Jump to content

Новине НОВОСТИ: Пијани поп упадао у раку, губио кандило, на последње опело га одвезли у приколици поред покојника

Оцени ову тему


Препоручена порука

Опростите али нисам могао да се уздржим и да не прокоментирам овај настан.
Није ми јасна логика да се поп брани по сваку цену. У овај случај и случајеве сличне на овог, за нападе на Цркву (и све попове) нису криви они који нападају, па чак ни они који греше, него епископи и црквени судови који не реагирају на вакве саблазне. Да ли овакве циркузе би прошли у нпр. Шумадијску Епархију? Наравно да не би. Али тамо има црквени ред и поредак.
Сви смо људи и сви грешимо, али за наше грешке треба да одговарамо и пред Божји Суд и пред граѓански суд и пред црквени суд.

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 111
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Јопет кандило? :))

Јој, муко... Господо новинари пређите прво курс веронауке па онда пљујте по нама.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Branislav81 рече

šta je kandilo

%C4%8Cemu-slu%C5%BEi-kandilo-i-za%C5%A1t

У најкраћем, кандило-кућно-црквена варијанта

пре 2 минута, Branislav81 рече

šta kadionica

AS3708a-230x230.jpg

svestenicka-kadionica-0014.jpg

ko-kadi-ne-boji-se-gladi-914006018062169

"Кадило", односно кадионица, на горњој слици мирјанско/грађанско/кућна варијанта :))), на потоње две храмовна... Варијанта :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kandilo stoji pred ikonom sa uljem i gori, veliko je. Ne nosi se nigde

Kadionica je mala.

Vidi gore slike

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Драгана Милошевић рече

Јопет кандило? :))

Јој, муко... Господо новинари пређите прво курс веронауке па онда пљујте по нама.

Zašto napad na ovog popu doživljavaš kao napad na vas?

Na kraju, otkud znaš, možda i jeste bilo kandilo u pitanju, poneo ga popa sa sve ikonom i parčetom zida, vi'š da je bio pijan :D. Još će ispasti da novinari greše, ko da oni ne znaju šta pišu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Orthophill рече

Опростите али нисам могао да се уздржим и да не прокоментирам овај настан.
Није ми јасна логика да се поп брани по сваку цену. У овај случај и случајеве сличне на овог, за нападе на Цркву (и све попове) нису криви они који нападају, па чак ни они који греше, него епископи и црквени судови који не реагирају на вакве саблазне. Да ли овакве циркузе би прошли у нпр. Шумадијску Епархију? Наравно да не би. Али тамо има црквени ред и поредак.
Сви смо људи и сви грешимо, али за наше грешке треба да одговарамо и пред Божји Суд и пред граѓански суд и пред црквени суд.

Слажем се.Ово му дође као нека" клиродикеја" :) Нису ово лаке теме и ситуације.Осудити је најлакше,то сам и скоро написала поводом немиле ситуације у Пожеги,међутим,ако трезвено размислимо,шта је овај народ крив да овако страда?

Зар нисмо позвани на par excellence  служење Цркви као Телу Христовом? Зашто изнова и изнова да рањавамо то Тело које је за нас Распето на Крсту?

Немамо право на то и питање је само времена када ће народ престати да нам верује и када више неће имати слуха за оправдавања.

Толико смо се посветовњачили,толико смо обесни и безобразни да се питам,како нас народ још и трпи и поштује???

И онда се питамо зашто се као одговор на овакве ствари јавља нездрави зилотизам и секте?

Немојмо само о светлим примерима,није достојанствено да машемо туђим врлинама насупрот оваквим испадима.

Знам младу попадију,све што има даде просјацима.Сваки дан их помаже и само плаче.....знам небројане светле примере,Слава Богу! Они ће у дан Страшнога Суда са белим заставама Васкрсења поклонити се Христу али немојмо само махати њима насупрот оваквом безобразлуку :(

Quo vadis,Србине?...

 

 

 

 

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Orthophill рече

Опростите али нисам могао да се уздржим и да не прокоментирам овај настан.
Није ми јасна логика да се поп брани по сваку цену. У овај случај и случајеве сличне на овог, за нападе на Цркву (и све попове) нису криви они који нападају, па чак ни они који греше, него епископи и црквени судови који не реагирају на вакве саблазне. Да ли овакве циркузе би прошли у нпр. Шумадијску Епархију? Наравно да не би. Али тамо има црквени ред и поредак.
Сви смо људи и сви грешимо, али за наше грешке треба да одговарамо и пред Божји Суд и пред граѓански суд и пред црквени суд.

