Jump to content

Русија или Америка или... ?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 13 часа, Ћириличар рече

Zaprati "Radio SLobodna Evropa" ( ili samo "Slobodna Evropa", ne sjećam se ) na Fejsbuku. Imaćeš konstantni priliv drobljenja.

Запратила сам то одавно, има само 184К лајкова. Далеко, чини ми се, од "покушаја индоктринације путем про-Западних медија". Друго не видим, не очитава: (кад будем на компу погледаћу) 

IMG_20180318_144207_441.jpg

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 968
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 2 часа, Православни Србин рече

Одговорићу и Јустину. ;) 

Пријатељу, Сирија је враћена у кемено доба. Разорена земља, дестабилизована. Народ изгинуо, да не причамо колико је побегло из Сирије. Ја о томе причам, пријатељу. Руска интервенција је тамо закаснела. Ок, они су спасили Асада, али Сирија је трајно оштећена земља. 

Друго, Дарко Трифуновић није ,,аналитичар", него стручњак за безбедност, радио у безбедносним службама. Да је иоле озбиљна држава, Русија никад не би ни дозволила да се у Сирији деси уопште тај рат. Ком америчком савезнику је Русија направила карамбол каква је Америка направила Сирији?

Па ти ту видиш ко је јачи и ко је боља опција за приклањање. Ако ће Руси да нас ,,бране" ко Сирију, далеко им лепа кућа. И озбиљно то мислим. 

Ruski saveznici su one zemlje koje su clanice ODKB. Kada Amerikanci budu razorili Belorusiju kao Siriju, onda mozemo da pricamo.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Православни Србин рече

Ми треба да се прилагодимо Америма јер су они овде донинатна сила, јер како они овде (на Балкану) одрежу, тако ће и бити. Зато ми морамо да одемо код њих и да их питамо шта они траже од нас. И кад они кажу, ми да испунимо то, а онда да видимо да ли можемо нешто да добијемо од њих. То ми треба да урадимо, по мом. Јер, не видим другу опцију за нас. Бар не у скорије време. 

Па о томе ја причам. Косовска политика мора да се базира на заштити Срба и наших светиња. А статус, статус је небитан. И опет, то све зависи од односа према Вашингтону. Јер они се питају.

Трамп је прилика за Србе, ја верујем у то. Е сад, можда ја грешим, не кажем, али тако мислим. 

На територију Сирије су их пустили. Ал добро, брате ако је твоја поента да су Руси спасили Асада, ок. Али, Сирија је опустошена и разорена земља. Најгоре што је грдан народ изгинуо. Ако је руски однос према савезницима такав, да само штити политичку власт, а за народ и државу их брига- онда далеко им лепа кућа. 

Ел ме зајебаваш? :D 

Sirija je razorena zbog gradjanskog rata. U Srbiji ne postoji kapacitet da se desi to sto se desilo u Siriji i Ukrajni. I sta je to Rusija trebala konkretno da uradi pa da spreci da Sirija tako prodje?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, obi-wan рече

Nista tamo nije zakasnelo. Geopolitika je daleko slozenija nego sto to vi internet "strucnjaci" mislite. Rusi su se umesali kad i kako su mogli tako da na nekoj drugoj strani (Ukrajina, Baltik, Kavkaz) ne naprave mnogo vecu stetu. Naravno da na takve stvari moraju da paze, ozbiljne drzave se ne zalecu kao junad u seno, nego imaju viseslojne i dobro razradjene strategije kako da sa sto manje stete urade sto vise u uslovima i okonostima u kojima njihov geopoliticki protivnik gazi po lesevima i seje zlo svuda po svetu.

Ovo sve lako moze da se vidi, samo se otvore oci i skinu se roze naocare.

Nalupa se ti junacki. Ovde mozemo da zavrsimo pricu, nema potrebe da se trosi snaga na ovakve nebuloze. Uzmi malo uci i citaj, ma`ni se takvih "strucnjaka", jer je taj ili totalna neznalica kad ovako nesto moze da odvali, ili je postavljen da troluje od strane zna se koga.

