Jump to content

Бискуп Владо Кошић: Усташтво није био фашизам него организовано војно деловање у одбрани Хрватске као државе

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 часа, Ведран* рече

Contradictio in adjecto!

Pa to je tako kod nas. Od nas se samo mogu poučit oni vaši artemijevci i ostali antiekumenisti. Naš "antieku tridentine lobby" je napravio to tako da se infiltrirao u sam epicentar zbivanja i postavio tamo svog čovjeka. Ko je vama kriv što i vi niste protlačili arhimandrita Nikodima kao predsjednika u nekakvu SPC sinodalnu komisiju za ekumenizam i dijalog sa HBK pa da tamo grmi, vedri i oblači i kroji SPC medjucrkvenu politiku i tamo traži smjenjivanje previše ekumenistički nastrojenih episkopa kao npr. vladike Grigorija i sličnih koji su taj ekumenizmus preozbiljno shvatili i uzeli previše k srcu. Ako vam je vrhunac antiekumenizma ovaj izvjesni gospodin exkalvinista Branko Avdagic onda je zaista čemeran, jadan i prejadan cijeli taj vaš crni antiekumenizmus. Sad vidite da smo mi u svemu bolji od vas i u ekumenizmu i u antiekumenizmu. Možete se samo priučit od nas kako se to radi i to jedno i to drugo, mi unijemo oboje a za čistu petku. Mi smo jednička, top and first u svemu. Ja mislim da je SPC zaslužila imati daleko bolje antiekumeniste od ovih danas! A g. Branko Avdagic bi se mogao prijaviti na konkurs za portparola HBK, nikad boljeg ne bi imali ni našli. :D 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Košić je jedan običan..bip-bip-bip..koji nikako ne može da prihvati da su..bip-bip-bip..ustaše najveća..bip-bip-bip..koja je kročila..bip-bip-bip..planetom Zemljom. 

***

 

Košić zavlado

(...)Košićevih kardinalnih političkih ispada bilo je pak već nebrojeno mnogo, jer je otkrio Facebook: od kletvi na račun predsjednika Mosta Bože Petrova zbog kratkotrajne nakane da koalira s Milanovićevim SDP-om, preko veličanja lika i djela ratnog zločinca Darija Kordića i druženja s odbjeglim optuženikom za ratne zločine u Bosni i Hercegovini Zlatanom Mijom Jelićem, do bijesnih prosvjeda zbog skidanja HOS-ove ploče s uklesanim ‘Za dom spremni’ u Jasenovcu i izljeva neskrivenog antisrpstva. Bit će da je upravo Facebook-opus – obilježen filoustaštvom, nacionalnom isključivošću, moralnom devijantnošću i zloupotrebom vjere za konkretnu političku agitaciju – kvalificirao sisačkog biskupa da zauzme položaj glavnog idejnog komesara Crkve u Hrvatskoj. Papa Franjo zamijenio je nedavno na čelu Kongregacije za nauk vjere tvrdog kardinala Müllera znatno liberalnijim kardinalom Ferrerom, no hrvatski biskupi ne haju za signale iz Vatikana: da su na upražnjeno Pozaićevo mjesto mogli postaviti ikog još ekstremnijeg od Košića, oni bi to učinili, ali eto nisu imali nikoga(...)

https://www.portalnovosti.com/kosic-zavlado

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тешко оном кога Кошић благосиља.

Благословио је хрватског "министра бранитеља" Мију Црноју односно његову канцеларију, а овај у њу није ни ушао, јер је након 6 дана и скандала око пријављивања на измишљеној адреси да би добијао повластице, поднео оставку, или боље рећи најурен. Молио је Бога да се не изабере у граду СДП-ова власт, па су не само изабрани него добири и више одборника у градској скупштини. Има још примера. Тако да, не дао ти Бог да те Кошић благосиља. Зато нека слободно благосиља и даље фашисте не би ли, његовим благословом, нестали. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, Svetlana Pecin-Saraguda рече

Па то било, па пропало. 

Осим Православља. 

Problem nije ni u Hrvatima ni u ostalima slovenskim narodima vec valjda prvo i glavno u vama samima. Širilo se pravoslavlje i u Češkoj pa završilo praktično autodestrukcijom Pravoslavne Crkve u Češkoj i ogromnim i nevidjenim medijalnim blamom i javnom brukom. Nebitno sad da li se radi o širenje pravoslavlja ili koga drugog, niko  razuman i normalno uvažavajuci ne bi prihvatio da bude "širen" na ovakav način. Na takav način "širenja" koji je predvela PC Češke i Slovačke ne bi pristali čak ni Jehovovi svjedoci ili adventistti, mormoni itd. Ni takvi ne bi stojali o takav antipublicitet.

