Jump to content

Новине НОВОСТИ: Пијани поп упадао у раку, губио кандило, на последње опело га одвезли у приколици поред покојника

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 4 минута, Vladan3 рече

Шта да раде?

Ако су људи на не раде ово што су урадили. Крај приче. Било ко да је у питању, ортак, брат, луди Сима из улаза, није у реду да се овако руши нечије достојанство. Човек погреши и шта сад, да правимо комедију и вичемо страааашно. Управу је био Гризли кад је на оној теми о изборима у Бг окачио слику авиона који полеће. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 111
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 4 минута, Вилер Текс рече

Ако су људи на не раде ово што су урадили. Крај приче. Било ко да је у питању, ортак, брат, луди Сима из улаза, није у реду да се овако руши нечије достојанство. Човек погреши и шта сад, да правимо комедију и вичемо страааашно. Управу је био Гризли кад је на оној теми о изборима у Бг окачио слику авиона који полеће. 

Bilo ko da je u pitanju sa +18 mora da zna da nosi odgovornost za svoje ponasanje i da ovakvim i slicnim postupcima sam sebi rusi dostojanstvo. 

Sve sto dise neka hvali Gospoda !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Таша рече

Bilo ko da je u pitanju sa +18 mora da zna da nosi odgovornost za svoje ponasanje i da ovakvim i slicnim postupcima sam sebi rusi dostojanstvo. 

Било коме хришћанину је дужност (кад волите одговорност и  правила употребићу подебљано) да покрива грехе брата свога и да му каже у лице ако шта има а не да качи по фејсбуку и виче "пљуни га пљуни".

Пробајте да повежете контекст овог догађаја с оним што сам написао. При том ако прочитате овај чланак који је окачио/ла @Поуке.орг инфо везнао за неке детаље овог догађаја схватићете да позивање на суд и одговорност може мало да причека а што се мене тиче и прескочи.

Већи је проблем ових што су сликали и радовали се "јао куку леле хихи пијан поп".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Вилер Текс рече

Ако су људи на не раде ово што су урадили. Крај приче.

Па не бих судио тако лако да ли су људи или нељуди.

Веруј ми да у неким селима има тако тешког народа да би свештеника, који би им ово урадио, одмах ставили негде поред пута и обавили сахрану сами и отишли, а ови су га ипак сместили у трактор а није му први пут да им ово уради.

Ако је истина да је он ово већ радио зашто тада одмах није било снимака на фејсу и по новинама? Могли су одмах првог пута да га сликају и исмеју јавно, али нису. Зашто? Можда зато што су пробали да буду људи, па су након неколико ситуација пукли, и сада је неко сликао, можда у нади да ће неко нешто коначно да уради и крене да решава проблем.

Да не испадне да пишем напамет, и ми имамо пар људи који имају овакав проблем са алкохолом па ипак не раде овакве ствари. Бар их до сада колико знам нису радили а надам се и да неће. За сада се то некако покрива и надамо се да неће да се погоршава, али то најчешће не решава овакве проблеме...

Бог нека је на помоћ и овим људима и свештенику и владики са овим проблемом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ни да је 402948392849 пут то се не ради тако. Прочитај Владане ово што је поуке.орг окачио на предходној страни и о томе кроз какав је пакао прошао овај свештеник у Хрватској. 

Знате сви ону причу о монаху који је имао проблем са алкохолом. Пио је 15-20 чашица на дан. И сви су га осуђивали. А игуман му је рекао да проба да смањи само једну, па још једну и тако...И он је самњивао и умро је са 2-3 на дан. А при том је игуман приметио да код њега у келији најдуже гори светло и да мученик метанише. 

И не везано за ову тему, једна од најлепших ствари које сем чуо везаних за Бога и човека је оно кад се Рус напије, пробуди у каналу и каже:"Боже ја сам свиња, али ја сам Твоја свиња."

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Вилер Текс рече

Ни да је 402948392849 пут то се не ради тако. Прочитај Владане ово што је поуке.орг окачио на предходној страни и о томе кроз какав је пакао прошао овај свештеник у Хрватској. 

Ни ја ни ти нисмо били тамо да би могли да судимо тачно како је било најбоље да се поступи на том гробљу. Разлика је што сам ја резервисан а ти си потпуно сигуран шта је требало да се уради.

Али преко свега тога ово значи да имамо свештеника са пост-трауматским синдромом искомпликованим тешким алкохолизмом. А као што видимо проблем нерешен траје већ дуже време. У преводу: свештеник је темпирана бомба.

Шта мислиш постоји ли нека вероватноћа да је овај што је сликао, из којих год оправданих или неоправданих разлога, можда тиме покренуо решавање проблема или било шта друго и тиме, хотимично или нехотично, спасао нечији живот?

Није проблем да се покрије грешник али да ли си спреман да тиме преузмеш и евентуалне последице по туђе животе?

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Vladan3 рече

Ни ја ни ти нисмо били тамо да би могли да судимо тачно како је било најбоље.

Преко свега тога ово значи да имамо свештеника са пост-трауматским синдромом искомпликованим тешким алкохолизмом. А као што видимо проблем траје већ дуже време. У преводу: свештеник је темпирана бомба.