Darko Trifunovic je NATO analiticar koji na svom fb profilu samo pise o nekim boljsevicima i rusopatofilima. Bolje da su doveli Lazanskog pa da se njih dvojica suoce. Tako mu je Lazanski u Cirilici zapusio usta kad je ovaj krenuo da mlati kako je humanitarni centar u Nisu ruska vojna baza.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Православни Србин рече

Па ја нисам игнорисао трвоју поруку, али поента твоје поруке је да су Руси сачували Асада. Ок, али погледај ти како Сирија данас изгледа? Од једне сређене земље, сад је разорена земља, ратом, клањем, политички дестабилисана. Требаће мнного времена да се то све среди. И нек је то и победа руска, али то је пирова победа (ако је победа) у којој су се Руси показали као неозбиљна сила. Јер, да су озбиљни не би дозволили да се то у Сирији уопште деси.

Е то је моја поента. А ти ниси одговрио на моје питање које је кључно, јел стварно мислиш да је акцијом у Сирији Русија послала поруку да је озбиљан савезник? Па није, ако мене питаш. Ту поруку није послала ни у Украјини, нити било где другде. То је поента. И то је реалност.

Gledaj u vremenu koje dolazi, ako ces uopste da otvoris oci, kakav je geopoliticki igrac sad Rusija. A i jos neke druge zemlje. Sve ce to tek da se vidi.

A ovo da mi treba da smo saveznici sa krvnikom koji i jeste izazvao krvoprolice u Siriji (Libiji, Ukrajini, Gruziji, Avganistanu) ne treba da komentarisem. Tragedija razuma.

I ne - bas geopoliticari na tom istom Zapadu uopste ne misle kao ti. Naprotiv bas - sva dzeva oko Sirije i jeste zato sto je Rusija pokazala da je itekako ozbiljan igrac, jer je u gotovo nemogucim geopolitickim uslovima (Sirija, Libija, Ukrajina, Egipat - sve u isto vreme) ne samo uspela da zaustavi ludilo, nego da loptu konacno vrati na protivnicki teren, i to na neverovatno miran nacin, potpuno neslicno bilo kome do sada. I kao sto Lavrov rece pre par dana - "geopoliticka dominacija Zapada koja je trajala vise stotina godina sada je zavrsena". To i jeste ono sto zulja krvozedne politicare na Zapadu - sto sad imaju podjednako ozbiljnog i jos ozbliljnijeg protivnika, protiv koga ne mogu da rade sta im padne na pamet, kao sto mogu protiv sitnurije kao sto smo mi ili Sirijci.

пре 1 сат, Православни Србин рече

Ти си ту оправдао то што су Руси пустили Турке на Курде. Ок, и може да се оправда. Али, ти заобилазиш кључну ствар- Руси пуштају неку другу страну да се шетка по сиријским територијама. Јел то савезник каквог би требало да имамо? За мене, није. И опет љути се колко хоћеш, ал није. 

Lepo sam napisao sta i zasto su uradili, i objasnio i obrazlozio kakva je uloga kurdskih slepih vodja u tome. A ti si i dalje neizmerno bezobrazan ovakvim bacanjem prasine u oci, i vrdanjem od odgovora.

пре 1 сат, Православни Србин рече

Нико тебе не учи ништа, ја само износим моје мишљење, ти узносиш твоје и то је то. Ти се љутиш јер неко (у овом скучају ја) има другачији став од тебе.

Netacno, nego zato jer bezobrazno zaobilazis tudju argumentaciju i bezis od konkretnog razgovora.

пре 1 сат, Православни Србин рече

У плану Америке је било да се распадне СФРЈ по авојевским границама. Ми смо ту могли за себе да избоксујемо највише што се могло. А да лки су нам нуздили? Па поштено речено, јесу. 

Али много је лакше рећи: ,,тако се десило, јер ето Амери нас мрзе патолошки и оће да нас униште". И онда избегнемо лепо одговорност за наше промашаје. То је лоше, јер онда ништа не научимо из тих догађаја.

И јако је ружно мешати веру у целу причу и правити од односа према Русији теологију читаву, по којој је сад ,,издаја Православља", окретање од Русије. То не мислим сад конкретно на тебе, него на један дискурс који заиста постоји у Србији. 

