Jump to content

Бискуп Владо Кошић: Усташтво није био фашизам него организовано војно деловање у одбрани Хрватске као државе

Оцени ову тему


Препоручена порука

Није свако ко је учен, и научен. А нарочито не и образован. 

  • Волим 1

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Бранко Авдагић рече

Иначе сам ватрени заговорник хришћанског јединства, нарочито повратка римокатолика у православље. Нека остану обреди и неки обичаји, али догматика и морал морају бити православни.

Htio si reci pravovjerni? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Zayron рече

Htio si reci pravovjerni? 

Да, тачно. Одбацити филокве, папску непогрешивост, безгрешно зачеће БДМ, неразрешивост брака целибат жупницима и увести мало више поста и забранити брак ближој родбини и ајмо заједно у евхаристијско и свако друго јединство. А не обрнуто, прво евхаристијско заједништво а све да остане како јесте, то није добро јер би се и ми искварили.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Бранко Авдагић рече

Да, тачно. Одбацити филокве, папску непогрешивост, безгрешно зачеће БДМ, неразрешивост брака целибат жупницима и увести мало више поста и забранити брак ближој родбини и ајмо заједно у евхаристијско и свако друго јединство.

Mi jesmo pravovjerni, katolici mogu biti samo pravovjerni, ja nikad nisam čuo za nekakve druge nepravovjerne katolike. Ti koji niosu pravovjerni nisu više ni katolici. Katolik znači pravovjeran, to se podrazumijeva i ide automatski jedno s drugim. Ne znam kako je to s tim kod vas ali kod nas je to tako. :D 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Zayron рече

Mi jesmo pravovjerni, katolici mogu biti samo pravovjerni, ja nikad nisam čuo za nekakve druge nepravovjerne katolike. Ti koji niosu pravovjerni nisu više ni katolici.  :D 

И ја себе сматрам католиком, јер је Црква којој припадам католич(анс)ка, али не признајем папу за Христовог намесника на земљи тј. хришћанског калифа, одбацујем филокве и друго наведено.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Бранко Авдагић рече

И ја себе сматрам католиком, јер је Црква којој припадам католич(анс)ка, али не признајем папу за Христовог намесника на земљи тј. хришћанског калифа, одбацујем филокве и друго наведено.

Pa vidite da smo na tom skoro isto, vi samo trebate da priznate papu i sve to drugo pa ce opet sve biti ponovo ok kako je to bilo pred tim. :D 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Бранко Авдагић рече

Да, тачно. Одбацити филокве, папску непогрешивост, безгрешно зачеће БДМ, неразрешивост брака целибат жупницима и увести мало више поста и забранити брак ближој родбини и ајмо заједно у евхаристијско и свако друго јединство. А не обрнуто, прво евхаристијско заједништво а све да остане како јесте, то није добро јер би се и ми искварили.

Заборавио си да пишеш, да ќе им Православна Црква да да и ново име нације, државе и цркве; и научиќе их да причају на неки бољи језик од њихов матерњи... 

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, Ведран* рече

Не. Ја вас све озбиљно питам. Кошић је свеприсутан, ко бубашвабе, а не разумем зашто. 

Ah pa da nije on bio bi netko drugi...A čovjek valjda ima dara..ne_shvata

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Isusovo magare рече

Ah pa da nije on bio bi netko drugi...A čovjek valjda ima dara..ne_shvata

Па то и питам за шта још има дара осим за ове промиџбе?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Orthophill рече

Заборавио си да пишеш, да ќе им Православна Црква да да и ново име нације, државе и цркве; и научиќе их да причају на неки бољи језик од њихов матерњи... 

Najbolje da zadužimo B'lgarsku c'rkvu da trsi rešenja i sve rešeno!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Бранко Авдагић Друже, ево, да ти најдобронамерније дам предност сумње, у смислу да желиш да разговараш нормално, а не да тролујеш...

Прво, слажем се да је потребно признати и препознати хрватски национализам као једну нормалну и зашто не и позитивну појаву, али само онај који је потпуно дистанциран од усташства. Писао сам и на другим темама, нисам сигуран колико такав национализам тренутно постоји у Хрватској. Надам се да ће временом јачати тај грађански осећај љубави и оданости према држави, који би морао да прати осећај презира и ужаса у погледу НДХ. Нешто као у модерној Немачкој, сматрам да је упоредиво сасвим.

Али, како можеш да на било који начин браниш овог бискупа који каже нпр: "Та илегалност односно недопуштена средства свакако нису за нас хришћане прихватљива, као ни злочини које су починили, а које Црква осуђује, премда треба рећи да је то био одговор на бројне четничке и партизанске злочине." и "... утемељени на митовима и лажима. То су не само интерпретација Јасеновца..." и " Најпре, треба рећи да усташтво није био фашизам него организовано војно деловање у одбрани Хрватске као државе".

Ево, само ова три цитата, извучена из текста (ко мисли да сам изменио контекст може да прочита интегралну верзију), би требало да буду довољна свакоме ко уме да чита и није злонамеран да закључи да се ради о човеку који не види проблем у НДХ, самој по себи, који негира истину о Јасеновцу и додатно, премда их прво начелно осуђује, оправдава масовно клање Срба, Јевреја, Рома и антифашиста у НДХ некаквим "бројним четничким и партизанским злочинима". Класичан ревизиониста.

Како уопште нормалан човек може да хвали типа који пева о "Максовим месарима", болесно.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Isusovo magare Госпођо Магаре, ако су сви други који би могли бити на његовом месту слични њему, дубоко сажаљевам стање у Вашој цркви. Клерици који величају типове који певају о клању људи, мислим...

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ведран* рече

Па то и питам за шта још има дара осим за ове промиџбе?

E to moram priznati ne znam.7896634

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 58 минута, Бранко Авдагић рече

И ја себе сматрам католиком, јер је Црква којој припадам католич(анс)ка, али не признајем папу за Христовог намесника на земљи тј. хришћанског калифа, одбацујем филокве и друго наведено.

Sad vidiš da nema ništa lakše nego doci i slavnostně proglasiti: ja sam antiekumenista, ko želi nek se vrati, ko ne želi, cao, daleko mu kuca i zalupit vratima. Misliš li da je za tako nešto potrebna neka naročito velika mudrost i znanje i da to umijete samo vi pravoslavni antiekumernistti i niko drugi na svijetu? Pa šta misliš odakle je ovo?

Roma locuta, causa finita

Nama nikakav problem ne bi bio ni danas tako nastaviti. Pa ce sve bit opet po starom. Vi u klin, mi u ploču i striženo, košeno i obrnuto. Pa cemo se onda dozivati ko čobani s planine na planinu, hej vi vratite se vamo! Mi necemo, vratite se vi nama! No, nekog stvarno budalaštine bave.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...