Izabrao sam još maksimalno štedljive naslove, ne htijte a ni znati kako izgledaju ti drugi, manje štedljivi:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Vojtech-Merunka-Budoucnost-pravoslavi-v-Cesku-476652

https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/pravoslavni-se-prou-o-miliony-z-restituci-zasahuje-istanbul_285619.html

https://echo24.cz/a/i5wnc/ceske-restituce-tuneluji-rusove-ozyva-se-z-pravoslavne-cirkve

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Бранко Авдагић рече

Ово пишем као историчар по образовању.

ОК. Дај релевантне историјске изворе да је Бад Блајберг био велика трагедија хрватског народа где је убијен велики број невиних Хрвата. И да усташе нису сви били кољачи (само се надам да под овим не мислиш на то што су стрељали или вешали невине цивиле, а нису их клали).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Ведран* рече

Тешко оном кога Кошић благосиља.

Благословио је хрватског "министра бранитеља" Мију Црноју односно његову канцеларију, а овај у њу није ни ушао, јер је након 6 дана и скандала око пријављивања на измишљеној адреси да би добијао повластице, поднео оставку, или боље рећи најурен. Молио је Бога да се не изабере у граду СДП-ова власт, па су не само изабрани него добири и више одборника у градској скупштини. Има још примера. Тако да, не дао ти Бог да те Кошић благосиља. Зато нека слободно благосиља и даље фашисте не би ли, његовим благословом, нестали. 

Pa zato je i izabran da bude predsjednik tog vijeca za ekumenizam, kad on sve to blagoslovi ekumenizam i dijalozi ce izdjikljat ko ovo:

https://bs.wikipedia.org/wiki/Gigantski_svinjski_korov

Ili ovo:

BMA3e1c14_dyne.jpg

nejdyne-clanek.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Једем, па сам се замислио над @Trifke - товим нагађањем да имам јеврејске крви. :))

Ево шта једем, а кошер је, пардон, оћу рећи, посно је 100% и то посно "на води". Па ви сад видите! Строжији сам и од Типика. :tongue:

20171214_165312.thumb.jpg.02bfa169f3f5eb7919556f8259428420.jpg

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ведран* рече

Једем, па сам се замислио над @Trifke - товим нагађањем да имам јеврејске крви. :))

Ево шта једем, а кошер је, пардон, оћу рећи, посно је 100% и то посно "на води". Па ви сад видите! Строжији сам и од Типика. :tongue:

20171214_165312.thumb.jpg.02bfa169f3f5eb7919556f8259428420.jpg

 

 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кошић више није на челу вијећа за екуменизам. На недавном засједању ХБК је премештен на чело вијећа за наук вјере. За екуменизам је сада пожешки бискуп Шкворчевић.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, PravoslavljeHrvatska рече

је премештен на чело вијећа за наук вјере.

Ух! Не зна се на којој позицији може нанети већу штету. 

  • Волим 1

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Рекох се не петљати више у тему о Кошићу, али видим да се помиње Православна црква у чешким земљама и Словачкој. Та црква је лепо напредовала док се нису фанариоти умешали и почели они давати аутокефалност на аутокефалност, роварити, смењивати и постављати своје кадрове.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, GeniusAtWork рече

ОК. Дај релевантне историјске изворе да је Бад Блајберг био велика трагедија хрватског народа где је убијен велики број невиних Хрвата. И да усташе нису сви били кољачи (само се надам да под овим не мислиш на то што су стрељали или вешали невине цивиле, а нису их клали).

Takav stav je na nivou onih što negiraju Jasenovac.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Бранко Авдагић рече

Biskup Vlado Košić nije nikakav fašista, to su gluposti. Gde ovde vidiš veličanje klanja Srba i pozive za progone? To što možeš tamo čuti i videti je hrvatski patriotizam, ništa više od toga. Hrvatski patriotizam nije isto što i fašizam. Biskup Vlado Košić sa svojim izjavama je sitnica za skandalozne izjave i pozive koje su u prošlosti imali episkopi Amfilohije (Radović) i Atanasije (Jevtić).

Onda nek' se poziva na bana Jelačića , Stjepana Radića , Zrinske itd. a nikakvo koketiranje sa ustaštvom .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Блајбург је исто што и ово:

https://sr.wikipedia.org/wiki/Катињски_масакр

https://ru.wikipedia.org/wiki/Выдача_казаков итд., итд.

Комунистички крвави пир!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...