A je li, da te pitam: a ko su uopste oni da raspadaju bilo ciju zemlju? Zar ti ne znas da su to isto probavali razni Hitleri i Napoleoni pre njih, pa su dobili po tamburi?

Ako treba, lemacemo se ponovo, nama to bar nije nikakav problem bio nikad. A Boga ima, `fala Njemu, On uvek svakako staje na stranu potlacenih i obespravljenih. "Pravoslavni Srbine".

пре 1 сат, Православни Србин рече

Тако да, заобиђи ти мене

Uradjeno.

  • Свиђа ми се 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Православни Србин рече

Руси нису способни да направе Америма већи карамбол нигде, не зато што неће, негои нису способни. Амери са друге стране, Русима праве карамбол свуда, где год се окренеш. Руси су сведени на позицију да исправљају оно што Амери праве. То су мерила силе. 

СССР је био сила, јер је правио Америма карамбол у њиховој зони утицаја. Па погледај како су прошли Руси у Украјини, погледај шта је Стрелков имао да каже на ту тему. Много лоше. Све земље које су се одлучиле на корак да крену са Русијом, прошле су лоше. 

Не треба ти никаква не знам каква памет и стручност, само логика. Руси изгинули у Украјнини, Сиријци у Сирији. То по мени није добра перспектива. 

Завршаваш причу, јер немаш аргументе. Немаш одговор на моје питање. Чак не умеш да објасниш ни где сам се ја то, конкретно, ,,налупетао". Оби, много те ценим, слажем се у већини ствари са тобом, али овде ниси у праву.

Зато сам и поставио ову емисију, да се види перпективе које и једни идруги нуде. Док је Трифуновић причао реалне ствари, овај професор русофил није. На крају је професор полудео и почео да прича небулозе само такве. А аргумената нигде. Тако да...

Gde to Amerika pravi karambol rusima? Pre neki dan su ruske podmornice prisle uz americke baze a da ih ovi nisu ni primetili. Amerikanci se nesto drve flotom oko Crnog mora, a rusi ako hoce mogu u svakom trenutku da im potope sve sto tamo drze i to bez svojih gubitaka.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, grigorije22 рече

Darko Trifunovic je NATO analiticar koji na svom fb profilu samo pise o nekim boljsevicima i rusopatofilima. Bolje da su doveli Lazanskog pa da se njih dvojica suoce. Tako mu je Lazanski u Cirilici zapusio usta kad je ovaj krenuo da mlati kako je humanitarni centar u Nisu ruska vojna baza.

Ta su ti oba sve moj do moga, da prostis na izrazu. Samo to neko treba da vidi.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, Православни Србин рече

Да, и ово поређење је, извини, бесмислено. Бугарска и Румунија нису ратовали против Амера, а ми јесмо. Зато се пред нас стављају дрзгачији услови, него пред њих. То је јасно и логично.

Не можеш очекивати од њих да, после свега кад смо пуцали на њих и обарали им авионе, нас третирају исто ко и Бугаре и Румуне који су, видевши колико има сати, одмах пристали на све услове новог, америчког поретка. 

Али, то није никакав крај, у политици поготово. Само, треба бити мудар и паметан, треба мислити главом, ајмо срце мало да одморимо, а главу да употребимо. И није ово ,,демагогија", за мене је демагогија и то празна оно ,,Живела Русија", ,,Путин вођа слободног света", итд. 

