свету.

Знам да многи мисле о политици као нечему што убија принципе, али Срби су доказали супротно. Уосталом, биће референдум за шта год треба па ћемо видети.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, obi-wan рече

Trola bre brate, ne trosi zivce na gluposti. :)

И ти то зовеш ,,аргументом"? Да ,,тролам", не бих одговарао. Али, лакше је да се тешиш него да признаш да ниси у праву. Али, ок то је твфој а не мој проблем. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Православни Србин рече

Нико овде не тврди да Амери једини ваљају. Или се правиш да не схваташ шта причам или лажно представљаш туђе ставове. Ја не знам шта друго да ти кажем. 

Pa to, svi gledaju svoje interese i mudri politicari slabasnih zemalja kao Srbija ako vec moraju da se pozicioniraju onda treba u ovom trenutku da odaberu stranu od koje mogu da imaju vecu korist. Po svim parametrima Rusija je daleko iza SAD-a i tako ce i ostati do kraja ovog vijeka koji jeste krucijalan za Srbiju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...