Нормално је да се брани свештеник ма шта да му се припише јер ако смо ми православци део цркве као и свештеници онда је сасвим нормално бранити свештеника. Нема ту ничег спорног ни лошег. Гледам да се не огрешим. Мислим да је то сасвим у реду са моје стране.

Чим сам ушла у овај форум, очекивала сам дискусије на теме православне вере а не дискусију на новинску трачарску рубрику. Мислим да таквим новинарским чланцима није место овде јер се у нама подстиче оно лоше осећање које прља душу. А ми не желимо то.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сећам се једне ситуације,поделила бих са вама,

Пре неких петнаестак година,најави нам се нека наша братија да ће доћи са својим свештеником из једног села да узму од нас неке ствари које су им биле потребне за Цркву.

Да појасним:

После малтене 40 година службе,свештеник није имао пристојан Путир.Ми смо имали да кажем један вишак,и решили смо да поклонимо и још неке ствари.

Свештеник је дошао са нашим пријатељима.Један од њих је био Председник црквеног одбора у том селу.

Сели смо да попијемо кафу.Изнела сам послужење и ракију и мало по мало,баћушка је себи сипао и сипао... :)

Пошто се дооообро загрејао,пошли смо до Цркве,успут је добро посртао,замало да нам падне.Са великом љубављу га је тај брат држао под руку и водио.Није у њему било ништа,ни трунка осуде,ништа.

О том догађају више никада нисмо причали,нити је ико то поменуо,можда једном и то је било као нека блага пошалица,хришћанска.

Та Црква обремењена и у тешком стању,касније је обновљена и потпуно преображена.Ја верујем у то,да је Бог погледао на љубав овог дивног брата нашег који је не мало бреме свога свештеника носио достојанствено,хришћански.

Леп пример.Нажалост,не завршавају се све животне приче овако а ми смо коначно добро сазрели за васпитне лекције и добре очинске поуке.

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Rudolfinja рече

Чим сам ушла у овај форум, очекивала сам дискусије на теме православне вере а не дискусију на новинску трачарску рубрику. Мислим да таквим новинарским чланцима није место овде јер се у нама подстиче оно лоше осећање које прља душу. А ми не желимо то.

Добродошла на форум.

Мислим да је то до нас самих, шта нам прља душу, а шта не.

Ово јесте тема за мало искусније у вери, и разумем да је извор саблазни за неке ко баш није довољно искусан, и ко се није свега нагледао у цркви.

Мене лично не сметају овакве теме, нити мислим да оне штете цркви, него користе свима, и оцу Ненаду, а и свима нама. Треба слику посматрати из друге перспективе, како сви у цркви треба да гледамо ствари, а то је из вечности. Дакле, ако је о. Ненад на месту, то што мало претрпи, ће му значити и добиће већу награду на Суду, а ако је стварно пијаница, има шансу да се тргне и исправи, и цела ситуација је само пружање руке Христа ка њему.

Цркви требају овакве теме, да се мало тргне, да види у каквом свету живи, и да мора више да се труди.

Нама да духовно ојачамо, и да слободно причамо, дискутујемо о проблемима у цркви, и ван ње.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ко је искуснији у вери, то само Господ зна. Један, два или десет коментара православца не могу бити докази маловерја или пуноверја. Имала сам једно лепо искуство у једном манастиру када се повела нека тема сличне садржине, речено је следеће: Гледајте своја посла, немојте да вас понесу празне приче. Водили су се оним што је Господ рекао. ;) Да ли је Цркви потребна оваква тема, мислим да не толико колико да се само прочита а не дискутује превише о томе да не би кренули са осуђивањем. Није ли речено да пазимо на душу и срце?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хтели ми то ил не, морамо да се бавимо и овим темама.

Познајући народ, који ће поверовати на прву лопту, морамо да разбијемо све митове и заблуде.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно, разбијати заблуде, конкретно сам причала о трачевима јер лако нашег православног човека могу понети трачеви да и он трача. О томе сво време причам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...