A ovo je vec teska glupost sto si napisao. Prvo, nismo mi ratovali sa Amerikom, nego su oni izvrsili akt agresije. Drugo, Milosevic je u Dejtonu pitao Vorena Kristofera sta SRJ tacno treba da uradi da bi nas oni ostavili na miru. Kristofer je tada rekao da  tadasnja Jugoslavija treba da radi uvek ono sto se od nje ocekuje. Kada to prenesemo u nase vreme da prizna Kosmet, ucestvuje u gasenju RS i uvede sankcije Rusiji. Naravno tu spadaju i buduci zahtevi u vezi Vojvodine i Raske oblasti.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mene samo zanima kako odrzati neutralnu ulogu kada je to gotovo nemoguce jer Srbija nema ekonomsko-politicku pozadinu kao Svajcarska( i Svajcarci bi stali na stranu USA) itd., tako da ce prije ili kasnije morati neki zaokret da se napravi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inace, mlogo je zanimljivo kako eto bas sad, kad se u Siriji svode racuni i zapadni krvozednici konacno gube svaku mogucnost da ruse i kradu kako stignu, na raznim forumima naprasno iskrsava citava gomila raznih duzebriznika, zabrinutih tim "vecnim" (i beskrajno laznim i besmislenim) pitanjem - Amerika ili Rusija, pa su tu da nam svim pojasne kako Amerika u stvari nista tu nije izgubila (iako jeste prakticno sve; premda tu nista nije ni bilo njeno, nego su upali na tudje, naravno), nego u stvari - zamislite - ne valjaju bas Rusi (Kinezi, Eskimi... svi osim Amera, jasno), koji pokusavaju da na svaki nacin smire sukobe i obuzdaju citave horde drogiranih i potplacenih psihopata, koji vec 7 godina kolju i ubijaju po mucenoj Siriji kako stignu.

Kakva slucajnost...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Milan Nikolic рече

To je kao da pitaš zašto ovce nisu napale vukove. Znaš da se Sovjet.savez raspao i da nema pretnje za zapad. I dobro je što Rusija nija radila ono što zapad zadnjih decenija radi.

Јао брате, ти стварно верујеш да су Руси некакве овце. Не, Руси би радили исто што и Амери, да могу. Као што су и радили кад су могли. Данас то не раде из једног разлога- јер не могу. Мислим, могу они, али не као Америка.

Па ево поштено- јел било фер што је Русија напала Грузију да одвоји њихове територије? Јел било фер што су узрели Крим? Јел било фер што су отели Румунима Бесарабију? 

Или да одемо у прошлост- јел било фер што су правили Велику Бугарску на штету Србије? 

Не воде се велике силе том логиком праведно-неправедно, већ само својим сопственим интересима. 

1 hour ago, Milan Nikolic рече

Kad si spimenuo Siriju i pirovu pobedu, reci ti lepo kakva je pobeda hrvata ili bošnjaka, šta su se oni usrećili uz Ameriku? Svi živimo poniženo i siromašno. Zato je besmisleno meriti merom kojom ti sada meriš.

Нису страдали колико и ми. Јел то довољно? Па ја мислим да јесте, они сада живе како живе, то је већ нека посебна тема, али бар нису били гађани осиромашеним уранијумом. 

Румуни су, на пример, сређена земља, ја био тамо. А какви су били некад. О томе ја причам. 

1 hour ago, Milan Nikolic рече

Sirija će u onom delu koji pripadne naklonjenima Rusiji biti obnovljena, samo sačekaj, da vidiš ono što Kina čeka da uloži. Budi realno pragmatičan, ako već nisi moralno uz Rusiju.

Ко ће обновити погинуле и оне који су побегли? Сирији ће требати пуно да санира последице овога рата. Не бих ником желео такву судбину, а поготово не нама. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 часа, Православни Србин рече

Исте оне Велике Британије која је подржавала балканске ратове када су Срби ослободили Косово? Иста Британија која нам је Лондонским уговором нудила оно што Шешељ зове Великом Србијом? То ми себе зовемо ,,малим Русима", а мислимо да нас други тако сматрају. 

Великим силама је само интерес важан, кад им одговара подржаће нас, кад не, неће. То ми нисмо схватили, и зато смо се у политици служили емоцијама, а не главом.

 

Da ista ona Velika Britanija koja nas je gurnula u rat sa Hitlerom 1941 godine. Ista ona Britanija koja je podrzala Tita a ugsila partizanski pokret u Grckoj koji je bio mnogo jaci. Za Britansku politiku, Srbija i srpski narod su oduvek bili eksponenti ruske politike na Balkanu i sredstvo u sirenju panslavistickih ideja.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako će pre ili kasnije biti da se opredelimo, onda stvarno polako. Mnogima u EU je do guše od svega sa američkom spoljnom politikom, samo još da se ispovrate.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, Православни Србин рече

Да, и ово поређење је, извини, бесмислено. Бугарска и Румунија нису ратовали против Амера, а ми јесмо. Зато се пред нас стављају дрзгачији услови, него пред њих. То је јасно и логично.