Шта мислиш постоји ли нека вероватноћа да је овај што је сликао, из којих год оправданих или неоправданих разлога, можда тиме покренуо решавање проблема или било шта друго и тиме, хотимично или нехотично, спасао нечији живот?

Није проблем да се покрије грешник али да ли си спреман да тиме преузмеш и евентуалне последице по туђе животе?

Zašto ti misliš da je rješenje problema javni linč na antisrpskim medijima, društvenim mrežama i internetu uopšte koji promovišu ovu vijest iz svih mogućih razloga a samo ne da se riješi problem ukoliko ga sveštenik ima?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Миxајлo рече

Zašto ti misliš da je rješenje problema javni linč na antisrpskim medijima, društvenim mrežama i internetu uopšte koji promovišu ovu vijest iz svih mogućih razloga a samo ne da se riješi problem ukoliko ga sveštenik ima?

Зар ти мислиш да бих ја или неко нормалан то могао да помисли?

Пре ће бити да не читаш пажљиво или ми учитаваш непостојеће идеје јер имаш већ оформљен суд о догађају и људима. Ја немам никакав суд него отворено испитујем све опције. А онда ме они који већ имају суд осуђују за осуђивање, што и не чуди...

А јеси ли ти било у новинама било у објави Животија Утешановића прочитао ишта о решавању проблема? Ниси. А треба ли да подсећам да је у Србији чест начин "решавања" проблема: гураћемо под тепих и ћутаћемо (док неко не погине).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Вилер ТексVidi meni jako smeta kada se po zutoj stampi na bilo koji nacin provlaci svestenstvo, monastvo, crkva ... I protiv stava sam da su ovakve stvari potrebne da se vide kako bi se ukazalo na probleme u crkvi, jer ljudi van crkve i oni u crkvi na ovo ne gledaju istim ocima i razumevanjem... Znaci ne bih da osudjujem ali ne bih ni da branim, ne bih ni da se pozivam na svekoliku hriscansku duznost i ostalo kako bi se pronaslo razumevanje za ovakve ispade. Sto je mnogo, mnogo je. 

Sve sto dise neka hvali Gospoda !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Vladan3 рече

Зар ти мислиш да бих ја или неко нормалан то могао да помисли?

Пре ће бити да не читаш пажљиво или ми учитаваш непостојеће идеје јер имаш већ оформљен суд о догађају и људима. Ја немам никакав суд него отворено испитујем све опције. А онда ме они који већ имају суд осуђују за осуђивање, што и не чуди...

А јеси ли ти било у новинама било у објави Животија Утешановића прочитао ишта о решавању проблема? Ниси. А треба ли да подсећам да је у Србији чест начин "решавања" проблема: гураћемо под тепих и ћутаћемо (док неко не погине).

Pa čitajući ovo sve što si iznio vidim da srljaš u neke dubine, ispituješ mogućnosti i navodiš ih tu. Jako mi je zanimljivo što si baš iskoristio riječ ''pomisli'', jer misli i pomisli ne dolaze u našu glavu sa istih izvora. Izbjegavam da pišem po ovakvim temama i da se upuštam u diskusije o ovome, nije bitno da li je čovjek sveštenik ili nije. Izvini još jednom i živ bio. Ali mislim da ne treba crnjačiti, šta, malo je cirke, toga je uvijek bilo. A nešto ne vjerujem da bi naškodio nekome i usmrtio nekoga, pa zato i ne pišem o tome. Živio

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ШИРЕЊЕ ЛАЖНИХ ВЕСТИ: Поп јесте био пијан али не у Србији него у Украјини!

http://vidovdan.org/info/sirenje-laznih-vesti-pop-jeste-bio-pijan-ali-ne-u-srbiji-nego-u-ukrajini/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Након што прочитах вест прва мисао која ми је пала на памет, била је да свештеник настрада јер је кренуо угодити и Богу и људима.Пост је.Вероватно је дошао изгладнео или је конзумирао слабу храну.Сви знамо колико је ракија јака, поготово на празан стомак а још више знамо српске обичаје и то колико људи са села поштују то а ту спада и испијање алкохола(најчешће ракије).Верујем да је свештеник хтео да угоди људима па је пио кад год и они, након што га је све то сустигло и кад те алкохол узме под своје то је крај.Са друге стране помислио сам исто да су људи са села хтели да направе шалу са свештеником па му сипали нешто у пиће да би му се ругали после или га неко од људи није готивио баш па  ајде да му напакосте.Све у свему надам се да свештеник није добровољно и сам ушао у пијанство и урадио ово чисто јер ето.... може му се

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Миxајлo рече

malo je cirke, toga je uvijek bilo. A nešto ne vjerujem da bi naškodio nekome i usmrtio nekoga, pa zato i ne pišem o tome.

Ми још увек не знамо је ли он можда пијан колима дошао на сахрану. Да ли би га и онда покривали? А да је тако пијан урадио нешто?

Колико год да се гадим пљувања по новинама и интернету ипак ако то спашава нечији живот онда је за мене то мање зло.

Ако до сада нису ништа радили сада ће ваљда кренути, а ако су радили ваљда ће се тргнути и видети да не делује и потрудити се више и он и сви око њега, Бог им у помоћ.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...