Не можеш очекивати од њих да, после свега кад смо пуцали на њих и обарали им авионе, нас третирају исто ко и Бугаре и Румуне који су, видевши колико има сати, одмах пристали на све услове новог, америчког поретка. 

Мислиш то што смо им обарали авионе кад су нас напали иако нису имали нити одобрење СБ УН, нити смо ми напали или претили било којој чланици НАТО? Шта смо требали да радимо, да их гађамо цвећем и чеповима од шампањца?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, grigorije22 рече

Ruski saveznici su one zemlje koje su clanice ODKB. Kada Amerikanci budu razorili Belorusiju kao Siriju, onda mozemo da pricamo.

А тако значи. 

пре 29 минута, grigorije22 рече

Sirija je razorena zbog gradjanskog rata. U Srbiji ne postoji kapacitet da se desi to sto se desilo u Siriji i Ukrajni. I sta je to Rusija trebala konkretno da uradi pa da spreci da Sirija tako prodje?

Конкретно да не дозволи то, да не допусти формирање ИСИЛ-а и разбијање Сирије. Да не дозволи да буде рат. Ако су сила то да спрече. Шта је ту нејасно?

пре 26 минута, grigorije22 рече

Darko Trifunovic je NATO analiticar koji na svom fb profilu samo pise o nekim boljsevicima i rusopatofilima. Bolje da su doveli Lazanskog pa da se njih dvojica suoce. Tako mu je Lazanski u Cirilici zapusio usta kad je ovaj krenuo da mlati kako je humanitarni centar u Nisu ruska vojna baza.

Да, ,,нато аналитичар" који је рањен на Косову 99-те, борећи се за време НАТО агресије. Толико о томе.

Да, за неке ствари и он мало млати, али за неке је у праву.

пре 24 минута, grigorije22 рече

Gde to Amerika pravi karambol rusima? Pre neki dan su ruske podmornice prisle uz americke baze a da ih ovi nisu ni primetili. Amerikanci se nesto drve flotom oko Crnog mora, a rusi ako hoce mogu u svakom trenutku da im potope sve sto tamo drze i to bez svojih gubitaka.

Заебваш ме ти, изгледа? Сирија, Украјина, цео руски комшилук. То са подморницама је комедија у поређењу са рецимо грађанским ратом у Сирији, или у Украјини. 

пре 16 минута, grigorije22 рече

Kristofer je tada rekao da  tadasnja Jugoslavija treba da radi uvek ono sto se od nje ocekuje.

Управо тако. Руси би нам исто то рекли да су сила овде. 

пре 17 минута, grigorije22 рече

Kada to prenesemo u nase vreme da prizna Kosmet, ucestvuje u gasenju RS i uvede sankcije Rusiji. Naravno tu spadaju i buduci zahtevi u vezi Vojvodine i Raske oblasti.

А одакле теби ови подаци, да они хоће да нам узму Војводину, Рашку и да угасе РС? То је глупост, јер САД може ДАНАС да угаси РС, да хоће. И то не би нас ни питали дал се ми слажемо са тим или не.

Али, САД неће да угаси РС, јер да то они нису хтели, она никада не би ни постојала. Причали су политичари из Српске о томе, шта год Додик дрндао у јавности, и он сам то зна (на крају, Додика су Амери и довели на власт), да Америка жели да постоји РС, јер је РС њихова брана према БиХ и према исламизму који оданде долазе.

Тако да мани те глупости са Раша Тудеј, Америка не жели укидање РС. Нити одвајање Војводине, нити било шта слично.

Што се Космета тиче, једно питање за тебе- шта је теби важније, сам статус Космета или то како Срби тамо живе? Јел ти важније то парче на папиру или да Срби живе добро и да их нико не угрожава?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...